poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory  (Przeczytany 6868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« dnia: 18 Lip 2012, 12:53:03 »
Witam serdecznie.
Mam pytanie do mam z podobnym problemem.
Moja 10-cio miesieczna corka od jakiegos czasu ma problem ze skora. W zgieciach lokciowych i kolanowych oraz w jednym miejscu na szyi ma suche plamy, mocno czerwone, ktore czasami przechodza w pomaronczowy kolor. Od paru dni ma tez na buzi takie krostki pod skora, niektore z nich sa zaczerwienione.
Wiele czytalam na temat AZS i egzem dzieciecych. wszystkie symptomy sie zgadzaja poza jednym, nie zauwazylam, zeby corka sie drapala, czy czula jakikolwiek dyskomfort w zwiazku z tymi plamami.
Dodam tez, ze w podczas pobytu w Polsce miala bardzo silna reakcje alergiczna (po zjedzeniu jajecznicy na parze). Zrobilismy testy pokarmowe i okazalo sie, ze jest uczulona na bialko jaja kurzego i w mniejszym stopniu na mleko krowie.
Ja w dalszym ciagu karmie. Nie jem jajek, ale trudno jest mi unikac produktow, ktore jajka zawieraja. Mleka uzywam tylko do kawy (jedna dziennie). Chcialam przestac karmic, ale nie jest to takie proste. Mala nie chce najzwyczajniej w swiecie mleka z butelki.
Rozpisalam sie... Generalnie chodzi mi o to, zeby zasiegnac informacji w zwiazku z powyzszym, zanim pojde do dunskiego lekarza i uslysze, ze to normalne :)
Macie drogie dziewczyny jakiekolwiek doswiadczenia z tym problemem?
Aha, locobase nie dziala, stosujemy A-DERMA i Ceridal. A-derma pomogla na poczatku, teraz juz nie bardzo dziala. Ceridal nie pomaga wcale. Oilatum z Polski tez nie spelnil swojej funkcji. Mala kapana jest w emolientach i juz nie wiem za bardzo co mam stosowac, zeby te brzydkie plamy zniknely.

Offline kingamagda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • W życiu zdarzają się chwile, o które warto walczyć
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lip 2012, 14:04:18 »
Witaj. Mój synek tez miał podobne krostki i plamy tzn odparzenia i po użyciu kremu sudokrem wszystko zeszło w mgnieniu oka. Mam nadzieje że Twojej małej też pomoże pozdrawiam.

Offline Magda_lena

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lip 2012, 16:22:46 »
kingamagda odparzenia a AZS to całkiem co innego

do autorki: idż do lekarza,  powinien bez problemu przepisać delikatny krem ze starerydami, my używaliśmy LOCOID. Nie używałam codziennie tylko dorażnie, w razie konieczności. Dzięki temu skóra wracała do normalnego stanu przynajmniej na jakiś czas. Mam dwóch alergików, oboje uczuleni na wiele alergenów i tylko sterydy pomagały. Pociesze cie że z wiekiem problem mija, i teraz bardzo rzadko używamy tego leku.

Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lip 2012, 17:10:07 »
Napisalas ze po testach wyszlo ze dziecko jest uczulone na nabial, karmisz piersia wiec dopoki nie wyeliminujesz tych produktow ze swojego jadlospisu nie bedzie lepiej, mascmi tylko mozesz zmniejszyc w wiekszym lub mniejszym stopniu wysypke ale calkowicie sie jej nie pozbedziesz, taka alergia nie jest do konca zycia, podobno takim przelomowym momentem jest wiek 3 lat i sprawdzilo sie to przy moim chrzesniaku.... Radze ci zabrac sie za to tzn albo zmienic swoja diete albo przestac karmic piersia ( i dziecku wprowadzic diete) poniewaz moga zostac blizny znam kilkoro dzieciaczkow ktorym niestety "pamiatka" pozostala. Najlepiej udaj sie dó lekarza przepisze wam jakas masc ale tak jak pisalam dieta jest bardzo wazna.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lip 2012, 21:15:49 »
Witam serdecznie.
Mam pytanie do mam z podobnym problemem.
Moja 10-cio miesieczna corka od jakiegos czasu ma problem ze skora. W zgieciach lokciowych i kolanowych oraz w jednym miejscu na szyi ma suche plamy, mocno czerwone, ktore czasami przechodza w pomaronczowy kolor. Od paru dni ma tez na buzi takie krostki pod skora, niektore z nich sa zaczerwienione.
Wiele czytalam na temat AZS i egzem dzieciecych. wszystkie symptomy sie zgadzaja poza jednym, nie zauwazylam, zeby corka sie drapala, czy czula jakikolwiek dyskomfort w zwiazku z tymi plamami.
Dodam tez, ze w podczas pobytu w Polsce miala bardzo silna reakcje alergiczna (po zjedzeniu jajecznicy na parze). Zrobilismy testy pokarmowe i okazalo sie, ze jest uczulona na bialko jaja kurzego i w mniejszym stopniu na mleko krowie.
Ja w dalszym ciagu karmie. Nie jem jajek, ale trudno jest mi unikac produktow, ktore jajka zawieraja. Mleka uzywam tylko do kawy (jedna dziennie). Chcialam przestac karmic, ale nie jest to takie proste. Mala nie chce najzwyczajniej w swiecie mleka z butelki.
Rozpisalam sie... Generalnie chodzi mi o to, zeby zasiegnac informacji w zwiazku z powyzszym, zanim pojde do dunskiego lekarza i uslysze, ze to normalne :)
Macie drogie dziewczyny jakiekolwiek doswiadczenia z tym problemem?
Aha, locobase nie dziala, stosujemy A-DERMA i Ceridal. A-derma pomogla na poczatku, teraz juz nie bardzo dziala. Ceridal nie pomaga wcale. Oilatum z Polski tez nie spelnil swojej funkcji. Mala kapana jest w emolientach i juz nie wiem za bardzo co mam stosowac, zeby te brzydkie plamy zniknely.
Moj syn, ma co prawda 15 lat, wiec troche juz czasu, minelo, ale moze wciaz uda CI sie znalezc w Polsce robiona na recepte masc mocznikowa lub masc cholersterolowa (cholernie tluuusta).
Z dunskich kremow (moj syn ma egzeme do dzis) chwalimy sobie (zwlaszcza on) czerwony Decubal. Nie mam czasu teraz poczytac, czy mozna go stosowac dla maluchow, ale mysle, ze nie ma w nic groznego. Najlepiej zapytaj w aptece (dla pewnosci)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lip 2012, 21:21:01 »
Napisalas ze po testach wyszlo ze dziecko jest uczulone na nabial, karmisz piersia wiec dopoki nie wyeliminujesz tych produktow ze swojego jadlospisu nie bedzie lepiej, mascmi tylko mozesz zmniejszyc w wiekszym lub mniejszym stopniu wysypke ale calkowicie sie jej nie pozbedziesz, taka alergia nie jest do konca zycia, podobno takim przelomowym momentem jest wiek 3 lat i sprawdzilo sie to przy moim chrzesniaku.... Radze ci zabrac sie za to tzn albo zmienic swoja diete albo przestac karmic piersia ( i dziecku wprowadzic diete) poniewaz moga zostac blizny znam kilkoro dzieciaczkow ktorym niestety "pamiatka" pozostala. Najlepiej udaj sie dó lekarza przepisze wam jakas masc ale tak jak pisalam dieta jest bardzo wazna.
zgadzam sie w 100%.
Wiekiem przelomowym jak napisalas sa 3 lata - dojrzalosc ukladu pokarmowego. Druga szansa pojawia sie w wieku 6 lat, a dla chlopcow w wieku dojrzewania.

Od siebie dodam, ze egzema jest jest czasem pierwszym krokiem tzw. "marszu alergicznego", ktory prowadzi do astmy, moze to Cie zmotywuje, by odsunac wszystko co zawiera szkodzace dziecku alergeny.
Wiem, ze ciezko. Przerabialam to, z tym, ze moj syn byl uczulony na prawie wszystko.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline me

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lip 2012, 22:20:17 »
Nasza corka tez miala podobne zmiany na skorze od malego i w sumie ma jakies tam zmiany do dzisiaj - prawie 3 latka.  Nigdy jej to nie swedzialo, nie drapala sie ani jej to nie przeszkadzalo.

Wedlug tutejszego lekarza byla to zwykla sucha skora, wedlug polskiego - zdecydowanie uczulenie na pokarmy.
Jesli zmiany sa bardzo uciazliwe, tak jak ktos juz wyzej napisal mozna je traktowac jakimis kremami sterydowymi ale to w ograniczonej ilosci i tylko po konsultacji z lekarzem. Wydaje mi sie, ze wieksze pojecie o tym miala nasza dunska pielegniarka srodowiskowa niz sam lekarz.

Niestety jest to tylko leczenie objawow a nie przyczyny wiec  jak najbardziej przestawiac dzieciaka z mleka na inne pokarmy, na zasadzie diety eliminacyjnej - czyli wprowadzanie po kolei roznych pokarmow i patrzec czy beda zmiany na skorze czy nie. Mozna jeszcze sprobowac specjalnego mleka w proszku dla dzieci wlasnie ze skaza bialkowa, ale jest ono watpliwego smaku. Mozna jakies kaszki sprobowac na tym robic. Mozna sprobowac z mlekiem sojowym jako substytut mleka, dla urozmaicenia. Tym bardziej, ze niebawem i tak bedzie zaczynala jesc bardziej roznorodnie.

poloniainfo.dk

Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lip 2012, 22:20:17 »

Offline lebowski

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 20
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lip 2012, 15:02:56 »
Dzien dobry Paniom:)
wlasnie wrocilysmy od lekarza. Niestety nie obedzie sie bez kremu ze sterydem LOCOID. Mam wytyczne co do stosowania przez 8 tygodni.
Jezeli chodzi o diete wykluczajaca jajka i mleko krowie, to jak najbardziej dla corki, dla mnie nie. Tzn. wiadomo, ze nie moge sie objadac nabialem ani jajkami, ale mam jesc normalnie. Tak mi wlasnie zalecil lekarz.
To nie byla kwestia motywacji do zastosowania diety eliminacyjnej, bo dla Malej zrobie wszystko, chodzilo mi bardziej o to, czy to, co jem w istotny sposob wplywa na kondycje skory mojej corki.

A jak przechodzilyscie z piersi na mleko nastepne? Bo ja mam problem, Mala nie ma najmniejszej ochoty na butelke, a jak wleje jej do kubka na wode cokolwiek innego, to ma bardzo grozna mine :)

Offline Magda_lena

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lip 2012, 15:35:32 »
A jest konieczność, że musisz ją odstawić???  Może u was lepsza będzie ta pierś niż nic???
U nas niestety młodsza córeczka sama sie odstawiła około roku, i nie chce tknąć żadnego innego mleka. Jedynie sojowe z płatkami śniadaniowymi przechodzi :(

A że nie sposób jest zmuszać dziecko do picia mleka, daje jej pastylki KIDUSIE które zawsze kupuje na zapas jak jestem w PL. Są z wapniem i wit D3, mają fajny smak, jedna pastyla dziennie wystarczy......

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lip 2012, 16:14:27 »
Dzien dobry Paniom:)
wlasnie wrocilysmy od lekarza. Niestety nie obedzie sie bez kremu ze sterydem LOCOID. Mam wytyczne co do stosowania przez 8 tygodni.
Jezeli chodzi o diete wykluczajaca jajka i mleko krowie, to jak najbardziej dla corki, dla mnie nie. Tzn. wiadomo, ze nie moge sie objadac nabialem ani jajkami, ale mam jesc normalnie. Tak mi wlasnie zalecil lekarz.
To nie byla kwestia motywacji do zastosowania diety eliminacyjnej, bo dla Malej zrobie wszystko, chodzilo mi bardziej o to, czy to, co jem w istotny sposob wplywa na kondycje skory mojej corki.

A jak przechodzilyscie z piersi na mleko nastepne? Bo ja mam problem, Mala nie ma najmniejszej ochoty na butelke, a jak wleje jej do kubka na wode cokolwiek innego, to ma bardzo grozna mine :)
Nam sie nie udalo wprowadzic butelki. Zaczelismy z kubkiem Doidy, gdy mala miala 3,5 miesiaca. I w sumie dobrze. Ma teraz prawie 18 miesiecy i bez problemu pije z kubka "jak stara" :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: egzema niemowleca, atopowe zapalenie skory
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lip 2012, 16:14:27 »

 

zapalenie korzonków

Zaczęty przez maro75Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3510
Ostatnia wiadomość 22 Kwi 2010, 23:06:25
wysłana przez Manior
autoimmunologiczne zapalenie w.

Zaczęty przez kamiladk19Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2075
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2013, 18:06:16
wysłana przez Jomir
zapalenie zatok

Zaczęty przez maro75Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2689
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2010, 10:08:21
wysłana przez @ae@