poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: codawork / codajob  (Przeczytany 6403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaan

  • Gość
codawork / codajob
« dnia: 27 Wrz 2006, 18:08:29 »
Czy ktoś słyszał o takiej firmir codawork / codajob nie wiem jak dokładnie sie to pisze?
Wiem że oni też są pośrednikami przez których można pracować w Danii np. jako wikar!
Czy ktoś słyszał coś o tej firmie i co może o niej powiedzieć?
Wiem że najlepiej jest na kontrakcie prywatnym, ale słyszałem od ludzi będących w Danii, że duńscy przedsiębiorcy nie bardzo kwapią się do podpisywania bezpośrdnich kontraktów (prawa ale i obowiązki!) i to że oni wolą przez pośredników, bo wikarowi można z dnia na dzień powiedzieć \"cześć\" albo \"sorry i don\'t work for you!\"
Stąd też moje pytanie? Czy słyszeliście coś o Codawork ew. Codajob?
Będę wdzięczny za każdą informację!

jaan

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Paź 2006, 17:37:38 »
Czy naprawde nikt o nich nie słyszał?
Z tego co sie orientuję jest to polska firma lub prowadzona przez polaków!

Kamila

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Paź 2006, 17:08:58 »
Tak slyszalam o takiej firmie jest ona prowadzona przez pania Kasie.Z tego co wiem nie dziala na taka skale jak inni posrednicy.

Kaska

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lis 2006, 12:01:58 »
To oszusci!!
Tak naprawde nie masz nic ani zoltej karty tym bardziej nie sadze ze jest sie gdziekolwiek zarejestrowanym!!
Pieniadze dostajesz w kopercie bezzadnego wydruku poprostu zero.Sadze ze nie jest to firma z ktora warto nawiazywac wspolprace!!!

jaan

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2006, 20:10:40 »
Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź! Szkoda że tak niewiele osób coś napisało?
Nie wiem co o tym wszystkim sądzić? Np. o JSC jedni piszą źle, inni dobrze, a gdzie leży prawda? Pewnie jak zawsze gdzieś \"po środku\".
Dziwi mnie też tak mało odpowiedzi, np. ludzi pracujących w Danii przez \"Coda\", czyżby ich nie było?

Niedługo mam wyjechać poprzez tą firmę i teraz nie bardzo wiem co mam zrobić, żeby nie zostać \"wyrolowanym\"? Co radzicie?
Na tym forum zawsze można się spodziewać dobrych rad!
Dlatego czekam na jakieś \"podpowiedzi\" żeby niepotrzebnie nie zapłacić \"frycowego\"! Narazie.

jaan

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lis 2006, 20:11:26 »
Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź! Szkoda że tak niewiele osób coś napisało?
Nie wiem co o tym wszystkim sądzić? Np. o JSC jedni piszą źle, inni dobrze, a gdzie leży prawda? Pewnie jak zawsze gdzieś \"po środku\".
Dziwi mnie też tak mało odpowiedzi, np. ludzi pracujących w Danii przez \"Coda\", czyżby ich nie było?

Niedługo mam wyjechać poprzez tą firmę i teraz nie bardzo wiem co mam zrobić, żeby nie zostać \"wyrolowanym\"? Co radzicie?
Na tym forum zawsze można się spodziewać dobrych rad!
Dlatego czekam na jakieś \"podpowiedzi\" żeby niepotrzebnie nie zapłacić \"frycowego\"! Narazie.

Kaska

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lis 2006, 12:50:56 »
Musisz placic za zalatwienie tej pracy?
Wiem ze skarza sie na Jaspera ale stara sie szuka pracy,masz pieniadze ktore ci obiecuje.
A w przypadku tej firmy nic nie wiadomo.Podobno najgorzej jak zaczynasz doptywac sie o dokumenty.

poloniainfo.dk

Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lis 2006, 12:50:56 »

jaan

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lis 2006, 14:22:30 »
Wydaje mi się że wreszcie ktoś odważny powinien zadzwonić gdzie trzeba, popytać się czy firma jest zarejestrowana, czy opłaca wakacyjne, ile pobiera za mieszkanie transport itp. zobaczyć po prostu jaj jest z jej legalnością!!!
A jeżeli \"szefowa\" :)) zakazuje rozmawiać z innymi to chyba jest na etapie \"średniowiecznej Galicji\" i zakłada że internet nie istnieje i nikt się nie zorientuje jak wyglądają przepisy w Danii a szczególnie płace.
Może ktoś się wreszcie odważy, ale pewnie każdy boi się o prace, bo ostatnio z bezpośrednimi kontraktami też jest cienko, i dalej to wszystko będzie się tak \"bujać\" !
Dzięki za wszystkie wpisy!

Offline orimpl

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Gru 2006, 19:50:51 »
Tak więc firma  Kodawork dawna Kodajob prowadzona przez panią Katarzynę Kodurę działa jak inne firmy pośredniczące w Danii. Firma ta stosuje te same triki co firmy JobServer i JS Consulting. Z opowieśći ludzi tam pracujących wynika że firma nastawiona jest oczywiście na zysk niż na poszanowanie pracownika. Pogłoski o zakazie kontaktowania się pomiędzy pracownikami mieszkającymi w innych miejscach, są prawdziwe. Co do rozliczeń też tak wygląda, lub bynajmniej wyglądało, składki do SKAT\'u też nie wpływają rónomiernie o co później zaczyna sie martwić sam pracownik. Mam nadzieję że firma ta zaczęła w końcu działać zgodnie z duńskim prawem, potym jak związki zawodowe zaczeły poważnie interesować się tą firmą.

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Gru 2006, 21:05:25 »
Wszystkie firmy ktore dzialaja na takich zasadach i oszukuja swoich pracownikow jw, powinny byc ukarane.

Kto wie czy w firmach, w ktorych dochodzi do takich sztuczek nie dojdzie niedlugo do samosadow na \"polskich naganiaczach\".

Na forach az huczy. A polacy krewka maja nature.
Pojawilo sie nawet cos w rodzaju listow gonczych,na co poniektorych.

:huh:

jaan

  • Gość
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Gru 2006, 22:32:27 »
Niestety napalacie się na programy o JS w TV dunskiej, że przepraszają, że szef \"główny\" nic nie wiedział itp..
A firma nadal \"wali w rogi\" swoich pracowników i wszystkie te programy mają w d....!
Także Coda czy Koda nic, naprawdę NIC!!! nie zmieniła w swoim postępowaniu lub jak to zwał swojej działalności!
Na każdym kroku patrzy (ONA) oszukać swoich pracowników, np. popytajcie wśród pracujących w Koda,JS,JSC jak teraz mają płacone nadgodziny?Ale mówię o rozmowach w kuluarach lub na boku po piwie, bo niestety większość naszych rodaków zdaje sobie sprawę że są \"waleni w rogi\" ale dobrowolnie lub dla \"świętego spokoju\" zgadzają się na takie traktowanie dają przyzwolenie, bo w Polsce i tak tyle nie zarobią, bo zrezygnują ze mnie, bo mnie wywalą, nie znajdą roboty, itp... i będę musiał(a) wracać do kraju, bo za mieszkanie kasują równo! czy się ma robotę czy nie! ...Nawet zrezygnować z mieszkania nie można bo te firmy załatwiają tzw. transakcję łączoną albo/albo, a jak się nie podoba to trudno, ale kasynie zwracamy!
I dlatego powtarzam sposoby działania Koda i Innych nic a nic się nie zmieniły, tylko ludzie mają trzymać język za zębami, bo pojadą do domu!
Może ktoś z Was zna jakiś sposób na nich?Ale skuteczny....

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Gru 2006, 11:57:54 »
Najbardziej smutne jest to, ze zawsze w tych firmach sa jacys Polacy:sick: , ktorzy to prawdopodobnie wpadli na pomysl oszukiwania rodakow, (bo im ciezko w kraju) i nakrecaja bezkarnie ten proceder.

poloniainfo.dk

Odp:codawork / codajob
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Gru 2006, 11:57:54 »