Ogólne > Kącik Kulinarny

najlepsze przepisy

(1/4) > >>

maggie23:
witam, stolowka w mojej pracy wpadla na pomysl zeby zrobic "polski dzien" - mam przygotowac jakies polskie dania, najlepiej takie, ktore beda calkiem inne niz dunskie i ktore beda im smakowac ;) macie jakies doswiadczenie, co z naszych flagowych potraw im bedzie smakowalo?
pozdrawiam :)

Reksio:
Hmmm... Mój były mąż (duńczyk) opychał się do bólu za każdym razem jak byliśmy w Polsce pabusegami, gołąbkami i bigosem  ;D Oprócz tego uwielbiał polskie wędliny, a nie lubił na przykład zup wszelkiego rodzaju. Inni duńczycy, których znam, w ogóle nie lubią polskiego jedzenia i stołowali się głównie w MacDonaldzie  :o Nie trafisz co tu komu może posmakować, bo nasza kuchnia różni się bardzo smakowo od duńskiej, więc powodzenia  ;)

maggie23:

no wlasnie....zdaje sobie sprawe ze nie trafie w gusta wszystkich ale nawet nie mam pojecia co im zaproponowac... na pewno nie bigos ani golabki bo wielu u nas w pracy nie lubi kapusty. Golonka tez nie wchodzi w rachube, wielu na samo slowo sie wzdryga. Ale licze na jakies pomysly z Waszej strony :) razem cos wymyslimy ;)


--- Cytat: Reksio w 03 Wrz 2012, 13:20:36 ---Hmmm... Mój były mąż (duńczyk) opychał się do bólu za każdym razem jak byliśmy w Polsce pabusegami, gołąbkami i bigosem  ;D Oprócz tego uwielbiał polskie wędliny, a nie lubił na przykład zup wszelkiego rodzaju. Inni duńczycy, których znam, w ogóle nie lubią polskiego jedzenia i stołowali się głównie w MacDonaldzie  :o Nie trafisz co tu komu może posmakować, bo nasza kuchnia różni się bardzo smakowo od duńskiej, więc powodzenia  ;)

--- Koniec cytatu ---

Baumi:

--- Cytat: maggie23 w 03 Wrz 2012, 13:41:17 ---(...) Golonka tez nie wchodzi w rachube, wielu na samo slowo sie wzdryga (...)

--- Koniec cytatu ---

A miałem Ci właśnie zaproponowac golonkę w kapuście kiszonej :D Mam na myśli taką bez kości, samo mięso - tylko, że w Danii tego nie dostaniesz... :P

Może kluski sląskie, rolady? :D

Reksio:
A i owszem golonkę dostaniesz ale nie zawsze. U nas jest nawet w Super Brugsenie, a poza tym zawsze u rzeźnika można kupić. Mój niuniek bez goloneczki od czasu do czasu to by tu zginął  ;D  ;D  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej