poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jaki wozek dla dziecka?  (Przeczytany 33233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

varszafiak

  • Gość
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Maj 2012, 10:24:46 »
Czarny , to kolor żałoby  ... absolutnie nie kojarzący sie z jakąkolwiek rzeczą, należąca do  uśmiechniętego, radosnego dziecka.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Maj 2012, 11:42:03 »
W roznych kulturach, rozny jest kolor zaloby.

Poza tym jeden "lubi ogorki, a drugi ogrodnika corki" lub "de gustibus non disputande est".

My mamy trzy wozki: czarno-bezowy, granatowy i czarno-czerwony - niezmiernie praktyczne, nierzucajace sie w oczy, ponadczasowe... ale jak napisalam powyzej: de gustibus...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Maj 2012, 00:12:30 »
Ja mam kombi, kupiony tutaj, szwajcarski Herqules, i nie wyobrażam sobie teraz innego. Błękitno-granatowy z masą kieszonek i bajerów. Wcześniej byłam fanką niemieckiej Teutonii ale moja druga połowa namówiła mnie na kombi i dziś jestem mu za to wdzięczna. Ja przy wyborze wózka, oprócz oczywiście bezpieczeństwa dziecka, zwracałam uwagę na wygody dla mnie, takie jak typ kół, zwrotne koła przednie, regulowana kabusewnica, i łatwość składania plus niska waga (aluminium) i co znalazłam w Herqulesie, świetne zabezpieczenie od wiatru (kąt nachylenia budy większy niż w innych wózkach). Ale każdy wybiera co chce i co jemu pasuje  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Maj 2012, 23:27:34 »
A tak na marginesie... trumienki dla dzieci sa najczesciej biale, dla doroslych w drewnie... czarna trumna nie jest codziennoscia (bynajmniej w moim odczuciu), skad wiec to skojarzenie???
Chyba jakoś tak z karawanem, bo to też na kółkach, a od karawanu do trumny niedaleko.

W roznych kulturach, rozny jest kolor zaloby.

No właśnie, czarne wózki są moim zdaniem tutaj kwestią kulturową. Gdyby Duńczycy mieli wpływ na kolor tęczy, to ta nad Danią miałaby kolor od białego do czarnego poprzez beże i szarości  :)

Poza tym o co chodzi z tymi kaszkami? Tutaj też są kaszki na półkach sklepowych, więc skoro są to chyba Duńczycy też je kupują. Poza tym na duńskiej mące ryżowej, którą kupiłam do robienia kleiku też jest przepis na kaszkę do butelki i o zgrozo widnieje w nim, aby podczas przyrządzania dosypać cukru  :o
Nasz synek ma 6 miesięcy i dopabuse zaczynamy przygodę z jedzeniem, gdyż chciałam zgodnie z najnowszymi zaleceniami rozpocząć wprowadzanie pokarmów jak najbliżej 6 miesięcy. Zastanawiałam się nad metodą BLW, ale jednak się trochę jej wystraszyłam, więc idziemy raczej tradycyjnym schematem. W ogóle teraz mając wiedzę o duńskich i polskich sposobach pielęgnacji dzieci staram się wybierać to co według mnie najlepsze z obydwu systemów (choć wielu różnic nie ma).

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Maj 2012, 23:35:08 »
Jak dla mnie to dunski schemat zywienia dzieci, to nic dodac nic ujac, szumnie nazwane BLW.
Tyle, ze tu sie po prostu tak dzieci karmi, a w Polsce potrzeba do tego ideologii.
U nas o wyborze metody zdecydowala corka.
Za zadne skarby nie chciala butelki, w zadnym wieku, wiec od 4 miesiaca pila wode z kubka (dziekujemy Ci kubeczku Doidy) a i kaszki lyzeczka. I tak jakos samo wyszlo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maj 2012, 00:34:04 »
Jak dla mnie to dunski schemat zywienia dzieci, to nic dodac nic ujac, szumnie nazwane BLW.
Tyle, ze tu sie po prostu tak dzieci karmi, a w Polsce potrzeba do tego ideologii.
U nas o wyborze metody zdecydowala corka.
Za zadne skarby nie chciala butelki, w zadnym wieku, wiec od 4 miesiaca pila wode z kubka (dziekujemy Ci kubeczku Doidy) a i kaszki lyzeczka. I tak jakos samo wyszlo.
Duński schemat żywienia i jedzenie łyżeczką nie ma nic wspólnego z BLW. Metoda zresztą nie pochodzi z Polski. A kubeczek doidy rzeczywiście jest super.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2012, 09:03:05 »
Nie powiedzialam, ze BLW pochodzi z Polski, ale zauwazylam ogromna fascynacje polskich mam metoda/forma zywienia, nazywana pieknie po angielsku (choc wiele fascynatek nawet angielskiego nie zna) - zaobserwowane na polskim "mamowym" forum.

