poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: PL BLACHY  (Przeczytany 3718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
PL BLACHY
« dnia: 29 Mar 2013, 18:29:32 »
dzis miałem kontrole politi i na pytanie ze wskazaniem dlaczego poruszam sie na nr pl odpowiedzialem papierami wskazując na zapis wydrukowany z strony Skat iz nie przebywam dłuzej niz 185 dni,kontraktem ,wycinkami z płacy i biletami potwierdzającymi moje zjazdy do pl i zostałem poproszony o bezpieczna jazde i życzenia miłego dnia,tak wiec nie trzeba sie chyba bac kontroli o ile sie ma takie papierki

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Mar 2013, 06:50:41 »
No i bardzo dobrze , chodź nie zmienia to faktu , że jak będziesz pracował dłużej niż te 185 dni to będziesz musiał podjąć jakieś decyzje. Jak znam życie ,politi sporządzi notatkę a to znaczy , że mogą cię jeszcze nie raz skontrolować a wtedy to już inna bajka. Więc radzę pomyśleć o pozwoleniu na poruszanie się autem po Danii na pl blachach. Pozdrawiam.

Krakers

  • Gość
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Mar 2013, 17:04:12 »
Hehe, bajkopisarstwa prosimy zaniechać ("tak wiec nie trzeba sie chyba bac kontroli o ile sie ma takie papierki"). Ogólnie to Politi chyba za bardzo się nie zna na przepisach.
Samochód należy przerejestrować w czasie 2 tygodni od przekroczenia granicy (nie dotyczy turystów). Gdybyś trafił na SKAT-owców ... to byś wracał piechotką, o ile nie masz pozwolenia - papierka, który umożliwia poruszanie się autem na zagranicznych blachach.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Mar 2013, 12:22:10 »
Sądzę Krakers , że należy chłopakowi wierzyć , co nie zmienia że takie sytuacje są nieliczne , gdyż należy on do mniejszości , czyli nowo-przyjezdnych obywateli. Większość problemów z tablicami rozpoczyna się później , z drugiej strony dobra rada , nie podpalaj się mar_fil bo następnym razem , nawet dzisiaj możesz faktycznie wracać piechotą jak pisał Krakers. Raz się uda a raz nie , nawet jeśli przepis obowiązuje to nie znaczy to , że politi nie może zająć twojego auta do wyjaśnienia. A na wyjaśnienie potrzeba czasu , pieniędzy no i auta brak.  Pozdrawiam

Krakers

  • Gość
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Mar 2013, 13:06:24 »
http://skat.dk/SKAT.aspx?oId=2091334&vId=0&lang=DA

"Hvis du flytter fast til Danmark og har en bil på udenlandske plader, som du vil bruge her, skal du registrere bilen i Danmark inden 14 dage fra du flytter hertil.

Hvis du skal opholde dig midlertidigt i Danmark (under 185 dage), kan du køre i en bil med udenlandske nummerplader uden at betale dansk registreringsafgift
."

- jeśli masz zamiar zostać w DK do 185 dni ... to możesz jeździć na zagranicznych blachach. Ale czy Wy myślicie, że można sobie jeździć ot tak, posiłkując się tym zapisem? - przecież to by była samowolka.

Dlatego dodali:
"
Sådan søger du om at køre i Danmark med udenlandske nummerplader

Du skal bruge blanket 21.059, hvis du vil søge om tilladelse til at køre i Danmark i din bil med udenlandske nummerplader.  Du må højst opholde dig i 185 dage i Danmark. Det koster 400 kr. at få behandlet sagen.

Du skal sende disse fire ting på e-mail til CRM@skat.dk eller med post til: SKAT, CRM, Helgeshøj Allé 9, 2630 Taastrup:

Blanket 21.059.
En kopi af køretøjets registreringsattest.
En ansættelseskontrakt eller en studiekontrakt, som skal dokumentere, hvor længe du skal opholde dig i Danmark.
Kvittering for, at du har betalt 400 kr.
"

- staraj się o pozwolenie, pokazując dokument, który stwierdza jednoznacznie, jak długo będziesz tutaj przebywał, no, bo jeśli będzie to więcej niż 185 dni to chwyta Cię od razu 2-tygodniowy termin na przerejestrowanie.

Trochę to nieczytalnie rozpisali, rodzielając jedno od drugiego tekstem ... no, ale taki był ich zamysł, a nie to, żeby każdy nowoprzybyły ludź mówił, że będzie tutaj przebywał nie więcej niż 185 dni a oni wierzyli na słowo i akceptowali zagraniczne blachy. Tak ja to widzę na podstawie tych przepisów.

Zatem jeśli mar-fil został spisany, termin 2-tygodniowy upłynie, pozwolenia nie będzie, no to kiepsko to widzę. I tam nie chodzi o to, że nie przebywasz tutaj jeszcze 185 dni, tylko o to, że możesz jeździć na zagranicznych blachach jeśli będziesz przebywał w DK do 185 dni (co oczywiście musi być udokumentowane).
« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2013, 13:16:43 wysłana przez Krakers »

Offline mar_fil

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Mar 2013, 15:19:33 »
miałem 2 razy papiery ze Skata odnośnie pozwolenia,a dostałem je po weryfikacji kontraktu,zjazdów do PL(bilety) i nie przekraczania 185 dni,mój szef zadzwonił do Skata i sie dopytał teraz co robic,odpowiedź dostał ze mam mieć udokumentowanie w aucie,w razie kontroli przedstawić organom kontrolnym i po sprawie,a nowo przyjezdnym nie jestem wiec KRAKERS swą powściągliwość zachowaj dla siebie,napisałem co mnie spotkało bo wiele osób interesuje sie tematem aut na pl blachach
co do zajęcia auta na poczet sprawdzenia stanu faktycznego to sie zgodze,nigdy nie mozna mieć pewności co POLITI zrobi,tak w kraju DK jak i PL

Krakers

  • Gość
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar 2013, 15:37:47 »
W pierwszym Twoim komentarzu nic nie wspominasz o pozwoleniu, poza tym ja tylko cytowałem przepisy i podałem ich interpretację, jak już coś robić to porządnie, bo można niepotrzebnie innym życie uprzykrzyć.

poloniainfo.dk

Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar 2013, 15:37:47 »

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Mar 2013, 16:55:04 »
O nowoprzyjezdnym to ja pisałem , gdyż wynikało to z twojego postu. A jak Krakers słusznie zauważył jazda na podstawie informacji skatowskiej o 185 dniach to co innego niż pozwolenie. Ja sam jeździłem kilka lat bez i kilka lat z pozwoleniami (ponieważ były czasowe , na rok a póxniej na pół roku)  , więc temat trochę mam ogarnięty. Więc pisz zawsze wszystkie ważne informacje aby nie wprowadzać ludzi w błąd , bo ja gdybym był nowy to pomyślałbym , że wydrukuję sobie ten przepis i po sprawie. A jak wiemy tak to nie działa. Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: PL BLACHY
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Mar 2013, 16:55:04 »

 

Niepolskie blachy

Zaczęty przez ManiorDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2094
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2010, 20:49:51
wysłana przez greg1969
ŻÓŁTE BLACHY-czy można jechać do Polski?

Zaczęty przez Nes007Dział Hydepark

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 25237
Ostatnia wiadomość 27 Gru 2012, 18:11:11
wysłana przez thecabb
kolorowe blachy

Zaczęty przez liliankaDział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3428
Ostatnia wiadomość 11 Maj 2009, 22:00:55
wysłana przez KARMA
nalot na polskie blachy w Aulum

Zaczęty przez rzeznik55Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 20971
Ostatnia wiadomość 03 Cze 2009, 12:20:18
wysłana przez mala_z_Aarhus
przerejestrowanie auta na polskich blachach na duńskie blachy

Zaczęty przez modliszkaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2700
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2017, 06:32:26
wysłana przez spooky