poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Niezdolność do pracy a renta?Komu się nalezy jakie warunki należy spełnić?  (Przeczytany 28440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Dzieki za podpowiedzi :)
Nie chce sie tu z nikim poburmoszyć jak ujął to niutek,poprostu chce wiedziec co mnie czeka,otóż wyskoczył dysk,oprócz tego torbiel 16mm który uciska na rdzeń i tracę czucie i władzę w konczynach:(nieciekawie a jeszcze nie mam 30tki,jestem pod stała opieką ale lekarze nie chce mnie wysłać na zadne badania mniejsza z tym,na własna rękę zrobiłem MRI wyniki są nieciekawie,wczesniej nigdy nie chorowałem i wcale tu nikogo nie chce doic z kasy,bo oczywiscie to jest pierwsze o czym mogliscie pomysleć,ale to pomijam,na dunskim garnuszku nie siedziałem i nie mam zamiaru jesli oto chodzi.Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi:)Problem z nogi wszedł w kregosłup,apropos lekarzy to mamy w kraju lepszych weterynarzy,nie ma co ciągnąć tematu poprostu bede robił az padne:) na to wychodzi:DDD

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
panie moderator administrator zamykamy wątek:DD

Niutek

  • Gość
Renty ukrocili ok 10 lat temu.Dawniej kazdy Jugol albo Turek dostawal automatycznie førtidpension jak wiele lat zyl na socjalu ,tzn nie nadawal sie do pracy.Dunczycy dostawali na depresje i kregoslup.Najpierw trzeba byc sygemeldt , potem kontanthjælp, a potem jezeli jestes po 40 roku zycia zaczynasz flexjob lub proby pracy na roznych stopniach trudnosci.Slyszalam, ze ludzie nieraz zwijaja sie tam z bolu ,klada na podlodze i wtedy ewentualnie puszczaja ich do domu.Droga do renty po 40 roku zycia dzisiaj to ok 8 lat ,ale trzeba byc na prawde chorym (psychicznie lub fizycznie)lub tez miec nalog.Pamietam pisales o nodze czy masz dalej z nia klopoty?Tutaj ludzie chodza z rakiem do pracy , nie ma zmiluj sie ...Mam kolezanke ktorej maz dunczyk zywcem wydlubal sobie oko i dostal rente ale chyba wlasnie na rozum , bo na to jest najlatwiej w Dani...

Przepraszam wszystkich ale zaczynam chlac na potege moze 8 lat wytrzymam nalog to nalog, a ma to znaczenie w jakim czasie sie on ujawnil? Dodatkowo tez mam pytanie, ma ktos informacje gdzie w Polsce pozniej, moge sie podreperowac? No przeszczep watroby, nerek itd. na glowe bedzie chyba juz za pozno?! Pozdrawiam Wszystkich. Maxfit ja wale na nalog, a Tobie jak faktycznie na autentyczne choroby nie chca nic zrobic, :) to moze dolaczysz do mnie? Zawsze to weselej i razniej.

PRZYJACIEL

  • Gość
Ja dolaczam do was wlasnie oprozniam 3PIWKO sikacz bo sikacz to sikacz.LICZA SIE SZTUKI.

Niutek

  • Gość
Znaczy co tylko nreczki chce wykonczyc nalogiem, ja nie ryzykuje wale kilka organow na raz, moze ktorys zaskoczy na rencine, atak frontalny, plan osmioletni. Pozdrawiam Wszystkich

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Troche offtopic, ale:
Pracowalem kiedys jako vikar w osrodku dla chorych psychicznie. Srednia wieku 30, wszyscy na førtidspension, ktorej wysokosc przewyzszala niejednokrotnie stypendium naszych uczniow, ktorzy sie nimi opiekowali. Czesto rozmawialismy z pracownikami, ze to jest pomysl na ustawienie sie: schizofrenia plus alkoholizm i masz spokoj z praca do konca zycia.

Prosze mnie zle nie zrozumiec, ja wiem, jak straszna choroba jest schizofrenia. Ale z tym systemem jest cos mocno nie teges.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Niutek

  • Gość
Troche offtopic, ale:
Pracowalem kiedys jako vikar w osrodku dla chorych psychicznie. Srednia wieku 30, wszyscy na førtidspension, ktorej wysokosc przewyzszala niejednokrotnie stypendium naszych uczniow, ktorzy sie nimi opiekowali. Czesto rozmawialismy z pracownikami, ze to jest pomysl na ustawienie sie: schizofrenia plus alkoholizm i masz spokoj z praca do konca zycia.

Prosze mnie zle nie zrozumiec, ja wiem, jak straszna choroba jest schizofrenia. Ale z tym systemem jest cos mocno nie teges.

Rozumiem, ze konsultacji w tym zakresie udzielisz mi na priv? bo to bedzie tak, nalog, glowka i to co sie popsuje po drodze do celu, 8 lat, dam czadu, wszystkie komisje zalatwione na cacy, hahaha. Pozdrawiam Wszystkich.
Normalnie czarcia zapadka!!!!

poloniainfo.dk


Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
dobrze ze macie humor to wazne:) i w moj się też poprawił :)

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Najgorsze ze nie piję,schizofrenii jak na razie tez nie mam,tylko plecy i nogi mnie nap.........:)chyba zaczne pić:)wtedy nie bede musiał chodzic:DDDD

PRZYJACIEL

  • Gość
Znaczy co tylko nreczki chce wykonczyc nalogiem, ja nie ryzykuje wale kilka organow na raz, moze ktorys zaskoczy na rencine, atak frontalny, plan osmioletni. Pozdrawiam Wszystkich
pamietaj zebys pił do gory nogani zeby Ci Twoje malenstwo nie zwiodczał.bo domku swojego nie przeniose

Niutek

  • Gość
pamietaj zebys pił do gory nogani zeby Ci Twoje malenstwo nie zwiodczał.bo domku swojego nie przeniose

 A ja tam szlyszalem, ze dobrej kucharce to wszystko w rekach rosnie! A jaka z Ciebie kucharka? Pozdrawiam Wszystkich.

PRZYJACIEL

  • Gość
A ja tam szlyszalem, ze dobrej kucharce to wszystko w rekach rosnie! A jaka z Ciebie kucharka? Pozdrawiam Wszystkich.
ha ha ha nie wymagaj cudow bo jak sie nie sprawdzisz to bedziesz pił coodziennie szklanke mæeka z gipsem.LEPIEJ NIECH GLOWA NAM SZWANKUJE

Niutek

  • Gość
Ot madrego to i milo posluchac/cztac. A juz myslalem, ze jestes w objeciach...... Morfeusza. Pozdrawiam Wszystkich

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
 pracowalam wiele lat tutaj w Dani w szpitalu psychiatrycznym ,a teraz w luksusowym domu dla alkoholikow zatrudnionych wczesniej w  branzy piwnej   :)zyja po krolewsku, jedzenie ekologiczne,zabawy codzienne z zimnym bufetem muzyka na zywo,  wycieczki,zabawianie ,dogadzanie ,moga pic i palic.
Zdrowie maja lepsze niz za przeproszeniem niejeden z was!maja oczywiscie fortidpension,gorzej jak przechodza na folkepension w wieku 67 lat  to spadaja 3 tysiace w dol ;D
Co do okresu 8 lat podam przyklad-mialam kiedys sasiada Serba po przezyciach wojennych...mial blizne (dosc brzydka)na brzuchu po operacji trzustki za mlodu. Gdy chodzil do komuny podnosil bluzke do gory i mowil"to sa slady tortur muzulmanow na mnie w 1993 8)"
Jak byl na bistansie ,komuna pisze zeby przyszedl na rozmowe a on im odpowiada ,ze na bistansie nie stac go na garderobe i prosi o kwote na ubrania i buty to przyjdzie, bo nie ma jak wyjsc na ulice .dali mu 1000kr,kupil sobie bialy dres i garnitur ;D  po okresie ok 8 lat  dostal rente o ktora walczyl wiele lat(mieszkal nawet w osrodku dla bezdomnych zeby udokumentowac swoja nedze ),dostal diagnose psychiczna.
wrocil do Serbi , ma nowa zone i malutkie dziecko , a sasiad ma juz 51. teraz utrzymuje za te rente matke, zone , jej dzieci oraz siebie i wspolne dziecko.w lecie byl w Dani pokazal dziecko w komunie , probowal dostac børnepenge ale to juz nie te czasy ;Dnie pochwalam jeg zachowania po prostu podaje przyklady przekretow jakie robia inni a ty biedny kolego z  chora noga nie masz co sie wsydzic ani bac.Polacy sa honorowi, szczerzy , inne nacje to potrafia...
« Ostatnia zmiana: 09 Sty 2013, 21:28:17 wysłana przez ayme »

Niutek

  • Gość
I weź czlowieku badz trzezwy!!!
Kiedy ten swiat na trzezwo naprawde jest nie do przyjecia, jak mawial klasyk-Franz Maurer. Pozdrawiam Wszystkich.

poloniainfo.dk


 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8763
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16662
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12502
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27044
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11979
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir