poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pieczenie kurczaka  (Przeczytany 28537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
pieczenie kurczaka
« dnia: 13 Sty 2013, 20:02:07 »
Znalazlam nowy przepis na pieczenie kurczaka, zeby piers nie byla sucha i udka nie byly twarde.
Oczywiscie, wiem, ze macie swoje wyprobowane przepisy, ten podaje za TV2
Kladziemy kurczaczka, przepraszam Roga za zdrobnienie  ;) na boczku i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 190 stopni, najlepiej, zeby naczynie w ktorym bedziemy go piekli tez sie rozgrzalo na ca. 20 minut, przewracamy na drugi boczek na kolejne 20 minut,
 nastepnie podwyzszamy temperature do 225 stopni i kladziemy kurczaczka brzuszkiem do gory na 20 minut, temp. w srodku piersi ma osiagnac 71 stopni C. Wyjmujemy pieknie zrumienionego ptaka i dajemy mu odpoczac 20 minut bez przykrycia, co gwarantuje chrupiaca skorke.  Smacznego i czekam na lepsze propozycje.  :)

Niutek

  • Gość
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sty 2013, 20:18:57 »
Znalazlam nowy przepis na pieczenie kurczaka, zeby piers nie byla sucha i udka nie byly twarde.
Oczywiscie, wiem, ze macie swoje wyprobowane przepisy, ten podaje za TV2
Kladziemy kurczaczka, przepraszam Roga za zdrobnienie  ;) na boczku i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 190 stopni, najlepiej, zeby naczynie w ktorym bedziemy go piekli tez sie rozgrzalo na ca. 20 minut, przewracamy na drugi boczek na kolejne 20 minut,
 nastepnie podwyzszamy temperature do 225 stopni i kladziemy kurczaczka brzuszkiem do gory na 20 minut, temp. w srodku piersi ma osiagnac 71 stopni C. Wyjmujemy pieknie zrumienionego ptaka i dajemy mu odpoczac 20 minut bez przykrycia, co gwarantuje chrupiaca skorke.  Smacznego i czekam na lepsze propozycje.  :)

Z tym ptakiem, mozesz prowokowac dyskusje calkiem w innym kierunku. Dobrze ze Przyjaciel i Vordi dzis w kiepskim humorze tu na formum, bo tak w real moze wcale nie.
Ale dzeki poprobujemy. Warzywka byly ok jeno sos beszamelowy Royal Clasic mi zaszkodzil, tym razem do kurczaka nic nie bede kombinowal.
Pozdrawiam Wszystkich

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sty 2013, 20:28:15 »
Róownie dobrze mozna posadzić naszego kuraka na buteleczce z piwkiem odlewając z niej szklaneczkę,usuwamy oczywiscie przed nabiciem naklejkę z butelki:),nabijamy kuprem w dół tak aby butelka wyszła górą przez szyję,uzywamy ulubionych przypraw,ja uzywam sól,pieprz,swieży czosnek,papryka słodka,ale to juz kwestia gustu,najlepiej przyprawić go dzień wczesniej wtedy mamy pewnosc ze przejdzie przyprawami,stawiamy naszego bohatera sierzanta na baczność na blaszce i do piekarnika na 190'C ja piekę średnio 1,5godziny polewając go piwkiem ze szklanki,skórka jest chrupiąca a miesko nie jest suche i nie wyczuwamy smaku piwa POLECAM!

Offline thecabb

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 42
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bronchozaury nie wymarły !
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sty 2013, 21:37:08 »
Dodam jeszcze, że kurczaka po nadzianiu na butelkę dobrze jest natrzeć majonezem zmieszanym z majerankiem.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty 2013, 21:41:56 »
Warzywka byly ok jeno sos beszamelowy Royal Clasic mi zaszkodzil, tym razem do kurczaka nic nie bede kombinowal.
Pozdrawiam Wszystkich
oj mezczyzni :D do sosov uzywamy nie tylko Royal Clasic, sosy, to wielka kulinarna sztuka, wiem, ze mezczyzni lubia, miesko i do tego piwko, miesko i piwko, a potem tylko piwko... ale pozniej kac, kac, milego wieczorku  ;D

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sty 2013, 21:47:12 »
Dodam jeszcze, że kurczaka po nadzianiu na butelkę dobrze jest natrzeć majonezem zmieszanym z majerankiem.
Tv 2 dk zaleca po przyprawieniu kurczaka wszystkimi ulubionymi przyprawami i przed wlozeniem do piekarnika  posmarowac go roztopionym maslem, nie oliwa, to da pozniej piekny zlocisty kolor.
Nie mialam masla w domu, ale kurczak wyszedl pyszny.!
 I jeszcze jedna rada: przyprawy wsuwac pod skore, nie  po wierzchu

Offline solange

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sty 2013, 22:56:13 »
Róownie dobrze mozna posadzić naszego kuraka na buteleczce z piwkiem odlewając z niej szklaneczkę,usuwamy oczywiscie przed nabiciem naklejkę z butelki:),nabijamy kuprem w dół tak aby butelka wyszła górą przez szyję,uzywamy ulubionych przypraw,ja uzywam sól,pieprz,swieży czosnek,papryka słodka,ale to juz kwestia gustu,najlepiej przyprawić go dzień wczesniej wtedy mamy pewnosc ze przejdzie przyprawami,stawiamy naszego bohatera sierzanta na baczność na blaszce i do piekarnika na 190'C ja piekę średnio 1,5godziny polewając go piwkiem ze szklanki,skórka jest chrupiąca a miesko nie jest suche i nie wyczuwamy smaku piwa POLECAM!

