poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pytanie o kontanthjelp  (Przeczytany 31449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Gru 2012, 20:33:38 »
Ja się podłączę pod temat z zapytaniem, a mianowicie, czy Kommuna rutynowo w wydanej decyzji (pozytywnej) o kontanthjælp prosi o skontaktowanie sie ze Statsforvaltning w celu zapytania czy ophold dla niej jest nadal ważny, w warunkach kiedy ta osoba nie ma pracy. Czy to nie jest przypadkiem krok ku temu by zabrac tej osobie pozwolenie i pozbyc sie jej z kraju?
Twoja konkljuzja jest wlasciwa. Jezeli podatnik nie jest ubezpieczoiny np. w a-kasse i prosi o pomoc socjalna, to jezeli spelnioa warunki jej  otrzymania nie ma problemu. Zgloszenia sie do Jobcenter z powodu utraty prachy niez wlasnej winy pozwala na dalsze zachowanie statusu osoby przynaleznej do rynku pracy, poniewaz poprzez Jobcenter aktywnie poszukuje pracy. Ano komuna ani Jobcenter nie powiadamianatychmiast Statsforvaltningen, poniewaz rejstracja jest nadal wazna. Wiadomo, ze pomoc socjalna kontanhjælp nie jest ppomoca stala i przyznawana jest tylko w przypadku kiedy jest mowa o tzw. "wydarzeniu socjalnym", do ktorego miedzy innymi nalezy utrata pracy, ale pod warunkiem, ze podatnik nie ma srodkow do zycie. Po okresie...(nie pamietam.... chyba 6 miesiecy) kwota zapomogi zostaje obnizana.
Z chwila wstrzymania pomocy kontanhjælp, komuna ma obowiazek poinformowac o tym Jobcenter, a Joobcenter powiadamia Statsforvaltningen, ze warunki pobytu w Danii na zasadzie swobodnego przemieszczania sie sily roboczej na obszarze Unii nie sa spelniane. Na takiej bowiem zasadzie zarejetrowano legalny pobyt (chyba, ze byla mowa o laczeniu rodzin). A wiec nie ma podstawy do legalnego zarejestrowania pobytu poniewaz nie ma sie zatrudnienia. Statsforvaltningen pisze list do podatnika i prosi w ciagu 14 dni o udokumntowanie posiadania zatrudnienia. Reszta jest juz znana -jezeli nie ma pracy, Statsforvaltningen skresla zarejestrowania pobytu i wyjazd do domu. A wiec nie jest to krok aby zabrac podatnikowi zezwolenie i pozbyc sie go z kraju. To podatnik tracac prace nie spelniawarunkow legalnego pobytu, prawda? 

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Gru 2012, 14:12:28 »
Tak, ale w przypadku mojego znajomego jest inaczej, należy do a-kasse, jednak brakuje mu ok 500 godzin by moc z niej skorzystać. Jego dziewczyna spodziewa sie dziecka( zatrudniona na stale), nie wiedzac jak długo bedzie pracował tylko po 1, lub 2 dni w tygodniu postanowil udac sie do komunny o pomoc, aby doplacali mu tych groszy ktore zarobi, przez ten 2-3 miesiecy kiedy nie ma zamówien w pracy. Dostal pozytywna decyzje,w ktorej kazano mu tak jakby potwierdzic, czy w zwiazku ze zmiana sytuacji pracy, jego ophold jest nadal ważny. Dodam, że nigdy wczesniej nie korzystał z żadnej pomocy socjalnej, ta decyzja zostala wydana nie caly miesiac temu, i otrzymal tylko jedna , niewielka platnosc z komuny. Dlatego zapytalam czy to rutynowa procedura komuny, czy tez mają podstawy ku temu, by zabrac mu ophold ze wzgledu na zmiane sytuacji pracy. On w dalszym ciągu pracuje raz lub dwa w tygodniu.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Gru 2012, 14:49:50 »
Tak, ale w przypadku mojego znajomego jest inaczej, należy do a-kasse, jednak brakuje mu ok 500 godzin by moc z niej skorzystać. Jego dziewczyna spodziewa sie dziecka( zatrudniona na stale), nie wiedzac jak długo bedzie pracował tylko po 1, lub 2 dni w tygodniu postanowil udac sie do komunny o pomoc, aby doplacali mu tych groszy ktore zarobi, przez ten 2-3 miesiecy kiedy nie ma zamówien w pracy. Dostal pozytywna decyzje,w ktorej kazano mu tak jakby potwierdzic, czy w zwiazku ze zmiana sytuacji pracy, jego ophold jest nadal ważny. Dodam, że nigdy wczesniej nie korzystał z żadnej pomocy socjalnej, ta decyzja zostala wydana nie caly miesiac temu, i otrzymal tylko jedna , niewielka platnosc z komuny. Dlatego zapytalam czy to rutynowa procedura komuny, czy tez mają podstawy ku temu, by zabrac mu ophold ze wzgledu na zmiane sytuacji pracy. On w dalszym ciągu pracuje raz lub dwa w tygodniu.
      Nie wiem czy ta informacja bedzie pozyteczna, ale pamietam, ze gdy ja bylam w podobnej sytuacji i staralam sie o nowy ophold  ze wzgledu na cofniecie starego ("laczenie rodzin") mialam mozliwosc opholdu ze wzgledu na  stala prace LUB UDOKUMENTOWANE oszczednosci w wysokosci bodajze 50.000 kr
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Gru 2012, 17:35:33 »
to jakas masakra poprostu.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Gru 2012, 17:50:01 »
to jakas masakra poprostu.
Nie maskara, tylko dzieło naszych rodaków. W aarhus komunne polska narodowość przoduje w pobieraniu kontanthjælp. Wielu widzi, że można dostać kasę i nic nie robić. To po co pracować. Byłem świadkiem rozmowy, jak były pracownik gazet powiedział " Jak mam robić za 15 tyś to mam to w ..... to lepiej poudaje że chodzę do szkoły i niech mi płacą. Pier.....  co będę się przemęczał. "
Więc nie ma się co dziwić, system działał jako pomoc dla potrzebujących a nie uciekających od pracy.
I teraz  uwaga, Jak komunna zażąda od osób na kontanthjælp zaświadczenia o zameldowaniu w pl oraz zaświadczenie o posiadaniu majątku z US w PL. wtedy się zacznie płacz. Jak ci co pisali że nie mają nic w pl a faktycznie mają. Potem na pewno wyjdzie na jaw że konto w pl z gotówką.
 A prawo mówi wyraźnie. paragraf i zwrot pobranego zasiłku !!!

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Gru 2012, 18:24:39 »
Nie maskara, tylko dzieło naszych rodaków. W aarhus komunne polska narodowość przoduje w pobieraniu kontanthjælp. Wielu widzi, że można dostać kasę i nic nie robić. To po co pracować. Byłem świadkiem rozmowy, jak były pracownik gazet powiedział " Jak mam robić za 15 tyś to mam to w ..... to lepiej poudaje że chodzę do szkoły i niech mi płacą. Pier.....  co będę się przemęczał. "
Więc nie ma się co dziwić, system działał jako pomoc dla potrzebujących a nie uciekających od pracy.
I teraz  uwaga, Jak komunna zażąda od osób na kontanthjælp zaświadczenia o zameldowaniu w pl oraz zaświadczenie o posiadaniu majątku z US w PL. wtedy się zacznie płacz. Jak ci co pisali że nie mają nic w pl a faktycznie mają. Potem na pewno wyjdzie na jaw że konto w pl z gotówką.
 A prawo mówi wyraźnie. paragraf i zwrot pobranego zasiłku !!!
    A ambicja a honor??? Gdzie to sie wszystko podzialo??? Jest trudno z praca a nawet bardzo trudno. Cos wiem na ten temat. Sama wyslalam przez kilkanascie miesiecy bodajze grubo ponad 1000 mailow w odpowiedzi na ogloszenia pracy. I co? Gucio. Tam gdzie pracuje zarabiam tyle, ze przy dobrej organizacji finansow jestem w stanie wyzyc z synem. Ale jest to mniej pieniedzy , niz gdybym poszla na kontanhjælp. A nie mialabym zbyt duzo problemow z jego otrzymaniem. Dlaczego w takmi razie nie biore ??? BO BYLOBY MI WSTYD!!!!  Tak mnie wychowali rodzice, ze praca to najwieksza wartosc w zyciu czlowieka! I tak mi pokazywali calym swoim zyciem. Wiec poki chodze, nog ani rak mi nie odjelo, nie wyciagne reki po pomoc z socjalu! Bo moze moja praca do eleganckich nie nalezy, ale jest WARTOSCIA, ktora ja bardzo szanuje i ten szacunek i dume i honor chce rowniez przekazac mojemu synowi. Rozni ludzie mowia: "glupia jestes, bierz , jak daja".  No to glupia jestem :) Czego i wielu naszym rodakom i tu i w kraju zycze :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Gru 2012, 18:32:20 »
to jakas masakra poprostu.
nie wiem o jakiej masakrze jest mowa. Przyjezdrzajac tutaj do pracy, kazy widzial ze jest to warunkiem jego pobytu, a nie pomoc socjalna, tylko dlatego, ze nie pracuje. W tym kraju tez sa osoby (dunczycy), gdzie kazdy z malzonkow zarabia moze nie za duzo, ale nie mysli automatycznie o kontanthjælp, a z drugiej strony majac nawet niewielkie oszczednsci w banku, ponad 10.000 albo kiedys przed laty kupil sobie 2 pokojowe mieszkanie na wlasnosc i tak nie jest uprawniony do otrzymania tej pomocy. Jeszcze przed rokiem kiedy pisalem, ze komuny wprowadza obowiazek oswiadczenia we wniosku, ze nie posiada sie nieruchomosci poza Dania, napisalem, ze komuna, skat itp. sa cierpliwi i ze to na pewno bedzie mialo miejsce, spotkalo sie to z poblazaniem i krytyka "co ten Roga znowu wymysla". Teraz jest to juz w blankiecie. Nastepny krok i to juz niedlugo: nie bedzie wystarczajacym dla podatnikow obcokrajowcow tylko oswiadczenie nie posiadania nieruchomosci (wlasne mieszkanie/dom) - bedzie wymog przedlozenia dokumentacji z US swojego kraju, ze sie nie posiada wlasnej nieruchomosci, za wyjatkiem gruntu/dzialki pod budowe. Inna sprawa to opodatkowanie wartosci nieruchomosci posiadanwj poza Dania. dotyczy to nie tylko podatnikow na kontanhjælp ale wszystkich, ktorzy nie maja ograniczoneo obowiazku podatkowego. Moze byc wlasnie tak, ze starajac sie o kontanhjælp, nie tylko jej nie dostanie, ale jeszcze bedzie placil podatek od wartosci mieszkania w Polsce w wysokosci 1%  jego wartosci, ale o tym tez juz pisalem.
Od odnosnie kontanhjælp, mozna otrzymywac supplerende kontanhjælp nawet 500 kr. miesiecznie do max. granicy kwoty pomocy. Nalezy jedna sie zastanowic czy warto. Ci ktorzy chca tutaj zostac i starac sie o pobyt staly (po 5 latach) traca swoj "staz" pobytu, jezeli pobierali pomoc socjalna i po znalezeniu pracy zaczynaja od nowa. Najlepsze rozwiazanie to uniezaleznienie sie od komuny i systemu pomocy socjalnej. Prywatne ubezpieczenie, a takim jest A-kasse kosztuje ok. 450-500 kr. ale podlega uldze podatkowej. Rrealnie kosztuje ok. 350 kr. miesieczmie, ale po przepracowaniu roku i ilosci 1924 godzin (jezeli sie nie pomylilem), masz zapewnione przez 2 lata 90% dochodu, ale max. ok. 180.000 kr. brutto rocznie i nikt cie nie pyta, nie wzywa, nie informuje Statsfprvaltningen itp. Oczywiscie problem nastapi po 2 latach.   

poloniainfo.dk

Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Gru 2012, 18:32:20 »

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Gru 2012, 20:23:02 »
Do Rogi: Nikt nie pyta itp. ale z tego co się orientuję, to jest obowiązek pisania określonej ilości podań o pracę tygodniowo, wizyty w Jobcenter, chodzi mi o to, że nie można poprostu przesiedzieć na czterech literach przez dwa lata nie robiąc nic w kierunku aktywnego szukania pracy.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Gru 2012, 22:07:57 »
Do Rogi: Nikt nie pyta itp. ale z tego co się orientuję, to jest obowiązek pisania określonej ilości podań o pracę tygodniowo, wizyty w Jobcenter, chodzi mi o to, że nie można poprostu przesiedzieć na czterech literach przez dwa lata nie robiąc nic w kierunku aktywnego szukania pracy.
Nosz kurcze, nawet na A-kasie w spokoju posiedziec nie dadza. Pracy trzeba szukac! Tez mi cos...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Gru 2012, 10:36:19 »
napisalam ze to jakas masakra majac na mysli to, ze czlowiek ponad 5 lat placi na rynek pracy skladke 8 procent na tych brudasow, wiadomo o kim mowa, jezdza fajnymi brykami i siedza na socjalu po kilka lat jak nie dluzej, a jak ktos pojdzie o pomoc, zeby mu troche doplacili do zycia na okres kilumiesiecznej trudnej sytuacji finansowej to juz chca go wywalic z kraju, zamiast wyslac na praktyki, i zwyczajnie pomoc. Nawet niektorzy polacy dostaja pomoc po kilka lat, i korzystaja z tego bo tak im wygodnie. Co komunna to inne zasady, zalezy na kogo sie trafi i tyle. To nie jest ok moim zdaniem, bo tutaj nie ma sprawiedliwosci, dlaczego jedni dostaja i nie maja problemow, a drudzy nie i chca sie ich pozbyc z kraju.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Gru 2012, 10:59:25 »
Czy przyjezdzajac tu zlozylas podanie o pozwolenie na pobyt z powodu pracy, czy zasilku socjalnego?
Czy wypisujac swoje podanie "odhaczylas" i podpisalas "i tro og love", ze jestes w stanie sie utrzymac?
Na pewno, bo inaczej pozwolenia bys nie otrzymala, wiec o co chodzi?
Ci, co siedza po kilka lat, maja stale pobyty. Czy slusznie te zasilki otrzymuja, czy nie to juz inna dyskusja.
Aczkolwiek, by ten staly pobyt otrzymac musieli "odpekac" 5 lat bez zasilkow (trzeci swiat chyba 6 - o ile pamietam).

Twoje pozwolenie na pobyt mowi wyraznie "mozesz tu byc, tak dlugo jak masz prace, z ktorej mozesz sie utrzymac", wiedzialas o tym od poczatku, wiec gdzie niesprawiedliowsc???
Kazdy, gdy tu przyjezdza lapie byle 15-20 godzin tygodniowo by tylko otrzymac pozowlenie na pobyt. A jak juz je ma, to okazuje sie, ze jest to niesprawiedliwe...

Zapewniam CIe, ze przepisy sa takie same w kazdej kommunie. Roznica, polega jedynie na tym, ze
po pierwsze: jak wszedzie na swiecie, tak i w Danii mozna trafic na niedouczonego urzednika, ktory szkolen unika jak ognia;
po drugie: sytuacja dwoch roznych osob, rzadko jest taka sama, choc z zewnatrz wydaje sie taka sama;
po trzecie: stopien uczciwosci rodakow, w wypelnianiu dokumentow jest powiedzmy "bardzo zroznicowany";
Czynnikow jest pewnie wiecej, ale mysle, ze wymienilam trzy najwazniejsze.

Czy w Polsce tez by CI ktos dokladal do pensji, bys miala tyle samo co inni?
Zasilki sa rowniez jak tutaj, przeznaczone dla najbardziej potrzebujacych, a nie dla tych, ktorym brakuje na rate za samochod, czy oplate za "ajfona". Wiec czemu to jest sprawiedliwe w Polsce, a w Danii nie jest???
« Ostatnia zmiana: 08 Gru 2012, 11:29:30 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Gru 2012, 11:00:18 »
Ps. skladka na rynek pracy nie jest "skladka na brudasow". Nie jest tez skladka na zasilek dla bezrobotnych. Jest skladka na budowanie i rozwijanie rynku pracy.

Ps. "brudasy" pachna nie raz lepiej niz rodacy  :D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Gru 2012, 12:19:28 »
Do Rogi: Nikt nie pyta itp. ale z tego co się orientuję, to jest obowiązek pisania określonej ilości podań o pracę tygodniowo, wizyty w Jobcenter, chodzi mi o to, że nie można poprostu przesiedzieć na czterech literach przez dwa lata nie robiąc nic w kierunku aktywnego szukania pracy.

Nikt nie pyta w sensie, czy nadal masz prawo legalnego pobytu, nikt nie ciagnie cir do komuny itp. Jestes prywatnie ubezpieczony, a ze masz obowiazek szukania pracy, to nawet o tym nie pisalem - rzecz naturlana. Czy ktos mysli, ze majac A-kasse nie musi w ogole nic robic w kierunku uzyskania zatrudnienia?. Choszi o to, ze nawet jezeli nie znajdziesz pracy tak od razu, to masz na to 2 lata, zabezpieczone w jako taki sposob ekonomicznie.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Gru 2012, 12:30:58 »
napisalam ze to jakas masakra majac na mysli to, ze czlowiek ponad 5 lat placi na rynek pracy skladke 8 procent na tych brudasow, wiadomo o kim mowa, jezdza fajnymi brykami i siedza na socjalu po kilka lat jak nie dluzej, a jak ktos pojdzie o pomoc, zeby mu troche doplacili do zycia na okres kilumiesiecznej trudnej sytuacji finansowej to juz chca go wywalic z kraju, zamiast wyslac na praktyki, i zwyczajnie pomoc. Nawet niektorzy polacy dostaja pomoc po kilka lat, i korzystaja z tego bo tak im wygodnie. Co komunna to inne zasady, zalezy na kogo sie trafi i tyle. To nie jest ok moim zdaniem, bo tutaj nie ma sprawiedliwosci, dlaczego jedni dostaja i nie maja problemow, a drudzy nie i chca sie ich pozbyc z kraju.
Jezeli piszac o "brudasach" masz na mysli obywateli nie z krajow Unii Europejskiej, to absolutnir nie moesz porownywac ich sytuacji za swoje. Oni nie przyjechali tutaj na zasadzie swobodniego przemieszczania sie sily roboczej na terenie Unii (szukac pracy). Dania przyjmuje pewna kwote rocznie tych osob, np. uchodzcow np. politycznych i zobowiazana jest konvencja miedzunarodowa udzielac pomocy tym osobom bez wzgledu na to czy maja prace czy nie. Sa to azylanci a nie osoby np. z Polski przyjezdrzajacy wylacznie do pracy: masz prace OK - Unia zapewnia, ze mozesz tutaj pracowac/przebywac. Troche brutalniej: nie masz pracy - zyj na wlasny koszt, nikt vi tego nie zabrania. Nie masz srodkow  -wracaj skad przyjechales. To, ze nie masz pracy nie jest warunkiem ze masz tutja byc na zwasze.

Offline Pankracy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Gru 2012, 18:10:52 »
Do Rogi: Nikt nie pyta itp. ale z tego co się orientuję, to jest obowiązek pisania określonej ilości podań o pracę tygodniowo, wizyty w Jobcenter, chodzi mi o to, że nie można poprostu przesiedzieć na czterech literach przez dwa lata nie robiąc nic w kierunku aktywnego szukania pracy.
Niekiedy mozna przesiedziec na czterech literach. Podobnie jak we wielu innych kwestiach, podchodza do czlowieka indywidualnie. Znam osoby, ktore nie robia kompletnie nic, azeby a-kasse otrzymywac. Jedynym wysilkiem bylo zarejestrowanie sie w jobcenter jako bezrobotny. Znam tez takich, ktorzy stale musza wysylac jakies aplikacje, chodzic na kursy doszkalajace etc. Z czego to wynika, pojecia nie mam...

poloniainfo.dk

Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Gru 2012, 18:10:52 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5455
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13835
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6236
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9546
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6726
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon