poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: W DK cesarka na życzenie?  (Przeczytany 17572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline swette_1986

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lip 2012, 23:22:27 »
Witaj. moim zdaniem poród powinnaś wybrac taki jaki ty uwazasz i nie pytaj żadnej kobiety co jest lepsze ponieważ każda bedzie zachwalała sposób rodzenia jaki wybrała. Ja urodziłam dwoje dzieci w tym jedno w Danii w Herlev 24 kwietnia 2012 roku. Miałam cesarke na życzenie i oczywiście zachwalam ten sposób rodzenia. Czułam się znakomicie po cc. Duńczycy namawiają na naturalny poród w moim przypadku terz tak było ale ja szłam w zaparte że chce cesarke i Ginekolog musiał spełnić moją prośbę a raczej wymuszenie i pamiętaj że nie może ci nikt powiedzieć ze masz jechać do Polski rodzić jak coś ci nie pasuje płacisz tu podatki pracujesz i jestes na równych prawach. Jeśli zdecydujesz się na cc musisz iśc wzaparte jesli się zawachasz to się bedziesz męczyć. mogą ci powiedzieć żebyś spróbowała rodzić naturalnie a jak w trakcie sobie nie bedziesz  radziła to bedzie cc to jest czysty blef ze strony lekarzy dotąt będa cie męczyli aż urodzisz. Najlepiej porozmawiaj z kimś bliskim mamą ciocią z kimś kto cie dobrze zna i twoją psychike ponieważ po naturalnym czasem kobieta sobie nie radzi i wpada w depresie jednak to nie jest wcale prawda że ból się zapomina  ja nie zapomniałam moze jestem wyjątkiem nie wiem. dla mnie cc jest lepszym rozwiązaniem. Proponuje ci rozmowe z kimś bliskim i obejżenie przebiegu porodu naturalnego i cc w internecie. jeśli chodzi o zagrożenie dla ciebie i dziecka w obu porodach występuje. Nie martw się i głowa do góry. Ja miałam tylko jedną wizyte u ginekologa duńskiego. jak na ciebie krzyczą ty tez krzycz nie buj się bo nie masz czego.
A możesz wyjaśnić bardziej jakiego bólu nie zapomniałaś? z tego co sama napisałaś miałaś cc na życzenie więc bólu w trakcie porodu nie czułaś....Jak sama napisałaś również bardzo szybko doszłaś do siebie, twoim zdaniem 5 dni po porodzie to szybko? i następna rzecz, twój organizm jest zmęczony i obciążony zwłaszcza w ostatnim okresie ciąży po porodzie zamiast naturalnie dochodzić do swojego stanu ty szprycujesz się tabletkami przeciwbólowymi jeszcze bardziej go dobijając i  uważasz, że jest w porządku? teraz może jest bo jesteś młoda i piękna ale za parę lat to ci wszystko wyjdzie. Są różne kobiety. W mojej rodzinie jak i wsród znajomych są kobiety, które rodziły i naturalnie i przez cesarkę. Jedna po cesarce doszła do siebie po tygodniu następna po cesarce spędziła ponad miesiąc w szpitalu bo rana zamiast się goić z czasem zaczęła ropieć. Ale każda z nich żałowała decyzji o porodzie przez cesarskie cięcie.

Koleżanka agnieszka podjęła decyzję, życzę żeby wszystko poszło tak jak należy.
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.
— Albert Einstein

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lip 2012, 20:45:15 »
Dziękuję Wam wszystkim za wszystkie ważne dla mnie wypowiedzi. To prawda, że bardzo boję się bólu. Jak na razie zdecydowałam, zobaczymy co z tego wyjdzie po rozmowie z lekarzem.

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Lip 2012, 14:29:17 »
Agnieszka1234 piszesz ze boisz sie, iz jezeli urodzisz dziecko naturalnie to moze sie ono urodzic niedotlenione. Powiem ci ze szansa na to ze dziecko urodzi sie niedotlenione przez cc jest rownie duza. Ja znam 2 takie przypadki. Coreczka kolezanki urodzila sie niedotleniona pomimo iz kolezanka miala cc. Maluszek pierwsze 2 dni lezal na odziale noworodkowym i na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo i dzidzia jest zdrowa. Natomiast moja druga kolezanka, ktora rowniez miala cc, urodzila chlopca z niedotlenieniem mozgu. Dziecko jest niepelnosprawne. Ma 6 lat a nadal siusia w pieluszki, nie mowi i nie ma z nim za duzego kontaktu.
Kazdy porod, czy to naturalny czy cesarka moze sie skomplikowac. Ty juz wybralas jak chcesz rodzic, ale powiem ci z wlasnego doswiadczenia ( mam 2 dzieci urodzone przez cc - obie cesarki z koniecznosci) ja tez balam sie bolu. Nastawialam sie jednak psychicznie, ze wszystko bedzie ok. Czy bolalo? Owszem ale bylo warto. Zaluje tylko, ze mimo prob nie udalo mi sie urodzic zadnego z dzieci naturalnie, bo czuje przez to jakis ogromny niedosyt. Czegos mi brakuje. Czasami czuje sie tak jakbym to nie ja urodzila moje dzieci. Ciezko opisac to uczucie.
Jezeli naprawde tak bardzo chcesz cesarki, to mam nadzieje ze dopniesz swego i nie bedziesz zalowala. Zycze powodzenia  i pomyslnego rozwiazania.
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lip 2012, 14:41:22 »
Czasami czuje sie tak jakbym to nie ja urodzila moje dzieci. Ciezko opisac to uczucie.

Rybko, czuje dokladnie to samo, jakbym nie urodzila moich dzieci, tylko zostały wyjęte, urodziły SIĘ :) takie odczucie śmieszne, troche dziwne, nawet na poczatku ciezko mi bylo powiedziec ze urodziłam je, tylko mówiłam że urodziły się.

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lip 2012, 14:51:10 »
Chodzilo dokladnie o to co piszesz dzieci zostaly wyjete ;) Ja do dzis nie moge sie przyzwyczaic :)
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lip 2012, 14:58:37 »
ja sie juz z tym oswoiłam, teraz jestem bardzo dumna mama wspanialych dzieci, które URODZIŁAM. Spróbuj tak sobie powiedziec :)

Offline kaaarolina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lip 2012, 16:24:25 »
Rownież miałam cc i tez dziwnie mi z tym, mojego syna po prostu wyjeli...jakoś cieżko mi to nawet nazwać porodem:)
Cc miałam z konieczności, lekarze do końca sprawdzali czy mogę rodzic naturalnie ale niestety nie mogłam. Juz samo przygotowanie do porodu było stresujące, w zasadzie czułam sie jakbym szła na jakiś zabieg czy operacje, podczas porodu  dwa razy spadło mi ciśnienie tak ze myślałam ze zwymiotuje:) raz - zanim wyjeli dziecko, drugi raz jak już mnie szyli a mały leżał przytulony do mojej twarzy - zamiast sie cieszyć to miałam nadzieje ze na niego nie zwymiotuje...przez następne 6 godzin było super - to był czas działania znieczulenia - lezalam z małym w łóżku a mój chłopak wszystko przy nim robił:) dopabuse potem zaczął sie koszmar, takiego bólu sie nie spodziewalam, na początku nie wiedziałam jak z łóżka zejść. następne dwa tyg były równie koszmarne, przy każdym wyjściu do toalety czułam miliony noży wbijajacych mi sie w brzuch, spałam z poduszkami pod nogami i plecami bo na płasko nie byłam w stanie. Cos okropnego, zdecydowanie nie polecam cc:) bardzo żałuje ze nie urodziłam mojego jedynego dziecka sn, tez czuje jakby mi czegoś brakowało.
Dodam ze moja koleżanka miała cc 2 tyg przede mną i niestety musiała wracać do szpitala bo rana sie nie goila, dwa razy wdala sie jakaś infekcja, na szczęście mnie to ominęło ale mimo wszystko nie polecam, zwykły zabieg, nic przyjemnego, ból pózniej okropny, oczywiście na nogach byłam praktycznie od razu jak znieczulenie puścilo ale to nie znaczy ze mniej bOlalo....

poloniainfo.dk

Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lip 2012, 16:24:25 »

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sie 2012, 20:33:29 »
bylam na spotkaniu w Randers, olali mnie kompletnie pomomo lez. Powiedzieli, że moge sobie jechac rodzic do Polski, lub szukac prywatnej kliniki i za to zaplacic. Wiem juz ze nic nie ugram, w zwiazku z czym chce tylko zmienic szpital na Skejby, i rodzic naturalnie w wodzie z pelnym znieczuleniem o ile tak sie da. Mam nadzieje ze jakoś przezyje ten naturalny poród. Na sama mysl rece mi sie trzesą.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Sie 2012, 00:35:08 »
bylam na spotkaniu w Randers, olali mnie kompletnie pomomo lez. Powiedzieli, że moge sobie jechac rodzic do Polski, lub szukac prywatnej kliniki i za to zaplacic. Wiem juz ze nic nie ugram, w zwiazku z czym chce tylko zmienic szpital na Skejby, i rodzic naturalnie w wodzie z pelnym znieczuleniem o ile tak sie da. Mam nadzieje ze jakoś przezyje ten naturalny poród. Na sama mysl rece mi sie trzesą.
Agnieszka zmien szpital na Skejby i sprobuj tam cos ugrac. To nie jest prawda, ze w Danii nie mozna miec cesarki na zyczenie, na cesarke na zyczenie godzi sie szpital w Odense i Hillerod, tam musisz tylko zostac dobrze poinformowana o ewentualnych zagrozeniach zwiazanych z cesarka jakie plyna dla Ciebie i dziecka.
Jesli faktycznie tak bardzo sie boisz to zmien szpital i probuj dalej. Powodzenia.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Sie 2012, 08:35:40 »
zrozumiale jest ze sie boisz rodzic naturalnie..ale ryzyko podczas cesarki jak i podczas naturalnego porodu jest..
nie rozumiem natomiast dlaczego tak bardzo upierasz sie przy cesarce i nie docieraja do ciebie zadne argumenty..
rodzilam naturalnie 3 razy..za pierwszym razem tez sie balam itd szczegolnie ze dziecko bylo wieksze niz lekarze przewidywali ale jakos nic sie nie stalo peklam troszke duzo moze ale dalej nie wyobrazalam sobie porodu poprzez cc.
dla odmiany moja kuzynka miala cc i naprawde ciezko z nia bylo po porodzie..tzn ciezko jej bylo wykonywac czynnosci przy dziecku itd
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline mary79mary

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Sie 2012, 09:36:14 »
Rowniez w Herlew bez zadnego problemu mozna miec cesarke na zyczenie. Ja mialam w tym roku. Tez sie strasznie balam i to wystarczylo. Oczywiscie wszyscy mnie przekonywali, zebym probowala naturalnie ale ja sie za bardzo balam. Wszystko wspominam dobrze!
I to nie jest zalatwianie cesarki tylko rozmowa z polozna i lekarzem. Nawet na stronie Herlev Hospital jest informacja o takiej mozliwosci w razie strachu przed porodem naturalnym!

Wiec w Danii JEST cesarka na zyczenie w czesci szpitali! I dzieje sie tak bez zadnego zagrozenia dla dziecka czy bez zadnych komplikacji, po prostu mozna pogadac z lekarzami i polozna.

Znam kilka osob, ktorych dzieci w ten sposo przyszly na swiat!

Offline mary79mary

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Sie 2012, 09:39:35 »
tam musisz tylko zostac dobrze poinformowana o ewentualnych zagrozeniach zwiazanych z cesarka jakie plyna dla Ciebie i dziecka.

W herlev Hospital jest dokladnie to samo. Ok tydzien przed ustalonym terminem jest 3 godzinne spodkanie z anesteziologiem, polozna i lekarzem wlasnie w celu poinformowania o ewentualnych zagrozeniach. Ja na przyklad zaczelam rodzic 3 tygodnie przed terminem cesarki i jak przyjechalam do szpitala zapytano mnie czy wciaz chce cc. Bez niczego  mi ja zrobili momo iz zaczal sie porod silami natury1

Wiec sie da!!

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Sie 2012, 12:51:53 »
czy sądzicie, że mogłabym się przenieść do Herlev hospital, jak to zrobić? Napisac tam maila z zapytaniem? Proszę oporadę.

Offline mary79mary

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Sie 2012, 13:49:55 »
To chyba zalezy gdzie mieszkasz.. A Ty chyba w okolicach Aarhus tak? Najlepiej jak zapytasz w Herlev Hospital jak sprawa wyglada! Trzymam kciuki!!!

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Sie 2012, 18:44:59 »
dzięki bardzo :)

poloniainfo.dk

Odp: W DK cesarka na życzenie?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Sie 2012, 18:44:59 »

 

Cesarka w Danii

Zaczęty przez kasiarafalDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2770
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2013, 17:45:39
wysłana przez Jomir