poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Sprzątanie domków  (Przeczytany 27528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Sprzątanie domków
« dnia: 26 Wrz 2012, 15:19:40 »
Witam serdecznie !

Chciałabym zacząć pracę przy sprzątaniu prywatnych domków. Jednak nie przez jakąś firmę tylko sama sobie załatwić kilka domków i sprzątać. Czy ktoś może mi doradzić jak się za to zabrać? Panie które tak pracujecie bardzo proszę o wskazówki :) Czy same sobie nakręcacie takich klientów, jak zacząć? Mam po prostu chodzić po domach i pytać ?:) Kompletnie nie wiem jak zacząć a baaardzo mi zależy na pracy bo jestem tu już miesiąc i nie mam pracy a wiadomo żyć trzeba ... Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Offline Domnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrz 2012, 15:43:20 »
A gdzie mieszkasz?
Cytat od kogoś mądrego, stąd..
'Iraq, Afghanistan, to już było... Teraz odpoczynek...
Dlaczego? -Bo niewłaściwi ludzie dowodzą...
Kapitanie wrócisz?... -Wrócę jak oni odejdą...'

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrz 2012, 16:13:31 »
Tisvildeleje ;)

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrz 2012, 18:56:08 »
musisz kupic sobie.niektore kobiety z roznych powodow sprzedaja domki.ja tez tak zdobylam a potem jesli jestes w tym dobra itp.to potem twoi klienci zalatwiaja ci nowych i jakos to sie kreci i ma sie domkow co raz wiecej.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrz 2012, 19:09:52 »
musisz kupic sobie.niektore kobiety z roznych powodow sprzedaja domki.ja tez tak zdobylam a potem jesli jestes w tym dobra itp.to potem twoi klienci zalatwiaja ci nowych i jakos to sie kreci i ma sie domkow co raz wiecej.
Mozna sie naciac na takie kupowanie domkow ,ktos wezmie od niej kase i własciciel danego mieszkania moze sie  byc zdziwiony ze jest ktos nowy na jego mieszkaniu ,i to moze sie ciezko skonczyc ,jak ktos jej bedzie miał przekazac dom to powinna isc razem z przekazujaca do własciciela danego domu .znam przypadek jak kobieta wzieła kase za 3 domy i dała dziewczynie klucze i adresy ,nowa dziewczyna tam pojechała i po poł godzinie przyjechała włascicielka mieszkania i wyła bardzo oburzona ze ktos lata po jej mieszkaniu .jak sie okazało  to trzech ludzi zrezygnowało z usług tej kobiety ,a ta wpagła na genialny pomysł zeby jeszcze kase sobie zarobic ,trzeba byc ostroznym ,tym bardziej ze to praca na czarno

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrz 2012, 19:16:14 »
Dziękuję za odpowiedzi :)
Nie mogę kupić takich domków bo jeszcze tu nic nie zarobiłam ;)
A jak zacząć bez kupowania takich domów?
Bo ktoś to je ma też musiał jakoś zacząć? Nie wiem chodzą te osoby z domu do domu i pytają czy im posprzątać :D nie mam kompletnie punktu zaczepienia ...Mam pracę legalną tj. 2 godziny w sobotę i to wszystko ... więc zysk żaden. Jedyny plus że mam CPR i ubezpieczenie ...
Proszę w dalszym ciągu o jakieś porady ... W przyszłym tyg. będę jeździła i rozwoziła CV po fabrykach w mojej okolicy ... Ale to sprzątanie by mi pasowało tym bardziej że uwielbiam sprzątać :)

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrz 2012, 19:44:01 »
ANIA WEJDZ NA PRIVAT

poloniainfo.dk

Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrz 2012, 19:44:01 »

