poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ile średnio przycina Vikar?  (Przeczytany 33875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Mar 2013, 16:22:08 »
Aisak, w tym konkretnym przypadku to było mowa o kwocie 765.000 DKK.

http://www.tvmidtvest.dk/indhold/juletraesarbejdere-snydt-765000-kroner

Czy wszystko jest smarowane ? Nie wiem, źle to wygląda. Takie praktyki stosują przeważnie firmy której właścicielami są cudzoziemcy we wschodu czyli pieniądze nie zostają w Danii więc to raczej Duńczykom na rękę nie jest.

Przykładowo: Przyjmuję, że na jednym pracowniku agencja ma 35 Dkk netto/ godzinę
35*180 h miesiąc = 6300 DKK * 300 osób średnio w miesiącu = 1 890 000 DKK / miesiąc !!! Przecież to są niesamowite pieniądze ! Podałem tutaj liczbę 300 osób ale w pełnym sezonie dla wielu klientów agencji pracuje ponad 1000 osób ! Przecież to jest góra kasy !
Tak naprawdę jest to znacznie bardziej opłacalne i przynosi dużo większe zyski niż którakolwiek firma która tą agencje wynajmuję.  I tak naprawdę mimo tego , że związki wiedzą, SKAT wie to praktyki te są stosowane. Czyli jest pełny legal , tak ? Czyli te agencje mogą dać 20 DKK/godz i będzie dobrze ?
Nie można mieć pretensji do ludzi którzy przyjeżdżają na miesiąc, dwa , czy pół roku bo chcą sobie dorobić. Nie zawsze są świadomi tego , że pracują za małe jak na Danie pieniądze.

Nie jestem do końca w temacie, może mi ktoś napisać jakie ma korzyści, profity firma która jest objęta układami zbiorowymi ?

Sezonowo zatrudnieni płacą teoretycznie takie podatki jak wszyscy tylko w praktyce wygląda to inaczej. Przykładowo zarobią w skali roku 60 tysięcy, po odliczeniu przysługujących ulg w rzeczywistości płacą tylko na rynek pracy 8%.
Firmy, o ktorych ja pisalam  sa powazane, duze, w 100% dunskie.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Mar 2013, 16:23:14 »
Dla jednego prawo jest dobre dla drugiego nie.

Prawo "powinno" ochraniac pracowników ale nie moze niszczyc miejsc pracy.
A to juz wyzsza polityka.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Mar 2013, 16:26:54 »

Przykładowo: Przyjmuję, że na jednym pracowniku agencja ma 35 Dkk netto/ godzinę
35*180 h miesiąc = 6300 DKK * 300 osób średnio w miesiącu = 1 890 000 DKK / miesiąc !!! Przecież to są niesamowite pieniądze ! Podałem tutaj liczbę 300 osób ale w pełnym sezonie dla wielu klientów agencji pracuje ponad 1000 osób ! Przecież to jest góra kasy !
Tak naprawdę jest to znacznie bardziej opłacalne i przynosi dużo większe zyski niż którakolwiek firma która tą agencje wynajmuję.  I tak naprawdę mimo tego , że związki wiedzą, SKAT wie to praktyki te są stosowane. Czyli jest pełny legal , tak ?


Sezonowo zatrudnieni płacą teoretycznie takie podatki jak wszyscy tylko w praktyce wygląda to inaczej. Przykładowo zarobią w skali roku 60 tysięcy, po odliczeniu przysługujących ulg w rzeczywistości płacą tylko na rynek pracy 8%.
Wiesz, jak to jest, legal jest jak Kali miec ciastko i Kali zjesc ciastko ;). Powiem Ci im dluzej tutaj pracuje, i w wiekszej ilosci firm LEGALNIE I odprowadzjac NORMALNE podatki, tym szerzej mi sie oczy ze zdziwienia otwieraja i nareszcie zaczynam rozumiec polityka otwartych drzwi stosowana przed dunski rzad ;) 8)
Twoje wyliczenia tylko moje obserwacje potwierdzaja.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Mar 2013, 16:30:20 »
Dla jednego prawo jest dobre dla drugiego nie.

Prawo "powinno" ochraniac pracowników ale nie moze niszczyc miejsc pracy.
A to juz wyzsza polityka.
Czyli placmy "jelopom", jesli sie zgodza 30-40kr na godzine? A sami raczki umyjmy i napiszmy , jak to Polacy okradaja dunski system spoleczny?
Bez urazy æ, ale rece mi czasami opadaja, gdy widze, co sie dzieje. I chyba zaczynam rozumiec te "wyzsza polityke" ;) 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Seweryn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Mar 2013, 16:32:01 »
To ze firma zarabia to bardzo dobrze - beda miejsca pracy takze i w przyszlym roku.

...Nie jestem do końca w temacie, może mi ktoś napisać jakie ma korzyści, profity firma która jest objęta układami zbiorowymi ?...
Tego pytania wogóle nie rozumiem.


ae, to że firma pośrednictwa zarabia to dobrze ? Będą miejsca pracy w przyszłym roku ?

Przecież te pieniądze powinny trafiać do pracowników a nie do właścicielki agencji ! Będą miejsca pracy ? Przecież to nie agencje stwarzają miejsca pracy tylko pracodawcy,firmy. A te miejsca będą mimo wszystko, tylko lepiej żeby pieniądze trafiały do pracujących , a nie w połowie do agencji, czy nie ?

"Nie jestem do końca w temacie, może mi ktoś napisać jakie ma korzyści, profity firma która jest objęta układami zbiorowymi ?" Chodzi mi o to ,że jak pracodawca jest objęty układami zbiorowymi to m.in. musi zapewniać pracownikom ustaloną stawkę. Ale co ma w zamian ? Jakie korzyści ma z tego, że jest objęty   takim układem ? Bo przecież nie jest tam tak sobie.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Mar 2013, 16:34:35 »



"Nie jestem do końca w temacie, może mi ktoś napisać jakie ma korzyści, profity firma która jest objęta układami zbiorowymi ?" Chodzi mi o to ,że jak pracodawca jest objęty układami zbiorowymi to m.in. musi zapewniać pracownikom ustaloną stawkę. Ale co ma w zamian ? Jakie korzyści ma z tego, że jest objęty   takim układem ? Bo przecież nie jest tam tak sobie.
Swiety spokoj 8). W przypadku, gdy pracownik sie burzy 3F "uspokaja" ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Seweryn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Mar 2013, 16:58:56 »
Reasumując;
Zakładam firmę w Danii, agencję pracy tymczasowej. Szukam klientów oferując im "promocje" co bardzo się podoba Duńczykom bo zaoszczędzą. W biednych rejonach Polski daję ogłoszenia . 20zł/h plus mieszkanie!
Mam wielu chętnych !! Jest w wielu rejonach, zwłaszcza w pegeerowskich wioskach taka bieda i bezrobocie, że ludzie wszystkiego się chwytają ! Czyli na miejscu w Danii daję im 40 DKK / godzinę plus mieszkanie. 40 DKK *0,54 * 200h/miesiac = 4300 zł !! Ludzie są zadowoleni bo duże pieniądze zarobili , dziękują mi jeszcze za to i z podniesioną głową wracają do Polski zadowoleni , że stać ich żeby Marlboro kupić. Taka jest smutna prawda.

Przecież to jest pop...dolone ! Tak dalej być nie może bo bardzo źle to wróży dla wszystkich. Wyobraźcie sobie, że takie agencje pracy dające 60 DKK/h działają tak prężnie, że poza szkółkami leśnymi, rolnictwem, szklarniami zdobywają wielu klientów także w innych branżach. Z czasem przejmują 50 % rynku. I co wtedy ? Będzie dalej tak fajnie w Danii ? Przecież tak naprawdę to są chore układy i ktoś powinien się temu dobrze przyjrzeć, nie sądzicie ?

poloniainfo.dk

Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Mar 2013, 16:58:56 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Mar 2013, 17:10:16 »
Reasumując;
Zakładam firmę w Danii, agencję pracy tymczasowej. Szukam klientów oferując im "promocje" co bardzo się podoba Duńczykom bo zaoszczędzą. W biednych rejonach Polski daję ogłoszenia . 20zł/h plus mieszkanie!
Mam wielu chętnych !! Jest w wielu rejonach, zwłaszcza w pegeerowskich wioskach taka bieda i bezrobocie, że ludzie wszystkiego się chwytają ! Czyli na miejscu w Danii daję im 40 DKK / godzinę plus mieszkanie. 40 DKK *0,54 * 200h/miesiac = 4300 zł !! Ludzie są zadowoleni bo duże pieniądze zarobili , dziękują mi jeszcze za to i z podniesioną głową wracają do Polski zadowoleni , że stać ich żeby Marlboro kupić. Taka jest smutna prawda.

Przecież to jest pop...dolone ! Tak dalej być nie może bo bardzo źle to wróży dla wszystkich. Wyobraźcie sobie, że takie agencje pracy dające 60 DKK/h działają tak prężnie, że poza szkółkami leśnymi, rolnictwem, szklarniami zdobywają wielu klientów także w innych branżach. Z czasem przejmują 50 % rynku. I co wtedy ? Będzie dalej tak fajnie w Danii ? Przecież tak naprawdę to są chore układy i ktoś powinien się temu dobrze przyjrzeć, nie sądzicie ?
        Ja wlasnie o tych innych branzach wspominalam. Stawki sa jeszcze w miare, ale i tak w dolnych granicach przyzwoitosci. A firmy "corki", to kroja jak moga :-\. Firma np daje 140/h, firma corka 106/h. Legalne? Legalne 8).

Btw, znajomy Amerykaniec mowil mi, ze Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo. Teraz mu wierze ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Mar 2013, 17:17:57 »
Az takie proste to nie jest.

...Przecież te pieniądze powinny trafiać do pracowników a nie do właścicielki agencji ! Będą miejsca pracy ? Przecież to nie agencje stwarzają miejsca pracy tylko pracodawcy,firmy. A te miejsca będą mimo wszystko, tylko lepiej żeby pieniądze trafiały do pracujących , a nie w połowie do agencji, czy nie ?..

Firmy istnieja tylko dlatego ze agencje zapewniaja tania sile robocza. Jesli firma ma sama ztrudnic pracownika czyli odpowiednia stawka plus swiadczenia to bardzo mozliwe ze firma albo wybierze inny kraj do swojej produkcj albo zbankrutuje. Wynik nie ma miejsc pracy, przynajmniej dopóki swiadczenia socjalne sa tak latwo dostepne i tak wysokie jak w tej chwili.

...Chodzi mi o to ,że jak pracodawca jest objęty układami zbiorowymi to m.in. musi zapewniać pracownikom ustaloną stawkę. Ale co ma w zamian ? Jakie korzyści ma z tego, że jest objęty   takim układem ? Bo przecież nie jest tam tak sobie...
Pracodawca nie ma zadnych korzysci, podpisuje uklad dla swietego spokoju - patrz Vejlegården i 3F lockout.

...Czyli placmy "jelopom", jesli sie zgodza 30-40kr na godzine? ...
Nie nie "jelopom". Ludziom którym oplaca sie do Danii przyjechac i tu pracowac. Robia to z wlasnej, nieprzymuszonej woli, tylko dlatego ze to im sie oplaca.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Mar 2013, 17:20:53 »
...
Btw, znajomy Amerykaniec mowil mi, ze Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo. Teraz mu wierze...


Wolalbys zeby kazdy komu nie uda sie z wlasna firma byl skazywany na dozywocie? Ile Polaków otworzylo wlasne firmy budowlane, service, sprzatanie? Ilu musialo zamkanac? Trzeba ich tez karac?
To jak myslisz kto zaryzykuje i otworzy wlasna firme?
Skad wplyna pieniadze na dagpenge i kontanthjælp?
Krasnoludki?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Mar 2013, 17:30:03 »
A to przepraszam  :D

Oszustów nie sieja, sami rosna. Nawet tu na poloniainfo  ;D  firma prawopracy - tlumaczenia ze wszystkich jezyków  ;D ;D ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Mar 2013, 17:30:53 »
...
Btw, znajomy Amerykaniec mowil mi, ze Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo. Teraz mu wierze...


Wolalbys zeby kazdy komu nie uda sie z wlasna firma byl skazywany na dozywocie? Ile Polaków otworzylo wlasne firmy budowlane, service, sprzatanie? Ilu musialo zamkanac? Trzeba ich tez karac?
To jak myslisz kto zaryzykuje i otworzy wlasna firme?
Skad wplyna pieniadze na dagpenge i kontanthjælp?
Krasnoludki?
Nie zrozumialysmy sie. Ja napisalam o swiadomym zakladaniu firmy z zalozeniem, ze jak wszystkie szwindle nie przejda, to sie zbankrutuje i odrodzi na nowo, jak... feniks z popiolow.
Wlasciciel mojej firmy, Szacowny tubylec, na pytanie, kiedy beda pieniadze, odpowiada (smiejac sie ): "Nie wiem, a co mi zrobisz?"
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Mar 2013, 17:35:48 »
A to przepraszam  :D

Oszustów nie sieja, sami rosna. Nawet tu na poloniainfo  ;D  firma prawopracy - tlumaczenia ze wszystkich jezyków  ;D ;D ;D
Spoko :). Chcialam po prostu powiedziec, ze to nie jest wszystko takie czarno-biale , jak sie wydaje. Zlodzieje i oszusci Polacy robiacy w bambuko prostych, naiwnych oraz  latwowiernych tubylcow. Sprawa ma o wiele wiecej odcieni szarosci, niz myslimy...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Seweryn

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Mar 2013, 17:49:22 »
Az takie proste to nie jest.

Firmy istnieja tylko dlatego ze agencje zapewniaja tania sile robocza. Jesli firma ma sama ztrudnic pracownika czyli odpowiednia stawka plus swiadczenia to bardzo mozliwe ze firma albo wybierze inny kraj do swojej produkcj albo zbankrutuje. Wynik nie ma miejsc pracy, przynajmniej dopóki swiadczenia socjalne sa tak latwo dostepne i tak wysokie jak w tej chwili.

Tak od razu firma nie zbankrutuje :) Mogłaby jedynie zmniejszyć częściowo zatrudnienie, bez przesady.
Dla pracodawcy też w wielu przypadkach jest po prostu łatwiej wziąć agencje . Przykładowo potrzebuje 5 ludzi na 2 tygodnie, dzwoni do agencji i nic więcej go nie interesuje. Nie musi sam szukać, dzwonić. To samo na większym przykładzie: zbiór owoców. Gość potrzebuje 130 osób na 2 miesiące. Zatrudnia agencje i żadne inne sprawy administracyjne go nie obchodzą.

A dla pracownika jaki plus ? Żaden ! Dania takie państwo prawa, tak niby o pracownika dba a powiem Wam, że na przykładzie znajomych G prawda. Chłopaki dostają po 70 DKK na godzinę, nie są objęci świadczeniami emerytalnymi tylko ATP agencja płaci 180 DKK.

        Ja wlasnie o tych innych branzach wspominalam. Stawki sa jeszcze w miare, ale i tak w dolnych granicach przyzwoitosci. A firmy "corki", to kroja jak moga :-\. Firma np daje 140/h, firma corka 106/h. Legalne? Legalne 8).

Btw, znajomy Amerykaniec mowil mi, ze Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo. Teraz mu wierze ;D


4 lata temu chłopaki na szkółkach leśnych mieli po ok.105 DKK, 3 lata temu 80 DKK, rok temu 60-70 DKK. Teraz albo 60-70 albo umowy akordowe co przy normalnej pracy daje rezultaty godzinowe rzędu 45-60 DKK. Oczywiście można i więcej "zarobic" na akordzie ale kto długo pociągnie na 150% możliwości ?

Szkołki i szklarnie podaje jako przykład ale przecież  to samo może się w innych branżach zdarzyć. Brakuje tylko jak na razie odważnych.

Co do słów "Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo."

To tak właśnie działają te agencje, co chwila nowe nazwy, nowe adresy a ci sami "rządzący"/

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Mar 2013, 17:54:11 »
Tak od razu firma nie zbankrutuje :) Mogłaby jedynie zmniejszyć częściowo zatrudnienie, bez przesady.
Dla pracodawcy też w wielu przypadkach jest po prostu łatwiej wziąć agencje . Przykładowo potrzebuje 5 ludzi na 2 tygodnie, dzwoni do agencji i nic więcej go nie interesuje. Nie musi sam szukać, dzwonić. To samo na większym przykładzie: zbiór owoców. Gość potrzebuje 130 osób na 2 miesiące. Zatrudnia agencje i żadne inne sprawy administracyjne go nie obchodzą.

A dla pracownika jaki plus ? Żaden ! Dania takie państwo prawa, tak niby o pracownika dba a powiem Wam, że na przykładzie znajomych G prawda. Chłopaki dostają po 70 DKK na godzinę, nie są objęci świadczeniami emerytalnymi tylko ATP agencja płaci 180 DKK.


4 lata temu chłopaki na szkółkach leśnych mieli po ok.105 DKK, 3 lata temu 80 DKK, rok temu 60-70 DKK. Teraz albo 60-70 albo umowy akordowe co przy normalnej pracy daje rezultaty godzinowe rzędu 45-60 DKK. Oczywiście można i więcej "zarobic" na akordzie ale kto długo pociągnie na 150% możliwości ?

Szkołki i szklarnie podaje jako przykład ale przecież  to samo może się w innych branżach zdarzyć. Brakuje tylko jak na razie odważnych.

Co do słów "Dania to swietny kraj do robienia wlasnego biznesu i otwierania wszelkiego rodzaju firm, bankrutowania i....otwierania na nowo."

To tak właśnie działają te agencje, co chwila nowe nazwy, nowe adresy a ci sami "rządzący"/
Dokladnie jest , jak piszesz. Czas niestety/stety pokaze, czy dalej sie to wszystko bedzie toczyc do....dna, czy ktos (moze 3F, hehehehe) wreszcie zareaguje. Tylko po co? Jesli nie ma  w tym wlasnego interesu....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: ile średnio przycina Vikar?
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Mar 2013, 17:54:11 »

 

ile trwa ustawowo urlop

Zaczęty przez ile trwa ustawowo urlopDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5065
Ostatnia wiadomość 23 Cze 2009, 23:20:01
wysłana przez felis
ile metrażu ma to mieszkanie

Zaczęty przez plegiusDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5777
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2014, 18:06:54
wysłana przez Jomir
Ile kosztuje wysłanie kartki do Polski ?

Zaczęty przez _maniak_Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11592
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2007, 21:25:51
wysłana przez Manior
Barsel - ile powinna otrzymać mama?

Zaczęty przez michalpoloDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6318
Ostatnia wiadomość 30 Gru 2016, 01:03:07
wysłana przez roga
Ile może kosztować naprawa skutera?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3234
Ostatnia wiadomość 08 Lip 2017, 22:25:18
wysłana przez ArianV8