poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: zwolnienie kobiety w ciąży  (Przeczytany 16807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fabo21

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lut 2013, 09:58:13 »
Tak poinformowałam firmę o ciąży telefonicznie oraz e-mailem. Po miesiący otrzymałam wypowiedzenie o nastepującej treści:
Opsigelse.

Pa grund af dalende aktivitet i firmaet,er vi nodsaget til at lave en omstrukturering, Vi bliver desvaerre til at opsige dig pr.15.03.2013. Din sidste arbejdsdag bliver d.15.03.2013.

Dla mnie to jest dziwny powód,ponieważ firma bardzo dobrze prosteruje,maja bardzo dużo zleceń sprzatania. Czy należy mi się jakieś odzskodowanie? nigdy o tym nie slyszałam??

Baumi

  • Gość
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Lut 2013, 10:50:54 »
A tak przy okazji ciekawa jestem ilu forumowiczow nie placi jeszcze A-kasse.

Np. ja :D i o wszem mam pełną świadomość konsekwencji mojego działania. Nie opłacanie A-kasse nie jest spowodowane oszczednosciami, bo A-kasse nie jest wielkim wydatkiem, ale tym, iż mam podstawy przypuszczać iż nie zostanę zwolniony. Nie bedę wnikał w szczegóły. Wiele jednak zależy od tego czym się zajmujecie, jaki macie wpływ na firmę (co od Was zależy) i czy firma może sobie pozwolić na zwolenienie Was. Tak więc nie generalizujcie.

P.S. Do związków też nie jestem zapisany ;)
P.S.2. No i ni w ząb nie znam dunskiego będąc tu prawie 6 lat :P

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Lut 2013, 11:29:42 »
I uważasz, że to powód do dumy?  :o

A że nie płacisz a-kasse to twoja sprawa, przecież nawet właśnie jeśli cię zwolnią to jest socjal, więc oj tam oj tam.

A swoją drogą to każdego mogą zwolnić, nawet jeśli firma prosperuje dobrze, nawet jeśli masz jakiś wpływ itp., nawet jeśli jesteś właścicielem, to możesz splajtować. Znasz powiedzenie "nosił wilk razy kilka...."? Chyba że jesteś ochydnie bogaty i ci to wisi, ale wtedy nie zasuwałbyś prawdopodobnie w Danii  8)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Baumi

  • Gość
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Lut 2013, 11:43:38 »
I uważasz, że to powód do dumy?  :o

A w którym miejscu to napisałem? Po prostu ktoś zastanawiał się czy taki proceder jeszcze istnieje ;)

A że nie płacisz a-kasse to twoja sprawa, przecież nawet właśnie jeśli cię zwolnią to jest socjal, więc oj tam oj tam.

Nie uważam, żeby socjal mi przysługiwał, poza tym nie sądze żebym się niego w ogole starał.

? Chyba że jesteś ochydnie bogaty i ci to wisi, ale wtedy nie zasuwałbyś prawdopodobnie w Danii  8)

Ani to, ani to. Nie pomyślałaś, że ktoś może przyjechać do DK nie w celach zarobkowych a zeby zdybywać doświadczenie, brać udział w ciekawych projektach?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Lut 2013, 11:50:09 »
Tak poinformowałam firmę o ciąży telefonicznie oraz e-mailem. Po miesiący otrzymałam wypowiedzenie o nastepującej treści:
Opsigelse.

Pa grund af dalende aktivitet i firmaet,er vi nodsaget til at lave en omstrukturering, Vi bliver desvaerre til at opsige dig pr.15.03.2013. Din sidste arbejdsdag bliver d.15.03.2013.

