poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przymusowe wolne  (Przeczytany 7333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ffelicity

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Przymusowe wolne
« dnia: 07 Sty 2013, 18:12:53 »
Witam,
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat - mam nadziej że tutaj ktoś coś wie :)
Sytuacja wygląda następująco - mam umowę o prace na czas nieokreślony, umowa jest bardzo prosta i nie zawiera szczegółowych informacji. Pracuje w hotelu jako pomoc a to posprzątam a to przygotuje stoły w restauracji i tym podobne a co ważne - mam nienormowany czas pracy czyli pracuje tak długo ile mi potrzeba na skończenie tego co mam przewidziane na dany dzień (przez co w umowie nie ma mowy o etacie). Do niedawna pracowałam po 4h do 6h dziennie ale nadszedł styczeń i ruch w hotelu jest znikomy więc właściciele wyjeżdżają na wakacje (ze względu na hotel nie mogą miec urlopu w sezonie) i ostatniego dnia pracy zaraz po świętach dostałam jedynie informacje ze do pracy mogę przyjść dopabuse 23 stycznia bo wtedy już będę potrzebna. Niby wszystko fajnie, tyle wolnego ale kto za mnie zapłaci rachunki? Truje tyłki vikariatom ale ile można, wiem że styczeń to ciężki miesiąc ale myślałam ze uniknę tego mając umowę.
I tu następuje pytanie (może wydawać się kretyńskie ale wole zapytać niż potem żałować) - czy należy mi się jakiś zwrot za ten czas kiedy nie pracuje?

pozdrawiam,
Anka

Offline ThaBoss

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 29
  • -Otrzymane: 61
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sty 2013, 18:26:13 »
Z tego co ja pamietam jak miałem pracować dla wikara na szczeście parę miesięcy na początku tylko to niestety tak było jak jesteś potrzebna to robisz a jak nie no to niestety siedzisz w domku i nikt nie zamartwi się o twoje rachunki. Co do tego zwrotu to pogadaj z roga on jest master na te tematy.
Nigdy nie wymieniaj nadaremnie mojego imienia
 Jeśli nie masz co powiedzieć, to nie otwieraj gęby
 Kłapiesz głupim ryjem jakbyś sam był kurwa święty
 Niektórzy jak mendy żyją na cudzych jajach
 Wypierdalaj, zakompleksiony pajac.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sty 2013, 18:47:18 »
Witam,
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat - mam nadziej że tutaj ktoś coś wie :)
Sytuacja wygląda następująco - mam umowę o prace na czas nieokreślony, umowa jest bardzo prosta i nie zawiera szczegółowych informacji. Pracuje w hotelu jako pomoc a to posprzątam a to przygotuje stoły w restauracji i tym podobne a co ważne - mam nienormowany czas pracy czyli pracuje tak długo ile mi potrzeba na skończenie tego co mam przewidziane na dany dzień (przez co w umowie nie ma mowy o etacie). Do niedawna pracowałam po 4h do 6h dziennie ale nadszedł styczeń i ruch w hotelu jest znikomy więc właściciele wyjeżdżają na wakacje (ze względu na hotel nie mogą miec urlopu w sezonie) i ostatniego dnia pracy zaraz po świętach dostałam jedynie informacje ze do pracy mogę przyjść dopabuse 23 stycznia bo wtedy już będę potrzebna. Niby wszystko fajnie, tyle wolnego ale kto za mnie zapłaci rachunki? Truje tyłki vikariatom ale ile można, wiem że styczeń to ciężki miesiąc ale myślałam ze uniknę tego mając umowę.
I tu następuje pytanie (może wydawać się kretyńskie ale wole zapytać niż potem żałować) - czy należy mi się jakiś zwrot za ten czas kiedy nie pracuje?

pozdrawiam,
Anka

Nie chce Cie pognebic, ale jestem dokladnie w takiej samej sytuacji. Przymusowe wolne prawie miesiac-od grudnia do stycznia. Pracodawca zawiadomil o tym , a jakze, na pismie, miesiac przed. Dodam: tez hotel, tez kontrakt:(
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sty 2013, 19:13:49 »
Kwitek od pracodawcy o przerwie w pracy, umowa o prace, do jobcenter, tam powiedziec o braku srodkow na zycie z tego powodu i skieruja do komuny na socjal w tym okresie, oczywiscie trzeba wyciag z konta bankowego za ostatnie 3 mce i ostatnie lony. Milego wypoczynku!!! Pozdrawiam Wszystkich

nutka53

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sty 2013, 19:21:16 »
jak zostaly ci jakies ferie to wykorzystaj teraz.
 mozesz tez starac sie o zasilek z a.kasse na ten okres (jesli masz do niej uprawnienia)

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sty 2013, 19:21:43 »
Kwitek od pracodawcy o przerwie w pracy, umowa o prace, do jobcenter, tam powiedziec o braku srodkow na zycie z tego powodu i skieruja do komuny na socjal w tym okresie, oczywiscie trzeba wyciag z konta bankowego za ostatnie 3 mce i ostatnie lony. Milego wypoczynku!!! Pozdrawiam Wszystkich
Niutek, dzieki za rade, ale z roznych wzgledow ta pomoc , to nie taka fajna sprawa. Tym bardziej w sytuacji, gdy czlowiek chce tu zostac na stale. Ja osobiscie, poki jest na czynsz i suchy chleb dla konia, hehe po to nie pojde....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline ffelicity

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sty 2013, 19:24:01 »
Kwitek od pracodawcy o przerwie w pracy, umowa o prace, do jobcenter, tam powiedziec o braku srodkow na zycie z tego powodu i skieruja do komuny na socjal w tym okresie, oczywiscie trzeba wyciag z konta bankowego za ostatnie 3 mce i ostatnie lony. Milego wypoczynku!!! Pozdrawiam Wszystkich

Chwała Ci! Spróbuje :)
dziekuje

aisak> a co w tym takiego złego?

poloniainfo.dk

Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sty 2013, 19:24:01 »

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sty 2013, 19:28:39 »
zrobisz jak zechcesz, oczwiscie a kasse i feriepenge jak najbardziej.
Pozostaje jeszcze kwesta, jestem po ogladnieciu filmu Fundacja to troche moge marudzic. Pozdrawiam Wszystkich

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sty 2013, 19:32:30 »
Chwała Ci! Spróbuje :)
dziekuje

aisak> a co w tym takiego złego?
Oj nie tyle zlego, co ja wole na zimne dmuchac. A w dobie kryzysu wszystkiego mozna sie spodziewac. Rowniez zmiany prawa w stosunku do obcokrajowcow, szczegolnie tych, ktorzy otrzymuja/otrzymywali pomoc spoleczna. Ja, jak pisalam, mam zamiar zostac tu juz na stale. Wiec obawiam sie, ze kiedys moj wniosek o obywatelstwo, albo wczesniej pobyt staly moze zostac odrzucony lub przelozony o czas, przez ktory np pobieralam zasilek socjalny, albo, ze beda mi kazali zwrocic ten zasilek, albo, ze po 6 miesiacach pobierania zasilku lub jego czesci , juz nie uslysze (jak juz uslyszalam, gdy bylam naprawde w koszmarnej sytuacji): go home, polish woman!", ale poczuje naprawde silnego kopa w d......(za przeproszeniem :). )
     Poza tym chyba nie mozna miec samochodu, domu lub mieszkania na wlasnosc, rowniez w Polsce. Rowniez "pana", jak to mowi moja znajoma ;D. Ale tu, przepraszam jesli, moge sie mylic.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sty 2013, 19:35:15 »
felicity zapomnialem dodac musisz miec ze soba ten papierek co to go dostalas jak zglaszalas pobyt z tego tam urzedu o trudnej nazwie i potwierdzenie wydatkow mieszkaniowych kontrakt na mieszkanie i najlepiej ostatni kwitek oplaty, nie pamietam energie tez? a wez ze soba nie zaszkodzi. Pozdrawiam Wszystkich

Offline ffelicity

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sty 2013, 19:38:10 »
felicity zapomnialem dodac musisz miec ze soba ten papierek co to go dostalas jak zglaszalas pobyt z tego tam urzedu o trudnej nazwie i potwierdzenie wydatkow mieszkaniowych kontrakt na mieszkanie i najlepiej ostatni kwitek oplaty, nie pamietam energie tez? a wez ze soba nie zaszkodzi. Pozdrawiam Wszystkich

Tyle że ja sama nic nie wynajmuje, mieszkam u siostry (mam meldunek) ;)

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sty 2013, 19:41:22 »
Ja korzystalem miedzy jedna praca a druga mam samochod itd. i tez jestem stala mysla pobytu, a co to dalej bedzie nikt niczego Ci nie zagwarantuje. Pozdrawiam Wszystkich ffelicity ale chyba cos tam placisz siostrze, to wez ten kwitek meldunku.

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sty 2013, 19:48:40 »
Jak znam zycie, Roga tu sie pewnie tez udzieli i przedstawi to chronologicznie i w oparciu o przepisy, co moze dosadniej rozjasni ci sytuacje. Pozdrawiam Wszystkich Gdybys w KBH potrzebowala tlumacza to tez jest tutaj mozliwosc umowic sie polecam lobbyste Jomira ma tak wsokie a nawet szczytujace kwalifikacje z egzaminem panstwowym, oberjmujace nawet krytyke i egzaminowanie innych tlumaczy.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sty 2013, 21:40:58 »
Co do pomocy socjalnej, to widziałam ostatnio w wiadomościach (duńskich ;)), ze pani minister od tych spraw planuje jakies cięcia i oszczędności.No, z moją "znajomością" duńskiego to tyle zrozumiałam :P ::) :-[...
" Polak gorszego sortu"

Niutek

  • Gość
Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sty 2013, 21:46:15 »
Ciecia juz nastapily i to dosc znaczne ale oczywiscie masz racje cos tam kombinuja tez cos tam slyszalem. Totez trzeba sie chyba udac do zrodel i poprosic o rzetelna opinie w tym temacie i tu wkracza Roga?! Hjælp!!!! Pozdrawiam Wszystkich.

poloniainfo.dk

Odp: Przymusowe wolne
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sty 2013, 21:46:15 »

 

2 wolne pokoje w akademiku , Aarhus

Zaczęty przez aniaaniaDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6525
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 10:22:14
wysłana przez aniaania
wolne zamiast chorobowego

Zaczęty przez pako33Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3235
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2014, 11:42:10
wysłana przez faja
Dni wolne w Danii maj 2008

Zaczęty przez PolankaDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6865
Ostatnia wiadomość 11 Maj 2008, 14:41:38
wysłana przez roga
Pytanie - płatne wolne w pracy

Zaczęty przez ImpossibleDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4146
Ostatnia wiadomość 17 Lut 2012, 11:07:51
wysłana przez Dominika Prokop
Platne wolne na badania w czasie ciazy

Zaczęty przez witiawDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2680
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2012, 18:33:50
wysłana przez witiaw