poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ulga skat na kupno domu  (Przeczytany 13134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mokka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
ulga skat na kupno domu
« dnia: 14 Lut 2013, 13:38:27 »
Hej

Czy ktos z Was ma kupiony dom, lub mieszkanie na własność?
Jak ulga w podatku obowiązuje przy kupnie domu na kredyt?
Wiem że płaci sie mniejszy podatek, jeśli ma sie kredyt na dom.
Ale nie wiem jak to procentowo wygląda.

I jakie sa kwoty podatku od nieruchomosci?
Z góry dziekuje za odp.

Zakochanym, wesołych Walentynek :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lut 2013, 15:29:22 »
I jeszcze jeden bardzo dobry przyklad, ze nalezaloby cos poprawic w tym forum. Temat kupna domu byl tak szczegolowo omawiany, ze nikomu prawdopodobnie nie chce sie juz poraz xxxxxxxxx angazowac w ta tematyke, a szczegolnie tym, ktorzy udzielili mnostwo informacji, a pytajacy prawdopodobnie nie chce sie pofatygowac aby sprawdzic olbrzymia ilosc postow/odpowiedzi na temat ktory go interesuje. A nawet jezeli ktos odpowie, to i tak prawdopodobnie odpowiedz bedzie niepelna i wymagajaca uzupelnien i zacznie sie od nowa caly nowy watek na ten temat, temat ktory wlasnie byl juz bardzo dokladnie omawiany, uzupelniany i wyjasniony. Dodam tylko, ze ulga za placone od kredytu odsetki bedzie coraz mniejsza, to znaczy wartosc podatkowa tej ulgi za odsetki bedzie malala w nastepnych latach, co juz zostalo zatwierdzone i uzgodnione przepisami i na co posrednicy sprzedajacy mieszkania/domy zwracaja juz wyrazna uwage w swoim materiale dot. strony ekonomicznej/finansowej nabycia nieruchomosci, tak aby nie bylo watpliwosci co do oceny przez kupujacego swojej przyszlej sytuacji finansowania nabycia domu/mieszkania.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lut 2013, 15:44:03 »
I jeszcze jeden bardzo dobry przyklad, ze nalezaloby cos poprawic w tym forum. Temat kupna domu byl tak szczegolowo omawiany, ze nikomu prawdopodobnie nie chce sie juz poraz xxxxxxxxx angazowac w ta tematyke, a szczegolnie tym, ktorzy udzielili mnostwo informacji, a pytajacy prawdopodobnie nie chce sie pofatygowac aby sprawdzic olbrzymia ilosc postow/odpowiedzi na temat ktory go interesuje. A nawet jezeli ktos odpowie, to i tak prawdopodobnie odpowiedz bedzie niepelna i wymagajaca uzupelnien i zacznie sie od nowa caly nowy watek na ten temat, temat ktory wlasnie byl juz bardzo dokladnie omawiany, uzupelniany i wyjasniony. Dodam tylko, ze ulga za placone od kredytu odsetki bedzie coraz mniejsza, to znaczy wartosc podatkowa tej ulgi za odsetki bedzie malala w nastepnych latach, co juz zostalo zatwierdzone i uzgodnione przepisami i na co posrednicy sprzedajacy mieszkania/domy zwracaja juz wyrazna uwage w swoim materiale dot. strony ekonomicznej/finansowej nabycia nieruchomosci, tak aby nie bylo watpliwosci co do oceny przez kupujacego swojej przyszlej sytuacji finansowania nabycia domu/mieszkania.

Rozumem, ze chciales powiedziec cos takiego  -  viceværat ?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lut 2013, 16:56:19 »
Dodam tylko, ze ulga za placone od kredytu odsetki bedzie coraz mniejsza, to znaczy wartosc podatkowa tej ulgi za odsetki bedzie malala w nastepnych latach, co juz zostalo zatwierdzone i uzgodnione przepisami i na co posrednicy sprzedajacy mieszkania/domy zwracaja juz wyrazna uwage w swoim materiale dot. strony ekonomicznej/finansowej nabycia nieruchomosci, tak aby nie bylo watpliwosci co do oceny przez kupujacego swojej przyszlej sytuacji finansowania nabycia domu/mieszkania.
Widać że jeszcze nie znudziła się zabawa podatkami  ??? , już mieliśmy kilka eksperymentów typu podatek od smalcu i herbatników, w efekt jeszcze większe bezrobocie i ucieczka inwestorów w inne rejony europy. Ale żeby kopać leżącego  ::) przecież branża nieruchomości już jest w stanie agonalnym  ::)
 Albo z wczoraj..... planuje się7rozważa skrócenie studiów o 6 miesięcy co pozwoli zaoszczędzić 1,2 miliarda  :)
 No ja pitole profesorem nie jestem ale skracając o rok oszczędzamy 2,4  ;D
I taki przeciętny absolwent po takiej reformie wprawdzie głupi już nie będzie,a za to półgłówek po szkole z dyplomem ;D ;D ;D
Helle wracaj do kuchni, tam mi cię brak  ;)


Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lut 2013, 17:02:20 »
Widać że jeszcze nie znudziła się zabawa podatkami  ??? , już mieliśmy kilka eksperymentów typu podatek od smalcu i herbatników, w efekt jeszcze większe bezrobocie i ucieczka inwestorów w inne rejony europy. Ale żeby kopać leżącego  ::) przecież branża nieruchomości już jest w stanie agonalnym  ::)
 Albo z wczoraj..... planuje się skrócenie studiów o 6 miesięcy co pozwoli zaoszczędzić 1,2 miliarda  :)
 No ja profesorem nie jestem ale skracając o rok oszczędzamy 2,4  ;D
I taki przeciętny absolwent po takiej reformie wprawdzie głupi już nie będzie,a za to półgłówek po szkole z dyplomem ;D ;D ;D
Helle wracaj do kuchni, tam mi cię brak  ;)

A co jak kupila dom, nie studiuje, i chce wiedziec jakie ma prawa do ulgi?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lut 2013, 17:04:22 »
bank przesyła do skat informacje ile zapłacono odsetek, a skat wprowadza je w całości do rozliczenia rocznego  :)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lut 2013, 17:10:01 »
bank przesyła do skat informacje ile zapłacono odsetek, a skat wprowadza je w całości do rozliczenia rocznego  :)

Ja to wiem, dostalem dzis pismo z Banku(czytalem z i bez zrozumienia flere gange), ale czemu tak od razu, kawa na lawe, przeciez wiedza kosztuje chocby wysilek czytania.

poloniainfo.dk

Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lut 2013, 17:10:01 »

Offline niziolek1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lut 2013, 17:21:01 »
strasznie mnie tez to irytuje tzn szukanie wątków na forum Roga ma rację; wpisuję temat który szukam na wiele opcji i często bez skutku, aczkolwiek nie zawsze... :) to do admin;) wracajac do tematu - szukamy własnie domu, już mieliśmy na oku super domek ale andelsbolig... troszkę boję się stracić pieniążki, nigdy nie wiadomo co będzie za rok, pięc itp. ; z tego się orientuję to kupno mieszkania na własność to mies. wraz z podatkami itp to samo co andelsbolig, a ulga to chyba bardzo zależy od wielu spraw; ps święty Walenty jest patronem paralityków,chorych na umyśle itp., co idzie w parze z zakochanymi;)  fajnie  ;D życzę wszystkim super wieczorku ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lut 2013, 19:23:11 »
Widać że jeszcze nie znudziła się zabawa podatkami  ??? , już mieliśmy kilka eksperymentów typu podatek od smalcu i herbatników, w efekt jeszcze większe bezrobocie i ucieczka inwestorów w inne rejony europy. Ale żeby kopać leżącego  ::) przecież branża nieruchomości już jest w stanie agonalnym  ::)
 Albo z wczoraj..... planuje się7rozważa skrócenie studiów o 6 miesięcy co pozwoli zaoszczędzić 1,2 miliarda  :)
 No ja pitole profesorem nie jestem ale skracając o rok oszczędzamy 2,4  ;D
I taki przeciętny absolwent po takiej reformie wprawdzie głupi już nie będzie,a za to półgłówek po szkole z dyplomem ;D ;D ;D
Helle wracaj do kuchni, tam mi cię brak  ;)
Po co sie rozdrabniac, skrocmy o cztery. Takie ekspersowe studia  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: ulga skat na kupno domu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lut 2013, 19:23:11 »

 

Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11403
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14916
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6885
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17202
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga
skat

Zaczęty przez tłumaczenieDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4813
Ostatnia wiadomość 01 Lip 2008, 15:26:38
wysłana przez Klingon