poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jaki wozek dla dziecka?  (Przeczytany 33389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Maj 2012, 10:10:40 »
Po drugie, jezeli chodzi o polskie wozki, to ja nie mowie, ze polskie jest bee generalnie, ale:
1. ze sa problemy z reklamacja i serwisem (i sa)
2. Ze sa po prostu male i starczaja na krotko (do 6-8 miesiecy), i masz nawet przyklad Rybki Willego, ktora juz sprzedaje wozek, choc dzieciatko ma (jezeli dobrze licze) okolo 7 miesiecy. Moja corka ma 15 i ani mysle pozbyc sie wozka.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj 2012, 10:14:45 »
Spoko Piotrze.
Zauwaz, ze:
1. niska ocene wozek ma tylko za cene!
2. zarzuca sie zla dystrybucje w Polsce (mieszkamy w Danii)
3. modele, ktore ja chwale i ktore polecam, sa dostepne TYLKO w DANII (produkowane w Szwecji TYLKO na rynek dunski).
Widzisz roznice?

A tu cytat z Twojego artykulu:
"W porównaniu z wózkami  Hartan, czy Mutsy , wózki firmy  Emmaljunga niestety przegrywają, głównie  ze względu na wyższą cenę i wagę oraz mniej atrakcyjny wygląd (to ostatnie kryterium subiektywne i nie musimy mieć pełnej racji ).  Bronią  się  i wygrywają jedynie  w  aspekcie bezpieczeństwa"
Nie wiem, czy slowo JEDYNIE jest tu na miejscu, bo jak dla mnie bezpieczenstwo dziecka jest najwazniejsze.

Jezeli chodzi o wage, to test jest nieobiektywny, porownano wozki polskie na aluminowych stelazach, z Emaljunga na stalowym. Emaljunga ma tez aluminowe stelaze, wiec autor testu powinien sie wysilic i porownac odpowiednie modele.
To tak jakby porownywac sile ciosu boksera z wagi ciezkiej i koguciej.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Maj 2012, 11:02:31 »
Jomir mój synek 2 dni temu skończył 8 miesięcy. A wózek sprzedaję bo w gondoli mały już się po prostu nie mieści  :'( bo on jest bardzo długim chłopcem jak na swój wiek ( 77 cm). Dlatego od jakiegoś czasu używamy spacerówki. Niedawno kupiliśmy w Polsce nową zgrabniutką spacerówkę dla Kacperka, która zajmuje dużo mniej miejsca w aucie niż ta poprzednia no i jest lżejsza. Dlatego właśnie chcę sprzedać poprzedni wózek :)
Jeżeli zaś chodzi o duńskie "trumny" ;) to uważam, że jeżeli ktoś planuje używać wózka przez długo czas to one się do tego idealnie nadają. Ja bardzo lubię te wózki za praktyczność, ale nie podobają mi się wizualnie. I to tyle :) 
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline czerwiec99

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +1/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Maj 2012, 11:09:40 »
A ja mam kupiony wozek w Polsce Roan Marita 3 w 1. Uzywam go juz ponad rok i wszystko dziala jak trzeba.
http://allegro.pl/roan-marita-spacerowka-gondola-fot-kurier-gratis-i2318070312.html
Szczerze polecam:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Maj 2012, 11:19:48 »
Jomir mój synek 2 dni temu skończył 8 miesięcy. A wózek sprzedaję bo w gondoli mały już się po prostu nie mieści  :'( bo on jest bardzo długim chłopcem jak na swój wiek ( 77 cm). Dlatego od jakiegoś czasu używamy spacerówki. Niedawno kupiliśmy w Polsce nową zgrabniutką spacerówkę dla Kacperka, która zajmuje dużo mniej miejsca w aucie niż ta poprzednia no i jest lżejsza. Dlatego właśnie chcę sprzedać poprzedni wózek :)
Jeżeli zaś chodzi o duńskie "trumny" ;) to uważam, że jeżeli ktoś planuje używać wózka przez długo czas to one się do tego idealnie nadają. Ja bardzo lubię te wózki za praktyczność, ale nie podobają mi się wizualnie. I to tyle :)
Oj, czyli dobrze pamietalam :)
DOkladnie to mialam na mysli, ze z powiedzmy "normalnych" wozkow dzieci wyrastaja szybko.
Pisze normalnych, bo my mielismy Emaljunga kombi w standardowym rozmiarze i Miska wyrosla z niego, jak Twoj synek okolo siodmego miesiaca. Tyle, ze ona sypia na dworze, wiec w spacerowce nie za bardzo, zwlaszcza zima, wiec jak juz pisalam "w te pedy" kupowalismy nastepny wozek. Teraz spacerowka od kombiaka sprawdza sie super. Choc mamy tez wozek numer 3 - klasyczna parasolke, na krotkie transporty.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maj 2012, 11:30:27 »
Ja mam wozek Basson ( chyba... nie moge sprawdzic nazwy bo stoi u niani)  mam go juz 5 rok i drugie dziecko go uzywa.  Dlugi 98cm wiec dziecko smialo moze w nim spac do 3,5 -4 lat i mam do niego siodelko na ktorym siedzial syn, bardzo praktyczne.
Wozek wcale  nie jest bardzo zniszczony i pod koniec roku na pewno go komus sprzedam/oddam :)

A polskie wozki hmmmm juz to kiedys tu pisalam, sa TYLKO ladniejsze, ja jednak stawiam na jakosc i bezpieczenstwo.

varszafiak

  • Gość
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2012, 11:35:16 »
o czym wy tu piszecie ?  dziecko 3 do 4 lat i wózek głęboki?  w tym wieku dziecko w wózku!!!

Pierwszy ma wytrzymac 1,5 roku pozniej kupuje sie porządny spacerowy, taki w ktorym moze drzemać i tyle  :)
 2, 5 roku to zapitala do sklepu za mama na Løbecykler.

P.S
wiadomo dlaczego pozniej widac dzieci 4 letnie ze smoczkiem w ustach  :o

poloniainfo.dk

Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maj 2012, 11:35:16 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Maj 2012, 11:49:42 »
o czym wy tu piszecie ?  dziecko 3 do 4 lat i wózek głęboki?  w tym wieku dziecko w wózku!!!

Pierwszy ma wytrzymac 1,5 roku pozniej kupuje sie porządny spacerowy, taki w ktorym moze drzemać i tyle  :)
 2, 5 roku to zapitala do sklepu za mama na Løbecykler.

P.S
wiadomo dlaczego pozniej widac dzieci 4 letnie ze smoczkiem w ustach  :o

No tak... w Polsce tak..
W Danii dzieci drzemke dzienna odbywaja na dworze, tak dlugo jak potrzebuja spac w dzien, czyli do 2-3 roku zycia, wiosna, latem, jesienia i zima.

Poza czasem spania, jak to napisales "zapitala" na piechote, a jasne...
Co do smoczka, moje dziecko nie zna smoczka, ani uspakajacza, ani na butelce.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Maj 2012, 12:21:20 »
Varszawiaku, czytaj uwaznie. Spac napisalam a nie wozic. Spacerowke dla pierwszego kupilam i wcale nie uzywalam bo nie chcial siedziec tylko chodzic albo jezdzic swoim motorem. Corka juz lubi, ale tez nie uzywam bo ma swoj motor, rower i inne. Tak wiec, przyhamuj i nie pultaj sie :P
 
 A co ma smoczek do wozka ?? Corka moja tez nie zna smoczka, wiec nie pisz glupot, albo zaznacz, ze piszesz o dzieciach z Polski ( dziwnie zabrzmialo, jakby co najmiej , dzieci z Afryki :D , ale co tam hahaha ).
 
 Ja nie moge zapomniec historii u dentystki w Polsce, gdy mama, chyba juz 5-6 letniej corki, bez wstydu  sie przyznaje,ze Ona zebow corce nie myje bo corka nie chce.  I jakie to smieszne dla Niej bylo, tylko, ze nikt sie nie smial :D ::) :o   boooooosz!


I jeszcze cos, do niani musi byc taki wozek, a nie jakas spacerowka , jak sama nazwa wskazuje, jest na spacery a nie do spania :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Maj 2012, 12:25:53 »
Dodam, ze do niani zarowno wozek jak i szelki musza byc uznane na rynku dunskim. Inaczej kommuna nie bierze odpowiedzialnosci za bezpieczenstwo dziecka.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

varszafiak

  • Gość
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Maj 2012, 13:56:32 »
Niania to niech zadba o wyposażenie swojej malej instytucji. Moje dzieciaki zawsze chodziły do państwowych żłobków rowniez tu w Dani, a te sa wyposażone jak należy.   Nie rozumiem jak mozna  kupic wozek za 8 tys i zostawic go u niani tylko do spania. Jak taka landara bez skrętnych kolek wjechać do sklepu na zakupy.
Jezeli chodzi o gryzaki to wlasnie  w Dani  dopabuse w wieku przedszkolnym dzieci pozbywają sie smoczkow (całą grupa wieszając je na "Smocznym drzewie") w Polsce dziecko 2 letnie ze smoczkiem to wstyd.

Duńskie wózki wyglądają jak Czarne male trumny, dodatkowo przykryte  brezentem w tym samym kolorze.  ::) ::)

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Maj 2012, 14:53:14 »
8 tys na kilka lat to nie majatek, na wozek polski wydac 1000zl na 7-8 mies to dopabuse nabusezsadne.
  W Polsce nie wstydza sie karmic dzieci chipsami, cola, ciastkami i pierdolkami z apteki czyt. witaminki, ktore to kaza lykac dzieciom bo przeciez warzyw i owocow nie zje po porcji chipsow i coli :D W DAnii dziecko jest dzieckiem i nie odbiera mu sie tego dziecinstwa, smoczek , pieluchy ... to jest w koncu dla dzieci.
A moj wozek  jest jasny i prowadzi sie go bardzo dobrze, ale skad Ty to mozesz wiedziec jak tylko widziales na wystawie sklepowej  :P


"Jezys", jakbym rozmawiala z moja ciotka 76 letnia :D

varszafiak

  • Gość
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Maj 2012, 15:39:20 »
Ja nie bronie Polskich wózków, bo takie chyba nie istnieją.
Pisze tylko ze typowo Dunskie sa brzydkie.
Masz racje nie używałem takiego, wygląd i ich zwrotność mnie odstraszyły.
Co Ty z tymi chipsami wyskoczylas ? glupie mamy sa wszedzie.
Twój wózek jest jasny wiec sie "wyłamałaś" ponieważ jest niepraktyczny wedle tutejszych zwyczajow.
Pewnie kupilas go w necie w Polsce. ;D


Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Maj 2012, 16:20:45 »
O ja Cie, jaki glupi ojciec :P  ;D

varszafiak

  • Gość
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Maj 2012, 16:34:46 »
oj Solvej , Solvej " Roz­mo­wa z tobą jak niewy­niszczająca mnie codzien­na daw­ka ek­sta­zy - wstrzyk­nięta pros­to do serca"

poloniainfo.dk

Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Maj 2012, 16:34:46 »

 

FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20173
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 52254
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16370
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21816
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6601
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny