poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ile średnio przycina Vikar?  (Przeczytany 33816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Mar 2013, 18:27:40 »
nie może tak być, związki powinny zbadać sytuację. U mnie jest tak ze vikar jest za drogi dla szefa, bo musi zapłacic tyle co pracownikowi na danym stanowisku + koszty agencji.

Co do firm nie będących w układach zbiorowych.. Dania to mały kraj i ich produkty z czasem mogą być dyskriminowa przed duże dunskie państwe sieci sprzedaży detalicznej i innych odbiorców.
no pisalam juz, ze zwiazki tylkow z sofy nie podniosa  dla "pierdol" :-\.
Wierzysz w te dyskryminacje ? Ja niezbyt.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Mar 2013, 22:33:40 »
czyli uogólniając- jakbyście podsumowali ? niektórzy piszą, że praca jest inni, ze jej nie ma. czy waszym zdaniem w obecnym okresie jest szansa dostać normalną pracę za pośrednictwem duńskiego vikaru z językiem angielskim i podstawami duńskiego? (gdzie wynagrodzenie jest od 90dkk wzwyż)?

I jeszcze jedno pytanie w offtopie, w jakich gazetach jest nawiecej ogłoszeń o pracę? mam tu na myśli tw wydawane w okolicach Kopenhagi:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Mar 2013, 00:13:40 »
w internecie  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #63 dnia: 31 Mar 2013, 00:46:13 »
haha;d, pytam poważnie- właśnie słyszałem, ze częśc ogłoszeń nie pojawia się w internecie ale tylko w prasie, zna ktos jakąs dobrą gazete gdzie pracodawcy często sie ogłaqszają:)?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #64 dnia: 31 Mar 2013, 19:05:31 »
A ja powaznie odpowiedzialam: www.jobindex.dk www.jobzone.dk
To co mi na szybko do glowy przychodzi.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #65 dnia: 31 Mar 2013, 19:17:54 »
czyli uogólniając- jakbyście podsumowali ? niektórzy piszą, że praca jest inni, ze jej nie ma. czy waszym zdaniem w obecnym okresie jest szansa dostać normalną pracę za pośrednictwem duńskiego vikaru z językiem angielskim i podstawami duńskiego? (gdzie wynagrodzenie jest od 90dkk wzwyż)?

I jeszcze jedno pytanie w offtopie, w jakich gazetach jest nawiecej ogłoszeń o pracę? mam tu na myśli tw wydawane w okolicach Kopenhagi:)
Wiec okolice Kopenhagi, pracy jest duzo, oczywiscie w vikariatach. Wystarczy angielski i zapal do ciezkiej i mozolnej pracy. Placa troche powyzej 100kr/h, oczywiscie brutto
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.

poloniainfo.dk

Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #66 dnia: 31 Mar 2013, 20:10:20 »

Offline jelonidas777

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 10
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Kwi 2013, 01:26:48 »
Dzięki wszystkim za pomocne informacje:) jeszcze tylko chciałbym się zapytać Ciebie aisak, czy wiesz lub słyszałaś o jakiejś dobrej i sprawdzonej agencji w Kopenhadze? bo z tego co sie orientowałem to troche jest tych biur a jako, ze zadko mam dzien wolny od pracy to chciałbym maksymalnie uskutecznic  poszukiwania:) (marna szansa zeby udało sie odwiedzic wszystkie vikary).

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Kwi 2013, 11:10:58 »
Dzięki wszystkim za pomocne informacje:) jeszcze tylko chciałbym się zapytać Ciebie aisak, czy wiesz lub słyszałaś o jakiejś dobrej i sprawdzonej agencji w Kopenhadze? bo z tego co sie orientowałem to troche jest tych biur a jako, ze zadko mam dzien wolny od pracy to chciałbym maksymalnie uskutecznic  poszukiwania:) (marna szansa zeby udało sie odwiedzic wszystkie vikary).

Wlasnie wpadlo mi to goloszenie jelonidas777

Szukam dwóch mężczyzn do pracy na kuchni w Kopenhadze. Więcej informacji pod numerem 20715234

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Kwi 2013, 15:40:25 »
Dzięki wszystkim za pomocne informacje:) jeszcze tylko chciałbym się zapytać Ciebie aisak, czy wiesz lub słyszałaś o jakiejś dobrej i sprawdzonej agencji w Kopenhadze? bo z tego co sie orientowałem to troche jest tych biur a jako, ze zadko mam dzien wolny od pracy to chciałbym maksymalnie uskutecznic  poszukiwania:) (marna szansa zeby udało sie odwiedzic wszystkie vikary).
Dobre i sprawdzonen firmy, stawki podobne: Teamvikaren, Vikarringen, Humanizer, Profil Match. Z tych korzystalam i nie bylo najmniejszych problemow ani z wyplatami, ani z podliczeniem godzin pracy.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Kwi 2013, 20:03:49 »
Ile srednio przycina Vikar? Tyle ile sie da. Tyle ile akceptuja pracownicy. Firma przyjmujaca pracownikow za posrednictwem biura wikariackiego nie jest ich pracodawca, nie musi wiedziec ile posrednik placi pracownikom, to nie jego odpowiedzialnosc (moglby sie zainteresowac - moralnie, ale dlaczego?). Firma majacapotrzebe zatrudnienia np. 10 spawaczy i o czym wiem z "zycia" proponuje posrednokowi 150 kr./godzina, poniewaz nie moze znalezc natychmiast tylu pracownikow, a ma zobowiazanie w zwiazku z podpisanym zleceniem i praca, ktora musi byc rozpoczeta natychmiast. Inna firma/posrednik dowiedziala sie o tym i zaproponowala firmie potrzebujacej spawaczy 135 kr/gdoz. ale ten posrednik zarobi wiecej niz poprzedni, poniewaz on sprowadzi spawaczy z innego kraju EU i zaplaci im 95 kr./godz. I tak jest w innych branzach. Tak dlugo jak znajduja sie pracownicy za 60,70,80 kr./godz. tak dlugo bede posrednicy wspaniale prosperowac. A zwiazki ani inne organizacje nie moge sobie z tym poradzic i nie maja zamiaru. Praca wikariacka , to tylko praca na krotki ograniczony czasowo okres, a osoby te wedlug zalozen przyjezdrzaja tutaj nie po to aby zyc z tego wikariactwa w Danii, ale tylko sobie dorobic do dochodow uzyskiwanych w swoim kraju - prawda?. Tak powinno byc. Ponadto ani A-kassa ani Jobcenter nie akceptuja stawki ponizej o ile sie orientuje 62 kr./godz. i przy zarobku ponizej tej stawki nie mozna ani dostac zapomogi z A-kasse ani kontanhjælp. A wiec jest to takie jedyne ograniczenie jak daleko w dol moze spasc stawaka wynagrodzenia. Tak jak wczesniej informowalem - w Danii nie ma stawki minimum na godzine. Nigdy to wczesniej nie bylo potrzebne i strony na rynku pracy uzgadnialy sobie stawki za obopulnym zrozumieniem. Pracodawcy poza umowami zbiorowymi i tak musieli te stawki akceptowac poniewaz nie mieliby sily roboczej. Teraz sytuacja sie zmienila, ale przede wszystkim dla przybyszy z innych krajow EU, ale czy to ma znaczenie dla dunskiego rynku pracy w tym sensie ze ktos bedzie sie przejmowl, ze istnieja stawki po 60 kr./gdoz. Przeciez jest mowa o max. 25 tys. pracownikow, kropla w morzu, a w dodatku to tylko niwielu z nich zgadza sie na tak niskie stawki - spojrzmy prawdzie w oczy i przestanmy byc zazdrosni lub wsciekli na posrednikow, To my sami pozwalamy im nas tak traktowac. 

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Kwi 2013, 20:13:49 »
Ile srednio przycina Vikar? Tyle ile sie da. Tyle ile akceptuja pracownicy. Firma przyjmujaca pracownikow za posrednictwem biura wikariackiego nie jest ich pracodawca, nie musi wiedziec ile posrednik placi pracownikom, to nie jego odpowiedzialnosc (moglby sie zainteresowac - moralnie, ale dlaczego?). Firma majacapotrzebe zatrudnienia np. 10 spawaczy i o czym wiem z "zycia" proponuje posrednokowi 150 kr./godzina, poniewaz nie moze znalezc natychmiast tylu pracownikow, a ma zobowiazanie w zwiazku z podpisanym zleceniem i praca, ktora musi byc rozpoczeta natychmiast. Inna firma/posrednik dowiedziala sie o tym i zaproponowala firmie potrzebujacej spawaczy 135 kr/gdoz. ale ten posrednik zarobi wiecej niz poprzedni, poniewaz on sprowadzi spawaczy z innego kraju EU i zaplaci im 95 kr./godz. I tak jest w innych branzach. Tak dlugo jak znajduja sie pracownicy za 60,70,80 kr./godz. tak dlugo bede posrednicy wspaniale prosperowac. A zwiazki ani inne organizacje nie moge sobie z tym poradzic i nie maja zamiaru. Praca wikariacka , to tylko praca na krotki ograniczony czasowo okres, a osoby te wedlug zalozen przyjezdrzaja tutaj nie po to aby zyc z tego wikariactwa w Danii, ale tylko sobie dorobic do dochodow uzyskiwanych w swoim kraju - prawda?. Tak powinno byc. Ponadto ani A-kassa ani Jobcenter nie akceptuja stawki ponizej o ile sie orientuje 62 kr./godz. i przy zarobku ponizej tej stawki nie mozna ani dostac zapomogi z A-kasse ani kontanhjælp. A wiec jest to takie jedyne ograniczenie jak daleko w dol moze spasc stawaka wynagrodzenia. Tak jak wczesniej informowalem - w Danii nie ma stawki minimum na godzine. Nigdy to wczesniej nie bylo potrzebne i strony na rynku pracy uzgadnialy sobie stawki za obopulnym zrozumieniem. Pracodawcy poza umowami zbiorowymi i tak musieli te stawki akceptowac poniewaz nie mieliby sily roboczej. Teraz sytuacja sie zmienila, ale przede wszystkim dla przybyszy z innych krajow EU, ale czy to ma znaczenie dla dunskiego rynku pracy w tym sensie ze ktos bedzie sie przejmowl, ze istnieja stawki po 60 kr./gdoz. Przeciez jest mowa o max. 25 tys. pracownikow, kropla w morzu, a w dodatku to tylko niwielu z nich zgadza sie na tak niskie stawki - spojrzmy prawdzie w oczy i przestanmy byc zazdrosni lub wsciekli na posrednikow, To my sami pozwalamy im nas tak traktowac.
Nooo, czyli nie ma sprawy 8).

         Btw, znajomy okresil agencje vikarow w taki sposob: "to wschodnio europejscy semikryminalni paserzy taniej sily roboczej".
Wiec przestanmy byc wsciekli czy zazdrosni, ok?. W sumie mafia tez wchodzi i prowadzi legalne interesy, ale...... to pewnie juz inna bajka ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Kwi 2013, 20:36:19 »
Dzięki wszystkim za pomocne informacje:) jeszcze tylko chciałbym się zapytać Ciebie aisak, czy wiesz lub słyszałaś o jakiejś dobrej i sprawdzonej agencji w Kopenhadze? bo z tego co sie orientowałem to troche jest tych biur a jako, ze zadko mam dzien wolny od pracy to chciałbym maksymalnie uskutecznic  poszukiwania:) (marna szansa zeby udało sie odwiedzic wszystkie vikary).
Teamvikaren na juz potrzebuje do Frode Laursen w Jyderup. Agencja znajduje sie w Ishøj, jesli chcesz moge Ci na priv podac namiary do Tine, ktora zajmuje sie rekrutacja do Frode. Tyle, ze to kawal swiata od Cph. Stawka jesli  mnie pamiec nie myli ok 120kr/h.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Kwi 2013, 20:36:19 »

 

ile trwa ustawowo urlop

Zaczęty przez ile trwa ustawowo urlopDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5006
Ostatnia wiadomość 23 Cze 2009, 23:20:01
wysłana przez felis
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5650
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir
Ile kosztuje wysłanie kartki do Polski ?

Zaczęty przez _maniak_Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11471
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2007, 21:25:51
wysłana przez Manior
Barsel - ile powinna otrzymać mama?

Zaczęty przez michalpoloDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6120
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2016, 01:03:07
wysłana przez roga
Ile może kosztować naprawa skutera?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3183
Ostatnia wiadomość 08 Lip 2017, 22:25:18
wysłana przez ArianV8