poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypowiedzenie !  (Przeczytany 2898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzychu84misiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Wypowiedzenie !
« dnia: 09 Sty 2013, 21:59:12 »
Pytanie dotyczy kontarktu a mianowicie.5 miesiecy temu miałem wypadek w drodze z pracy do domu, chorobowe dostałem od lekarza na miesiac aby dojsc do siebie i zagoić otarcia po wypadku.W firmie jestem zatrudniony jako vikar pracowalem na telefon mialem jakis tam mniej wiecej zarys planu na poszczegolne miesiace od czasu wypadku planu nie otrzymałem.Od 4 miesiecy firma nie ma zapotrzebowania na pracę ,wiec siedze  w domu i utrzymuje sie z tego co wczesniej zarobiłem , niestety kasa sie konczy a z szefem dogadac sie nie moge.Pisalem do niego maila aby mi wypowiedzial umowe skoro nie ma pracy dla mnie ale cisza.... wyrobionej A kasse nie mam wiec pozostaje mi zasiłek dla bezrobotny , ale aby otrzymać zasiłek firma musi mnie zwolnić, wiec tu jest pies pogrzebany, czy wie ktoś może czy sam sie mogę zwolić i czy zasiłek dla bezrobotnych bedzie mi przysługiwał ??Proszę tylko o pewne informacje !!

Niutek

  • Gość
Odp: Wypowiedzenie !
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty 2013, 22:20:12 »
A w zyciu, wpierw poinformuj pracodawce na pismie kiedy jestes zdrowy i gotowy do pracy, tym samym popros o ew. plan, jak nic nie dostaniesz lub odpowie, ze nie maja pracy, to w dniu gdy jestes juz zdrowy idz do Jobcenter i powiedz, ze chcesz sie zarejestrowac jako poszukujacy pracy z kontanthjælp. Wez ze soba kontrakt i pismo od pracodawcy oraz dotychczasowa korespondencje. W trakci rejestracji w job dostaniesz gdzie i z czym masz sie zglosic, tj. do komuny z kompletem papierkow a jakich czytaj forum, niedawno bylo. Wez swoja a kasse i pokaz, ze oplacales ale jeszcze nie nabyles uprawnien, to dosc wazne. Pozdrawiam Wszystkich.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypowiedzenie !
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sty 2013, 01:08:51 »
Pytanie dotyczy kontarktu a mianowicie.5 miesiecy temu miałem wypadek w drodze z pracy do domu, chorobowe dostałem od lekarza na miesiac aby dojsc do siebie i zagoić otarcia po wypadku.W firmie jestem zatrudniony jako vikar pracowalem na telefon mialem jakis tam mniej wiecej zarys planu na poszczegolne miesiace od czasu wypadku planu nie otrzymałem.Od 4 miesiecy firma nie ma zapotrzebowania na pracę ,wiec siedze  w domu i utrzymuje sie z tego co wczesniej zarobiłem , niestety kasa sie konczy a z szefem dogadac sie nie moge.Pisalem do niego maila aby mi wypowiedzial umowe skoro nie ma pracy dla mnie ale cisza.... wyrobionej A kasse nie mam wiec pozostaje mi zasiłek dla bezrobotny , ale aby otrzymać zasiłek firma musi mnie zwolnić, wiec tu jest pies pogrzebany, czy wie ktoś może czy sam sie mogę zwolić i czy zasiłek dla bezrobotnych bedzie mi przysługiwał ??Proszę tylko o pewne informacje !!
Na tych zasadach zatrudnienia (na telefon) mylse, ze jest mowa o tzw. Tilknytningsaftale z biurem vikariackim. Troche piszesz nie jasno, ale ja zrozumialem, ze firma, w ktorej byles zatrudniony jako vikar, to firma do ktorej byles skabusewany przez biuro wikariackie. Firma, do ktorej cie skabusewano nie jest twoim pracodawca. To vikar-biuro musi cie zwolnic a nie firma do ktorej cie wyslano do pracy - to tylko tak dla wyjasnienia, zeby nie bylo watpliwosci. Po otrzymaniu wypowiedzenia, zrob tak jak napisal Niutek - zwroc sie do Jobcenter. Mam troche watpliwosci co do oceny twojej sytuacji przez Jobcenter, poniewaz w chwili zwolnienia z pracy nie miales juz zatrudnienia/dochodu przez kilka miesiecy, nie byles na chorobowym i dlatego nie wiem czy zachowales swoj tzw., arbejdsstatus, mimo posiadania kontraktu. Pisze "mam watpliwosci", poniewaz prosisz tylko o pewne informacje, a ta nie jest 100% pewna.

Offline witiaw

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Wypowiedzenie !
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sty 2013, 07:07:25 »
Jezeli masz kontrakt jako vikar i brak pracy to moze zwroc sie do komuny po tzw zasilek uzupelniajacy "suplerende" czyt suplem chyba.
Ja tak zrobilem 3 lata temu, co prawda pracy nie mialem zaledwie 3 tygodnie i zasilek mi przyznali niewiem jak bedzie w twoim przypadku ale chyba warto sprobowac.

poloniainfo.dk

Odp: Wypowiedzenie !
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sty 2013, 07:07:25 »

 

wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego?

Zaczęty przez kamilloDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3595
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 18:18:35
wysłana przez kamillo
wypowiedzenie umowy z Yousee

Zaczęty przez denice123Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2890
Ostatnia wiadomość 13 Sie 2010, 22:55:05
wysłana przez ReFormer
WYpowiedzenie mieszkania

Zaczęty przez nodanDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5150
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2012, 21:33:58
wysłana przez zybis
Jak powinno wyglądać wypowiedzenie z pracy przez pracodawce ?

Zaczęty przez JuztynkaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16466
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2013, 00:36:13
wysłana przez Jomir
Wypowiedzenie

Zaczęty przez Dawid88Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3202
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2020, 20:23:36
wysłana przez RybkaWillego