poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci  (Przeczytany 28486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci, wypełniłem w 2011 w komunie wnioski e401 i e411, i inne papiery, facet w komunie powiedział że teraz wysyłaj to do Polski i potem jak wrócą do nich to dostaniemy pienidze.
Do dziś pieniędzy nie dostaliśmy.
pracuje w Danii rocznie tylko 4-5 miesięcy.
POLSKA

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lut 2013, 22:57:12 »
A płacisz tu podatki? Może pracujesz tu za krótko, żeby ci w ogóle się należały?
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lut 2013, 09:12:22 »
A płacisz tu podatki? Może pracujesz tu za krótko, żeby ci w ogóle się należały?
pewnie że płacę, powiedziano mi że jak będę pracował 4-5 miesięcy w roku to wypłacą mi za jeden kwartał na pewno
może wsiąść jakiegoś prawnika żeby tym się zajął ale czy to się opłaci?
nie po to płacę 38% podatku żeby mnie rolowali, może szukają oszczędności bo kryzys i dlatego zwlekają bo może się poddam?
POLSKA

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lut 2013, 09:43:40 »
A kto ci udzielil takiej informacji?

Wdlug borger.dk trzeba przepracowac 6 miesiecy zeby miec prawo do 25% rodzinnego

https://www.borger.dk/Sider/Boerne-ungeydelse-regler-udlaendinge.aspx
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline pumpernik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lut 2013, 11:44:46 »
niedługo ktoś, kto przyjechał na wycieczkę parodniową będzie chciał zasiłki...

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lut 2013, 15:20:08 »
pewnie że płacę, powiedziano mi że jak będę pracował 4-5 miesięcy w roku to wypłacą mi za jeden kwartał na pewno
może wsiąść jakiegoś prawnika żeby tym się zajął ale czy to się opłaci?
nie po to płacę 38% podatku żeby mnie rolowali, może szukają oszczędności bo kryzys i dlatego zwlekają bo może się poddam?
Jest tak jak juz napisano. Zmienione przepisy onaczaja, ze po przepracowaniu ½/2roku otrzymuje sie 25% stawki rodzinnego i tak az do uzyskania 2 lat pracy to zanczy za kazde 1/2 rioku pracy kolejne 25%. Starajac sie o rodzinne musiales przedstawic kontrakt zatrudnienia. Nie wiem jak wyglada twoj kontrakt, ale jezeli jest w nim wpisany okres zatrudnienia krotszy niz 6 miesiecy, to moze byc problem.Nie wiem czy pracujac 4-5 miesiecy w Danii, wymeldowujesz sie z Danii wracajac do Polski?
Natomiast jezeli kontrakt nie okresla okresu zatrudnienia i jest kontraktem stalym a nie kazdorazowo przedluzanym nowym kontraktem, to zalaczajac ten kontrakt + 3 ostatnie odcinki wyplat wynagrodzenia, Udbetaling Danmark potraktuje cie jako podatnika ktoremu przysluguje rodzinne, ale tylko z tego wzgledu, ze UD nie wie ze pracujesz ponizej 6 miesiecy w Danii. Problem nastapi wtedy kiedy nastepny raz bedziesz musial przedlozyc 3 ostatnie kwity wyplat, a nie bedziesz ich mial poniewaz w tych miesiacach nie byles zatrudniony !!! . UD dokonuje obecnie kontroli/potwierdzenia zatrudnienia kazdego roku.

Mala uwaga dot. placenie 38% podatku. Nie placisz 38% podatku. Ten procent to opodatkowanie pozostalej czesci dochodu po uwzglednieniu kwoty zwolnionej od opodatkowania. Realnie moze placisz tylko 25% podatku.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lut 2013, 16:57:02 »
pewnie że płacę, powiedziano mi że jak będę pracował 4-5 miesięcy w roku to wypłacą mi za jeden kwartał na pewno
może wsiąść jakiegoś prawnika żeby tym się zajął ale czy to się opłaci?
nie po to płacę 38% podatku żeby mnie rolowali, może szukają oszczędności bo kryzys i dlatego zwlekają bo może się poddam?

Rolowali???
Kto tu kogo chce "rolować "?
Bo tak jeszcze a propos tych strasznych podatków, które tu niby płacisz...z tego, co mi wiadomo, to takim pracownikom, jak ty, czyli pracującym w Danii "sezonowo", to jeszcze duże ulgi, zwroty i odliczenia się należą.
I powiesz może, że z nich nie korzystasz?
To jaki podatek pałacisz rzeczywiście?
Lub, co bardziej prawdopodobne, jaki zwrot dostajesz ;) 8)?
Jak rozumiem, mieszkasz na stałe z rodziną w Polsce, do Danii przyjeżdżasz na kilka miesięcy w roku, zarobić troche kaski .Nic w tym zdrożnego.Tylko czemu państwo duńskie ma płacic zasiłek rodzinny takim osobom????Chyba powinno polskie?
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lut 2013, 16:57:02 »

Offline clubdk

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lut 2013, 17:52:24 »
Tylko czemu państwo duńskie ma płacic zasiłek rodzinny takim osobom????Chyba powinno polskie?

good point . polikwidowac wszystkie ulgi ;]

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lut 2013, 18:20:26 »
Rolowali???
Kto tu kogo chce "rolować "?
Bo tak jeszcze a propos tych strasznych podatków, które tu niby płacisz...z tego, co mi wiadomo, to takim pracownikom, jak ty, czyli pracującym w Danii "sezonowo", to jeszcze duże ulgi, zwroty i odliczenia się należą.
I powiesz może, że z nich nie korzystasz?
To jaki podatek pałacisz rzeczywiście?
Lub, co bardziej prawdopodobne, jaki zwrot dostajesz ;) 8)?
Jak rozumiem, mieszkasz na stałe z rodziną w Polsce, do Danii przyjeżdżasz na kilka miesięcy w roku, zarobić troche kaski .Nic w tym zdrożnego.Tylko czemu państwo duńskie ma płacic zasiłek rodzinny takim osobom????Chyba powinno polskie?

sezonowo to chyba ty robisz przy zmywaku,
pracowałem w Danii na stałe 15 lat, tu urodziły się moje dzieci i udało mi się stąd uciec żeby moje dzieci języka polskiego nie zapomniały, ty któregoś dnia się obudzisz jako dziadek i będziesz farfar a twoje dzieci nie będą znać dziadków z polski, nawet tam nie będą miały ochoty jechać.
Płacę w Danii wysoki podatek więc żądam rodzinnego tak jak każdemu się należy, a jeżeli mi nie oddadzą to chcę zwrot podatku.
POLSKA

Offline robotnik

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lut 2013, 18:23:50 »
Jest tak jak juz napisano. Zmienione przepisy onaczaja, ze po przepracowaniu ½/2roku otrzymuje sie 25% stawki rodzinnego i tak az do uzyskania 2 lat pracy to zanczy za kazde 1/2 rioku pracy kolejne 25%. Starajac sie o rodzinne musiales przedstawic kontrakt zatrudnienia. Nie wiem jak wyglada twoj kontrakt, ale jezeli jest w nim wpisany okres zatrudnienia krotszy niz 6 miesiecy, to moze byc problem.Nie wiem czy pracujac 4-5 miesiecy w Danii, wymeldowujesz sie z Danii wracajac do Polski?
Natomiast jezeli kontrakt nie okresla okresu zatrudnienia i jest kontraktem stalym a nie kazdorazowo przedluzanym nowym kontraktem, to zalaczajac ten kontrakt + 3 ostatnie odcinki wyplat wynagrodzenia, Udbetaling Danmark potraktuje cie jako podatnika ktoremu przysluguje rodzinne, ale tylko z tego wzgledu, ze UD nie wie ze pracujesz ponizej 6 miesiecy w Danii. Problem nastapi wtedy kiedy nastepny raz bedziesz musial przedlozyc 3 ostatnie kwity wyplat, a nie bedziesz ich mial poniewaz w tych miesiacach nie byles zatrudniony !!! . UD dokonuje obecnie kontroli/potwierdzenia zatrudnienia kazdego roku.

Mala uwaga dot. placenie 38% podatku. Nie placisz 38% podatku. Ten procent to opodatkowanie pozostalej czesci dochodu po uwzglednieniu kwoty zwolnionej od opodatkowania. Realnie moze placisz tylko 25% podatku.
Jestem zatrudniony na starym kontrakcie bezterminowo. Po prostu przeprowadziłem się do Polski na stałe, jednakże osoba u której pracowałem 15 lat ma dla mnie prace w każdej chwili i przyjeżdżam dorobić do życia w Polsce te 4-5 miesięcy w roku i przyznam że tym systemem więcej mamy na życie niż gdy mieszkaliśmy na stałe w Danii.
POLSKA

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lut 2013, 18:44:28 »
...udało mi się stąd uciec...

W kajdany cie tu zakuli? Paszport masz, mozesz jezdzic gdzie chcesz. No chyba ze cie ktos tu pogonil...i dlatego musiales uciekac  ;)

...Płacę w Danii wysoki podatek więc żądam rodzinnego tak jak każdemu się należy, a jeżeli mi nie oddadzą to chcę zwrot podatku...

Chciec mozna duzo  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lut 2013, 19:20:35 »
No to generalnie rzecz biorac. Jezeli zadasz takiego jak kazdemu sie nalezy, to wlasnie tak jak kazemu innemu w takiej sytuacji nic Ci sie nie nalezy  ;D
A po 15 latach w Danii, jezyk zapewne znasz, wiec zamiast pytac na forum poczytaj sobie....
Chyba, ze te 15 lat to w trybie przyspieszonym byly  ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lut 2013, 19:44:23 »
sezonowo to chyba ty robisz przy zmywaku,
pracowałem w Danii na stałe 15 lat, tu urodziły się moje dzieci i udało mi się stąd uciec żeby moje dzieci języka polskiego nie zapomniały, ty któregoś dnia się obudzisz jako dziadek i będziesz farfar a twoje dzieci nie będą znać dziadków z polski, nawet tam nie będą miały ochoty jechać.
Płacę w Danii wysoki podatek więc żądam rodzinnego tak jak każdemu się należy, a jeżeli mi nie oddadzą to chcę zwrot podatku.
Oh, really  ;D 8)???
Cos nie chce mi się wierzyć, by osoba tak potrafiaca kalkulować korzyści i domagająca się wszystkiego, co jej "się należy", nie korzystała z ulg i odliczeń dla tego typu pracowników (nie mieszkających na stałe w Danii, tylko pracujących sezonowo).Więc lepiej powiedz, ile dostajesz zwrotu podatku , zamiast ściemniać, że placisz 38%.Buhaha, bo ktoś uwierzy  ::) ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lut 2013, 19:49:19 »
sezonowo to chyba ty robisz przy zmywaku,
pracowałem w Danii na stałe 15 lat, tu urodziły się moje dzieci i udało mi się stąd uciec żeby moje dzieci języka polskiego nie zapomniały, ty któregoś dnia się obudzisz jako dziadek i będziesz farfar a twoje dzieci nie będą znać dziadków z polski, nawet tam nie będą miały ochoty jechać.
Płacę w Danii wysoki podatek więc żądam rodzinnego tak jak każdemu się należy, a jeżeli mi nie oddadzą to chcę zwrot podatku.

Hehe, cos ci się z Anglią pomyliło  ;) ;D 8).
A praca kilka miesięcy w roku JEST praca sezonową, nie stałą, więc skąd ta obraza ??? :P
Btw., skoro tak dobrze znasz duński (po 15 latach pobytu wypadałoby 8)), to powinieneś wiedzieć, ze "farfar" raczej do kobiet się nie odnosi  ;D.Od kiedy to "Beti" jest męskim imieniem?Ba, mam nawet znaczek "kobieta" pod moimi danymi forumowymi . :P ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lut 2013, 20:05:11 »
Niom dobrze że masz ten znaczek bo łatwo się pomylić  ???

poloniainfo.dk

Odp: komuna nie wypłaca mi już drugi rok zasiłku na dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lut 2013, 20:05:11 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11285
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 48744
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15139
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11588
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17236
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary