poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: DANIA kobiety ciężarne decydują się na usunięcie płodu z syndromem Downa . Czy słusznie ?  (Przeczytany 15631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Ania_

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Test/badanie któremu poddawany jest płód nie jest w 100% pewny iż dziecko urodzi się chore a pomimo to , 
99% kobiet w DK decyduje się na usunięcie ciąży w przypadku przypuszczeń ,że dziecko urodzi się z chorobą Downa

Artykułu dokładnie nie znam, ale z ciekawości chciałabym się odnieść do badań. Z tego co słyszałam usg nie daje pewności, ale jeśli jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa, to proponują badanie wód płodowych, które daje już 100% pewność czy choroba występuje. Czy nie tak to wygląda w Danii?

MalaCzarna

  • Gość
Artykułu dokładnie nie znam, ale z ciekawości chciałabym się odnieść do badań. Z tego co słyszałam usg nie daje pewności, ale jeśli jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa, to proponują badanie wód płodowych, które daje już 100% pewność czy choroba występuje. Czy nie tak to wygląda w Danii?

Moja droga nie wiem jak wyglądają badania.Mogę się tylko posiłkować informacjami z artykułu
 (link jest w pierwszym wpisie tego wątku) ,wpisami samych chorych pod artykułem oraz przypadkami dzieci które na przekór wynikom badań urodziły się zdrowe.

Mnie bardziej interesuje jak udaje się namówić tak ogromną liczbę matek w DK do usunięcia płodu ?
Nasze polskie matki jednak w większości reagują tak :

cytuję piękny przykład maggie23

  ... ale swojego dziecka w zyciu nie zamienilam na zadne inne i nie zrobilabym aborcji.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Ja osobiscie mam przyjaciolke od serca, ktora urodzila dziecko z zespolem Downa 16 lat temu (miala wtedy 40lat)
Konsekwencje tego, dla niej byly straszne...

Maz ja zostawil w ciagu tygodnia, nie chce jej znac do dzis.
Dziecko wymagalo wiekszej opieki, niechodzil do 4 roku zycia, ona musiala go nosic (byla operowana na plecy 2 razy)
Jej brat powiedzial, ze "brzydzi sie tego dziecka" i zmalaly kontakty z rodzina...
Zolnili ja z pracy, a byla adwokatem u mnie w Kommune.
Dzis ona ma 56 lat, a jej syn 16.
Nie mieszka z nia, tylko w specjalnym osrodku, a ona sie nim opiekuje w weekendy.
ona sama chyba troche zdziwaczala... nie znalam jej 16 lat temu jaka byla, ale widac po niej, ze ma stany depresyjne itd...
moze wam wiecej poopowiadac o tym.
kazdy sie tylko madrzy bla bla bla

dla mnie to jest proste... lepiej jest usunac plod do 3mc niz zgotowac dziecku pieklo...
gdyby w Polsce aborcja byla legalna, to bysmy nie slyszeli, ze znalezli zamordowanego noworodka na smietniku, ani dzieci by sie nie "wyslizgiwaly" mamusiom z mokrych kocykow :(  to jest dopabuse tragedia, a nie aborcja.

MalaCzarna

  • Gość

Maz ja zostawil w ciagu tygodnia, nie chce jej znac do dzis.


Jakim trzeba być facetem s****** aby ciężarną kobietę zawieźdź do szpitala ,a tydzień po porodzie...uczucia mu pryskają i zostawia kobietę ,której 7 dni wcześniej miłość wyznawał i bóle porodowe z nią przeżywał ?!   

Przepraszam cię sopocianko ,ale nie wierzę ,że chore dziecko było powodem!
 To był pretekst ,aby się urwać z tego związku ! :o

Znam sytuację kiedy mężczyzna pokochał kobietę,ktora miała chore/niepełnosprawne dziecko i przyjął oboje pod dach! TO JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ !

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
no widzisz...
dzis o prawdziwa milosc ciezko   :D
ze statystyk wynika, ze 70% mezczyzn nie kocha kobiet, z ktorymi bierze slub.
U kobiet jest nie lepiej, choc jestesmy bardziej naiwne od panow, to tez patrzymy na "inne rzeczy"
  :D  :D  :D

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0

ja tez mam niepelnosprawne dziecko, dlatego tak napisalam. Nie oceniam innych, pisze o sobie. Kocham swoje dzieci miloscia bezgraniczna :)

Moja droga nie wiem jak wyglądają badania.Mogę się tylko posiłkować informacjami z artykułu
 (link jest w pierwszym wpisie tego wątku) ,wpisami samych chorych pod artykułem oraz przypadkami dzieci które na przekór wynikom badań urodziły się zdrowe.

Mnie bardziej interesuje jak udaje się namówić tak ogromną liczbę matek w DK do usunięcia płodu ?
Nasze polskie matki jednak w większości reagują tak :

cytuję piękny przykład maggie23

  ... ale swojego dziecka w zyciu nie zamienilam na zadne inne i nie zrobilabym aborcji.

Offline zorajda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Trudny temat, ale dodam tylko, że prawie każdy z nas kiedyś stanie się takim niepełnosprawnym dużym dzieckiem kiedy starość zapuka do naszych drzwi, jakże wtedy każdy chce jeszcze choćby jeden dzień dłużej przeżyć nawet w tej niepełnosprawności. Te dzieciaczki pewnie też tak myślą...gdyby tylko mogły wyrazić to co czują a tak są traktowane jak zwierzęta z którymi prawie nikt się nie liczy.

Wielki szacunek mam do tych matek i rodzin, którzy swoje życie poświecili chorym dzieciaczkom (brzydko to brzmi chore one porostu są inne) jak dla mnie tacy rodzice są przykładem  świętości, kłonię przed nimi głowę.

poloniainfo.dk


Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
jak dla mnie tacy rodzice są przykładem  świętości, kłonię przed nimi głowę.
No ok, tylko czy my mamy prawo wymagac swietosci od kogokolwiek? A tak brzmi pytanie postawione przez MC, czy kobiety "slusznie" decyduja sie na aborcje wiedzac, ze urodza chore dziecko.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline zorajda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Ja od nikogo nie wymagam świętości, tego od nas wymaga raczej nasze człowieczeństwo.  Ludzkość daje sobie rożne możliwości min usuwanie dzieci z rożnych przyczyn. Dlaczego skoro można usunąć dziecko z downem to zdrowego już nie, lub dziecko, które się urodziło a jednak nie daje rodzicom tyle satysfakcji ile by tego chcieli. Przecież teraz jest tyle możliwości by usunąć z naszego życia takie kilkudniowe czy kilkuletnie dziecko  nawet nic by nie poczuło a jednak tego się nie robi nie ma aprobaty na to, wówczas taki czyn jest ble. I zastanawia mnie czy może i kiedyś znajdą się i takie osoby, które stwierdzą, że rodzice do póki dziecko nie będzie samodzielne maja prawo na usunięcie ich jeżeli jest dla nich obciążeniem. Tak naprawdę nasze dzieci są dłuuuuuuuuuugo niepełnosparwne, trzeba roku by same stanęły na nogi a to nie wystarczy by samemu odtąd żyć.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
A ja poszedłbym nawet o krok dalej, jeżeli mama/tata rozsiewa "zdegenerowane geny" to  należy usunąć źródło  >:( Wtedy wyeliminowana zostanie przyczyna a nie skutek,a tu kłania się Eugenika
 Tyle że na obecnym poziomie wiedzy to tylko nienarodzony nie będzie protestował.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi 2012, 22:02:56 wysłana przez vordingborg »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
oj jak bolesnie sie z Toba zgadzam.... ale swojego dziecka w zyciu nie zamienilam na zadne inne i nie zrobilabym aborcji.

Ja tez... ale... sama z reszta wiesz...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Artykułu dokładnie nie znam, ale z ciekawości chciałabym się odnieść do badań. Z tego co słyszałam usg nie daje pewności, ale jeśli jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa, to proponują badanie wód płodowych, które daje już 100% pewność czy choroba występuje. Czy nie tak to wygląda w Danii?
Tak wyglada w Danii, dokladnie najczesciej dokonuje sie biopsji lozyska. Wowczas odpowiedz jes stuprocentowa.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2012, 00:23:34 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Jakim trzeba być facetem s****** aby ciężarną kobietę zawieźdź do szpitala ,a tydzień po porodzie...uczucia mu pryskają i zostawia kobietę ,której 7 dni wcześniej miłość wyznawał i bóle porodowe z nią przeżywał ?!   

Przepraszam cię sopocianko ,ale nie wierzę ,że chore dziecko było powodem!
 To był pretekst ,aby się urwać z tego związku ! :o

Znam sytuację kiedy mężczyzna pokochał kobietę,ktora miała chore/niepełnosprawne dziecko i przyjął oboje pod dach! TO JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ !

A ja wierze!
Wierze rowniez i w te druga opcje.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Uważam, że każda kobieta powinna zdecydować sama i nic nikomu do tego.

A w Danii to jest tak (sama rodziłam siedem tygodni temu więc wiadomości z pierwszej ręki  :)) Kazdej kobiecie po 35 roku życia, kiedy znacznie wzrasta ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa, proponują usg (nakkefoldsskanning) plus doppeltest (badanie krwi). Na podstawie tych dwóch połączonych badań patrzą jak duże jest ryzyko. Jeśli jest podwyższone to proponują badania inwazyjne, najpierw biopsję łożyska (moderkage biopsi) a jeśli nadal jest duże ryzyko a matka chce większej pewności to robią kolejne inwazyjne badanie wód płodowych (fostervandsprove). Dopabuse po tych trzech badaniach można być pewnym na sto procent. Zanim poszłam na usg poinformowali mnie dokładnie o ryzyku badań inwazyjnych jeśli bym chciała je wykonać. Na szczęście usg wypadło pomyślnie ale żeby się upewnić zrobiłam to samo badanie w Polsce  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

MalaCzarna

  • Gość
Uważam, że każda kobieta powinna zdecydować sama i nic nikomu do tego.


A co z prawami dziecka ?
Mała bezbronna kruszynka ćwiartowana narzędziem,na żywca wyrywane ręce ,nogi...o głowie już nie potrafiłam przeczytać , wszystko bez środków znieczulających.Dziecko nie dostanie trumienki,nikt nie będzie płakał nad grobem ,a na pomniku nie napiszą ŻEGNAJ ANIOŁKU bo zwłoki zostaną wyrzucone lub spalone ,a wszystko to w imię praw kobiet!

To nie był człowiek można było to zrobić z czystym sumieniem !  :'(

poloniainfo.dk


 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17032
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11323
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27023
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11618
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7865
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir