poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN  (Przeczytany 14234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« dnia: 19 Sty 2013, 08:12:49 »
WITAM , JESLI TEMAT SIĘ POWTORZYL TO SORRKI , LECZ NIE MOGE ZNALESC INFO. CZY KTOS MOZE MI TAK W SKROCIE NASWIETLIC JAK TO JEST Z PLACENIEM A-KASSY KIEDY SIE NIE PRACUJE NA PELNYM WYMIARZE GODZINOWYM ? BO ZAPISUJAC SIE JEST PYTANIE ODN. GODZIN. JESLI MOJA ZONA MA TYLKO 60 GODZIN W MIESIACU TO MOGE JA ZAPISAC ? JAKIE SA OPLATY I JAK TO WYGLADA ILE TRZEBA UZBIERAC GODZIN BO PRZYNALEZNOSC JEST MINIMUM ROK . LECZ PO UTRACIE PRACY DOSTANIE ZASILEK W JAKIEJ KWOCIE TO JEST PROCENT OD ZAROBKO ? NIE BARDZO ROZUMIE TO I BEDE WDZIECZNY O WYJASNIENIE. BO NIE WIEM CZY JEST SENS ZAPISYWANIA W TAKIM PRZYPADKU JEJ JESLI MA TAK MALO GODZIN ? . DZIEKI I POZDR.

Offline kitty

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 11
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sty 2013, 10:00:31 »
zona moze sie zapisac, po prostu bedzie dluzej zbierala godziny. godzin jest 1924, wiec bedzie je zbierala ok. 3 lat. to duzo, ale jesli chcecie tu zostac, to warto placic. oplaty sa rozne, zalezy od A-kassy. najtansza jest bodajze Krifa, ale moze znajdziecie tansza. ;) wysokosc A-kassy zalezy od wyplaty - sa rozne progi. ale to ok. 90% wyplaty.

Offline witiaw

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: +1/-0
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty 2013, 10:07:04 »
1920 godzin jest przy fultid wylacznie natomiast przy deltid wystarczy 1530 godzin( wiem z autopsji)

Zatem zapisujesz sie do a-kasy wybierasz opcje "deltid" czyli niepelny wymiar godzin. Oplaty przy deltid tez sa nizsze bynajmniej w krifie. Reszta bez zmian to znaczy min. rok czlonkowstwa i 1530 godzin

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2013, 10:25:41 »
Oplata za A-kasse jest wszedzie taka sama, oplaty za zwiazki - fagforening - sa rózne.

Mozna oplacac Akasse jako deltid, czyli w niepelnym wymiarze godzin, wtedy w wypadku zwolnienia dostaje sie mniejsze dagpenge. Zawsze max 90 % zarobków i max 17355 jesli jest sie ubezpieczonym na caly etat i 11561 w niepelnym wymiarze godzin. Przed podatkiem.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2013, 10:57:48 »
to która z wypowiedzi jest prawidlowa bo to dosc wazna kwestia rok minimum to ustalilismy ale teraz kwestia wypracowanych godzin i kwestia tych wypłat okolo 90% ale jesli ktos zarabia okolo 6 tys kr na misiac to moze liczyc na taka kwote jak napisaliscie ponad 11 tys kr? przy pelnym wymiarze wiem jak jest chodzi mi jedynie o nie pelny wymiar pracy .

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty 2013, 11:18:46 »
Jesli zarabia 6 tys na miesiac moze liczyc na max 90 % tej kwoty czyli okolo 5400 przed podatkiem.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty 2013, 19:46:05 »
Jeżeli chodzi o Krife, to tu masz pomoc:

http://www.krifa.dk/fs/dagpenge/oekonomi/beregn.aspx
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty 2013, 19:46:05 »

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sty 2013, 16:30:48 »
siemka probowalem wpisac sie przez neta do KRIFA na DELTID nie FULD TID a pokazuje mi cos takiego :

Dit kontingent er 657,00 kr./md. for a-kasse. Månedsbetaling tillægges et gebyr på 15 kr./md. Prisen er inkl. efterlønsbidrag på 467 kr./md. Du får det FULDE skattefradrag.

wiec chyba nie ma znaczenia ze mam tylko 15 godzin tygodniowo bo wpisuja mnie na FULD TID i musze placic pelna stawke miesieczna . ktos cos rozumie z tego ?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sty 2013, 16:42:17 »
siemka probowalem wpisac sie przez neta do KRIFA na DELTID nie FULD TID a pokazuje mi cos takiego :

Dit kontingent er 657,00 kr./md. for a-kasse. Månedsbetaling tillægges et gebyr på 15 kr./md. Prisen er inkl. efterlønsbidrag på 467 kr./md. Du får det FULDE skattefradrag.

wiec chyba nie ma znaczenia ze mam tylko 15 godzin tygodniowo bo wpisuja mnie na FULD TID i musze placic pelna stawke miesieczna . ktos cos rozumie z tego ?
Robotnik, przepraszam ale stwierdzasz cos tak jakbys rozumial doskonale dunski, a widze ze masz problem. Nigdzie nie jest napisane ze wpisuja cie na FULD TID. Masz odpowiedz, ze skladka jest w calosci ulga podatkowa (FULDE skattefradrag). Ponadto zwroc uwage ze skladka zawiera wplate na Efterløn (forma wczesniejszego prejscia na emeryture) w wysokosci 467 kr., ale ja nie wiem czy placisz taka skladke i czy chcesz ja placic, a jezeli placiles to miales mozliwosc wystapienia z tego "ordning" i nie kontynuowania placeniaskladki. A wiec skladka bezEfterløn wynosi tylko 205 kr. (657 + oplata adm. 15 minus 467).
   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sty 2013, 16:46:34 »
Zamiast elektronicznie zapisac sie do A-kasse i placic prawie 700 kr. za Deltid/niepelny wymiar - radze porozmawiac w A-kasse, a przede wszystkim sprawdzic czlonkowstwo Efterløn.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sty 2013, 17:04:04 »
Robotnik: sprawdzilem na stronie Krufa warunki ubezpieczenia w A-kasse na Deltid:

To co napisales to znaczy 657 kr. to oplata za A-kasse + Efterløn. Efterløn jest 312 kr.  A wiec sama A-kassa Deltid = 345 kr. + ewentualnie oplata adm. 15 kr.  Skladka przy pelnym wymiarze godzin bez Efterløn = 453 kr.
Mysle, ze teraz nie m juz watpliwosci. Pozdrawiam.

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sty 2013, 17:26:23 »
ROGA MASZ RACJE ZROBILEM RAZ JESZCZE TAK JAK MI TO WYJASNILES I TERAZ JEST OK 345 KR NA MIESIAC.
DZIEKI WIELKIE ZA POMOC
TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY :)

varszafiak

  • Gość
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sty 2013, 17:32:17 »
z a kasy dostanwne moze 6 kola a ile dostalaby bedac na jalmuznej?
Jak wyrobi godziny odwrotu nie bydzie.
Chyba ze "Robotnik" jest robotny to kaski nie bedzie

Offline ROBOTIK

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sty 2013, 18:18:02 »
warszafiak   po piersze to ROBOTIK a nie jakis robotnik :)
po drogie te 6 kola o ktorych piszesz to nie dla mnie tylko dla mojej zony bo ja mam prace w pelnym wymiarze godzin .
a jesli ona nie bedzie miala pelnego etatu i nie przepracuje 3 miesiecy nie ma co liczyc na jakas jałmuzneeee z komuny tak jak ty zapewne robisz. bo kiedy robila w innej firmie i nie miala wypracowanych 37 godzin tyg przez 3 miechy to nikt nie chcail jej dac nic za darmo dopoki ja mam  prace. wiec tu nie chodzi o to by nic nie oplacac i siedziec i wyludzac tylko oplacac cos co wiem ze mi sie bedzie nalezalo i nie bede musial nikomu w tylek wchodzic by mi na chleb dali. a kto wie co bedzie za 2 lub 3 miechy moze doczeka sie pelnego etatu hmm kto wie wiec nie ma co swirowac tylko placic .

varszafiak

  • Gość
Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sty 2013, 04:47:25 »
Robotik- Przepraszam ze pomylilem nicka z robotnikiem ( chociaz jak widze traktujesz to wybiorczo)
Masz calkowita racje, plac.
Twoja postawa godna nasladowania.

Przyznaje sie, jestem winny bije sie  po lapkach  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Sty 2013, 05:20:27 wysłana przez varszafiak »

poloniainfo.dk

Odp: A-KASSA A NIE PELNY WYMIAR GODZIN
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sty 2013, 04:47:25 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11495
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49339
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15422
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11691
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17451
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary