Ogólne > Pomoc!

Przyczepa kempingowa z Danii do Polski

(1/2) > >>

mirekg9:
Witam serdecznie rodaków przebywających w Danii.
Jeśli mój wątek nie powinien być w tym miejscu, to proszę moderatorów o jego przeniesienie. Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc mogę mieć małe kłopoty, lecz od razu mówię, że w wyszukiwarce szukałem takiego tematu, lecz nie znalazłem.

Moje pytanie brzmi następująco - chciałem udać się swoim samochodem do Danii i kupić tam przyczepę kempingową.
-Jak wyglądają sprawy tablic na przyczepie i ubezpieczenie?
-Czy mogę ciągnąć swoim samochodem, przyczepę na duńskich blachach?
-Czy osoba prywatna sprzedaje przyczepę z numerami i ubezpieczeniem, czy trzeba wyrobić numery przejazdowe i ubezpieczenie, aby wrócić do Polski? /jeśli tak, to jakie to są koszta?/
-Czy umowa kupna-sprzedaży i dowód rejestracyjny wystarczy mi do zarejestrowania w Polsce?
-Jak do tych spraw podchodzą komisy z przyczepami i co oni załatwią.
-Jaką dla Duńczyka ma wartość 1000-3000 kd? Pytanie to tyczy się odnośnie negocjacji i zbiciu z ceny. Jakie ceny realne wchodzą w rachuby. Nie chcę wyjść na głupca. Pytanie tyczy się jak kupno samochodu-jesteś na giełdzie i chcesz kupić jak najtaniej.
-Chcę kupić przyczepę która starczy mi na jakieś 8-10 lat, a nie jakiś "złom" w kraju, a nowsze lub zadbane - to już cholernie drogie.
Moje pytania są może śmieszne dla Was - mieszkających tam i pracujących już np. parę lat, ale ja jestem laikiem i nie znam innego języka - prócz polskiego.
Dziękuję za wyrozumiałość i w miarę szybką odpowiedź, gdyż na chwilę obecną, to ja sobie sam tak myślę, że nie będzie chyba żadnych trudności z transportem do kraju, więc chciałem w przyszłym tygodniu udać się do Danii.
Pozdrowionka z Polski.
Mirek z Łodzi.

Jutlandia:
PW.

panadol:
Witam serdecznie
Pozwolilem sobie odgrzebac stary temat. W najblizszych dniach mam plan pojechac na okolo tydzien do Danii w celach urlopowych. Rozgladam sie za przyczepa campingowa i widze sporo ciekawych ofert na guloggratis.dk
Moglby ktos podpowiedziec jak wrazie czego sprawnie zalatwic dokumenty zeby przyciagnac ja do Polski i bezproblemowo pozniej zarejestrowac ?
Zakup raczej od osoby prywatnej.
Pozdrawiam

mirekg9:
Witam.
Jak coś będzie Pan wiedział po powrocie, to proszę o jakiś opis.

Ja swoją zakupiłem w końcu w Holandii a nie w Danii.

Jomir:
Ja bym jednak polecala zakup od handlarza. Ceny moze nieco wyzsze, ale chociaz gwarancja jest.

Moja kolezanka kupila sobie camper, sliczny i wychuchany... jeno nieszczelny... trzy miesiace z nim walczyla, w koncu sie poddala i sprzedala dalej...
Kupila nieszczelny i sprzedala nieszczelny, taki .. goracy kartofel...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej