poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: "Wnoszę o"  (Przeczytany 31065 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Maj 2013, 11:59:56 »
Noooo, czesio! ales rozpetal "piekielko" tym psim tematem. ;D ;D ;D ;D ;D
Wiedziales, ze sprowokujesz ksztalcone glowy, czy tak przypadkiem wyszlo? ;D ;D ;D ;D ;D 8)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Maj 2013, 12:02:54 »
Reksio  jak masz "PMS" idz na spacer.
A jak chcesz mnie sprawdzic, to zadzwon do Ministerstwa Sprawiedliwosci.

To, ze Pani Zosia z Pania Stasia znaja sie, nie znaczy, ze musza mnie znac. Jak dla mnie, zaden to wyznacznik. Ale rozumiem, ze powinno mi byc przykro , tak ?  ;D
Osobiscie przez caly swoj pobyt w Danii poznalam troje tlumaczy, z tego dwie przysiegle.
Jedna chodzila ze mna do szkoly, a druga tlumaczyla dla mnie po przyjezdzie.

Moze Tobie sie wydaje, ze swiatek jest maly, dla niektorych moze jest  ;D

Moze Tobie sie wydaje, ze chce Cie osmieszyc. Tak nie jest. Oslabiam jedynie niemerytoryczne argumenty w stylu "ja tu jestem dluzej". Coz, na to poradze, ze mam dobry zmysl obserwacyjny?
A ze skaczesz mi do gardla, po malutkiej dygresji, tylko to potwierdza :)
Prosze... juz jestes w Danii 25 lat, a jeszcze niedawno bylo 18. Jak ten czas szybko lecii.....  ;D ;D ;D
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Maj 2013, 12:21:25 »
Wszyscy ci co mieli cokolwiek istonego do powiedzenia w temacie byli zgodni, ze tresc i forma listu jest uzalezniona od tematu i adresata. Pomimo wszystko nadal namietnie dyskujecie nad malo istotnymi szczegolami; w kazdej skardze czy odwolaniu najwazniejsza jest krotka, przejrzysta argumentacja poparta faktami, a nie pare podobnych do siebie slowek. Tego rodzaju listy nie czytaja filolodzy tylko urzedasy lub personel techniczny.

A poza tym: Czy kiedykolwiek ktokolwiek wam przyznal racje w jakiejkolwiek forumowej dyskusji? To by bylo niespotykane :) Sadze, ze autorka powinna zamknac watek bo nic madrego/pozytecznego tutaj nie zostanie juz napisane.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Maj 2013, 12:40:17 »
Generalnie, abstrahując od tego tematu i dyskusji między Jomir a Reksiem - czy dyskutujemy z drugą osobą po to, by ktoś trzeci nam przyznał rację ???  ???Hm... 8)
Ja jak z kimś dyskutuję (np. z Makarem o polityce  ;) ), to nie po to, by ktoś mi przyznał rację, tylko by pokazać adwersarzowi swój pogląd na sprawę.
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Maj 2013, 12:50:47 »
Dokladnie!
Ktos pyta, ktos odpowiada. Odpowiedzi moze byc wiele, niech pytajacy sam wybierze sobie wersje, zwlaszcza, ze watek zostanie, moze jeszcze komus innemu na cos sie przyda?

Styl pisania mam jaki mam, a i czasu niewiele, po co dopatrywac sie w moich tekstach tego czego nie ma?
Aczkolwiek, jezeli ktos wywoluje mnie do tablicy to jezyka w gebie nie zapominam. A ze resztki temperamentu mi zostaly (starosc nie radosc) , to nikt mi do "zupy dmuchal czy plul nie bedzie"  ;D ;D ;D
To tak z humorem :)
Madry zrozumie, a glupi pomysli co pomysli :)
Milego dnia!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Maj 2013, 13:01:06 »
Czasem ktos mylac sie, pisze oczywiste bzdury i to mu sie udowadnia...W dyskusjii "overveje" contra "revurdere" nikt nie popelnil bledu i popisy (walka o medale?) paru osob byly zbyteczne. Jomir: zamkniety watek nie jest zmazany.

Betti : Nie trzecia osoba tylko "przeciwnik" i nie w skomplikowanej politycznej dyskusji..
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2013, 13:26:20 wysłana przez zpatentem »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Maj 2013, 13:03:01 »
Noooo, czesio! ales rozpetal "piekielko" tym psim tematem. ;D ;D ;D ;D ;D
Wiedziales, ze sprowokujesz ksztalcone glowy, czy tak przypadkiem wyszlo? ;D ;D ;D ;D ;D 8)

Zdaje sie, ze pomylilem watki, myslalem o zupelnie innym a przypadkiem napisalem tu sorrki.

poloniainfo.dk

Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Maj 2013, 13:03:01 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Maj 2013, 13:43:45 »
Znaczy: "przepraszam czy jest suchy chleb dla konia" ? :)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2013, 13:57:34 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Maj 2013, 14:04:53 »
Reksio  jak masz "PMS" idz na spacer.
A jak chcesz mnie sprawdzic, to zadzwon do Ministerstwa Sprawiedliwosci.

To, ze Pani Zosia z Pania Stasia znaja sie, nie znaczy, ze musza mnie znac. Jak dla mnie, zaden to wyznacznik. Ale rozumiem, ze powinno mi byc przykro , tak ?  ;D
Osobiscie przez caly swoj pobyt w Danii poznalam troje tlumaczy, z tego dwie przysiegle.
Jedna chodzila ze mna do szkoly, a druga tlumaczyla dla mnie po przyjezdzie.

Moze Tobie sie wydaje, ze swiatek jest maly, dla niektorych moze jest  ;D

Moze Tobie sie wydaje, ze chce Cie osmieszyc. Tak nie jest. Oslabiam jedynie niemerytoryczne argumenty w stylu "ja tu jestem dluzej". Coz, na to poradze, ze mam dobry zmysl obserwacyjny?
A ze skaczesz mi do gardla, po malutkiej dygresji, tylko to potwierdza :)
Prosze... juz jestes w Danii 25 lat, a jeszcze niedawno bylo 18. Jak ten czas szybko lecii.....  ;D ;D ;D

Oj ty tłumaczu nigdzie nie istniejący, jestem tu 25 lat a różnica między naszym pobytem wynosi 18 lat. To ty czytać nawet nie umiesz? Czy za trudne było dla ciebie zdanie, że jestem tu dłużej od ciebie o 18 lat? Ha ha ha, dobra jesteś, niektóre kręgi są właśnie bardzo małe i należą do nich nieliczni. Niektórzy zaś tak jak mi powiedziała osoba, która zna cię prywatnie, przyjeżdżają znikąd, gdzie były nikim, i zgrywają wielką panią bo załapały się na męża. Nie moje słowa, podkreślam, bo ja cię nie znam. Dla mnie przedstawiasz typowy egzemplarz "wannabe".

A pisałam jedynie, co inni forumowicze mi pisali o tobie, kiedy tego forum tak dobrze nie znałam. Teraz mogę sama zobaczyć że jesteś zwykłą pieniaczką, która panicznie boi się o swoją wirtualną pozycję  ;D  ;D  ;D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Maj 2013, 14:10:44 »
Generalnie, abstrahując od tego tematu i dyskusji między Jomir a Reksiem - czy dyskutujemy z drugą osobą po to, by ktoś trzeci nam przyznał rację ???  ???Hm... 8)
Ja jak z kimś dyskutuję (np. z Makarem o polityce  ;) ), to nie po to, by ktoś mi przyznał rację, tylko by pokazać adwersarzowi swój pogląd na sprawę.

Masz rację, jeśli o mnie chodzi po prostu nie lubię jeśli w czymś jestem mocna, że ktoś, kto w danym temacie wie mniej, zaczyna się wymądrzać. A jak pisałam wcześniej mocna jestem w trzech tematach  ;D Psy, języki duński i ang. i florystyka, aczkolwiek z tą ostatnią nie mam tyle styczności co kiedyś. Każdy ma jakąś dziedzinę w której jest specem, ja nie uczę ojca jak ma dzieci robić, ale jeśli jestem w czymś dobra to nie pozwolę byle komu sobie na głowę wejść i próbować mnie przekonać że czarne to białe, bo on tak chce  ;) Nie wtryniam się co do innych doświadczenia ale nie pozwolę żeby ktokolwiek mnie ośmieszał jeśli chodzi o moje, a CV rzeczywiście mam zapełnione  ;D, co dla niektórych jest nie do zniesienia najwyraźniej.
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Maj 2013, 14:11:38 »

Definicja mojego zdania? Uśmiałam się bo opisałaś własne  ;D  ;D  ;D i pokazałaś że nie czytasz ze zrozumieniem. Ja właśnie napisałam jak byk o niuansach. No cóż jak komuś "nieomylnemu" jak ty wytknie się błąd to awantura gotowa. Mój post był napisany grzecznie ale skoro mam się zniżyć do twojego poziomu to ok. Też potrafię.


Na zakonczenie, wez gleboki oddech, przeczytaj moj tekst raz jeszcze i rozesmiej sie pelna piersia nad umiejetnoscia czytania z rozumieniem, moze PMS ci przejdzie.

Ja skonczylam dywagacje na wyzszoscia slowa "revurdrere" czy "overveje" .
Ja mowie o roznicy  "at anmode om en overvejelse af sagen..." a "at tage sagen op til overvejelsen".

Naprawde nie widzisz filologicznej roznicy w tych zdaniach???
Nooo... a teraz smiejemy sie ... buhahahaha...  ;D ;D ;D

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Maj 2013, 14:13:11 »
Oj ty tłumaczu nigdzie nie istniejący, jestem tu 25 lat a różnica między naszym pobytem wynosi 18 lat. To ty czytać nawet nie umiesz? Czy za trudne było dla ciebie zdanie, że jestem tu dłużej od ciebie o 18 lat? Ha ha ha, dobra jesteś, niektóre kręgi są właśnie bardzo małe i należą do nich nieliczni. Niektórzy zaś tak jak mi powiedziała osoba, która zna cię prywatnie, przyjeżdżają znikąd, gdzie były nikim, i zgrywają wielką panią bo załapały się na męża. Nie moje słowa, podkreślam, bo ja cię nie znam. Dla mnie przedstawiasz typowy egzemplarz "wannabe".

A pisałam jedynie, co inni forumowicze mi pisali o tobie, kiedy tego forum tak dobrze nie znałam. Teraz mogę sama zobaczyć że jesteś zwykłą pieniaczką, która panicznie boi się o swoją wirtualną pozycję  ;D  ;D  ;D
I tak trzymaj Reksio!!!!
Mysle, ze Mala Czarna to bardzo wiarygodne zrodlo informacji  ;D ;D ;D
Ze nie wspomne, ze nigdy nie poznala mnie osobiscie :)
I nie pisz, ze nie ona, bo oprocz niej prywatnie znam 5 osob.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2013, 14:24:50 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Maj 2013, 14:27:47 »
Ja sie posikam, ze smiechu, no musze do kibelka ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Maj 2013, 14:38:10 »
Ale sie temat (?) rozkrecil  ;D

A te 25 lat to od którego roku zycia? Bo znam takich co sie chwala dziesiecioletnim stazem...a przyjechali z mamusia bedac dzieckiem  ;D

Taki fajny dzien i tyle smiechu  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Maj 2013, 14:40:09 »
Jestem rozczarowana brakiem komentarza na temat braku umiejętności czytania u ciebie, zanim zaczniesz innych poprawiać  ;D  ;D  ;D Już doczytałaś co napisałam na temat 25/18 lat i przestałaś się z tego śmiać?  8)

Nie mogę nie napisać że to nie Mała Czarna, bo jej nie znam, a nie będę wsypywać ludzi, którzy piszą do mnie na privie tylko po to, żeby tobie coś udowodnić  ;D

Wróżką to ty chyba jesteś tak dobrą jak i w innym fachu bo nie mam PMS, jestem tuż po okresie  ;D  ;D  ;D i nie piszę o innych formach tylko różnicy overveje/revurdere bo o tym była dyskusja.

Buziaczki i śmiejmy się dalej razem  ;D

"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

poloniainfo.dk

Odp: "Wnoszę o"
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Maj 2013, 14:40:09 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13253
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9432
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9456
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9945
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
"Polnocny Jylland" - co to?

Zaczęty przez stettinerDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15026
Ostatnia wiadomość 03 Paź 2007, 23:28:29
wysłana przez stettiner