Co do samego BLW, to dobrze wiem, ze nie chodzi o karmienie lyzeczka, a krotko mowiac o dazenie do samodzielnego spozywania nabusezdrobnionych pokarmow.
Trudno bym dziecku w wieku 4 miesiecy podala jedzenie na talerzyku i oczekiwala, ze zacznie samo jesc.
Lyzeczka byla etapem posrednim i pozwolila ominac butelke.

Czary, pewnie dostalas ksiazeczke od poloznej o zywieniu malych dzieci. Przebrnij przez nia, a zobaczysz, ze dunski schemat - co podawac, kiedy i w jakiej formie, lezy blisko BLW.

Humorystycznie na koniec, ostatnio moja polska przyjaciolka doznala szoku z pogranicza zawalu serca, jak zobaczyla, ze swojej wowczas 13 miesiecznej corce kotleta mielonego daje (w calosci oczywiscie). Kotleta? takiemu malemu dziecku? zawolala ze zgroza. Ja jej na to, ze "spokojnie, odcinam brzegi, ktore lezaly na patelni, daje jej tylko srodek". A ona: "ale tak w calym kawalku" ?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Maj 2012, 09:03:05 »

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Maj 2012, 12:15:15 »
Mamy stosujące tą metodę są rzeczywiści z niej bardzo zadowolone, ja jednak bałam się ominąć łyżeczki, dlatego zdecydowałam się na tradycyjną metodę. BLW nie zakłada podawania małym dzieciom w wieku 4 miesięcy jedzenia w kawałkach, dzieci zaczynają jeść dopabuse w wieku 6 miesięcy, co zresztą jest zgodne z obowiązującymi od jakiegoś czasu zaleceniami żywieniowymi. 4-miesięczne dziecko jest zbyt małe na BLW.
Broszurkę od położnej dostałam. Wszystkim mamom, które chcą się wgłębić w temat rozszerzania diety polecam Helen Lyng Hansen "Børn & Mad", fantastyczna pozycja na temat tradycyjnego rozszerzania diety.
W polskim schemacie zaleca się podawanie niewielkiej ilości kaszki manny na zasadzie "szczepionki" przed celiakią i będę ją podawać synkowi. W duńskim schemacie glutenu na początku w ogóle nie ma, jednak przeprowadzone badania naukowe wskazują, że niewielkie ilości manny wprowadzone od razu na początku diety mogą zapobiegać późniejszej wrażliwości na gluten.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Maj 2012, 12:27:11 »
Koleżanka pewnie małe dzieci miała jakiś czas temu. Jak się wgłębić w najnowsze zalecenia pielęgnacji, to wielu różnic między Danią a Polską naprawdę nie ma. 

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Maj 2012, 13:28:32 »
Dla tych mam które chciałyby coś wiedzieć na temat BLW:

http://www.min-mave.dk/foraeldregrupper/thread-1814829.htm
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Maj 2012, 16:08:05 »
Ja generalnie uwazam, ze najlepiej zachowac zdrowy rozsadek. Zreszta kazde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Patrz chocby moja corka, ktora za zadne skarby nie chciala jakiegokolwiek smoczka.
Po 4 miesiacu zaleca sie zaczac podawac jakies kaszki by "zapchac" brzuszek malego glodomora , ale jak, jak dziecie odmawia wzieca smoka w buzie?
Co do jedzenia rekoma, to u nas dopabuse od niedawna jest to jedzenie efektywne, wiec rece rekoma, a lyzeczka dopychalismy i dopychamy na noc, by miec pewnosc, ze corka o 4 nad ranem nie usadowi sie przy stole zadajac sniadania (a moze kolacji, bo toz srodek nocy?).
Przy jedzeniu rekami, najbardziej najedzony jest nasz jamnik :) ze nie powiem, ze z rak Malej zjada wszystko za wyjatkiem bananow (smakuje mu nawet papryka i truskawki :)) .
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline CzaryMary

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Cze 2012, 22:47:52 »
Jeszcze a propos kaszek - byłam dziś na spotkaniu matek i wszystkie duńskie dzieci dostają kaszkę z butli na noc, tylko nasz Wojtuś nie, więc to naprawdę nie dla Polaków te kaszki w sklepach sprzedają  :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #57 dnia: 07 Cze 2012, 23:11:31 »
Czary, ale ja mam na mysli, podawanie kaszek z butli dzieciom powyzej roku :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline _Anka_

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #58 dnia: 07 Kwi 2013, 21:38:41 »
Ja kupiłam w Polsce wózek orbit baby g2 i uważam że jest najlepszym wózkiem. Dodatkowo kupiłam do tego wózek fotelik samochodowy maxi cosi i adapter do tego. Super sprawa ponieważ mogę obrócić fotelik podczas wkładania dziecka do niego, gdzie nie ma takiej opcji w innym adapterze. Wózek bardzo dobrze się sprawdza, ma wiele praktycznych funkcji takich jak tacka z zamykanym pojemniczkiem, gdzie można włożyć chrupki. Ostatnio ten wózek widziałam w serialu na tvn. Mecenas Gawron ma Orbit Baby dla swojego dziecka.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Kwi 2013, 21:51:30 »
Poteznym minusem tego wozka jak dla mnie jest to, ze nie mozna go prowadzic jedna reka.
Mam w domu taka nietrafiona spacerowke. Wszytsko fajnie jak masz dwie rece wolne, ale czasem jak potrzeebujesz jednej, to z druga nie pojedziesz.

Drugi minus jak dla mnie - w crash testach wszystkie foteliki z obracana podstawa wypadaja bardzo zle. Przy zderzeniu wyrywa gorna czesc z podstawy. Zwlaszcza w Maxi Cosi. Tez chcialam ten model kupic, ale po obejrzeniu crash testu mi przeszlo.
Kupilam tez Maxi Cosi, ale model bez obracanej podstawy.

Co do wozkow kombi, chyba kazdy kto mial (ja tez mialam), okolo szostego miesiaca zycia dziecka staje przed pytaniem co dalej. W spacerowce maluch siedzi "jak pokurcz" i doslownie w niej tonie. Gondola jest przykrotka. U mnie zakonczylo sie to zakupem kolejnego wozka, w ktorym corka spala do drugiego roku zycia.

Co do pojemniczka na chrupki...
Coz, kazdy lubi to co lubi. Ja jestem przeciwnikiem jedzenia w wozkach, fotelikach samochodowych, tudziez lazenia z jedzeniem po domu.
Moje dziecko jada przy stole, i tylko przy stole. Ewentualne slodycze czy chrupki przy lawie, albo stoliku. Unikam w ten sposob sladow dzieciecej dzialnosci na meblach, scianach, ubraniach tudziez w zabawkach.

Pierwsze dziecko lazilo z jedzeniem. Jest teraz dorosle, ma wlasne mieszkanie i po dzis dzien pozostawia szklanki, talerzyki, papierki w najrozniejszych miejscach. Przy kolejnych jestem madrzejsza :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Jaki wozek dla dziecka?
« Odpowiedź #59 dnia: 07 Kwi 2013, 21:51:30 »

 

FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19619
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 50982
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16052
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20611
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Obowiązkowa cyfrowa skrzynka pocztowa dla prowadzących działalność

Zaczęty przez waruinyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6387
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2013, 14:01:37
wysłana przez waruiny