poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Rodfrugter  (Przeczytany 37207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Rodfrugter
« dnia: 06 Sty 2013, 15:35:24 »
Ostatnio odkrylam i zachwycilam sie warzywami korzeniowymi: rodfruger przyrzadzanymi w piekarniku, jako dodatek do wszelkich potraw miesnych.
Wszystkie warzywa korzeniowe : marchewka, pietruszka, seler, buraki, ziemniaki, cebula, ja dodaje tez jordskok, kroje w duze kawalki, wielkosci palca, dodaje ciut oliwy, sol, chili, tymianek, czosnek i wstawiam na pol godziny do piekarnika. Po upieczeniu mozna skropic sokiem z cytryny, jesli ktos lubi.
Pychota! Smacznego :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sty 2013, 18:47:02 »
Ostatnio odkrylam i zachwycilam sie warzywami korzeniowymi: rodfruger przyrzadzanymi w piekarniku, jako dodatek do wszelkich potraw miesnych.
Wszystkie warzywa korzeniowe : marchewka, pietruszka, seler, buraki, ziemniaki, cebula, ja dodaje tez jordskok, kroje w duze kawalki, wielkosci palca, dodaje ciut oliwy, sol, chili, tymianek, czosnek i wstawiam na pol godziny do piekarnika. Po upieczeniu mozna skropic sokiem z cytryny, jesli ktos lubi.
Pychota! Smacznego :)
No wlasnie....tak trzymaj i odkrywaj inne ciekawe rzeczy kulinarne, niekoniecznie z dunskeij kuchni. Nigdy nie jest za pozno zmniejszyc spozycie bigosu, kielbasy, boczku, schabowego i nadmiaru czerwonego miesiwa, na mnostowo jarzyn, ryb, biale mieso, lufttørret skinke, avocado, oliwki, raki, muslinger, oczywiscie bez uzywania na codzien margaryny i smalcu. Do tego dobry kieliszek wina albo 2 (nie wiecej  :).   

Offline seba08

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 427
  • Reputacja: +19/-25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sty 2013, 19:03:10 »
Ostatnio odkrylam i zachwycilam sie warzywami korzeniowymi: rodfruger przyrzadzanymi w piekarniku, jako dodatek do wszelkich potraw miesnych.
Wszystkie warzywa korzeniowe : marchewka, pietruszka, seler, buraki, ziemniaki, cebula, ja dodaje tez jordskok, kroje w duze kawalki, wielkosci palca, dodaje ciut oliwy, sol, chili, tymianek, czosnek i wstawiam na pol godziny do piekarnika. Po upieczeniu mozna skropic sokiem z cytryny, jesli ktos lubi.
Pychota! Smacznego :)
Kolejna kobieta odkryła piekarnik  ;)
gratulacje i oby tak dalej  ;D
Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.                                                                       Aldous Huxley

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sty 2013, 21:01:55 »
Panowie, rzucajcie ciekawymi, niespotykanymi w polskiej kuchni przepisami. :D

Niutek

  • Gość
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sty 2013, 21:10:44 »
Zdjac czajnik elektryczny z podstawki, napelnic woda, nie przekraczajac dopuszczalnego max. poziomu czajnika, gdzies tam ma takie kreski, wtawic ponownie na podstawke i nacisnac przycisk, po jego nacisnieciu powinno zapalic sie swiatelko tzn, dziala, zaczekac az sie wylaczy pewnie bedzie takie klik i zgasnie swiatelko, ciach mach i woda na herbate gotowa, powodzenia w samodzielnych probach. Pozdrawiam Wszystkich.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sty 2013, 21:14:36 »
Boze, to jest tylko woda na herbate? Nie wiedzialam  :o, jak maz sie dowie, ze z takiej robie tez kawe to sie ze mna rozwiedzie :'( :'( :'(

Niutek

  • Gość
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sty 2013, 21:19:36 »
Wszystko mozliwe, kawe robie w ekspresie, jak chcesz przepis moge podac. Pozdrawiam Wszystkich

poloniainfo.dk

Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sty 2013, 21:19:36 »

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sty 2013, 21:26:07 »
Ekspes to za powazna maszyna dla mnie, obsluguje ja tylko glowa rodziny  :( Ja robie w takim lejku do ktorego wkladam takie specjalne filtry i mam specjalna lyzeczke, tez zakupil maz, bo nie umiem okreslic ilosci kawy;D Tylko nie moge zrozumiec, ze jak wsypie kawe rozuszczalna to na tym filtrze nic nie zostaje. Czy robie cos zle? :o

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sty 2013, 21:40:09 »
Ekspes to za powazna maszyna dla mnie, obsluguje ja tylko glowa rodziny  :( Ja robie w takim lejku do ktorego wkladam takie specjalne filtry i mam specjalna lyzeczke, tez zakupil maz, bo nie umiem okreslic ilosci kawy;D Tylko nie moge zrozumiec, ze jak wsypie kawe rozuszczalna to na tym filtrze nic nie zostaje. Czy robie cos zle? :o
Czy mowisz powaznie? chyba nie ;) Kawe rozpuszczalna przez filter? Inteligenty żart.

Niutek

  • Gość
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sty 2013, 21:49:50 »
O! ten przepis z kawa ropuszczalna to moglabys podac, jako zywo jestem zainteresowany, kolekcjonuje niejako takie perelki kuchni. Pozdrawiam Wszystkich.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sty 2013, 17:51:55 »
 ;D ;D ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sty 2013, 17:58:58 »
Zeby nie bylo z goraca woda (ze niby nie potrafie, bo baba ;D ). Ostatnio znajomy Dunczyk nauczyl mnie sposobu, ktory podpatrzyl, bodajze u znajomego Chinczyka i teraz go zawsze stosuje. Wode po ugotowaniu kartofli nie wylewac, tylko zalac nia swieze, oczywiscie oplukane wczesniej, pokrojone warzywa, typu: brokuly, kalafior, marchewka-ta w raczej  malych kawalkach. Potrzymac w garnku pod przykryciem 2-3 min. i gotowe :). Bardzo zdrowe a warzywa niesamowicie chrupiace i pyszne. Polecam :)!
BTW: To sie dopabuse nazywa kuchnia fusion ;D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Niutek

  • Gość
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sty 2013, 18:05:00 »
Aisak, jutro testuje chinski przepis od dunczyka zaslyszany od polki. Pozdrawiam Wszystkich.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sty 2013, 18:21:15 »
Aisak, jutro testuje chinski przepis od dunczyka zaslyszany od polki. Pozdrawiam Wszystkich.
po praprababce kropla krwi francuskiej ;D. Tylko sie nie oparz, bo bede miala wyrzuty sumienia, hihihi!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Niutek

  • Gość
Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sty 2013, 18:34:47 »
Jak nie bedzie mnie jutro na forum, to juz wiesz dlaczego, z ta francja to juz troche z duzo, powaga?!!!! ::) Pozdrawiam Wszystkich
« Ostatnia zmiana: 08 Sty 2013, 19:20:42 wysłana przez Niutek »

poloniainfo.dk

Odp: Rodfrugter
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sty 2013, 18:34:47 »