poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu  (Przeczytany 60449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #90 dnia: 06 Cze 2013, 21:32:32 »
No to już zaspokajam twoją ciekawość. Wstawiłam go, bo po przeczytaniu przypomniała mi się ta dyskusja, jaka wywiązała się po rozpoczęciu wątku przeze mnie. Swoją drogą ja tylko wtedy zapytałam o pomoc w wypełnieniu wniosku, a dyskusję na temat czy warto wysłać dziecko do żłobka czy nie rozpoczął ktoś inny. Napisałam też wcześniej, że jak złożę wniosek i go rozpatrzą, to napiszę, czy zostały mi przyznane pieniądze i w jakiej kwocie. A dokładnej kwoty po prostu nie pamiętam, a myślę, że 10 koron w tę czy w tamtą stronę nikomu różnicy nie zrobi.
Oki, oki, bez nerwow Hania :). To forma forum, nie przejmuj sie. Kazda opinia jest cenna i kazdy ma prawo napisac, co uwaza....
Nic nikomu nie robi roznicy... ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #91 dnia: 06 Cze 2013, 21:35:36 »
No to już zaspokajam twoją ciekawość. Wstawiłam go, bo po przeczytaniu przypomniała mi się ta dyskusja, jaka wywiązała się po rozpoczęciu wątku przeze mnie. Swoją drogą ja tylko wtedy zapytałam o pomoc w wypełnieniu wniosku, a dyskusję na temat czy warto wysłać dziecko do żłobka czy nie rozpoczął ktoś inny. Napisałam też wcześniej, że jak złożę wniosek i go rozpatrzą, to napiszę, czy zostały mi przyznane pieniądze i w jakiej kwocie. A dokładnej kwoty po prostu nie pamiętam, a myślę, że 10 koron w tę czy w tamtą stronę nikomu różnicy nie zrobi.
Jezeli z 7100 brutto dostajesz okolo 3000 na konto, to prawdopodopodobnie nie zglosislas sie do SKAT po frikort, wiec " lupia z Ciebie najwyzszy podatek".
 
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #92 dnia: 06 Cze 2013, 21:38:55 »
Jeszcze nie zrozumiałaś?
No, to jeszcze raz.
Protest mój dotyczył powoływania się na "autorytet" pani Justyny, która znów powołuje się na autorytet bliżej nieokreślonych psychologów i autorytatywnie, za to bez pojęcia o faktach, pisze sobie coś tam i to ma być argument w dyskusji  ::)
Ty naprawde nie widzisz tego steku bzdur w tym artykule ??? Jedną "pokazałam palcem", tę o Związku Radzieckim i "modzie " na żłobki oraz mleko w proszku. Wystarczy? Przeciez to tak sprzeczne z jakimikolwiek faktami, że az się wgłowie nie mieści, by opierać w dużej mierze swoją tezę na tym. A skoro opieramy tezę na fałszywych przesłankach, to...jaki mamy wynik dalszego rozumowania?
Cóż...nie moja wina, jeśli takie opowieści bierzesz za dobrą monetę. Ja nie... 8)
Betti chyba kazdy bierze za dobra monete to co mu akurat pasuje. Hani pasuje artykul pani Justyny bo dzieki temu moze jakos utwierdzic sie w przekonaniu, ze to co robi jest najlepsze dla jej dziecka.
Nie przepraszam, zle sie wyrazilam. Hania robi tak by bylo najlepiej dla jej dziecka a ten artykul tylko potwierdza jej przekonanie.
Ty albo raczej napisze my uwazamy, ze aby zapewnc dzieciom lepszy start w szkole musimy zainwestowac w ich rozwoj jezyka dunskiego a oczywiste jest, ze tego nie mozemy zrobic sami. Dlatego decydujemy sie na instytucje.
Ja zreszta zdecydowalam sie jeszcze z innego powodu. Musze pracowac, i nawet 7000 miesiecznie za opieke nad dzieckiem w domu w zaden sposob mnie nie urzadza.

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Cze 2013, 21:49:17 »
Betti chyba kazdy bierze za dobra monete to co mu akurat pasuje. Hani pasuje artykul pani Justyny bo dzieki temu moze jakos utwierdzic sie w przekonaniu, ze to co robi jest najlepsze dla jej dziecka.
Nie przepraszam, zle sie wyrazilam. Hania robi tak by bylo najlepiej dla jej dziecka a ten artykul tylko potwierdza jej przekonanie.
Ty albo raczej napisze my uwazamy, ze aby zapewnc dzieciom lepszy start w szkole musimy zainwestowac w ich rozwoj jezyka dunskiego a oczywiste jest, ze tego nie mozemy zrobic sami. Dlatego decydujemy sie na instytucje.
Ja zreszta zdecydowalam sie jeszcze z innego powodu. Musze pracowac, i nawet 7000 miesiecznie za opieke nad dzieckiem w domu w zaden sposob mnie nie urzadza.
W kwestii tego co jest najlepsze dla mojego dziecka decyduję sama, jak pewno każda z was. Artykuł przytoczyłam tylko dlatego, by pokazać inną opinię na rozpoczęty temat. Nie muszę się utwierdzać w przekonaniu, że to co robię jest najlepsze dla mojego dziecka, poprzez czytanie jakichkolwiek artykułów. To moje dzieci utwierdzają mnie w tym przekonaniu każdego dnia.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Cze 2013, 21:50:13 »
Praca, oczywiście  :).
Ja , co prawda, zapisałam moją córeczkę od razu , jak tylko nasz pobyt tu został urzędowo-CPRowo itd "ogarnięty" , choć jeszcze wtedy nie pracowałam. Po pierwsze wlasnie, by dziecko poznawało język. No i ja  w tym momencie stawałam się dyspozycyjna. Wiadomo, że nie oddasz dziecka do dagpleje z dnia na dzień, to trwa. Więc wolalam mieć to już "załatwione"  :).
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Cze 2013, 21:53:53 »
W kwestii tego co jest najlepsze dla mojego dziecka decyduję sama, jak pewno każda z was. Artykuł przytoczyłam tylko dlatego, by pokazać inną opinię na rozpoczęty temat. Nie muszę się utwierdzać w przekonaniu, że to co robię jest najlepsze dla mojego dziecka, poprzez czytanie jakichkolwiek artykułów. To moje dzieci utwierdzają mnie w tym przekonaniu każdego dnia.
Ok. Hanka, rozumiem :)
Tylko ten artykuł tak nieszczęśliwie dobrałaś- no, sorry- to nie byl ani głos matki, ani psychologa, tylko jakieś wypociny jednej pani. I o to ta dyskusja ;D- że ktoś taki i TAKI artykuł nie jest dla nas w żadnym stopniu miarodajny czy choćby wart uwagi.
" Polak gorszego sortu"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Cze 2013, 22:18:09 »
W kwestii tego co jest najlepsze dla mojego dziecka decyduję sama, jak pewno każda z was. Artykuł przytoczyłam tylko dlatego, by pokazać inną opinię na rozpoczęty temat. Nie muszę się utwierdzać w przekonaniu, że to co robię jest najlepsze dla mojego dziecka, poprzez czytanie jakichkolwiek artykułów. To moje dzieci utwierdzają mnie w tym przekonaniu każdego dnia.
Hania wybacz ale artykuł który przytoczylas to nie jest opinia, to tylko zbitek słów który nic nie wnosi i niczym się nie popiera. Przepraszam wspomnieni są jacys hipotetyczni psychologowie dziecięcy i tyle, żadnego źródła.
Sama też uważam że malutkiemu dziecku lepiej było by być w domu z mama. Ale...
Jeśli nie jestem w stanie zapewnić dziecku rozwoju języka kraju w którym mieszka, jeśli nie jestem w stanie zapewnić mu rozwoju umiejętności socjalnych a na dodatek z tych czy innych powodów nie jestem w stanie pozwolić sobie na spędzenie trzech lat w domu . To wybieram opcję, która mi wydaje się być najlepszą. Niezależnie od tego co autorka artykułu chce mi przekazać.

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Cze 2013, 22:18:09 »

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Cze 2013, 22:28:35 »
Hania wybacz ale artykuł który przytoczylas to nie jest opinia, to tylko zbitek słów który nic nie wnosi i niczym się nie popiera. Przepraszam wspomnieni są jacys hipotetyczni psychologowie dziecięcy i tyle, żadnego źródła.
Sama też uważam że malutkiemu dziecku lepiej było by być w domu z mama. Ale...
Jeśli nie jestem w stanie zapewnić dziecku rozwoju języka kraju w którym mieszka, jeśli nie jestem w stanie zapewnić mu rozwoju umiejętności socjalnych a na dodatek z tych czy innych powodów nie jestem w stanie pozwolić sobie na spędzenie trzech lat w domu . To wybieram opcję, która mi wydaje się być najlepszą. Niezależnie od tego co autorka artykułu chce mi przekazać.
No i to jest chyba sedno dyskusji. Ja założę się, że duża część kobiet jakby mogła sobie pozwolić na spędzenie trzech lub przynajmniej dwóch pierwszych lat życia z dzieckiem w domu, to by się na to decydowało. Ja mam taką możliwość i bardzo się z tego cieszę.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Cze 2013, 22:34:07 »
Dzieci sa rozne i roznie sie rozwiaja.
Ale z perspektywy trojki dzieci, z czego po jednym mozna juz zobaczyc "co z tego wyroslo", twierdze, ze do drugiego roku zycia, fajnie byc z mama i to najlepsze co dziecko moze dostac.
Po drugim roku zycia, dziecko potrzebuje kontaktow w rowiesnikami by  stopniowo przejsc z zabawy paralelnej do interakcji. Siedzac w domu z mama nie nauczy sie tego.

W obcym kraju, dochodzi jeszcze kontekts nauki jezyka. Dziecko trzyletnie bedzie juz na starcie dzieckiem poznodwujezycznym, co ma bardzo powazne konsekwencje w operowaniu dwoma jezykami.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Cze 2013, 22:35:24 »
No i to jest chyba sedno dyskusji. Ja założę się, że duża część kobiet jakby mogła sobie pozwolić na spędzenie trzech lub przynajmniej dwóch pierwszych lat życia z dzieckiem w domu, to by się na to decydowało. Ja mam taką możliwość i bardzo się z tego cieszę.
Nie , ja akurat, jestem wyrodna i małych miał miejsce w żłobku od 7 mc. Zauważ że wtedy jeszcze byłam na barsel, wiec akurat nie ekonomią się kabusewałam.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Cze 2013, 22:56:08 »
No i to jest chyba sedno dyskusji. Ja założę się, że duża część kobiet jakby mogła sobie pozwolić na spędzenie trzech lub przynajmniej dwóch pierwszych lat życia z dzieckiem w domu, to by się na to decydowało. Ja mam taką możliwość i bardzo się z tego cieszę.

Możliwość jest zawsze, na upartego ;).
Nie w tym rzecz.
Nie na co MY możemy sobie pozwolic, tylko, jesli mamy wybór, co najlepsze będzie dla naszego dziecka.
W Polsce byłam w innej sytuacji, nie musiałam dziecka "osadzać w kontekście" innego kraju. Potrafiłam samodzielnie zapewnić dzieciom wszystko, co im do dobrego rozwoju potrzebne- tak, jak Jomir mogę powiedzieć, ze "wyrosło" fajnie :D :D :D.
Ale przy najmłodszej juz takiego komfortu całkiem swobodnego wyboru nie miałam, bo właśnie kwestia języka - według mnie kluczowa dla jej późniejszego funkcjonowania tu.
" Polak gorszego sortu"

Offline H@nka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Cze 2013, 09:44:33 »
Nie , ja akurat, jestem wyrodna i małych miał miejsce w żłobku od 7 mc. Zauważ że wtedy jeszcze byłam na barsel, wiec akurat nie ekonomią się kabusewałam.
No bez przesady - nazywanie matki wyrodną tylko dlatego, że umieszcza dziecko w żłobku od 7-ego miesiąca życia to już gruba przesada. Mam wiele znajomych, których dzieci rozpoczynały żłobek w tym wieku i nigdy bym tak o nich nawet nie pomyślała. W moim zamierzeniu miała to być dyskusja na ciekawy temat, a nie personalizowanie i analizowanie każdej wypowiedzi w kontekście własnego życia. Dlatego z resztą tak mało piszę o własnej sytuacji. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że każda z nas dokonuje wyboru najlepszego dla własnej rodziny. Nie znam was, nic o was nie wiem, a to co piszę to nie jest próba osądzania lub obrażania kogokolwiek. To jest tylko opinia na dany temat.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #102 dnia: 07 Cze 2013, 10:32:26 »
No bez przesady - nazywanie matki wyrodną tylko dlatego, że umieszcza dziecko w żłobku od 7-ego miesiąca życia to już gruba przesada. Mam wiele znajomych, których dzieci rozpoczynały żłobek w tym wieku i nigdy bym tak o nich nawet nie pomyślała. W moim zamierzeniu miała to być dyskusja na ciekawy temat, a nie personalizowanie i analizowanie każdej wypowiedzi w kontekście własnego życia. Dlatego z resztą tak mało piszę o własnej sytuacji. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że każda z nas dokonuje wyboru najlepszego dla własnej rodziny. Nie znam was, nic o was nie wiem, a to co piszę to nie jest próba osądzania lub obrażania kogokolwiek. To jest tylko opinia na dany temat.
Jasne. To tylko wymiana naszych wlasnych doswiadczen, opinii na dany temat. Przeciez zadna z nas nie jest w stanie obiektywnie powiedziec, ocenic, co jest lepsze dla dziecka, ogolnie rzecz biorac. Oczywiscie, mozemy, a nawet powinnysmy sie zastanawiac, co jest najlepsze dla naszych , wlasnych dzieci. Bo my je znamy najlepiej: ich mozliwosci, ograniczenia, zdolnosci, cechy charakterologiczne, stosunek do obcych, samodzielnosc, itp., itd. A wiadomo, ze kazde dziecko rozwija sie w swoim wlasnym, indywidualnym rytmie. I to, co jest dobre dla jednego 7-miesiecznego  malucha, moze okazac sie wrecz przeciwskazane dla drugiego.

Ale wymieniac sie dobrymi i zlymi doswiadczeniami zawsze mozemy. Ja osobiscie lubie sie uczyc nie tylko na wlasnym doswiadczeniu , ale i na doswiadczeniu innych ludzi. Dla mnie to cenna szkola zycia, o ktorej na pewno nie przeczytam w zadnych bardziej i mniej madrych poradnikach na rozne tematy. Co nie znaczy, ze ich nie czytam... ;)

Hanka, bez stresu :). My tez sie tu nie znamy w 90%. Po prostu-wymiana opinii, czasami troche zartu, zabawy...jak w zyciu... ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #103 dnia: 07 Cze 2013, 21:01:49 »
BTW, zona z polskiego sklepu przywiozla gazetke, gdzie poza tym "artykulem", o ktory sie spieracie, jest takze recenzja "Jagten" piora pani Zbroi. Oniemialem po przeczytaniu :o. Taki z niej krytyk jak dziennikarka.
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Cze 2013, 21:05:52 »
Czyli pani Zbroja wszechstronna jest  :D

poloniainfo.dk

Odp: Pieniądze za opiekę nad dzieckiem w domu
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Cze 2013, 21:05:52 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13134
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3692
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Kupno domu

Zaczęty przez Ania8520Dział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 14388
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2016, 03:32:36
wysłana przez happybeti
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6879
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52041
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir