poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zwiększenie AM-Bidrag  (Przeczytany 3792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravensedyta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zwiększenie AM-Bidrag
« dnia: 21 Lis 2012, 13:11:04 »
Witam czy może mi ktoś z Państwa podpowiedzieć jak przez internet zwiększyć kwotę AM-Bidrag w karcie podatkowej na 2013 rok. Otóż tak dostałem swoja kartę na 2013 rok, jednak kwota AM-Bidrag jest zbyt niska a to przez to iż tego roku pracuję dopabuse od maja i skat tworząc nową kartę stworzył podobną kwotę nieco tylko wyższą, planuję pracować jednak cały rok i z góry wiem iż muszę dokonać tej zmiany, proszę uczciwych użytkowników o wskazówki jak dokonać zmiany samemu w domu tak aby wszystko było z godnie z prawem podatkowym, dodam że posiadam jeszcze ulgę tzw befording na dojazdy do pracy, nie wiem czy to też ważne podczas zmiany AM czy kwota wolna od podatku po zwiększeniu kwoty AM uważam powinna się zmniejszyć ta miesięczna. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

varszafiak

  • Gość
Odp: Zwiększenie AM-Bidrag
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lis 2012, 18:17:18 »
 "...proszę uczciwych użytkowników o wskazówki jak dokonać zmiany samemu w domu tak aby wszystko było z godnie z prawem podatkowym..."
spróbuj tutaj   http://www.poloniainfo.dk/forum/index.php?board=30.0

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwiększenie AM-Bidrag
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lis 2012, 18:20:18 »
Witam czy może mi ktoś z Państwa podpowiedzieć jak przez internet zwiększyć kwotę AM-Bidrag w karcie podatkowej na 2013 rok. Otóż tak dostałem swoja kartę na 2013 rok, jednak kwota AM-Bidrag jest zbyt niska a to przez to iż tego roku pracuję dopabuse od maja i skat tworząc nową kartę stworzył podobną kwotę nieco tylko wyższą, planuję pracować jednak cały rok i z góry wiem iż muszę dokonać tej zmiany, proszę uczciwych użytkowników o wskazówki jak dokonać zmiany samemu w domu tak aby wszystko było z godnie z prawem podatkowym, dodam że posiadam jeszcze ulgę tzw befording na dojazdy do pracy, nie wiem czy to też ważne podczas zmiany AM czy kwota wolna od podatku po zwiększeniu kwoty AM uważam powinna się zmniejszyć ta miesięczna. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Bardzo przepraszam, ale z takim zasobem wiedzy, a raczej jej brakiem, proponuje nie robic samemu zadnych poprawek w deklaracji zaliczkowj 2013 ale udac sie do SKAT. AM-bidrag nie jest wielkoscia, ktora mozna sama w sobie zmienic. Jedyne co ma wplyw na wysokosc AM-bidrag to dochod brutto. Zmienjajac dochod, zmieniasz automatycznie AM-bidrag ktory wynosi 8% od dochodu brutoo. Zmieniasz dochod - zmienia sieautomatycznie kwota AM-bidrag, ale zawsze poostale na poziomie 8% dochodu. Jezeli w propozycji zaliczkowej karty podatkowej (bo jest mowa tylko o propozycji ze strony SKAT) masz okreslona date rozpoczecia lub zakonczenia roku podatkowego w 2013 - rozumie, ze o to ci rowniez chodzi aby karta podatkowa usatkona byla na caly rok - to takiej zmiany okresu obowiazku podakowego nie mozesz sam dokonac. Tylko Skat moze to zrobic.Musisz udac sie do Skat, albo wyslac do SKAT wiadomosc bezposrednio ze swojej elektronicznej teczki podatkowej z prosba o zmiane/usuniecie tej datych/dat informujac, ze nadal pracujesz i bedziesz pracowal przez caly rok podatkowy. Dojazdy do pracy ani tez inne ulgi podatkowe i inne pozycje wrozliczeniu, nie maja nic wspolngo z AM-bidrg :o AM - bidrag to skladka na rynek pracy.

Offline ravensedyta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zwiększenie AM-Bidrag
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lis 2012, 19:21:38 »
Kartę podatkową mam ustaloną na cały rok tzn nie mam daty ważności chodzi mi tylko o to by zwiększyć kwotę zarobków, Skat na podstawie starej karty określił mi zarobki na kwotę 160 000 dkk a wiem że napewno to przekroczę gdyż będę pracować pełen rok dla przykładu w tym miałam ustalone 154 000 dkk czy tego nie można samemu zmienić w systemie?

poloniainfo.dk

Odp: Zwiększenie AM-Bidrag
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lis 2012, 19:21:38 »

 

Kłopot ze składką AM-bidrag

Zaczęty przez robertasDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4099
Ostatnia wiadomość 21 Kwi 2010, 21:16:05
wysłana przez robertas
pension bidrag F01

Zaczęty przez efkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4824
Ostatnia wiadomość 07 Lis 2008, 08:33:30
wysłana przez Klingon
Zmiana AM-bidrag zbyt wysoki fradrag

Zaczęty przez SGRWDział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9598
Ostatnia wiadomość 14 Gru 2011, 20:01:51
wysłana przez roga
prosba o porade zwiekszenie czynszu

Zaczęty przez MargretheDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2851
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2008, 21:58:13
wysłana przez Manior