poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 3F - oszuści -nie dostaniecie żadnych pieniędzy jak chcecie mieć "dagpenge " !  (Przeczytany 46215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PaulaXXX

  • Gość
Ansta1- Ja rowniez przez nie przeczytanie regulaminu a-kasse 3f, prawie nie otrzymalabym pieniedzy na 2 lata. Tylko ,ze w moim przypadku chodzilo o wiek! jezeli idziesz na a-kasse i masz nie ukonczone 25 lat, przysluguje CI tylko 6 miesiecy a-kasse. Ja urodzilam sie styczniu, a na a-kasse poszlam w kwietniu...i jak bylam na spotkaniu z3f , babka powiedziala mi ze mi przysluguje tylko 6 miesiacy dagpenge :o ale pozniej spojrzala na moja zolta karte i powiedziala: a nie pomylilo mi sie  z moja corka, bo jestescie taki sam rocznik,,,,ale ona urodzila sie w maju a Ty w  styczniu,,,,wiec a-kasse bedziesz otrzymywac przez 2 lata ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Jakiez to "nasze" - tyle zuzytej energi na darmo, poniewaz jeden wie lepiej od drugiego, ajeszcze ktos inny slyszal od kolegi, a dunczycy to oszusci (wynika to z tytulu watku), Kiedys Gotti zalozyl watek o tytule o ile pamietam cos w rodzaju Zanim zapytasz to przeczytaj/poszukaj, Tak wlasnie jest i w tej aktualnej sytuacji. Precyzyjna i zawsze wiarygodna w swoich infromacjach @æ@, napisala juz na poczatku maja tego roku w watku A-kassa, ze wlasnie przepisy mowia o ubezpieczenia od bezrobocia dot. 37 godzin pracy.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Wklejam tekst postu @æ@ wwatlu A-kassa z 4. maja 2012:

Godziny ponad 481 (13 x 37, trzy miesiace licza sie jako 13 tygodni) to wypracowane nadgodziny i akassa zada zeby je "zamienic " na wolne lub odciagnie te godziny z dagpenge.Mozna miec tyle godzin ile sie chce tylko za nadgodziny nie bedzie akassa placila bo jest sie ubezpieczonym na max 37 godzin tygodniowo (30 na niepelnym wymiarze)

jens

  • Gość
zalezy w jakim zawodzie pracuje sasiad.jezeli pracowal przy tasmie w rzezni,to trudno bedzie mu dorobic.znam  dunskich håndværker,ktorzy bedac na A kasie zapieprzaja na czarno ,az sie dymi.podobnie pracujac normalnie dorabiaja na czarno w weekendy i popoludniami.
czy wazne w jakim, zawodzie?chyba nie ----ma byc poszukujacy i ma byc do dyspozycji ,to jest takie proste jak drut ,ale widac dla Polaka znow ciezkie do zrozumienia .na wszystko jest wytłumaczenie , :-[ :P

jens

  • Gość
moge sie zalozyc ze w najblizszym czasie zostanie to zaostrzone dla wszystkich obcokrajowcow

jesli ktos jest na zwolnieniu i pyta sie w a-kasse czy moze  jechac w tym czasie do pl to sorry ale ja to odbieram jako

lenistwo a nie chorobe , bo skoro moze ktos jezdzic tyle km to i rowniez dobrze mozna isc do pracy
oj swieta prawda MASZ PIWKO U MNIE ,tak czytam i czytam i oczom nie wierze ,ja jade do Polski okoł 10 godzin z małymi przerwami i mam dosyc siedzenia ,a co dopabuse jak cos tam komus wyskoczyło ,to rownie dobrze mozna do łopaty nagnac to choroba moze sama wyjdzie ,az sie wierzyc nie chce .

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Jens jakbys nie wiedzial to...samoloty wymyslili i nie trzeba sie tluc 10h :P

Offline Ola90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Dzien dobry wszystkim.Osobiscie rozumiem,ze prawo jest dla wszystkich i w przypadku utraty pracy przechodzi sie na A-kase.Rozumiem rowniez ,ze wypracowane nadgodziny beda odliczone od zasilku i z nich nalezy sie utrzymac.Nie rozumiem tylko jednego,w moim przypadku pracuje miesiecznie od 180 do ponad 200 godz.Za nadgodziny nie mam placone,poniewaz tak zapisane jest w umowie.Wiec gdy bede zmuszona przejsc na A-kase to jak mam wytlumaczyc,ze pomimo wypracowanych nadgodzin nie mam za nie placone?Czy to jest w porzadku ze strony pracodawcy?Moze ktos zna odpowiedz na pytanie:co to sa nadgodziny i w jaki sposob sa obliczne?

poloniainfo.dk


Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Ansta1- Ja rowniez przez nie przeczytanie regulaminu a-kasse 3f, prawie nie otrzymalabym pieniedzy na 2 lata. Tylko ,ze w moim przypadku chodzilo o wiek! jezeli idziesz na a-kasse i masz nie ukonczone 25 lat, przysluguje CI tylko 6 miesiecy a-kasse.
A moje  pytanie .jesli nie masz ukonczone 25 lat, przysluguje CI tylko 6 miesiecy a-kasse! więc... jesli tylko 6 mcy to czy musisz również wypracować  min 1924 h ?

Offline Tricia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 6
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
hm...6 miesięcy a-kassy  jak nie masz 26lat . w a-kassie tak powiedzieli ? jakieś nowe reguły ?



Chyba jak ma się mniej niż 25lat to dostaje się połowę najwyższego dagpenge jeśli nie skończyło się "duńskiej szkoły" i a-kassa trwa 2lata a nie 6miesięcy.


a odnośnie naliczania godzin , może komuś się przyda :

godziny są zliczane z ostatnich 12tygodni a nie z datalonu  czyli np. pracę kończysz 9listopad wtedy musisz uzupełnić kartkę na związkach ile godzin pracowało się w każdym tygodniu w ciągu ostatnich 12tygodni cofając się od 9listopada wstecz.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Do OLA90:

Nie to prawo nie dotyczy wszystkich - tylko tych którzy placa skladki do Akassy, maja wypracowane godziny i odpowiednia dlugosc "bycia" w Akassie. Nie wszyscy !

Twoja umowa o prace brzmi troche dziwnie ale do tego zeby ja sprawdzic trzeba specjalisty a nie poloniainfo.dk.
Jestes w Akasie? Zanies umowe tam i zapytaj. Bardzo mozliwe ze odesla cie do zwiazków zawodowych bo to sprawa która zajmuja sie zwiazki a nie A kassa. Jestes zapisana do zwiazków zawodowych?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Ola90

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Tak place A-kase i prawnika w zwiazkach,ale jeszcze troche brakuje mi stazu w A-kasie.Tak wiec nie moge isc do prawnika,poniewaz boje sie,ze gdy pracodawca dowie sie to mnie zwolni i zostane bez niczego.W mojej firmie nikomu nie placi za nadgodziny ani zadnego dodatku za godziny nocne.Czy umowa moze zawierac taki przepis,ze pracodawca nie placi za nadgodziny?Czy moze ktos podac jakies informacje na ten temat?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Może albo płacić za nadgodziny albo jest coś takiego, że za te godziny będziesz mogła mieć wolne. Ale to wszystko powinno być wyszczególnione w kontrakcie. Ja niestety paragrafu na to nie znam ale po duńsku to się nazywa "afspadsering".
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Moze sie nazywac afspadsering, moze sie nazywac flextimer, moze sie nazywac timebank, moze byc selvtilrettelægelsestid itp itd - w kazdej firmie moze byc inaczej i oznacza co innego.

W A kassie mozesz sie zapytac, oni nie powiadamiaja pracodawcy o twoich pytaniach.

Nie ma co szukac "informacji " na ten temat tu na poloniinfo a jesli ktos ci cos powie to bedzie to na zasadzie - mojego sasiada szwgierki ciocia tak miala...czyli do niczego ci sie taka informacja nie przyda a tylko namiesza.
Idz do Akassy i tylko zapytaj - nic sie nie stanie. Jesli umowa o prace nie jest OK skieruja cie dalej - podpowiedza gdzie mozesz szukac pomocy.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline magda3

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Siemka wszystkim
 Przepisy oczywiscie przepisami a zycie sobie. Zwiazki zawodowe owszem placi sie po to aby sie ubezpieczyc przed utrata pracy, jednak czy to 3F czy inne zwiazki jest to firma,ktora zyje ze swoich czlonkow a konkretniej z pieniedzy wplaconych przez tych czlonkow, tak jak firmy ubezpieczeniowe. Im mniej wyplaca ludziom tym wiecej maja dla siebie. Proste. Dlatego w umowach sa tez informacje malym druczkiem. A po to malym druczkiem, zeby wlasnie nie kazdy to zauwazyl.

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dlatego w umowach sa tez informacje malym druczkiem. A po to malym druczkiem, zeby wlasnie nie kazdy to zauwazyl.

Tylko ze jesli cos jest napisane druczkiem a firma itd specjalnie probuje to ukryc i jest tego swiadoma to jest to nielegalne.

maly przyklad : instalujesz jakis program i musisz przeczytac licenzje ktora zawiera kilkanascie stron 99,9 % osob przeskakuje ten etap potwierdzajac a w polowie rownie dobrze moglo by byc napisane ze zrzekasz sie calego swojego majatku z dniem tym i tym :) 



 

poloniainfo.dk


 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13823
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9820
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9872
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10386
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18061
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@