poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pytanie o kontanthjelp  (Przeczytany 31432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #60 dnia: 11 Gru 2012, 21:06:05 »
Niby masz rację.
Aczkolwiek tak naprawdę, to nie wierzę, żeby moje wyśmiewanie czy Twoje dobre słowo cokolwiek w tym konkretnym przypadku pomogło.
Ona "wie swoje " i koniec. I nikt i nic jej nie przekona, że nie ma racji.
Można tylko czasem pokazać takim ludziom, że ich pogląd na życie nie jest powszechnym standardem, ze są tacy, którzy to z konkretnych powodów potępiają.
A czy dotrze, to inna para kaloszy.

Zacznij od siebie ! Zmień nastawienie do ludzi na forum ! (zwłaszcza do tych którzy w/g ciebie są "inni")
Bo co robisz lepszego niż ci co mówią "turasy" ,"brudasy" ? NIC !
 

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Gru 2012, 04:47:49 »
...ano...nie mówię "durni Dunole", "zawistne, pazerne Polaczki" itp. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka.Także ludzi na forum. To jest ta "drobna" różnica.
(Jakoś tam "oceniam" i osądzam.Pewnie.Każdy to robi.Tak, jak Ty osądzasz mnie. Ok. Wypowiadając się publicznie, niejako udzielam Ci na to zezwolenia, więc pretensji mieć nie mogę ;) )
Różnica tkwi w , że się tak wyrażę, wyznawanym systemie wartości, postawie wobec życia.
Chcesz, to pomagaj cwaniaczkom, ludziom o postawie roszczeniowej, obwiniających wszystkich i wszystko dookoła , na dodatek "wiedzącym lepiej". Ja nie mam zamiaru. I dobrego słowa dla takich też nie będę miała.
Więc swojego nastawienia co do niektórych ludzi na forum też nie zmienię. Są tu tacy, z których zdaniem się zgadzam w poszczególnych kwestiach, są tacy, z którymi będę polemizować.
Gdyby nadusia napisała w stylu "martwię się o moja córkę- myślę o powrocie do Polski- jak jej pomóc, by po powrocie nie miała trudności w szkole", moja odpowiedź zapewne byłaby inna. Ale gdy obwinia się i oskarża wszystkich wokół, tylko nie siebie, o istniejący stan rzeczy, to napisałam , co napisałam i odwoływać tego nie mam zamiaru. Ani zmieniać swojego nastawienia do takich ludzi.
To, ze Ty przemawiasz "słodziutko", w głębi duszy uważając się za "lepszą" od innych, jeszcze o niczym nie świadczy. Albo świadczy o Twojej hipokryzji i braku szacunku dla właśnie takich "maluczkich".
Jakoś sama zainteresowana , która wywołała poniekąd ten ostatni spór, zamilkła, to Ty się teraz bawisz w "adwokata diabła".
To, że akurat moja skromna osoba stała się celem Twojej krucjaty, też mnie nie dziwi 8).
Ale daruj sobie.
Ja akurat uważam się za osobę ogólnie pozytywnie nastawioną do ludzi i życia.To, że cwaniactwo, prymitywizm i pazerność nazywam po imieniu, to inna sprawa.
Wciągnęłaś mnie w tę nic nie wnosząca pyskówkę, ale powoli zaczynam mieć dość tłumaczenia, że nie jestem wielbłądem. Może swoje pedagogiczno- moralizatorskie zapędy skieruj na kogoś, kto bardziej tego potrzebuje.
Widywałam na tym forum posty w o wiele ostrzejszym tonie, niż moje , którym przyklaskiwałaś i dziękowałaś, więc nie o formę, a o treść tu idzie, a wręcz rzekłabym, że o "całokształt", czyli moją osobę ;).
Chcesz dyskutować "merytorycznie", co do poglądów na poszczególne sprawy- proszę bardzo. Natomiast "wycieczki osobiste" w stylu czepiania się nicka  ;D itp. może sobie daruj, co? Jak już pisałam, udzielając się publicznie , nic nie poradzę, ze ktoś będzie mnie osądzał. Skoro Ci to pomaga po raz kolejny poczuć się lepszą od innych, proszę bardzo, na zdrowie.Ale uważaj, bo to broń obosieczna, samemu przy okazji też  można "oberwać" ;).Pamietaj, ze "kto sieje wiatr...." itd :P






" Polak gorszego sortu"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Gru 2012, 08:56:35 »
dziekuje za slowa wsparcia od osoby ktora mnie tu nie potepia.moja corka chodzi do polskiej szkoly od samego poczatku.ma pelno polskich ksiazek itp.

Offline agnieszka1234

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #63 dnia: 12 Gru 2012, 09:12:34 »
roga napisal, ze temat kontanthjælp był już przerabiany wiele razy, to prawda, jednak, żeby znaleźć jakieś przydatne informacje, to trzeba przeczytać stek bzdur nie na temat, np happybeti, która nie wnosi żadnych mądrych informacji, tylko pisze (chyba z nudów), żeby pisać nie na temat, powinna zacząć nowy wątek o temacie: " ludzie nauczcie się pisać ". Moja wypowiedź nie tyczy się tylko jej, jednak wielu innych osób, które myślą, że kogoś interesuje ich opinia na temat tego czy wypada czy nie pobierać kontanthjælp. Jeśli ktoś uważa, że nie musi korzystać z pomocy Komuny, niech nie korzysta, jednak moim zdaniem nie ma prawa oceniać innych, którzy korzystają z należnych mu praw nadanych przez państwo. Ja sama nigdy nie korzystałam z pomocy Komuny, jednak uważam, że jeśli ktoś potrzebuje a się należy, to czemu nie, skoro takie jest prawo.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #64 dnia: 12 Gru 2012, 09:29:53 »
A ja sie z Toba nie zgodze.
Po pierwsze, to jest forum DYSKUSYJNE a nie pomocy prawnej. Wiec z tej racji kazda dyskusja okolotematowa, czy sie komus podoba czy nie, jest na miejscu.
Kazdy ma tez prawo do wyrazenia swojego zdania, rowniez bez wzgledu na to, czy sie to komus podoba czy nie.

Moim zdaniem, tylko glosne mowienie o tym co nam sie nie podoba, moze doprowadzic do zmian.
Pisanie na forum, byc moze doporowadzi od tego, ze jeden z drugim sie zastanowi nad tym co robi. Jak dlugo jest spoleczne przyzwolenie na wyludzenia, tak dlugo pieniadze beda wyludzane.

Oczywisice jst spora grupa osob, ktora naprawde porzebuje pomocy, ale jest tez spora, ktora te pieniadze wyludza nieprawnie. Ot, chocby posiadacze mieszkan w Polsce. W blankiety o pomoc mieszkan nie wpisuja, i doja te wychudzona krowe ile sie da.
I sorry, ale w tym przypadku sie NIE NALEZY.

NIe GODZE sie na wyzysk systemu, bo jak pisalam juz kiedys. Panstwu pieniadze z nieba nie spadaja. Sa przekladane po prostu z kupki na kupke. Zeby gdzies dac, gdzies trzeba zabrac. Chocby szkolom, przedszkolom. Ot, chocby darmowe ksiazki i zeszyty w szkole sie kiedys skoncza. I wyprawka jak w Polsce bedzie w koncu kiedys kosztowac jak w Polsce, przynajmniej jedna pensje.I co wtedy znow po zasilek na wyprawke?

Twoje dziecko do szkoly nie chodzi? NIe bedzie chodzic?
To byc moze ty bedziesz kiedys potrzebowala skorzystac z pomocy szpitala, a tam ? Jak w Polsce, powiedza CI, ze limit na operacje na ten rok sie wyczerpal i musza czekac na nowa pule...

Jeszcze raz powtarzam, mozliwosci finansowe systemu SA OGRANICZONE!
A konsekwencje nienaleznie wyplaconych zasilkow ponosimy MY WSZYSCY!
Dlatego mowie NIE i juz, a i innym zalecam przemyslenie powyzszego.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #65 dnia: 12 Gru 2012, 11:47:08 »
@ agnieszka
Moim skromnym zdaniem, to jeśli ktoś naprawdę potrzebuje pomocy "komuny", to powinien się dowiadywać "u źródła", czyli w samej "komunie".Nawet może poprosić o tłumacza, jeśli nie bardzo czuje się na siłach językowo.
Forum to TYLKO forum.
I dzięki, Jomir, za Twoje rozsądne słowa.Właśnie o to mi tez chodzi- ze jak głośno mówimy, że coś jest nie w porządku, to być może dzięki temu choc kilka osób zastanowi się, zanim wyciągnie rękę po pomoc.
A podejście "mam prawo, to biorę, choć nie potrzebuję" świadczy tylko o pazerności i kompletnym niezrozumieniu praw ekonomii.
Tacy ludzie chyba myślą, ze te pieniądze to sobie "komuna" czy też rząd drukuje czy jak????

Ja, oczywiście, pisze nie na temat 8)- w przeciwieństwie do takiej nadusi, która zawile opisywała historię chorego dziecka, jakiegoś porodu i inne cuda-wianki.
Czy też MC, która usiłuje mnie nawracać i moralizować.
Dość wybiórcze umysły posiadacie, drogie panie :P ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Gru 2012, 15:52:17 »
Tak dla twojej ciekawości  :) . W zabawie pytałam ostatnio młodych ludzi świeżo po szkole o czasownik i rzeczownik iii...nie uwierzysz oczy robili "co to jest?"- pytali  :o
Myślę, że nasi "naukowcy" piszą ktury,pszecież,  :D i inne ciekawostki,ale o istnieniu czasownika i rzeczownika słyszeli. Resztę ci opowiem przez skype'a  pośmiejemy się.
Hehehe, co do tego, to niestety sie zgadzam. Poziom naszych obecnych maturzystow jest przerazajacy (porazajacy  ;D). Totez uwazam, ze dzieci Nadusi nie zyskalyby na powrocie do polskiej szkoly. Tak na marginesie, to mam wrecz odwrotny przyklad: moj syn uczyl sie w Polsce angielskiego od przedszkola, tzn 3 roku zycia az do 11 roku zycia w szkole polskiej. I co?  Nie mowil, nie rozumial, byl zniechecony itp, itd. Rece zalamywalam, staralam sie pomoc, w pewnym momencie uznalam, ze nic na sile , widocznie dzieciak nie ma zdolniosci jezykowych (to po mamie ;D) , odpuscilam, byle za duzo jedynek sie nie pojawialo z tego przedmiotu. Po przyjezdzie do Danii, "odmieniono" mi syna. Po 2 miesiacach w szkole zaczal mowic nie tylko po dunsku ale....i po angielsku :)!  Bylam w szoku. Czyli nie brak zdolnosci jezykowych, tylko odpowiednie motywowanie, sposob prowadzenia zajec, podejscie do dzieci. I wszystko mozna osiagnac:). Oczywiscie, nie mozna nie doceniac roli tv, a dokladnie braku dubbingu, filmy w oryginalnej wersji jezykowej z tekstem po dunsku
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #66 dnia: 12 Gru 2012, 15:52:17 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Gru 2012, 15:56:23 »
dziekuje za slowa wsparcia od osoby ktora mnie tu nie potepia.moja corka chodzi do polskiej szkoly od samego poczatku.ma pelno polskich ksiazek itp.
Super, tak trzymaj a bedziej tylko lepiej :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
" Polak gorszego sortu"

varszafiak

  • Gość
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #69 dnia: 17 Gru 2012, 07:34:27 »
Tak a propos poziomu edukacji w Polsce
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/alarmujace-dane-dzieci-z-polski-ostatnie-w-europie,1,5330146,wiadomosc.html
Jeden z komentarzy.

,, Jak zmienia się poziom nauczania. Matury anno domini :
 1960 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za sumę 100 dolarów. Wiedząc, że koszt produkcji drewna wynosił 4/5 jego ceny, oblicz zysk drwala.

 1970 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za sumę 100 dolarów. Wiedząc, że koszt produkcji wyniósł 4/5 jego ceny, czyli 80 dolarów, oblicz zysk drwala.

 1990 : Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za 100 dolarów. Koszt produkcji drewna wyniósł 80 dolarów, a zysk drwala 20 dolarów. Zakreśl liczbę 20.

 2010 : Ścinając stare piękne i bezcenne drzewa, ekologicznie niezorientowany drwal zarobił 20 dolarów. Co myślisz o takim sposobie na życie ? W podgrupach postarajcie się przygotować teatrzyk przedstawiający, jak czują się leśne ptaszki i dzika zwierzyna ''.

Offline self-sufficient

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #70 dnia: 17 Gru 2012, 08:46:57 »
Bez obrazy, ale chyba troszkę przesadzacie :) Byłam kiedyś na wakacjach u siostry w Niemczech i poziom nauczania tam nie umywa się do tego w Pl. Rzeczy, których uczyłam się będąc w gimnazjum, tamtejsi uczniowie nie mieli nawet w liceum. Robiłam maturę kilka lat temu i uwierzcie mi,że było ciężko, a jednak zdałam z 2 jezyków (nie licząc j.polskiego), historii i matematyki- jak dla mnie- zadowalająco.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #71 dnia: 17 Gru 2012, 11:35:56 »
Bez obrazy, ale chyba troszkę przesadzacie :) Byłam kiedyś na wakacjach u siostry w Niemczech i poziom nauczania tam nie umywa się do tego w Pl. Rzeczy, których uczyłam się będąc w gimnazjum, tamtejsi uczniowie nie mieli nawet w liceum. Robiłam maturę kilka lat temu i uwierzcie mi,że było ciężko, a jednak zdałam z 2 jezyków (nie licząc j.polskiego), historii i matematyki- jak dla mnie- zadowalająco.
Moze sie i nie umywa do poziomu w Polsce. Chyba cala Europa jest w tyle za Polska ;) wedlug naszej wlasnej oceny no i przekonania, ze kazdy z nas jest taki madry i inteligenty, a wcale ani ja ani ty, ani nikt znas nie wiele rozni sie swoim poziomem widzy od innych, przynajmniej biorac srednia spoleczenstwa. A o rezultatach tego wspanialego poziomu wyksztalcenia i wiedzy, przelozonych na inne sprawy, jak ekonomia, sprawy socjalne, a przede wszystkim moralnosc, etyka, tolerancja, wykonywanie wladzy centralnej i lokalnej, stosunek czlowieka do czlowieka, ktore w duzym stopniu  zaleza od poziomu intelektualnego spoleczenstwa - nie ma co mowic. Ale dobrze, ze pomalu posuwamy sie do przodu. Tylko przestanmy chwalic sie naszym tak wysokim poziomem nauczania/wiedzy. 

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Gru 2012, 12:01:06 »
@ self-sufficient
króciutko, bo czasu za bardzo w tej chwili nie mam ;)
Wydaje mi się, ze rzecz nie w tym , jak bardzo trudne i skomplikowane rzeczy i zagadnienia znajdą się w programie nauczania, tylko jak potem to się ma do rzeczywiście przyswojonej wiedzy.I tego, jak potem dzieci-dorośli będą umieli ją wykorzystać.
" Polak gorszego sortu"

Offline self-sufficient

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #73 dnia: 17 Gru 2012, 14:51:55 »
Masz racje, ale to również zależy od człowieka i jego chęci do wykorzystania swojej wiedzy odpowiednio :)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Gru 2012, 14:59:14 »
Bez obrazy, ale chyba troszkę przesadzacie :) Byłam kiedyś na wakacjach u siostry w Niemczech i poziom nauczania tam nie umywa się do tego w Pl. Rzeczy, których uczyłam się będąc w gimnazjum, tamtejsi uczniowie nie mieli nawet w liceum. Robiłam maturę kilka lat temu i uwierzcie mi,że było ciężko, a jednak zdałam z 2 jezyków (nie licząc j.polskiego), historii i matematyki- jak dla mnie- zadowalająco.
     To prawda z jednej strony , rodzina mojego taty w calosci od ponad 30 lat siedzi w Niemczech.  Przykladow mam sporo. Np: kuzyn w moim wieku, gdy uciekali z Polski, tu byl przecietnym uczniem, takim w granicach 3 przy skali oceniania 4 -stopniowej, tam "blyszczal" swoja wiedza, szczegolnie matematyczna. Obecnie jest obiecujacym naukowcem z doktoratem i praca w wiodacym labolatoriu medycznym w Szwajcarii. Z dugiej strony, my Polacy chyba caly czas mowimy o dawnym poziomie nauczania w polskich szkolach, takim sprzed 20-25 lat, gdy, by zostac dopuszczonym do matury naprawde trzeba bylo "przysiasc faldow".  Obecnie- masakara, nie trzeba nawet zbyt czesto pojawiac sie w szkole, maturzysci usprawiedliwienia zreszta moga pisac sobie sami, naciski  "z gory"  sa, by wszyscy uczniowie podeszli do matury, bo....statystyka wtedy ladnie wyglada i dyrektor  "zasluzy"  na nagrode prezydenta miasta w dniu 14 pazdziernika ;D.  Poza tym, poziom testow maturalnych.  Moj syn "dla jaj" (jak on to mowi)  zrobil taki test w domu. Zgadnijcie jaki wynik???  Hehehe, zdal, oczywiscie ma najnizszym dopuszczalnym poziomie, ale zdal!  Mial wtedy 12 lat ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: pytanie o kontanthjelp
« Odpowiedź #74 dnia: 17 Gru 2012, 14:59:14 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5446
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13823
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6228
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9533
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6650
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon