poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: dagpleje Kolding  (Przeczytany 17652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Sty 2013, 16:10:38 »
Nadusiaa, masz przeciez prawo zmienić nianię, jeśli ta ci nie pasuje.
Ale jeśli z jakichś powodów wołałabyś tego nie robić, to sposób postępowania w takich wypadkach jest nastepujący:
gdy odprowadzisz dzieci, spokojnie,wesoło, ale zdecydowanie pożegnaj się z córeczką, zapewnij, że po nią przyjdziesz po pracy i wyjdź.
Nie przedłużaj rozstania, ale i nie wymykaj się .
Dzieci tez wyczuwaja nasze zdenerwowanie i tworzy się błędne koło.Matka się stresuje, ze musi dziecko w takim stanie zostawić, dziecko to odbiera i tak to się dzieje.

Moim zdaniem musisz przemyslec-przedyskutowac z mężem, na co się decydujecie- zmiana dagpleje czy jednak próba kontynuowania.

Co do "kłamstwa" córeczki o biciu.
Nie twierdzę, ze dziecko kłamie- Rybka ma rację, za mała, by takie rzeczy wymyslać.
Ale...czy nie mogło byc tak, ze Wy sami, rodzice, nieswiadomie "podpowiedzieliście " jej o tym biciu i krzyku? Wiesz, jak to bywa- rodzice w najlepszej wierze, chcąc się dowiedzieć od dziecka, co złego się dzieje, czasem zadają pytania "naprowadzające" typu "A może to czy tamto...?" Może córeczka zwyczajnie zasugerowała się ?Może samej jej trudno jeszcze wyrazic swoje lęki i obawy i "złapała się" tego krzyku i bicia, bo to coś łatwego do powiedzenia....?
Oczywiście tak tylko gdybam, przeciez nie mieszkam z Wami i nie wiem, jak wyglądała rozmowa o dagpleje.
" Polak gorszego sortu"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Sty 2013, 19:38:56 »
dzieki.postaramy sie kontynuowac zobaczymy co bedzie.z chwila przyjscia po nia o na juz w srodku zaczela sama o tym mowic ja niepytam sie o takie rzeczy,ona wszystko opowiada co jadla co robila.jeszcze raz dzieki.pozdrawiam

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sty 2013, 20:00:11 »
Hmmm... A mnie zastanowiło to że skoro twoje pierwsze wrażenie nie było pozytywne to po co tam oddałaś dzieci? Ja słucham swojej intuicji, a niedawno sama zaczęłam oddawać córeczkę do dagpleje, i na pierwsze spotkanie szłam przekonana, że jeśli po pierwszym spotkaniu nie będę 100 procent pewna, to wezmę inną nianię. Nie chce mi się wierzyć, że twoje dziecko kłamie, a poza tym myśl tylko i wyłącznie o twoim dziecku i co jest dla niej najlepsze. Nie przejmuj się co niania pomyśli i czy będzie się źle czuła jeśli będziesz ją o coś pytać. To dobro twojego dziecka się liczy a nie zdanie jakiejś baby, której ty płacisz za fachową opiekę.

"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Sty 2013, 20:36:04 »
Po pierwsze: bicie dzieci w Danii to sprawa kryminalna. Obserwuj i jak tylko sie potwierdzi, powiadom policjie.
Nie wolno i juz.

Co do zachowania corki, trzeci rok zycia dziecka (mam na mysli miedzy 2 a 3 urodzinami), to trudny okres dla malucha (i dla rodzicow tez).
Poczytaj sobie o tym.
Krotko mowiac, dziecko zaczyna postrzegac siebie jako odrebna istote i zaczyna walczyco o samodzielnosc i niezaleznosc.
Sama mam dwulatke w domu. Slodkie i naprawde spokojne dziecko, wiec teoretycznie mamy lzej. Teoretycznie. Od kilku dni "wyje" na okraglo, jezeli tylko nie uda jej sie uzyskac tego co chce. A ze sie nie udaje. ...
Pogrzeb w necie i poczytaj, a bedzie CI latwiej zrozumiec wlasne dziecko.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lut 2013, 14:56:49 »
Rybko, w szoku jestem, naprawdę... :o
Myślisz, że naprawdę niania mogłaby sobie pozwolic na uderzenie dziecka ???O, kurczę >:( :o :-\ ...
  Kurcze, mnie sie tez az w to wierzyc nie chce ??? Nie w sensie, ze nie wierze, ale , ze to przechodzi ludzkie pojecie nawet jak na Polske, gdzie przyslowiowy klaps jest akceptowany spolecznie ( bo "klaps to nie bicie..."), a co dopabuse tu w Danii!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: dagpleje Kolding
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lut 2013, 14:56:49 »

 

Fotoradar Mandat Kolding

Zaczęty przez PrzemkoKoldingDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5300
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2021, 18:59:31
wysłana przez PrzemkoKolding
Gdzie na grzyby w okolicy Kolding?

Zaczęty przez PolasikDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7173
Ostatnia wiadomość 28 Wrz 2009, 10:43:49
wysłana przez Polasik
Rząd zamyka wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki w Kolding

Zaczęty przez GagatkaDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4733
Ostatnia wiadomość 21 Lut 2021, 21:49:16
wysłana przez Gagatka
Delegacja w Kolding

Zaczęty przez mjwmierzwiakDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4114
Ostatnia wiadomość 14 Kwi 2015, 09:03:02
wysłana przez mjwmierzwiak
Polski zespół w Kolding

Zaczęty przez MGDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10927
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2017, 17:15:29
wysłana przez MG