 robie podobnie. mozna tez zasadzic na puszke z piwkiem, ptakowi nie robi to roznicy :D
ja wieczor przed pieczeniem, wkladam kure do solanki (w garnku z letnia woda rozpuszczamy sol, wkladamy kurczaczka, zeby caly byl zanurzony). Rano wyjmujemy ptaka z kapieli, nacieramy czym, kto lubi, odstawiamy na kilka godzin, zeby przeszedl przyprawami. nadziewamy na wspomniana butelke (smakosze zamiast piwa moga uzyc winka) i pieczemy. skorka jest chrupiaca, a cyce wilgotne  ;D

poloniainfo.dk

Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sty 2013, 22:56:13 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sty 2013, 04:39:11 »
No, to przepis na "kurczaka google"- serwowany w stołówce firmy, ponoc tam to paaalce lizać:))
Przygotowujemy marynate z maślanki i ulubionych przypraw- co kto lubi, można poszaleć:).I teraz clou ponoć całej sprawy- im dłużej taki kurczak w niej lezy, tym ponoc lepszy.Oczywiście, w zimnym miejscu.Gdy uznamy, ze gotowy, pieczemy, aczkolwiek "klasycy " twierdzą, ze powinno się go panierwować w mące kukurydzianej i smażyć.
" Polak gorszego sortu"

Offline jolaxx2

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Sty 2013, 12:31:46 »
A oto mój przepis  ;D  najlepszy na świecie. Kurczak pieczony na soli:  Kurczaka  nacieramy solą, pieprzem, papryką słodką, ostrą,majerankiem,pieprzem ziołowym itd.... jak kto lubi, ja nacieram przyprawą złocistą do kurczaka, oczywiście solą też, następnie odstawiam na dwie lub więcej godzin. Na dno szerokiej blachy(może być ta z kuchenki) wysypuje grubą warstwę soli, używam soli drobnej.Kiedy kurczak jest gotowy do pieczenia,układam go na plecach na wysypaną sól i wstawiam do  nagrzanego piekarnika na 200 stopni,Kurczak ważący 2kg piecze się ok 1,5h z termoobiegiem. Po upieczeniu kurczak jest bardzo soczysty,a skórka tak chrupiąca,że palce lizać. POLECAM  :) I SMACZNEGO

Niutek

  • Gość
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Sty 2013, 20:33:33 »
Kurczak z rożna :

Zachodze do np. Fotex-u i patrze czy sie pieka i w jakim sa stanie, jak widze, ze zaraz dojda spokojnie czekam, az je zdejma zapakuja i potem wybieram w moim przekonaniu najladniejszego, napieram do kasy i teraz   UWAGA!!! place i juz.!! Za kazdym razem smakuja inaczej!!!. Do dzis nie wiem, jak oni to robia? To chyba najszybsze danie z Kurczaka. SMACZNEGO !!!!   Podobny patent mam na swietny swiezy pasztet, polecam ten jeszcze cieply.

Pozdrawiam Wszystkich
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2013, 21:27:57 wysłana przez Niutek »

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sty 2013, 09:00:41 »
Kurczak z rożna :

Zachodze do np. Fotex-u i patrze czy sie pieka i w jakim sa stanie, jak widze, ze zaraz dojda spokojnie czekam, az je zdejma zapakuja i potem wybieram w moim przekonaniu najladniejszego, napieram do kasy i teraz   UWAGA!!! place i juz.!! Za kazdym razem smakuja inaczej!!!. Do dzis nie wiem, jak oni to robia? To chyba najszybsze danie z Kurczaka. SMACZNEGO !!!!   Podobny patent mam na swietny swiezy pasztet, polecam ten jeszcze cieply.

Pozdrawiam Wszystkich
Niutek pomysl logicznie kurczak jest zawsze kurczakiem .mi sie wydaje ze on Ci smakuje za kazdym razem inaczej bo to jest uzaleznione o stopnia popsucia kurczaka.im jest mocniej popsuty tym wiecej przypraw daja .;-)a Twoje podniebienie z rozkoszy kwiczy .lepiej samemu wrzuc kurczaczka do piekarnika i wiesz co jesz

Niutek

  • Gość
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Sty 2013, 15:26:48 »
Niutek pomysl logicznie kurczak jest zawsze kurczakiem .mi sie wydaje ze on Ci smakuje za kazdym razem inaczej bo to jest uzaleznione o stopnia popsucia kurczaka.im jest mocniej popsuty tym wiecej przypraw daja .;-)a Twoje podniebienie z rozkoszy kwiczy .lepiej samemu wrzuc kurczaczka do piekarnika i wiesz co jesz

Ha, a kto Niutka rozmacha, zeby tak kurczakiem rzucic do piekarnika?
Pozdrawiam Wszystkich

PRZYJACIEL

  • Gość
Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sty 2013, 21:42:53 »
Ha, a kto Niutka rozmacha, zeby tak kurczakiem rzucic do piekarnika?
Pozdrawiam Wszystkich
napiszogloszenie,,DAM PRACE,,na polonieinfo znajdzie sie jakis machalica co reke rozbuja

poloniainfo.dk

Odp: pieczenie kurczaka
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sty 2013, 21:42:53 »

 

podkowy z piersi kurczaka

Zaczęty przez naomi_1901Dział Przepisy Kuchni Polskiej

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5217
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2009, 01:08:48
wysłana przez naomi_1901
Dania z kurczaka ;>

Zaczęty przez anrafDział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4987
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2008, 14:51:58
wysłana przez Tula
skrzydelka kurczaka

Zaczęty przez SwietaDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5833
Ostatnia wiadomość 06 Paź 2012, 13:50:41
wysłana przez seba08