poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc  (Przeczytany 7570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Impossible

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« dnia: 01 Mar 2013, 17:45:52 »
Witam,
Czy jeżeli ktos przebywal na dłuższym zwolnieniu lekarskim - wpływa to na rozliczenie podatkowe? Czy jest jakas rubryka w której trzeba zawrzeć informacje o chorobowym?? Pierwszy raz byłam na chorobowym - w 2012 roku i nie wiem czy to ma jakis wpływ.
Proszę o pomoc.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Mar 2013, 22:07:12 »
Witam,
Czy jeżeli ktos przebywal na dłuższym zwolnieniu lekarskim - wpływa to na rozliczenie podatkowe? Czy jest jakas rubryka w której trzeba zawrzeć informacje o chorobowym?? Pierwszy raz byłam na chorobowym - w 2012 roku i nie wiem czy to ma jakis wpływ.
Proszę o pomoc.
Bedac chora dostawalas wyplate chorobowego i ta kwota jest podana przez komune do Skatu jako twoj dochod. To wszystko. 

Offline Impossible

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Mar 2013, 12:34:43 »
Pan Roga jak zawsze niezawodny! Dziękuję. Czy przebywanie na chorobowym - zostajac w tym czasie zwolnionym z pracy powinno sie dodac ulge na wyzywienie itd? chodzi mi o te 50 tysiecy. Nie wiem jak sie traktuje chorobowe, jako zatrudnienie? tymczasowe czy stale...strasznie to wszystko zawile. Musze dodac iz prace zaczelam w sieprniu 2010 - do listopada 2011 pracowalam tymczasowo, od listopada do marca 2012 zatrudnienie na pelen wymiar godzin, pozniej chorobowe i zwolnienie z pracy. Kiedys jeden urzednik w Skacie powiedzial mi ze moja ulga moze trwac 2 lata- to wiem, ale wyjasnil mi, ze chodzi o okres sierpien 2010-sierpien 2011-sierpien 2012, wiec nie wiem czy na okres chorobowego nalezy sie ulga czy nie? 

Offline Ukash

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Mar 2013, 19:57:08 »
przez caley rok 2012 bylem na zwolnieniu chorobowy z powodu urazu kregoslupa. moj dochod z firmy byl bardzo maly a wiekszosc kasy dostalem z z jobcentre, w ktorym musialem pokazywac sie regularnie raz w miesiacu. chcialem uzupelnic zeznanie jednak koszty w r 51 sa zbyt duze w stosunku do zarobku i system nie chce przyjac. gdzie moge umiescic koszty jakie mialem z tytulu podorz do kraju? rubryki 53 nie wypelnialem w poprzednich latach. kiedys tak zrobilem to skat kazal mi zwrocic i zostalem poinformowany ze nie przysluguje mi ten odpis. pzdr.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2013, 00:02:16 »
przez caley rok 2012 bylem na zwolnieniu chorobowy z powodu urazu kregoslupa. moj dochod z firmy byl bardzo maly a wiekszosc kasy dostalem z z jobcentre, w ktorym musialem pokazywac sie regularnie raz w miesiacu. chcialem uzupelnic zeznanie jednak koszty w r 51 sa zbyt duze w stosunku do zarobku i system nie chce przyjac. gdzie moge umiescic koszty jakie mialem z tytulu podorz do kraju? rubryki 53 nie wypelnialem w poprzednich latach. kiedys tak zrobilem to skat kazal mi zwrocic i zostalem poinformowany ze nie przysluguje mi ten odpis. pzdr.
Nie zagladalem przez caly dzien na info, ale otrzymalem od ciebie ta sama tresc na priv. i odpowiedzialem. Dlatego tutaj nie komentuje. 

poloniainfo.dk

Odp: Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Mar 2013, 00:02:16 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8765
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6266
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9414
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8088
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17201
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga