poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: bez konserwantow  (Przeczytany 40594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Kwi 2013, 00:41:12 »
to tak jak z kobieta zamykasz oczka i sobie mozesz wyobrazac co chcesz .dobre checi i jest ok!

Jesli chodzi o kobiety staram sie tak, aby nie musiec tego robic co piszesz, hahahaha

varszafiak

  • Gość
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Kwi 2013, 06:48:26 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Kwi 2013, 10:05:28 »
bez konserwantow   http://www.fakt.pl/Naukowiec-Jedzcie-robaki-,artykuly,93269,1.html#miniPoll

mniam, mniam i jak apetycznie wygladaja te krewetki! 8)
Tylko nic nie pisza czy maja sie jeszcze ruszac czy nie? coz za zaniedbanie! >:( :( :(  No i gdzie ten znaczek eko???????

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Kwi 2013, 12:18:26 »
liczylam na nazwy konkretnych produktow :(

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Kwi 2013, 16:13:23 »
maggie, ale naprawdę zywność najmniej przetworzona, czyli mięso, warzywa, owoce itd. to najmniejsze ryzyko "zastania tam" konserwantów. O co ci chodzi?O zdrową żywność ale "z torebki"?
Wiesz, jest takie stare powiedzonko- "nie można zjeść ciastka i nadal go mieć".
Albo chcemy się odżywiać zdrowo i wtedy sami sobie gotujemy , z podstawowych surowców, albo kupujemy jedzenie przetworzone i wtedy....cóż...
Ktoś podał przykład sosów Dolmio.
A co w nich takiego szczególnego, że samemu z koncentratu pomidorowego (nie mają konserwantów, bo ich nie potrzebują) i innych świezych składników w 10 minut nie przygotujemy???
Zresztą, nie napisałaś dokladnie, o jakie produkty Ci chodzi.Wędliny?Gotowe dania? Przetwory mleczne? Trochę się się wyraź precyzyjniej;).
" Polak gorszego sortu"

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Kwi 2013, 17:53:28 »
Maggie pij mleko økologisk i jajka kupuj  ,na reszte machnij reka
kupilam ostanio w Polsce serek kanapkowo-sernikowy , pisze ze bez konserawantow ale czy mozna w to wierzyc?Fakt ze smakuje bardzo dobrze.Mysle, ze w smaku poznasz roznice czy cos bardzo chemiczne czy nie.Na osiedlowym targu we Wroclawiu moja mama kupila ser i maslo prosto ze wsi , wcale nie tanie, ale zjelczale bylo bleee.Ja kupilam przyprawy pieknie pachna i smakuja, i sa niby naturalne a jak sprawdze  ::).
W Niemczech tez maja pelno BIO produktow ,i pelno takich codziennych targow ze zdrowa zywnoscia, jak mieszkasz na Jylland jedz tam i kup,jest tanio.

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Kwi 2013, 18:31:48 »
No tak, moze rzeczywiscie malo precyzyjnie napisalam, ale podam przyklad: wczoraj na zakupach w dużym duńskim sklepie chciałam kupić wedline, oglądałam wszystkie jakie są i w każdej były konserwanty, kupiłam taka w której było ich najmniej. Sery-to samo. Nie chodzi mi o jedzenie z torebki ale produkty codziennego użytku które są w lodówce.




Maggie pij mleko økologisk i jajka kupuj  ,na reszte machnij reka
kupilam ostanio w Polsce serek kanapkowo-sernikowy , pisze ze bez konserawantow ale czy mozna w to wierzyc?Fakt ze smakuje bardzo dobrze.Mysle, ze w smaku poznasz roznice czy cos bardzo chemiczne czy nie.Na osiedlowym targu we Wroclawiu moja mama kupila ser i maslo prosto ze wsi , wcale nie tanie, ale zjelczale bylo bleee.Ja kupilam przyprawy pieknie pachna i smakuja, i sa niby naturalne a jak sprawdze  ::).
W Niemczech tez maja pelno BIO produktow ,i pelno takich codziennych targow ze zdrowa zywnoscia, jak mieszkasz na Jylland jedz tam i kup,jest tanio.

poloniainfo.dk

Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Kwi 2013, 18:31:48 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Kwi 2013, 18:34:15 »
liczylam na nazwy konkretnych produktow :(
jablko, gruszka, mleko, mieso drobiowe... dalej? ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Kwi 2013, 20:04:15 »
No,to , oczywiście, zalezy, gdzie kupujesz... :-\
Kupując w markecie raczej trudno liczyc na świeżą, bez konserwantów żywność.
Możesz kupować np . mięso i sama upiec- ja tak robię i wolimy to od tych niedobrych duńskich kiełbas.Wyjątkiem jest hamburgerryg, który, mimo, ze zapewne "nafaszerofany" tym i owym, i tak nam smakuje.Ale ten w całości, wędzony.
Co do serów- są sklepy specjalistyczne, z dobrymi, dojrzewającymi serami.No, ale to kosztuje, tak, jak mięso i inne produkty u dobrego rzeźnika.Znów coś za coś, niestety...
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Kwi 2013, 22:16:25 »
No,to , oczywiście, zalezy, gdzie kupujesz... :-\
Kupując w markecie raczej trudno liczyc na świeżą, bez konserwantów żywność.
Możesz kupować np . mięso i sama upiec- ja tak robię i wolimy to od tych niedobrych duńskich kiełbas.Wyjątkiem jest hamburgerryg, który, mimo, ze zapewne "nafaszerofany" tym i owym, i tak nam smakuje.Ale ten w całości, wędzony.
Co do serów- są sklepy specjalistyczne, z dobrymi, dojrzewającymi serami.No, ale to kosztuje, tak, jak mięso i inne produkty u dobrego rzeźnika.Znów coś za coś, niestety...

Ja tam wole szynke szwardzwaldzka z Lidla, albo cos lufttorret.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwi 2013, 23:28:07 »
Szynka Szwarcwaldzka to nie duńska kiełbasa  ;D.
Fakt, zapomniało mi się o niej  :-[ ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Kwi 2013, 15:08:29 »
wlasnie , dobra tez jest parmenska szynka ,nieraz tanio mozna kupic w Kvickly.pasztety økologisk sa nawet w netto ,i dobrze smakuja, sery tez ,marchewka ekologiczna  .nie jest zle ...
jakbyscie zobaczyli to co jedli w    Dani 20 lat temu -to byl szajs!sam chleb fransk tost i margaryna Lissette w netto byla!bardzo ubogo bylo ,owoce byly tansze,ale  teraz jest raj...wtedy chodzilam do Favora (teraz super Best)i w kolko jadlam jakis zolty ser ktory mi podchodzil... chuda bylam jak anorektyczka. ;D

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Kwi 2013, 16:19:34 »
Ayme,

Czasem odnosze wrazenie, ze podprowadzasz swoim pacjentom lekarstwa :) bowiem czesto bredzisz.

20 lat temu byla tu jeszcze konkurencja np. byl favør, samodzielna Irma i Iso teraz sa monopole Dansk Supermarket (netto,bilka, føtex) czy COOP (brugseny,fakta, Irma) ktore w duzej mierze decyduja o tym co mieszkancy Danii maja jesc (na czym tez jest najwiekszy awans). Dlatego tez sa wszedzie w tej samej cenie takie same sery, wedliny i z reguly podle mieso z wstrzyknieta woda.Sklepy z serami padly, tak jak i rzeznicy.Zeby kupic cokolwiek dobrego musisz pochodzic po wielu sklepach i niestety czesto przeplacic, oczywiscie jak jestes wybredna.
Dla mnie dunskie pålæg'i sa przesolone bez smaku i zapachu tak samo jak beznadziejne jest mieso z discount supermarketow.

Faktem tez jest, ze przecietni dunczycy kupuja "ceny" a nie smaki bo tak zostali wychowani.

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Kwi 2013, 23:21:45 »
No tak widze ze cos nowego  brales  :o
wiec pojdzmy dalej- znam Zyda, ktory przyjechal do Dani w latach 60tych i tez chwali ,ze wtedy same Irmy byly, nie to co teraz Netta , nawet pokazywal na Nørrebro Station gdzie jest Netto, ze tam ekskluzywny magazyn sie miescil ;D ;D i co mi po tym ?sama widzialam jak upadlo paru rzeznikow i sklepow z serami...moze ja po dunsku mysle, ale ja za malutki kawalek zeschnietej kielbasy u rzeznika nie zaplace 200 kr, bo tyle zaspiewal chwalac ze to krakau pølse ;D ;D
Ale ja pisze o zwyklym Netto , ma o niebo lepszy wybor teraz  niz 20 lat temu , a tam kupuje wiele rzeczy bo nie jestem milionerem  ;).

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwi 2013, 01:06:22 »
ayme ::)

Co ma znajomy zyd, dom towarowy na Nørrebro, lata 60 z twoim postulatem, ze 20 lat temu byl szajs w sklepach?
Piszesz to majac doswiadczenia tylko z Netta, co powinnas juz na wstepie oznajmic.Rzeczywiscie obecnie Netto ma wiekszy wybor..ale nadal badziewia. Dobre sklepy niestety padly bo nie wytrzymaly konkurencji supermarketow A.P Møller'a i Coop'a.

Zapewniam cie ze 20 lat temu bylo wiecej bardziej ambitnych i konkurujacych sklepow spozywczych na rynku, co oznaczalo mniejsze ceny i bardziej zroznicowany asortyment.

Krakowska u dunskiego rzeznika za 200 gdzie, jak?
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi 2013, 01:56:01 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Kwi 2013, 01:06:22 »

 

Zabawna tgirl szuka mężczyzny bez uprzedzeń!

Zaczęty przez JennyTSDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3488
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2022, 19:58:27
wysłana przez JennyTS
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16288
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
BEZ TEMATU

Zaczęty przez seba08Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6466
Ostatnia wiadomość 21 Sty 2012, 23:41:34
wysłana przez seba08
Jak z Danii można oglądać tvnplayer ipla czy tvp bez blokady?

Zaczęty przez ochlap35Dział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29517
Ostatnia wiadomość 15 Paź 2018, 19:29:59
wysłana przez Kubens
Festiwal Życia w duchu Porozumienia bez Przemocy! w Danii koło Odense!

Zaczęty przez annaprzybylakDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9025
Ostatnia wiadomość 12 Cze 2012, 21:20:02
wysłana przez aarhusN