Dla mnie to jest dziwny powód,ponieważ firma bardzo dobrze prosteruje,maja bardzo dużo zleceń sprzatania. Czy należy mi się jakieś odzskodowanie? nigdy o tym nie slyszałam??
Nie. Zrobili wszystko jak powinni zrobic.
Robia restruktyryzacje i zawsze powiedza, ze Twoje stanowisko wymaga tera innych umiejetnosci, bo ma dodatkowy zakres, a Ty tych umiejtnosci nie masz.
Tak jest niestety.  >:(
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lut 2013, 14:42:09 »
Np. ja :D i o wszem mam pełną świadomość konsekwencji mojego działania. Nie opłacanie A-kasse nie jest spowodowane oszczednosciami, bo A-kasse nie jest wielkim wydatkiem, ale tym, iż mam podstawy przypuszczać iż nie zostanę zwolniony. Nie bedę wnikał w szczegóły. Wiele jednak zależy od tego czym się zajmujecie, jaki macie wpływ na firmę (co od Was zależy) i czy firma może sobie pozwolić na zwolenienie Was. Tak więc nie generalizujcie.

P.S. Do związków też nie jestem zapisany ;)
P.S.2. No i ni w ząb nie znam dunskiego będąc tu prawie 6 lat :P
No to niezly hardcore jestes i lepszy niz Pan Bog z przewidywaniem przyszlosci ;D!
Duuuuuuuzo szczescia zycze :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lut 2013, 14:42:09 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Lut 2013, 14:55:48 »
Mysle, ze raczej mlody, dobrze wyksztalocny, zdolny i bez rodziny!.

Dzis jest tu, jutro tam.

Poki jest sie odpowiedzialnym tylko za siebie, to dlaczego nie???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Lut 2013, 14:57:51 »
Mysle, ze raczej mlody, dobrze wyksztalocny, zdolny i bez rodziny!.

Dzis jest tu, jutro tam.

Poki jest sie odpowiedzialnym tylko za siebie, to dlaczego nie???
W sumie, tak.  Do tego rodzice, do ktorych zawsze mozna wrocic, gdyby w zyciu syneczkowi podwinela sie noga . No i wikt i opierunek za darmo. Zazdraszczam ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Lut 2013, 18:14:00 »
1. Dla mnie to żaden proceder. Piszesz to w taki sposób jakbyś się chwalił. Znam niejednego tutaj, któremu potrzebny był tłumacz (na koniec końców), którzy tak samo, i jeszcze z pogardliwym uśmieszkiem mówili, że są tu po 4, 5 lub 6 lat i nie gadają po polsku, bo po co. Krew mnie wtedy zalewała, ale nie mogłam przecież tego skomentować  >:( Apropos kolejny wspólny mianownik to brak a-kasse u w.w.

2. Zastanowiło mnie to, czy też byś tak kozaczył ze świadomością "że jeśli cos pójdzie nie tak", to Dania nie miałaby tej formy     pomocy.

3. Nie, nie pomyślałam. Nawet ani troszeczkę tak nie pomyślałam  :P
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Lut 2013, 20:18:47 »
Baumi, a solidarność społeczna?
Też się nie poczuwasz do pomocy tym, co tego szczęścia/pewności zatrudnienia nie mają? ;) 8)
" Polak gorszego sortu"

Baumi

  • Gość
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lut 2013, 07:57:14 »
Baumi, a solidarność społeczna?
Też się nie poczuwasz do pomocy tym, co tego szczęścia/pewności zatrudnienia nie mają? ;) 8)

Ponownie: z którego mojego zdania to wywnioskowałaś?

Mysle, ze raczej mlody, dobrze wyksztalocny, zdolny i bez rodziny!.
Dzis jest tu, jutro tam.
Poki jest sie odpowiedzialnym tylko za siebie, to dlaczego nie???

Dla Twojej informacji: mam żonę i 5 misięcznego synka, którzy są tu ze mną. Moja żona równiez pracuje i jak ja nigdy nie pobierała żadnych świadczeń, sojalu, etc.

2. Zastanowiło mnie to, czy też byś tak kozaczył ze świadomością "że jeśli cos pójdzie nie tak", to Dania nie miałaby tej formy pomocy.

Jeśli coś pójdzie nie tak to po prostu wrócę do kraju gdzie myślę, że praca na mnie czeka (przynajmniej w moim zawodzie znalezienie jej nie stanowi w dzisiejszych czasach problemu), na pewno nie będę siedział na socjalu i szukał nowej tutaj. Nie zrozum mnie źle, uważam Danię za świetny kraj z miłymi ludźmi i wielkimi możliwościami, ale dlaczego Reksio uważasz, że każdy przyjechał tu tylko po to by dorobić grosza i bedzie siedział tu tak długo jak tylko będzie mógł?

Dlaczego na siłę chcecie mierzyć wszystkich jedną miarą - na dłuższą metę to tak nie działa ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lut 2013, 10:33:26 »
Baumi, miałam na myśli to, że płacenie A-kasse jest nie tylko dla siebie (i oby nigdy nie było  ;) )- płacąc "solidarnie" A-kasse faktycznie dajesz pieniądze na tych, którzy tyle szczęścia nie mają i stracili pracę  :)...
To, w jaki inny sposób Ty się "solidaryzxujesz społecznie", nie wnikam  8)- rozmowa była o A-kasse  :)
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lut 2013, 12:26:49 »
Betti, to do mnie nie przemawia :)

Solidarnie to ja juz place podatki i mam na utrzymaniu pewnie kilka gab. A-kase place dla siebie (jasne, ja nie skorzystalam z niej jeszcze w ciagu moich prawie 6 lat pracy), i pewnym jest, ze z moich pieniedzy kilku innych juz skorzystalo. Tak to dziala, ale na pewno nikt by mnie nie przkonal takim argumentem na oplacenie A-kasy.
Taka, to juz Stasia Bozowska to nie jestem.

Place, bo chce SIE zabezpieczyc i to moja jedyna motywacja.

Baumi, roznie bywa. Nie bylabym tego taka pewna.
Moj maz programista z 17 letnim doswiadczeniem w branzy telekomunikacyjnej szukal pracy 7 czy 8 miesiecy.
Znalazl. Ale nie bylo latwo.
Oczywiscie nie zycze Ci zle, ale ja tam uwazam, ze lepiej miec jakiekolwiek zabezpieczenie, na wszelki wypadek.
Tak jak mowisz, w razie czego pewnie by Ci kontanthjælp nie przyslugiwalo, wiec zawsze lepiej miec cos "w zapleczu". Oszczednosci maja to do siebie, ze szybko sie koncza.
No, ale kazdy robi jak uwaza.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lut 2013, 12:28:52 »
Baumi - bo takie mam wieloletnie doświadczenie w pracy z Polakami. Nawet jeśli jesteś jedynym wyjątkiem od reguły, to niestety tak to działa. Albo jest się tutaj na równych zasadach z Duńczykami i traktuje się Danię jak swoją drugą ojczyznę, gdzie w pełni się integrujesz z reszta społeczeństwa, albo jest się tu na "dorobku", psioczy się na Danię, nie płaci a-kasse, nie uczy języka, bo po co, bo i tak się wróci do Polski.

A swoja drogą, piszesz że żona pracuje - nie moja sprawa, ale 5 miesięczne dziecko i twoja żona pracuje?  ???

A może zdradzisz mi w jakim zawodzie pracujesz, bo zaintrygowałeś mnie trochę. Po prostu jestem zwyczajnie ciekawa, jaka to praca, że nie obawiasz się zwolnienia i ogólnie jesteś bardzo pewny siebie. Możesz na priva jeśli nie chcesz tutaj  :)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: zwolnienie kobiety w ciąży
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lut 2013, 12:28:52 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17802
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Zwolnienie a wyjazd do Polski

Zaczęty przez sylwusia89Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4931
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2011, 20:01:23
wysłana przez sylwusia89
ZWOLNIEnie od pOLSKIEGO LEKARZA

Zaczęty przez Tomasz231Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3615
Ostatnia wiadomość 02 Lis 2010, 16:22:16
wysłana przez roga
Chorobowe i zwolnienie

Zaczęty przez GajolDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3126
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2016, 20:29:02
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy-bez wypowiedzenia

Zaczęty przez marek666Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7259
Ostatnia wiadomość 26 Wrz 2007, 10:17:48
wysłana przez Plant56