Offline Domnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +2/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrz 2012, 19:44:43 »
'Odkupowanie domków' jest najlepszym sposobem. Tylko jak ktoś Ci 'sprzedaje' domek to musisz z nim jechać, poznać właścicieli itd. A potem już sam właściciel jeśli będzie zadowolony z Twojej pracy może Ci załatwić następne domki (jego kolegów itp).
Nie ma sensu chodzić od drzwi do drzwi, bo jest duże ryzyko że ktoś 'zakabluje'.. Ogólnie to nie wyobrażam sobie abyś mogła zacząć bez znajomości.
Lecz jeżeli już kogoś znajdziesz kto 'odsprzeda' Ci domek, od razu zapytaj czy nie ma czegoś więcej, z właścicielami troszkę poczekaj, co najmniej miesiąc (jeżeli sprzątasz co tydz) i dopabuse po tym miesiącu jak oni już zobaczą jak sprzątasz o wiele chętniej zapytają znajomych, niż jakbyś od razu pierwszego dnia wyjechała im z takową prośbą.
Możesz jakoś się umówić z osobą która Ci domek odsprzedaje że dasz jej kasę później czy coś. Lecz tak jak mówię, zawsze pojedź z tą osobą obejrzeć domek, poznać właścicieli, i niech ta osoba Ci powie co i jak sprzątać, są podłogi których nie wolno myć, są jakieś inne wynalazki itd, jak lubisz sprzątać to raczej Cię o tym uczyć nie trzeba :D
Jakbyś sprzątała dziennie po 2 domki po 3h każdy (oprócz weekendów), wyjdzie Ci około 13.000kr,- na miesiąc, co spokojnie pozwoli Ci na przeżycie, do tego w okresie świątecznym na pewno ludzie poproszą Cię o jakieś inne pomoce typu umycie okien, poskładanie ubrań czy coś w tym stylu, za co naliczysz sobie kolejną stówkę czy dwie zależnie od czasu. Ale za to w okresie letnim jest o wiele mniej pracy.
Następnie, jakbyś chciała robić wszystko na prawdę fair, zarobisz mniej, bo zwykle średni duński dom sprząta się w 2h/2.5h, ale dolicz sobie tą godzinkę, czy pół.. Jak właściciel będzie w domu to zrobisz wszystko troszkę wolniej/dokładniej, a jak go nie będzie wysprzątasz mu dom tak jak zwykle, ale zamiast siedzieć 3h, wyjdziesz po 2.5h czy coś koło tego, więc nie cackaj się jak widzisz że w 2h się nie wyrobisz po zabraknie Ci 15min, powiedz 3h, dla dunów to jakaś wielka różnica nie jest, a dla Ciebie zawsze te 50kr więcej, aniżeli jakbyś powiedziała 2.5h :) Tylko to już zależy od człowieka, niektórzy mówią że spoko, niektórzy że nie bo to oszustwo, a jeszcze inni z 2 godzinnego domku robią 4 godzinny.. Więc, sama widzisz. W każdym razie tak robi wiele osób, duny o tym wiedzą, ale wiedzą również że może i dają Ci te 50kr 'za friko' ale jak sprzątasz porządnie, to wolą Ci te 50kr więcej dać, aniżeli mieliby mieć kogoś kto to zrobi w 2h zamiast 3h, i zostawi gdzie niegdzie burdel, bo się spieszył :) Więc jak widzisz że domek jest na 2h20min w normalnym tempie, to powiedz 3h i tyle :)

Niestety ja Ci nie pomogę, bo jedyne 'znajomości' jakie posiadam to te w okolicach kbh tudzież niżej na mapie, co tobie wgl nie w smak ze wzgl na to że po prostu daleko mieszkasz, i zapewne nie będzie Ci się na początku opłacało tam wgl jechać na 1 domek.

Pozdrawiam i obyś coś szybko znalazła w swojej okolicy :D
Cytat od kogoś mądrego, stąd..
'Iraq, Afghanistan, to już było... Teraz odpoczynek...
Dlaczego? -Bo niewłaściwi ludzie dowodzą...
Kapitanie wrócisz?... -Wrócę jak oni odejdą...'

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrz 2012, 20:40:55 »
Możesz również napisać ogłoszenie o tym, że chętnie posprzątasz mieszkanie lub dom. Przyczep je na tablicy ogłoszeń w sklepie.Widuję czasami takie. Możesz równiez wydrukować ogłoszenie i powrzucać je do skrzynek pocztowych lub przyczepić na drzwiach do klatki schodowej.  Problemem jest jedynie to, że nie wiesz na kogo trafisz...

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrz 2012, 21:12:32 »
DOMINIK to przede wszystkim wlasciciel mowi ile czasu i co chce miec posprzatane.i tak szczerze mowiac nie ma to jak UCZCIWOSC .bo takie naciaganie lubi sie mscic, a tak nawiasem mowiac nie rozumie HANDLU DOMKAMI DO SPRZATANIA.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrz 2012, 23:14:07 »
.Mam pracę legalną tj. 2 godziny w sobotę i to wszystko ... więc zysk żaden. Jedyny plus że mam CPR i ubezpieczenie ...
Proszę w dalszym ciągu o jakieś porady ... W przyszłym tyg. będę jeździła i rozwoziła CV po fabrykach w mojej okolicy ... Ale to sprzątanie by mi pasowało tym bardziej że uwielbiam sprzątać :)

Nie widze najmniejszej potrzeby sprzartania na czarno. Przepis (na razie do konca 2012) zezwala wlascicielowi dopmku na odliczanie od swojego dochodu wielu prac wykonywanych przez innych w/przy jego domu. Dotyczy to remontow ale i rowniez sprzatania. Biorac pod uwage, ze do konca roku pozostalo kilka miesiecy a na poczatku nie bedziesz prawdopodobnie miala wiele domkow, dochod twoj nie bedzie tak duzy abysmusiala placic odniego podatek. A wiec nawet podaja oficjalnie uzyskany dochod, nic na tym nie tracisz. Przeciwnie, twoj "pracodawca" bedzie mialz tego korzysc, poniewaz ustalonastawka np. 100 kr/godz. bedzie go kosztowala jeszcze mniej. Wlasciwie powinnas ustalic troche wyzszastawke niz ta ktora jest typowa dla tej dzielnicy w ktorej bedziesz sprzatac i poinformowac pracodawce, ze i tak bedzie onadla niego nizsza (pomniejszenie jego dochodu w rozliczeniu podatkowy). Na stronie SKAT mozesz zobaczyc ze sprzatanie upowaznia do odliczenia:

TastSelv Borger - Servicefradrag
   
   
Vælg typen af arbejde ved at trykke i feltet.

Se her, hvilke typer af arbejde, der er omfattet af servicefradrag:

A. Service i hjemmet (udført af en virksomhed eller privatperson)


Almindelig rengøring

•Vask og aftørring af flader i boligen
•Rengøring af toilet og bad
•Støvsugning, gulvvask og boning
•Opvask, tøjvask og strygning
•Rensning eller vask af tæpper, gardiner, persienner m.m.
Vinduespudsning

•Indvendig
•Udvendig
 
 


   

Offline marysha

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
  • Wszystko co robisz, rób dobrze.
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrz 2012, 21:10:19 »
Ja mam sprzątanie z kontraktem. Płacę 250 koron na godzinę-jest to standardowa cena w Kopenhadze. Spokój sumienia -bezcenny plus odliczenie podatkowe.  Zdaję jednak sobie sprawę, że istnieje całkiem spora grupa klientów, którzy nie mają ochoty płacić więcej niż ok.100 koron za godzinę bez kontraktu.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Paź 2012, 19:01:26 »
Witam,

Dziękuję Wam za odpowiedzi, rady ;) Póki co cisza z domkami ... może coś znajdę ;)

Offline beatrycza

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Paź 2012, 10:15:01 »
Witaj Aniu! Mysle ze powinnas czytac gazety,tam jest troche ogloszen,w ten sposob znalazlam zaraz po przyjezdzie swoj pierwszy dom,dalam tez swoje ogloszenie w lokalnej gazecie,doszly nastepne 3.Nastepnie byla cisza,ale nie przejmowalam sie gdyz znalazlam prace na kontrakt i ciezko bylo mi razem to polaczyc.Po okolo miesiacu telefon zwariowal,ludzie dzwonili i chociaz odmawialam,to prosili zebym chociaz przyszla zobaczyc,ze ciezko nie bede miala he he.Oddalam kilka namiarow dla osob ktore nie mialy pracy.Nie wzielam za to ani grosza i bylam zadowolona ze moge komus pomoc.Zawsze to wlasciciel mowil na ile godzin chce zebym przychodzila i co mam robic.Uwazam ze nie ma co naciagac i wychodzic np wczesniej,bo tak naprawde nie wiesz czy ktos z sasiadow nie powie w jakim czasie bylas.Bedziesz uczciwa, to docenia i bedzie tobie milo jak dostaniesz zaproszenie np. na swieta.Nie poddawaj sie i czytaj gazety,mozesz tez dac ogloszenie na dba.dk-zycze tobie powodzenia.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Paź 2012, 11:15:38 »
Witam,

beatrycza - bardzo Ci dziękuję! A dałaś ogłoszenie po angielsku czy po duńsku?
Dziś będę oglądać gazety. Pozdrawiam !

poloniainfo.dk

Odp: Sprzątanie domków
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Paź 2012, 11:15:38 »

 

Oferta pracy sprzatanie

Zaczęty przez re-komDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3777
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2013, 13:54:26
wysłana przez re-kom
jak wygląda sprzątanie prywatnych domów

Zaczęty przez malwkaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4933
Ostatnia wiadomość 10 Maj 2012, 11:07:20
wysłana przez sophia
jak wygląda sprzątanie prywatnych domów?

Zaczęty przez malwkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16756
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2012, 18:17:51
wysłana przez malwka
visionservice.dk - sprzątanie

Zaczęty przez anniexDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5403
Ostatnia wiadomość 18 Gru 2013, 13:57:19
wysłana przez aasia5
Bałagan na forum - czas na sprzątanie?

Zaczęty przez pumpernikDział Hydepark

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 6805
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2013, 18:47:58
wysłana przez 1941