poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Urzad skarbowy w polsce egzekucja za nabusezliczenie sie w danii za 2008 rok  (Przeczytany 7903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cladii

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam. Mam wielki problem i prosiłabym o jakąkolwiek pomoc z waszej strony bądź nakabusewanie mnie w jakim też kierunku mogłabym zadziałać..badz może znajdzie się osoba,która miała bądź ma podobną sytuację.Proszę o pomoc.
Sprawa wygląda tak..W 2008 rok od maja byłam w pracy w danii zjechałam tego samego roku na samym początku grudnia.W roku 2012 jakos w sierpniu otrzymałam z urzędu skarbowego w Polsce pismo egzekucyjne w wysokości 20 tys. okazało się ,ze jestem "scigana" przez skat i założona mi karę za nabusezliczenie za rok 2008.Wczesniej otrzymałam jakies 2-3 listy ze skatu niestety wszytsko po duńsku..kobiety ,które ze mna pracowały twierdziły ,ze nie musze się rozliczać jeśli nie wroce już do dk bądź zrobi to firma w której pracowałam...a teraz wychodzi zupełnie co innego..Czy jest ktoś w stanie mi cokolwiek poradzić?? Proszę o jaką kolwiek pomoc....

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Tylko roga ma wiedzę i z pewnością spotkał się z podobnymi przypadkami (piszę bez wazeliny , żeby nie było). Pozdrawiam

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Witam. Mam wielki problem i prosiłabym o jakąkolwiek pomoc z waszej strony bądź nakabusewanie mnie w jakim też kierunku mogłabym zadziałać..badz może znajdzie się osoba,która miała bądź ma podobną sytuację.Proszę o pomoc.
Sprawa wygląda tak..W 2008 rok od maja byłam w pracy w danii zjechałam tego samego roku na samym początku grudnia.W roku 2012 jakos w sierpniu otrzymałam z urzędu skarbowego w Polsce pismo egzekucyjne w wysokości 20 tys. okazało się ,ze jestem "scigana" przez skat i założona mi karę za nabusezliczenie za rok 2008.Wczesniej otrzymałam jakies 2-3 listy ze skatu niestety wszytsko po duńsku..kobiety ,które ze mna pracowały twierdziły ,ze nie musze się rozliczać jeśli nie wroce już do dk bądź zrobi to firma w której pracowałam...a teraz wychodzi zupełnie co innego..Czy jest ktoś w stanie mi cokolwiek poradzić?? Proszę o jaką kolwiek pomoc....


Niestety nie wiele moge poradzic, mimo ze takich spraw tylko w ciagu ostatnich 2 lat mialem kilkanascie. Potrafie wstrzymac juz wyslana do Urzdu Sskarbowego egzekucje naleznosci Skatu w ciagu 24 godz., nawet w czasie weekendu !, ale niestety zwracasz sie o pomoc bardzo, bardzo za pozno. Sprawy dot. rozliczenia za 2008 zosatly calkowicei zamkniete juz w zeszlym roku i nie ma mozliwosci jakiejkolwiek apelacji decyzji Skatu. Mowisz tylko poł prawdy. Prawa jest, ze pierwsze wezwania do zaplaty byly po dunsku, ale ostatnie 2 tzw. "Payment Reminder" byly po angielsku. Byly to ostatnie ostrzezenia, w ktorych wyraznie napisano, ze jezeli nie ureglujesz dlugu wobec Skatu, Skat wystapi o swoje naleznosci do Ministerstwa Finansow w Polsce (MF kontaktuje wlasciwy US). W tym samym pismie proszono cie o ewentualne uwagi lub wyjasnienia jezeli nie jestes zgodna z decyzja Skatu. I tutaj zaprzepascilas szanse. Nie sadze, ze nikt w twoim otoczeniu nie potrafilby przetlumaczyc tego prostego pisemka z wskazana kwota dlugu, a nawet jezeli tak bylo, to we wlasnym interesie trzeba bylo zapytac kogos kto zna angielski. Sa specjalnie 2 §§, ktore "odkrylem" i ktore skutkuja, to zanczy przepisy ktore mowia, ze jezeli osoba 3 swoim postepowaniem "wyrzadzila podatnikowi szkode" (trudne do przetlumaczenia na polski) i z tego powodu podatnik nie byl w stanie zapoznac sie ze swoim rozliczeniem podakowym i/lub korespondencja ze Skatu wzywajaca go do zaplaty, to podatnik ma prawo wnioskowania o ponowne otwarcie swojego rozliczenia. Na przyklad jezeli jest sie w stanie udowodnic, ze zachowalo sie adres w Polsce, ten na ktory Skat wysylal pisma, ale z waznych przyczyn bylo sie zmuszonym wyjechac ale zawarto umowe np. z rodzicami, sasiadem itp. ze ten bedzie odbieral poczte i informowal o nadchodzacej korespondencji lecz z  takich lub innych wzgledow nie dotrzymal tej umowy (moze byc ustna), woczas Skat moze zezwolic na ponowne otwarcie rozliczenia, poniewaz podatnik nie mial mozliwosci sie z nim zapoznac i w ten sposob podatnik moze wniesc np. brakujace ulgi podatkowe, ktore sadze sa przyczyna twojego dlugu podatkowego (ulgi byly w karcie podatkowej ale nie wniesione do koncowego rozliczenia).
Nie pisze tego wszystkiego aby ci cokolwiek wypominac. Wiem, ze masz teraz nie lekko. Pisze ku przestrodze innym, ktorzy wyjezdrzaja do kraju w przekonaniu ze ich sprawy podatkowe definitywnie sa zakonczone, a przychodzace pisma zeSkatu mozna wyruzucc do kosza od smieci. W twoim przypadku prawdopodobnie czeka cie komornik - taka jest prawda. 

Offline Michał111

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Witam.Mam pytanie moj Us dostał ze Skatu informacje ze pracowałem w Dk i wzywa mnie do złozenia pitu.Pracowałem 7 miesiecy w 2007.Wyjezdzajac z dk byłem w skacie i pani mowiaca po polsku mowiła ze wszystko jest ok przyjdzie jakies pismo do mnie i mam na nie nie odpowiadać i tak zrobiłem.W Us teraz wzywaja mnie do zapłaty podatku bo dostali moj dochod brutto z dk z ktorego wynika ze zapłaciłem tam 0 podatku.Pracowałem na tych 8 procentach.Czy to mozliwe ze miałem kwote wolna od podatku w dk ponad to co zarobiłem czyli 142 tys koron?Czy ja napewno jestem w dk rozliczony?Us juz mnie podliczył ale martwi mnie dk czy tam wszystko jest ok.Pozdrawiam

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
hej Michał 111  , myślę że podatek który masz zapłacić idzie  do Polski a nie do Danii. Kiedyś było tak że jeśli np w Danii ( albo jakim kolwiek innym kraju) zapłaciłeś 8 % podatku a w Polsce musiałeś płacić  np 20 % , To tą różnicę czyli 11% musiałeś wpłacić do Polskiego US

Offline kosa29220

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Witam mam podobny problem jak kolega tylko ja zostałem źle rozliczony za rok 2011, wychodzi mi że mam oddać skatowi 10000 koron, w danii pracowałem ok 30 dni i niewiem co mam zrobić prosze bardzo o pomoc.

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248401
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26161
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32479
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29335
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9641
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa