poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?  (Przeczytany 63381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Lut 2013, 17:54:33 »
Pozwol, ze sama zdecyduje, kiedy i od czego urlop wezme.
Aczkolwiek.. hmm.. moze sama przemyslisz swoj urlopik? he?

A nie zauważyłaś że robisz dokładnie to czemu kiedyś sama byłas przeciwna ?
Urlopik -to była życzliwa rada !
Mamy ludziom pomagać , a tych którzy pomagają -doceniać ,pamiętasz te zasady jeszcze ?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Lut 2013, 18:09:50 »
A nie wybieracie się przypadkiem do Syrii drogie  siostry (na urlopik) bo coś mi się zdaje  że tam tysiące jeśli nie miliony oczekują waszej pomocy  ;) A tu marnujecie tylko talenta szarpiąc się za warkoczyki  ;D

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Lut 2013, 18:11:24 »
Vorduś gdzie byłeś ? Tęskniłam za Tobą i twoim humorkiem !

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Lut 2013, 18:28:17 »
Ja się teraz boję odzywać ... chwilka, sprawdzę, MC nie ma ... nie ... jest, e, to już nie wiem co robić  ;D ... pozwoliła napisać :) ... tylko ... o czym to ja chciałem pisać ... aaa ... bo to działa tak, że jak ktoś ma zły dzień / humor / nastawienie życiowe - to później sobie odbija na innych ;) Prawdę piszę?
     Dokladnie, kazdy tak ma. Ale po co poprawiac sobie humor kosztem ponizania  innych?? To jest dla mnie naprawde malo zrozumiale. Ale ja pusta jestem, wiec wybaczcie...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lut 2013, 18:31:33 »
I tak trzymaj Krakers ! Najpierw do mnie po pozwolenie ,potem można pisać  ;) :D

Gdyby Jomir mnie słuchała(radziłam jej urlopik od Poloniinfo),to by problemu w wątku nie było .
   A mowilas, ze zupke wcinasz :o :o :o??? Oj nie ladnie, nie chcialas sie ze na mna na czaciku bawic :-[ :-[ :-[
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Lut 2013, 18:36:21 »
Czy w ogóle istnieje komunalna opcja pomocy finansowej osobie, która jest posiadaczem nieruchomości i tonie w długach..?
Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana, bowiem osoba ta wypadła z systemu, jest w trakcie wykształecenia ( merit ) - komuna płaciła za studia. Za ostatnią część ( rok ), czyli 16.000kr, komuna nie chce zapłacić twierdząc, że osoba wypadła z systemu, więc niczego nie można zrobić.

Owe 16.000 osoba pożyczyła od rodziny, część ode mnie.

Zasadniczo - wedle pani z urzędu, osoba ta powinna przerwać wykształcenie i zgłosić się po dodatkowe "pół roku" dagpenge ( bo zostało przedłużone ). Ale jeśli osoba ta chce kontynuować naukę i skończyć studia ( pół roku do końca !!! ), to nie dostanie niczego. Prawa do SU ( jako merit ) również nie posiada.
Może dostać pieniądze tylko jeśli rzuci studia i będzie siedzieć na kanapie w domu.

Sytuacja wygląda dramatycznie, bo osoba ta aktualnie nie ma na chleb - ledwo płaci raty za nieruchomość kupioną wiele lat temu.

Chciałabym jakoś pomóc, ale nie wiem, w co ręce włożyć  :-[

Uprzedzę komentarze - nie chodzi o mnie.
Przeczytalam raz jeszcze caly watek i widze jak sie roznimy od Dunczykow  :(
Oni skupiliby sie na odpowiedziach dotyczacych pytaniach, my Polacy zaczelismy dyskusje na temat czy jest to wyzsze czy nizsze wyksztalcenie  ;)
reguly dzialania kommune sa jasne dla wszystkich chyba: jesli masz jakies pieniadze, værdi, nie podlegasz pod ich opieke.
Rozumiem, ze osoba chce skoczyc nauke, ale czy ma szanse na otrzymanie pracy jak zdobedzie dyplom???
Moze bylby to dobry argument dla kommune.
Skoro nie, dlaczego nie przerwie nauki, zeby zdobyc srodki na splacenie dlugow?
 W Danii pracuje sie do 67 roku zycia, wiec zdazy sie napracowac i ukonczyc wyksztalcenie. Chyba, ze przerwa w nauce zniweluje poprzednie efekty.
Pyskowka i ataki na Jomir nie sa tematem watku, chociaz ty dziewczyno za duzo opowiadasz o sobie, co jest potem wykorzystywane przeciwko tobie, badz bardziej anonimowa, to jest POLSKIE forum.... jak tam masz w stopce o idiotach?
chociaz z tym doswiadczeniem sie nie zgadzam  ;)
Moja rada dla tej osoby jest taka: najpierw splacam dlugi, potem mysle co dalej.
A ze sie nie da zyc dlugo na komunalnym garnuszku?, mozna sprzedac dom, pieniadze przegrac w kasynie i znow wejsc pod opiekuncze skrzydla ;)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lut 2013, 18:41:41 »
     Dokladnie, kazdy tak ma. Ale po co poprawiac sobie humor kosztem ponizania  innych?? To jest dla mnie naprawde malo zrozumiale. Ale ja pusta jestem, wiec wybaczcie...

Proszę mnie do listy pustych dopisać ,bo nie rozumiem !
AK211 pomaga swoim znajomym już nie pierwszy raz -PIĘKNA POSTAWA !
I za kazdym razem obrywa jej się od tej samej osoby ,zamiast ją wesprzeć ,pomóc, to kąsa się dziewczynę, która niesie pomoc.Ja chciałabym mieć znajomą taką jak AK211 ,jak mi się powinie noga mogę liczyć na pomoc psychiczną i fizyczną.
A zamiast tego ciągle jej się obrywa ,bo ktoś chce sobie humor poprawić ?

Niech mnie ktoś oświeci, o co chodzi osobom które kąsają niosących pomoc ?

poloniainfo.dk

Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lut 2013, 18:41:41 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Lut 2013, 18:44:32 »
Przeczytalam raz jeszcze caly watek i widze jak sie roznimy od Dunczykow  :(
Oni skupiliby sie na odpowiedziach dotyczacych pytaniach, my Polacy zaczelismy dyskusje na temat czy jest to wyzsze czy nizsze wyksztalcenie  ;)
reguly dzialania kommune sa jasne dla wszystkich chyba: jesli masz jakies pieniadze, værdi, nie podlegasz pod ich opieke.
Rozumiem, ze osoba chce skoczyc nauke, ale czy ma szanse na otrzymanie pracy jak zdobedzie dyplom???
Moze bylby to dobry argument dla kommune.
Skoro nie, dlaczego nie przerwie nauki, zeby zdobyc srodki na splacenie dlugow?
 W Danii pracuje sie do 67 roku zycia, wiec zdazy sie napracowac.
Pyskowka i ataki na Jomir nie sa tematem watku, chociaz ty dziewczyno za duzo opowiadasz o sobie, co jest potem wykorzystywane przeciwko tobie, badz bardziej anonimowa, to jest POLSKIE forum.... jak tam masz w stopce o idiotach?
chociaz z tym doswiadczeniem sie nie zgadzam  ;)
Moja rada dla tej osoby jest taka: najpierw splacam dlugi, potem mysle co dalej.
A ze sie nie da zyc dlugo na komunalnym garnuszku?, mozna sprzedac dom, pieniadze przegrac w kasynie i znow wejsc pod opiekuncze skrzydla ;)
   Dzieki za naprawde przydatne informacje, i to nie tylko dla autorki pytania :)

        Tylko taka jedna mala uwaga, bron Boze nie krytyka! Tak, to jest POLSKIE forum, ale dlaczego jak polskie to juz musi byc synonimem pyskowki i personalnych atakow? Nic o sobie, anonimowosc, bo zawistny RODAK pupcie Ci potem obrobi tak po prostu z  czystej milosci do blizniego :-\. A ja tak nie chce! Jest nas tu wielu, mam na mysli osoby pozytywnie nastawione do swiata i zyczliwe dla innych. Dlaczego tego nie powstrzymac i nie zmienic????     Zmiany oczywiscie zaczynajac od samego siebie, bo nikt z nas nie jest bez grzechu :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Lut 2013, 18:50:25 »
Proszę mnie do listy pustych dopisać ,bo nie rozumiem !
AK211 pomaga swoim znajomym już nie pierwszy raz -PIĘKNA POSTAWA !
I za kazdym razem obrywa jej się od tej samej osoby ,zamiast ją wesprzeć ,pomóc, to kąsa się dziewczynę, która niesie pomoc.Ja chciałabym mieć znajomą taką jak AK211 ,jak mi się powinie noga mogę liczyć na pomoc psychiczną i fizyczną.
A zamiast tego ciągle jej się obrywa ,bo ktoś chce sobie humor poprawić ?

Niech mnie ktoś oświeci, o co chodzi osobom które kąsają niosącym pomoc ?
       Rozumiem Twoja opinie. Ja tylko mowie, skonczmy to obwinianie sie wzajemne, to nie doprowadzi do niczego dobrego. A zacznijmy od samych siebie. Nie ma idealow, tak, kazdy ma lepszy i gorszy dzien. I to jest wszystko obiektywna prawda. Ale to nie znaczy, ze jak ktos jest tak szlachetny, to moze pomyje wylewac na innych. No kurcze patentu na "boskosc" przeciez nie nabyl/nabyla....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Lut 2013, 18:56:06 »
       Rozumiem Twoja opinie. Ja tylko mowie, skonczmy to obwinianie sie wzajemne, to nie doprowadzi do niczego dobrego. A zacznijmy od samych siebie. Nie ma idealow, tak, kazdy ma lepszy i gorszy dzien. I to jest wszystko obiektywna prawda. Ale to nie znaczy, ze jak ktos jest tak szlachetny, to moze pomyje wylewac na innych. No kurcze patentu na "boskosc" przeciez nie nabyl/nabyla....

Owszem, tak masz rację ! ALE AK jest krzywdzona nie po raz pierwszy, bo odważyła się zapytać o pomoc nawet nie dla  siebie, ale dla swoich znajomych . Jak tak można postępować ?
  A co powiedzieć o innych wątkach ? Sytuacja jest podobna...dlatego delikatnie sugerowałam rozwiazanie.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Lut 2013, 18:56:50 »
 Tylko taka jedna mala uwaga, bron Boze nie krytyka! Tak, to jest POLSKIE forum, ale dlaczego jak polskie to juz musi byc synonimem pyskowki i personalnych atakow? Nic o sobie, anonimowosc, bo zawistny RODAK pupcie Ci potem obrobi tak po prostu z  czystej milosci do blizniego . A ja tak nie chce! Jest nas tu wielu, mam na mysli osoby pozytywnie nastawione do swiata i zyczliwe dla innych. Dlaczego tego nie powstrzymac i nie zmienic?     Zmiany oczywiscie zaczynajac od samego siebie, bo nikt z nas nie jest bez grzechu


Gdybysmy znali na to odpowiedz, Polska by byla moze najlepszym krajem w Europie, spojrz na odpowiedzi w tym watku,
 my jestesmy swietni do walki z kazdym wrogiem, ale jak juz go pokonamy, zaczynamy walczyc z soba, bo ja jestem lepsza od ciebie :-X

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Lut 2013, 18:58:57 »


Niech mnie ktoś oświeci, o co chodzi osobom które kąsają niosącym pomoc ?
Mała, jestes niesprawiedliwa.Wielu osobom z tego forum Jomir bardzo pomogła merytorycznymi , konkretnymi odpowiedziami.I nie ogłasza wszem i wobec, jak to ona ludziom pomaga, ile pieniędzy daje czy pożycza itp.- wie, to napisze, podobnie jak Roga, choc mogliby "olać sprawę" i np. w tym czasie pooglądac film. A że wypowie od czasu do czasu swoje zdanie ,cóż....każdy z nas to robi, kazdy wtraca dygresje i komentarze, każdy robi "offtopy".Kto jest bez grzechu itd...
(Jeszcze raz przeczytaj to cytowane przeze mnie zdanie, bo w ferworze dyskusji napisałaś je tak niejasno, że trzeba się domyślać, "co poeta miał na mysli" ;) )
" Polak gorszego sortu"

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Lut 2013, 19:13:23 »
Betty po części już odpowiedziałam w poprzednim wpisie .
Dodam tylko że kazdy z nas ma prawo błądzić ,każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja gdy uderza woda sodowa do głowy itd itp - jest to ludzkie . Ale w imię poprzednich dobrych uczynków mamy zamknąć oczy na czynioną obecnie niesprawiedliwość ? (piszę ogólnie) To jest tzw. niedźwiedzia przysługa!
Prawdziwy przyjaciel pierwszy mówi "hej postępujesz nie tak " ,fałszywy zagłaskuje kota na śmierć.
Delikatnie sugerowałam że cos sie dzieje nie tak i podtrzymuję swoje spostrzeżenia .
Myślę urlopik na przemyślenie postawy jest dobrym rozwiązaniem.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Lut 2013, 19:15:34 »
Moze wyjde na swinie, ale moze czas to powiedziec.

Sama Mala jak byla w porzebie, zadzwonila do mnie.

I to jest dla mnie przykre, ze teraz na kazdym kroku skacze mi do gardla.
Niewiele jej co prawda pomoglam, bo nie mialam mozliwosci, ale tyle ile moglam. I przynajmniej wysluchalam.

Tak sie nie robi MALA!
Nie oczekiwalam wdziecznosci, bo nie jest mi to do niczego potrzebe.

Ale chyba przyznacie, ze nie jest to piekne zachowanie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Lut 2013, 19:17:40 »
 
Betty po części już odpowiedziałam w poprzednim wpisie .
Dodam tylko że kazdy z nas ma prawo błądzić ,każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja gdy uderza woda sodowa do głowy itd itp - jest to ludzkie . Ale w imię poprzednich dobrych uczynków mamy zamknąć oczy na czynioną obecnie niesprawiedliwość ? (piszę ogólnie) To jest tzw. niedźwiedzia przysługa!
Prawdziwy przyjaciel pierwszy mówi "hej postępujesz nie tak " ,fałszywy zagłaskuje kota na śmierć.
Delikatnie sugerowałam że cos sie dzieje nie tak i podtrzymuję swoje spostrzeżenia .
Myślę urlopik na przemyślenie postawy jest dobrym rozwiązaniem.
Mala, blagam!
PRZEMYSLENIE POSTAWY????? RATUUUUNKUUUUU   ;D ;D ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Skomplikowana sprawa - dagpenge, wykształcenie, inna pomoc..?
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Lut 2013, 19:17:40 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9478
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7408
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11876
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7923
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8868
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir