poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dorobic na wlasny rachunek  (Przeczytany 6725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Dorobic na wlasny rachunek
« dnia: 23 Sty 2013, 12:51:22 »
Witam wszystkich, jestem na macierzynskim a wczesniej bylam zatrudniona na 15 godzin tygodniowo, pozostale dostawalam z Akasse jako nie wiem jak to sie pisze ale jakos suplendedaupenge :).
Mam pytanie,poniewaz to z a kasy po powrocie do pracy moge jeszcze dostawac przez 2 tygodnie ,a chcialabym dorobic do pelnych godzin np.sprzatajac domki (pierwc musze sobie ich poszukac). To czy nie majac jeszcze dzialalnosci moge oglaszac sie ze posprzatam? Czy ryzykuje konsekwencje w Skat kiedy moja reklama trafi do pani lub pana ktory przypadkiem pracuje w Skat i chcialby sprawdzic czy osoba ktora proponuje mui sprzatanie ma zarejestrowana dzialalnosc? Serdecznie dziekuje za pomocne odpowiedzi ;)
Jeszcze prosze dziewczyny ile bierzecie za godzine legalnie?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sty 2013, 16:03:22 »
To ci powinno troszkę pomóc http://job.dba.dk/ reszty domyślisz się sama  :)

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sty 2013, 18:30:05 »
Tak, tyle że ja myślę o legalnym samozatrudnieniu bo te 3 godzinki dziennie mam i chciałam do chociaż 6 dorobic na domkach bez strachu że mnie ktoś złapie na czarno.
A na tym DBA to biorą 100za godzinę, to ile im zostanie po opłaceniu podatków i na emerytalnych :o

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sty 2013, 23:29:40 »
Witam wszystkich, jestem na macierzynskim a wczesniej bylam zatrudniona na 15 godzin tygodniowo, pozostale dostawalam z Akasse jako nie wiem jak to sie pisze ale jakos suplendedaupenge :).
Mam pytanie,poniewaz to z a kasy po powrocie do pracy moge jeszcze dostawac przez 2 tygodnie ,a chcialabym dorobic do pelnych godzin np.sprzatajac domki (pierwc musze sobie ich poszukac). To czy nie majac jeszcze dzialalnosci moge oglaszac sie ze posprzatam? Czy ryzykuje konsekwencje w Skat kiedy moja reklama trafi do pani lub pana ktory przypadkiem pracuje w Skat i chcialby sprawdzic czy osoba ktora proponuje mui sprzatanie ma zarejestrowana dzialalnosc? Serdecznie dziekuje za pomocne odpowiedzi ;)
Jeszcze prosze dziewczyny ile bierzecie za godzine legalnie?
Albo jestes na mzcierzynskim albo pracujesz. Jak przestaniesz dostawac macierzynskie i pojdziesz do pracy, to nie ma problemu z dodatkowym zarobkiem. Masz do tego prawo. Przewidywany dochod powinnaspodac do Skatu. Obenie maszkarte podatkowa na podstawie dochodu z zatrudnienia, czyli ten dochod musi zostac podwyzszony o twoje przewidywania dochodu ze sprzatania. Po zakonczeniu roku podatowego musiszsama podac faktycznie uzysknydochod do Skat. Skart nie wie przeciez ile zarobilas. Od tego lacznego dochodu zaplacisz podatek. j
Jezeli nie masz wysokiego dochodu z zatrudniena, to od sprzataia zaplacisz okolo 36-37%, a wiec pomysl czy ci sie to oplaca. Natomasr jezel sprzatanie przybierze dosc duze rozmiary i osiagniesz dochod bryutto zobowiazujacy do odprowadzania mom (vat) to musisz zarejestrowac firme, wystawiac rachunki z momsem i odprowadzac mos do Skatu. Zalozenie firmy tez nie jest gratis (bylo jeszcze przed rokiem). Wszystko to bylo opisywane tutaj juz wczesniej - sprobuj poszukac. Zycze powodzenia.

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sty 2013, 10:53:55 »
A do jakiej kwoty moge dorobic zeby nie zakladac firmy? Zrozumialam z tego ze jesli bede sprzatala u kogos domki prywatnie i wezme za to jakas kwote np. 120kr. to musze zapisywac ile zarobilam i w formie deklaracji na koniec roku zglaszam w Skat zarobki?.
Wczesniej oczywiscie musze isc do Skat i poinformowac ze chce dorobic bez zakladania dzialalnosi,tak?
A jak to wyglada w praktyce, np jesli bede sprzatala domek a zazdrosny sasiad podkabluje to przecierz nie majac umowy z tym u kogo sprzatam moge zostac posadzona o prace na czarno.
Przepraszam ze tyle pytam, ale nigdy nie pracowalam na wlasny rachunek, atymbardziej w Danii. Do tego dochodzi kompletna nieznajomosc przepisow w tego typu dzialalnosci.
A barsel wlasnie mi sie konczy no i rozmawialam z pracodawca on mi nie moze dac wiecej godzin jak te 3 co mam.
pozdrawiam cieplutko :)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Sty 2013, 15:05:00 »

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sty 2013, 16:15:01 »
Dziękuje serdecznie vordingborg, ale tam jest o założeniu firmy a Roga pisał że nie trzeba do jakiej

poloniainfo.dk

Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sty 2013, 16:15:01 »

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sty 2013, 16:20:16 »
coś kliknełam :D zacznę jeszcze raz:
Dziękuje serdecznie vordingborg, ale tam jest o założeniu firmy .
 Roga pisał że nie trzeba do jakiejs kwoty zakładać działalności tylko zgłosić w Skat i co roku się rozliczać na podstawie deklaracji. Chciałabym wiedzieć czy nie zostanę posadzona o pracę na czarno. Jak to wygląda w praktyce?

Offline GOSC1964

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 12
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sty 2013, 19:07:02 »
Najlepiej poszukaj na polonii osobe ktora robi cos takiego .BEDZIESZ MOGLA WSZYSTKIEGO SIE DOWIEDZIEC TEORETYCZNIE I PRAKTYCZNIE

Offline dziunia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Sty 2013, 11:11:31 »
Kochani, czy jest ktos kto moze podzielic sie ze mna wiedza na ten temat. Prosze o wiadomosci od Was :)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sty 2013, 04:38:27 »
Słuchaj,  a nie byłoby najlepiej dla Ciebie, gdybys zwyczajnie zasięgnęła informacji "u źródła", czyli w SKAT ?
Z tego, co przeczytałam, wynika, ze nie chcesz oszukiwac ani "kombinowac", tylko wszystko legalnie przeprowadzić.Więc nie masz się czego obawiać ;)- przejdź się albo zadzwoń do SKAT, wypytaj o wszystko (dobrze mieć listę nurtujących pytań i problemów wypisaną na kartce, by nic nie "umknęło" :) ) i będziesz spokojna, że wszystko odbywa się jak należy.
Prawde mówiuąc, to ja tak robię- gdy mam jakieś wątpliwości lub pytania, zwyczajnie zwracam się do miłej pani z "kommuny" lub SKATa i te osoby pomagają.
" Polak gorszego sortu"

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sty 2013, 09:00:47 »
my z mezem okolo 3 tygodnie temu zalozylismy 1 osobowa firme sprzatajaca.mielismy tez kilka pytan do skata.ale gdy odeslano nas do osoby kompetentnej to uslyszelismy lepiej by bylo gdyby pan zamknal firme bo duzo z tym roboty .jez na glowie sie jezy .a na pytania ktore mu maz zadawal to masakra jak tu wiezyc urzednikowi ktory sam nie ma pojecia o przepisach.moj maz jest samoukiem i sam przegrzebal przepisy ze strony skatu.a potem by sie okazalo ze przyszedl by jakis rachunek na kosmiczna kwote i potem tlumacz sie sam.trzeba tez wiedziec na ten temat co nieco zeby potem nie miec problemow.pozdrawiam.nie musisz zakladac firmy ale skladajac deklaracje roczna i przy wrazie czego kontoli to musisz miec spisana umowe.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sty 2013, 09:13:22 »
Pamietaj, ze jak bedziesz na urlopie wychowawczym (bo tak by ten etap nalezalo nazywac), przepracowane godziny beda CI odliczone z zasilku. To jest mniej wiecej to co napisal Roga - albo jestes na wychowawczym, albo pracujesz. Oczywiscie mozesz byc tez czesciowo na wychowawczym, wowczas czas urlopu wydluzy Ci sie proporcjonalnie, ale tez i wysokosc zasilku zostanie obnizona proporcjonalnie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Dorobic na wlasny rachunek
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sty 2013, 09:13:22 »

 

rachunek za ogrzewanie

Zaczęty przez sopociankaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2631
Ostatnia wiadomość 29 Sie 2011, 15:33:29
wysłana przez jamjurand
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10696
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
rachunek

Zaczęty przez basicDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2305
Ostatnia wiadomość 26 Lis 2008, 15:55:47
wysłana przez basic
rachunek za wodę

Zaczęty przez robert73Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2528
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 20:01:01
wysłana przez robert73
rachunek za ciepło

Zaczęty przez robert73Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3584
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2011, 20:17:19
wysłana przez jamjurand