poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu  (Przeczytany 60724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #75 dnia: 06 Cze 2013, 19:38:31 »
Takie sobie zrodlo "pitu pitu", ot tylko Odense Kommune:

http://www.odense.dk/topmenu/borger/boern/bornepasning/privatpasningogprivateinst/tilskud

No to wyobraż sobie, że w innych kommunach mogą obowiązywać inne zasady.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #76 dnia: 06 Cze 2013, 19:42:26 »
No to wyobraż sobie, że w innych kommunach mogą obowiązywać inne zasady.
NIe musze sobie wyobrazac, wiem o tym.
Ale nie piszesz skad jestes, a piszesz, ze otrzymujesz okolo 3000 po podatkach.

W Kopenhadze jest 7100.
https://subsite.kk.dk/sitecore/content/Subsites/Institutionsportalen/SubsiteFrontpage/AndrePasningstilbud/PasningAfEgneBoern.aspx
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #77 dnia: 06 Cze 2013, 19:46:16 »
I ty piszesz o obraźliwym narodzie!!!!
I kto ci wmawia że jesteś złą matką??????????
Ludzie, przecież to forum publiczne i każdy może wyrazić własne zdanie, podyskutować.
Ale jeżeli ktoś ma inną opinię na dany temat, to nie oznacza od razu, że oskarża was o np. bycie złymi matkami.
No ale jeśli niestety w ten sposób odczytuje się posty innych osób, jako atak na własną osobę i własne przekonania, to potem powstają takie bezsensowne rozważania na temat osób, które w dyskusję w ogóle nie są wciągnięte, jak ten tu na temat p. Justyny.
NIe na temat Pani Justyny, a jej artykulow.
Nie wiem ile jej artykulow czytalas, ja czytalam mase. I tak jak Ty zadasz prawa do swojego zdania na jakis temat, tak ja rezerwuje sobie takie prawo rowniez.
Stwierdzilam jedynie, ze PANI JUSTYNA to zaden autorytet.
Jezeli ktos nazywa sie dziennikarzem, to ocenia sie jego przez pryzmat tego co pisze, nieprawdaz?
Masz inne zdanie. Twoja sprawa.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #78 dnia: 06 Cze 2013, 20:01:37 »
NIe na temat Pani Justyny, a jej artykulow.
Nie wiem ile jej artykulow czytalas, ja czytalam mase. I tak jak Ty zadasz prawa do swojego zdania na jakis temat, tak ja rezerwuje sobie takie prawo rowniez.
Stwierdzilam jedynie, ze PANI JUSTYNA to zaden autorytet.
Jezeli ktos nazywa sie dziennikarzem, to ocenia sie jego przez pryzmat tego co pisze, nieprawdaz?
Masz inne zdanie. Twoja sprawa.

Tylko ona powoływała się na kogoś, a nie przytaczała własnego zdania. Nie pisała "wg mnie", tylko "wg psychologów". Ona nie ma być autorytetem, tylko jako dziennikarz, przedstawiać opinie na dany temat.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #79 dnia: 06 Cze 2013, 20:18:34 »
I ty piszesz o obraźliwym narodzie!!!!
I kto ci wmawia że jesteś złą matką??????????
Ludzie, przecież to forum publiczne i każdy może wyrazić własne zdanie, podyskutować.
Ale jeżeli ktoś ma inną opinię na dany temat, to nie oznacza od razu, że oskarża was o np. bycie złymi matkami.
No ale jeśli niestety w ten sposób odczytuje się posty innych osób, jako atak na własną osobę i własne przekonania, to potem powstają takie bezsensowne rozważania na temat osób, które w dyskusję w ogóle nie są wciągnięte, jak ten tu na temat p. Justyny.



No, chwila- ja nigdzie, w przeciwieństwie do ciebie, nie stwierdziłam, że czuję się obrażona.
Nie odczytałam równiez tego posta jako ataku na moją osobę, a własnie pokazałam ten inny punkt widzenia- matki, która uważa, że dla TEGO jej dziecka dobre będzie pójście do "instytucji " ;) ;D.
 A jesli czytam łzawe opowiastki o "wyrywaniu dzieci z objęć matek", to logiczny jest wniosek, że autorka artykułu deprecjonuje takie "wyrodne matki", co to dzieci do "instytucji " oddają.

Nie wiem, czy masz swoje dzieci, jakie masz doświadczenia itd.

Powiem ci jedno- żadna normalna matka nie wybiera dla swego dziecka tego, co dla niego złe, tylko to, co dobre.
Co dobre dla Jasia, niekoniecznie dla Stasia. Mówimy wszak o "indywidualizmie", nie? ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #80 dnia: 06 Cze 2013, 20:36:28 »
Tylko ona powoływała się na kogoś, a nie przytaczała własnego zdania. Nie pisała "wg mnie", tylko "wg psychologów". Ona nie ma być autorytetem, tylko jako dziennikarz, przedstawiać opinie na dany temat.

Ilu psychologów dziecięcych, tyle teorii wychowania. I zmieniają się jak w kalejdoskopie.
I co to za powoływanie się na jakichś mitycznych "psychologów" ? Tak to każdy może.  Chcąc być rzetelna, powinna napisać "Psycholog dziecięcy taki a taki, specjalista od tego i owego , twierdzi, że...." . A nie jacyś "psychologowie" nie wiadomo skąd i jacy.

Wcześnie na nocnik- później na nocnik

Śpimy z dzieckiem- dziecko spi w swoim pokoiku od początku

Nosimy duzo i przytulamy - nie nosimy duzo, bo dziecko potem nie umie się oderwać od mamy

Stosujemy rutynę i reguły, bo dziecko to lubi i czuje się bezpieczne- dajemy dziecku duzo wolności, by rozwijac jego samodzielność, kreatywność i odpowiedzialność

Stosujemy system kar i nagród- nie karzemy, tylko nagradzamy za osiągnięcia i dobre zachowania

W domu z mamą, bo dziecko w początkowych latach życia tego najbardziej potrzebuje- przedszkole, by umiało rozwijać relacje społeczne

A to tylko niektóre z "modnych" obecnie teorii i zasad "obowiązujących" rodziców, którzy chcieliby dobrze wychowac swoje dzieci.

NIE MA złotej recepty.

Poza tym, gdybyś przytoczyła faktycznie fachowy artykuł jakiegoś psychologa dziecięcego, możnaby dyskutować.
Artykuł pani Justyny wart jest tyle, co artykuł o diecie cud w tygodniku dla gospodyń domowych.
A poza tym bardzo źle napisany. to, że ktoś studiował polonistyke, nie znaczy od razu, że ma talent do pióra ;). A mnie taka "twórczośc radosna" , by mocniej nie powiedzieć, odrzuca . A jeszcze w połączeniu z dużą swobodą w podejściu do faktów, sprawia, że rzecz jest niestrawna, niewiarygodna i niemiarodajna.
Chcesz się nią zachwycać- twoja sprawa. Nie wszyscy traktują każdy artykuł w jakiejś gazetce jak prawdę objawioną.
Chcąc się dowiedzieć czegoś o psychologii dziecka i wychowaniu, sięgam do źródeł, nie "piątej wody po kisielu".
" Polak gorszego sortu"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Cze 2013, 20:41:50 »
Betti normalnie znowu musze Ci podziekowac za post. ;D
A ja mam pytanie czemu ma sluzyc ta polemika? Dyskusji co jest lepsze? Czy moze probie wypromowania pani Justyny?

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #81 dnia: 06 Cze 2013, 20:41:50 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #82 dnia: 06 Cze 2013, 20:50:47 »
Betti normalnie znowu musze Ci podziekowac za post. ;D
A ja mam pytanie czemu ma sluzyc ta polemika? Dyskusji co jest lepsze? Czy moze probie wypromowania pani Justyny?
Sobie tak piszemy... dunska polszczyzna, po prostu... ;) :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #83 dnia: 06 Cze 2013, 20:51:24 »
Beti, zawsze Ci mowie, ze piszesz bosko!
NIc dodac, nic ujac. Dzieki, ze nie musialam sie meczyc :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #84 dnia: 06 Cze 2013, 20:54:30 »
Asiak ja wiem czemu Wy piszecie  :D, bardziej sie zastanawiam czemu H@nka wstawila fragment tego artykulu pozniej dodajac ile dostaje za opieke nad dzieckiem. Swoja droga nawet nie wie ile to jest.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #85 dnia: 06 Cze 2013, 21:09:28 »
Sobie tak piszemy... dunska polszczyzna, po prostu... ;) :D
No, własnie....my tak sobie piszemy, polemika, jak wiele innych za parę dni odejdzie w zapomnienie, a zawsze to człowiek sobie pogada ;))))
Poza tym ja to juz taka dziwna jestem, że mam wrażenie, że jak nie zaprotestuje publicznie przeciw jakiejś głupocie, to tak, jakbym przytakiwała.Ot, dziwactwo moje takie ;)))
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #86 dnia: 06 Cze 2013, 21:10:30 »
No, własnie....my tak sobie piszemy, polemika, jak wiele innych za parę dni odejdzie w zapomnienie, a zawsze to człowiek sobie pogada ;))))
Poza tym ja to juz taka dziwna jestem, że mam wrażenie, że jak nie zaprotestuje publicznie przeciw jakiejś głupocie, to tak, jakbym przytakiwała.Ot, dziwactwo moje takie ;)))
Amen ;) :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #87 dnia: 06 Cze 2013, 21:18:03 »
No, własnie....my tak sobie piszemy, polemika, jak wiele innych za parę dni odejdzie w zapomnienie, a zawsze to człowiek sobie pogada ;))))
Poza tym ja to juz taka dziwna jestem, że mam wrażenie, że jak nie zaprotestuje publicznie przeciw jakiejś głupocie, to tak, jakbym przytakiwała.Ot, dziwactwo moje takie ;)))

A przeciwko jakiej głupocie tym razem zaprotestowałaś, że tak się zapytam?

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #88 dnia: 06 Cze 2013, 21:21:56 »
Asiak ja wiem czemu Wy piszecie  :D, bardziej sie zastanawiam czemu H@nka wstawila fragment tego artykulu pozniej dodajac ile dostaje za opieke nad dzieckiem. Swoja droga nawet nie wie ile to jest.
No to już zaspokajam twoją ciekawość. Wstawiłam go, bo po przeczytaniu przypomniała mi się ta dyskusja, jaka wywiązała się po rozpoczęciu wątku przeze mnie. Swoją drogą ja tylko wtedy zapytałam o pomoc w wypełnieniu wniosku, a dyskusję na temat czy warto wysłać dziecko do żłobka czy nie rozpoczął ktoś inny. Napisałam też wcześniej, że jak złożę wniosek i go rozpatrzą, to napiszę, czy zostały mi przyznane pieniądze i w jakiej kwocie. A dokładnej kwoty po prostu nie pamiętam, a myślę, że 10 koron w tę czy w tamtą stronę nikomu różnicy nie zrobi.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Cze 2013, 21:28:49 »
A przeciwko jakiej głupocie tym razem zaprotestowałaś, że tak się zapytam?
Jeszcze nie zrozumiałaś?
No, to jeszcze raz.
Protest mój dotyczył powoływania się na "autorytet" pani Justyny, która znów powołuje się na autorytet bliżej nieokreślonych psychologów i autorytatywnie, za to bez pojęcia o faktach, pisze sobie coś tam i to ma być argument w dyskusji  ::)
Ty naprawde nie widzisz tego steku bzdur w tym artykule ??? Jedną "pokazałam palcem", tę o Związku Radzieckim i "modzie " na żłobki oraz mleko w proszku. Wystarczy? Przeciez to tak sprzeczne z jakimikolwiek faktami, że az się wgłowie nie mieści, by opierać w dużej mierze swoją tezę na tym. A skoro opieramy tezę na fałszywych przesłankach, to...jaki mamy wynik dalszego rozumowania?
Cóż...nie moja wina, jeśli takie opowieści bierzesz za dobrą monetę. Ja nie... 8)
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Cze 2013, 21:28:49 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13231
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3714
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Kupno domu

Zaczęty przez Ania8520Dział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14439
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2016, 03:32:36
wysłana przez happybeti
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6911
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52306
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir