poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?  (Przeczytany 24946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krakers

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Gru 2012, 12:16:14 »
mandat dostalam w pl bo nie chcieli mi uwierzyc ze mam papiery ubezpieczenia..nie powinni zatrudniac wiec debili nie znajacych jez conajmniej angielskiego :) poza tym nie mialam innych kontroli a co do tej ostatniej to akurat mialam ja uzywajac bialych tablic

No to następnym razem do teczki umowa ubezpieczenia i wydruk z konta, poświadczający opłacenie składki. A co - zawsze lepiej mieć więcej, niż mniej (nie dotyczy podatku dochodowego ;) ).

M. - nie wiem czy masz zły dzień, czy Ty tak zawsze, ale pewnie nie wszyscy policjanci są debilami. No dobrze, nie będę się w tym temacie rozwodził nt. źródła pochodzenia wyrazów, które w negatywny sposób przedstawiają inną osobę, obrażają ją ...
P.S. ja zawsze bronię tych, którym się dostaje, nic osobistego  ;)

Nes007 - dla komfortu psychicznego - taka opcja wydaje się najlepsza. A w te wszystkie, wymienione w tym temacie, papierki śmiało możesz się wyposażyć, by w razie czego nie mieć najmniejszych problemów i żadnych mandatów nie płacić. Oczywiście upoważnienia nie musisz sobie wypisywać ;)

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Gru 2012, 15:46:41 »
No to następnym razem do teczki umowa ubezpieczenia i wydruk z konta, poświadczający opłacenie składki. A co - zawsze lepiej mieć więcej, niż mniej (nie dotyczy podatku dochodowego ;) ).

M. - nie wiem czy masz zły dzień, czy Ty tak zawsze, ale pewnie nie wszyscy policjanci są debilami. No dobrze, nie będę się w tym temacie rozwodził nt. źródła pochodzenia wyrazów, które w negatywny sposób przedstawiają inną osobę, obrażają ją ...
P.S. ja zawsze bronię tych, którym się dostaje, nic osobistego  ;)


dzis nie mam humoru ale to nie ma zwiazku z tym co pisalam.po prostu jesli zatrudniaja ludzi bez znajomosci jakiegokolwiek jez itd to niech chociaz sie nie kloca..mialam normalnie papierki w jez angielskim..a ten policjant probowal postawic na swoim..
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Gru 2012, 00:41:45 »
mozna..tylko wez ze soba wszystkie dokumenty plus ubezpieczenie.mozesz jeszcze wziac umowe w ktorej bedzie ze wlasciciel firmy uzycza ci samochodu.
a to dobre !!!MOZNA BO NIKT MNIE NIE SPRAWDZAŁ?Tak pisac nie powinnas nieznajac sie na przepisach.KLIKAC byle klikac .Co do polskich policjantow to raczej nie debile mysle ze wzornictwo unijnych przepisow i dokumentow jest im znane .i nie takie debile jak umieli ci mandat wlepic..TRZEBA BYLO NIE PRZYJAC MANDATU . ;D

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Gru 2012, 08:11:08 »
doczytaj sie..mandat dostalam jadac na bialych tablicach..a po drugie ci na ktorych trafilam to sa debile gdyz klocili sie ze nie mam ubezpieczenia a w papierach bylo wyraznie napisane INSURANCE a ze zaden nie zna przynajmniej jez angielskiego to moze pora na doksztalcanie :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Gru 2012, 10:49:58 »
trzeba bylo odmowic przyjeciamandatu i isc z tymi swoimi dokumentami do ,,ich,,tych policjantow przelozonego.MOZE ON BARDZIEJ KUMATY.My tyle jezdzimy do kraju i mamy tez kontrole i na szczescie trafiamy na policjantow ,,CHYBA Z ANGIELSKIM,,

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Gru 2012, 17:59:46 »
trzeba bylo odmowic przyjeciamandatu i isc z tymi swoimi dokumentami do ,,ich,,tych policjantow przelozonego.MOZE ON BARDZIEJ KUMATY.My tyle jezdzimy do kraju i mamy tez kontrole i na szczescie trafiamy na policjantow ,,CHYBA Z ANGIELSKIM,,
a czy ja gdziekolwiek powiedzialam ze przyjelam??nie sadze..poza tym odbieglismy od tematu..temat byl o autach na zoltych tablicach i powiedzialam jak bylo w moim przypadku
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Gru 2012, 19:36:46 »
Jomir..moze mialam moze nie..w polsce napewno nie dojda co i jak..to ci gwarantuje..ostatnio dalam papiery do kontroli gdzie ubezpieczenie bylo po dunsku i angielsku napisane a debil policjant klocil sie ze mna na ten temat pomimo tego ze nigdy nie byl w dk ani nie zna prawa drogowego z tego kraju..dostalam oczywiscie mandat za brak ubezpieczenia co bylo absurdem oraz za klotnie z policjantem i hmm troche nabusezsadne nazwanie go tepakiem..
Marta sama napisalas,,DOSTALAM,,a jezeli go nie dostalas trzeba bylo pisac ze debil chcial ci wlepic mandat.A TAK NAPRAWDE  to jeszcze napisalas ze dostalas mandat za brak ubezpieczenia i za klotnie z policjantem .

poloniainfo.dk

Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Gru 2012, 19:36:46 »

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Gru 2012, 19:43:05 »
Nowy fakt mam! Właściciel rzekł, że wyrobił mi dokument potwierdzający, że samochód służy do celów prywatnych, pomimo żółtych tablic.  Czyli chyba jednak mogę jechać :)

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Gru 2012, 21:32:49 »
Nowy fakt mam! Właściciel rzekł, że wyrobił mi dokument potwierdzający, że samochód służy do celów prywatnych, pomimo żółtych tablic.  Czyli chyba jednak mogę jechać :)
Jest maly problem.To ty masz jechac.Jak wlasciciel auta daje ci swoje auto ja bym proponowala zeby zone ci swoja dołozyl ,to nuda podczas drogi cie nie dopadnie.NIE ZAPOMNIJ ZATANKOWAC .termosik z kawka tez wez bosniezek spadł.Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 23 Gru 2012, 21:59:03 wysłana przez PRZYJACIEL »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Gru 2012, 22:49:17 »
Nowy fakt mam! Właściciel rzekł, że wyrobił mi dokument potwierdzający, że samochód służy do celów prywatnych, pomimo żółtych tablic.  Czyli chyba jednak mogę jechać :)

HAHAH.... wiekszej bzdury nie slyszalam! To nie wlasciciel decyduje, a Skat. Powodzenia, zwlaszczaw w rozmowach z dunska policja ....  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Gru 2012, 08:29:20 »
Marta sama napisalas,,DOSTALAM,,a jezeli go nie dostalas trzeba bylo pisac ze debil chcial ci wlepic mandat.A TAK NAPRAWDE  to jeszcze napisalas ze dostalas mandat za brak ubezpieczenia i za klotnie z policjantem .
akurat za to tez dostalam..taki jakis bardzo niemily byl policjant a mnie strasznie bolal zab i jakos nie mialam humoru ani nawet nie zamierzalam byc dla niego mila po wielu probach powiedzenia mu co w papierkach jest..mandacik dostalam ale go nie przyjelam..
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Gru 2012, 09:32:42 »
Przekonany jestem, ze autorka robi sobie zarty tym watkiem. Cos w stylu Sara Kowalska aka
 Tomasz Membrun (anons w uslugach).
« Ostatnia zmiana: 24 Gru 2012, 09:46:21 wysłana przez zpatentem »

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Gru 2012, 11:31:26 »
Wiecie co? Trudno z Wami się dogadać. Jestem tutaj jakiś czas (krótko, nawet bardzo) nie znam duńskiego, zaczynam się dopabuse go uczyć, zadałam pytanie bo jestem ZIELONA w temacie duńskich przepisów, prawa i wszelakich kodeksów. Wiem, że macie dużo większe doświadczenie, dlatego tutaj weszłam i dlatego Was szanowni rodacy o radę poprosiłam. Po części odpowiedź dostałam, ale hasła typu, że robię sobie żarty tudzież, że nie słyszeliście lepszego kawału- nie pomagają mi, ani nikomu innemu. Fakt, że właściciel pojazdu powiedział mi, iż w dokumentach które mi przekazał jest nota, że samochód służy do celów prywatnych jest faktem i kropka. Nie wiem czy mu wierzyć, czy nie, nie potrafię tych papierów przetłumaczyć. Za to Wy szanowni forumowicze jedynie śmiać się potraficie. Cudnie....i jakże miło i świątecznie. Wesołych Świąt zatem wszystkim życzę, byle wesołość była wywołana z całą magią świąt, a nie z żartu za jaki wzięliście moją prośbę o pomoc.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Gru 2012, 12:20:30 »
Nadal tobie nie wierze  :) Guglujac "gule plader" i pozniej tlumaczac automatycznie na polski, w ciagu 3 minut wiedzialabys wszystko.
 Logicznie myslac, zadna prywatna osoba nie moze wystawic papierka zmieniajacego status podatkowy pojazdu.

Nikt z glowa, nawet lekko na karku, nie wybierze sie za granice takim samochodem wiedzac, ze kazdy dunski celnik obecny na granicy, zatrzyma taki pojazd.
« Ostatnia zmiana: 24 Gru 2012, 12:50:45 wysłana przez zpatentem »

Offline Nes007

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 16
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Gru 2012, 14:16:16 »
Nie musisz wierzyć, chyba nie o to tu chodzi. Poza tym gdybym chciała guglować to nie wchodziłabym tutaj. Tłumaczenia są od du.... strony, a jesli powstała strona jak ta i forum jak to- to nie po to aby bawić się w guglowanie, gdzie odpowiedzi jest zapewne siedem razy więcej i trzynaście razy różnych niż te tutaj. Co do Duńczyka- nie on sam wystawił taki papier, tylko rzekł że takie zaświadczenie tkwi w dokumentach które załatwiał bym mogła do Polski jechać. Ot i wszystko. Może on sam nie wie o co chodzi, nie mam bladego pojęcia, chociaż powiedział, iż wie, że gdybym właśnie 'tego' dokumentu nie miała i gdyby mnie policja złapała to on miałby spore wydatki- dlatego sama nie wiem co o tym mysleć. Ale dzięki Waszemu 'szczeremu' ubawowi podjęłam ostateczną decyzję, że jadę do Polski swoim autem. Zdrowych :)

poloniainfo.dk

Odp: ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Gru 2012, 14:16:16 »

 

tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29319
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
z duńskiego na polski

Zaczęty przez jan22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 16742
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2009, 23:12:13
wysłana przez robertcph.
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15949
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy
Nabiał itp. z Polski

Zaczęty przez seba08Dział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 28332
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2011, 20:05:53
wysłana przez M z Horsens
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 18606
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl