poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: bez konserwantow  (Przeczytany 40591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Kwi 2013, 17:06:19 »
Mi to lotto, bo omijam szerokim lukiem takie przybytki i jadam w domu. Czasem w lokalu kawa i ciastko. Na miescie ostatecznie w drodze awarii jakis hotdog lub pizza co tez mnie trafia bo u Syryjczyka nie Włocha (ale przynajmniej znam lokal i higiene bo wszystko na Twoich oczach robia).

Offline ayme

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 36
  • -Otrzymane: 48
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: +1/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Kwi 2013, 17:15:49 »
tak wlasnie, po prostu taniej jest jak kucharze posprzataja zamiast sprzataczek ,a oni po prostu nie maja ani czasu ,ani sily wieczorem sprzatac.
Czesto kucharze w dunskich restauracjacjh jada na kokainie zeby zapie ...c ,a wieczorem pala hasz na uspokojenie zeby zasnac ...to sa wraki ludzkie.kiedys slyszalam o polskim szefie kuchni gdzies kolo Vanløse, co byl chory psychicznie, krzyczal  jak opetany na personel, nie umyty ,okropnie wygladal ,ale podobno zdolny byl :o 

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Kwi 2013, 17:36:07 »
tak wlasnie, po prostu taniej jest jak kucharze posprzataja zamiast sprzataczek ,a oni po prostu nie maja ani czasu ,ani sily wieczorem sprzatac.
Czesto kucharze w dunskich restauracjacjh jada na kokainie zeby zapie ...c ,a wieczorem pala hasz na uspokojenie zeby zasnac ...to sa wraki ludzkie.kiedys slyszalam o polskim szefie kuchni gdzies kolo Vanløse, co byl chory psychicznie, krzyczal  jak opetany na personel, nie umyty ,okropnie wygladal ,ale podobno zdolny byl :o

Zaraz chory....... na rente sie pewnie sterowal!

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Kwi 2013, 17:59:05 »
tak wlasnie, po prostu taniej jest jak kucharze posprzataja zamiast sprzataczek ,a oni po prostu nie maja ani czasu ,ani sily wieczorem sprzatac.
Czesto kucharze w dunskich restauracjach jada na kokainie zeby zapie ...c ,a wieczorem pala hasz na uspokojenie zeby zasnac ...to sa wraki ludzkie.kiedys slyszalam o polskim szefie kuchni gdzies kolo Vanløse, co byl chory psychicznie, krzyczal  jak opetany na personel, nie umyty ,okropnie wygladal ,ale podobno zdolny byl :o
masakra jakas, hahahah. U nas nie jada na speedach ale w d..ie maja sprzatanie, pajeczyn tam, jak w chaszczach od lat nie uczeszczanych. a jak wlasciciel hotelu zarzadza odsyfianie , jak juz zarciem zepsutym na restauracje zalatuje, to robia to z takim buntem w oczach ze...wspolczuje potem gosciom w restauracji 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Kwi 2013, 18:48:44 »
Kurde ..moje życie to podle zarcie w barach i innych przybytkach rozkoszy dla podniebienia- wiec proszę mnie tu już nie stresowac..

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Kwi 2013, 18:57:22 »
Kurde ..moje życie to podle zarcie w barach i innych przybytkach rozkoszy dla podniebienia- wiec proszę mnie tu już nie stresowac..
a mowilam 8), albo...a nie mowilam, hihi ;)
 Chociaz raczej to pierwsze, ze znanych ogolnie wzgledow ;)

"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Kwi 2013, 19:05:30 »
Kurde ..moje życie to podle zarcie w barach i innych przybytkach rozkoszy dla podniebienia- wiec proszę mnie tu już nie stresowac..

Ja omijam zas z daleka, bo nie lubie jak mi danie szczeka.....

poloniainfo.dk

Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Kwi 2013, 19:05:30 »

piotr1

  • Gość
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Kwi 2013, 19:14:09 »
Ja omijam zas z daleka, bo nie lubie jak mi danie szczeka.....

No a ja myślisz lubię?? :o
Wprawdzie nic mi jeszcze z talerza nie uciekło,zawsze udawało mi sie złapać na widelec w ostatniej chwili..
To konieczność życiowa spowodowana praca, nic nie mogę poradzić ani wymyśec co by to zmienić....

Noooo...aisak...hmmm....taaakkk....no coz...zgadzam sie w całej rozciągłości Twojej niezrozumialej wypowiedzi   ;)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Kwi 2013, 19:20:46 »
No a ja myślisz lubię?? :o
Wprawdzie nic mi jeszcze z talerza nie uciekło,zawsze udawało mi sie złapać na widelec w ostatniej chwili..
To konieczność życiowa spowodowana praca, nic nie mogę poradzić ani wymyśec co by to zmienić....

Noooo...aisak...hmmm....taaakkk....no coz...zgadzam sie w całej rozciągłości Twojej niezrozumialej wypowiedzi   ;)

A ja myslalem, ze to aisak ma byc ta rada i sposobem na zmiane Twego stanu faktycznego w odniesieniu gastronomicznym (no i nie tylko)! hahahah

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Kwi 2013, 19:31:48 »
A ja myslalem, ze to aisak ma byc ta rada i sposobem na zmiane Twego stanu faktycznego w odniesieniu gastronomicznym (no i nie tylko)! hahahah
co ja lalka jestem na wystawie :o? raz jeden raz drugi sie na ...kulinaria wprasza ;) ;D

niby jak to klasycy mowia, powroce do korzeni z moim: naj tak 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Kwi 2013, 19:35:59 »
...Dunczycy juz dawno odkryli "obce" jedzenie bo najwiecej nowootwartych restauracji to orientalne, wloskie czy meksykanskie; dunskich restauracji prawie nie ma, zostaly tylko nieliczne frokostowe (Kopenhaga). W kafejkach nic dunskiego do zjedzenia juz tez nie dostaniesz...

W Danii nie ma tradycji jedzenia w restauracji, owszem mniejsze grupki gdzies tam ale normalnoscia jest jadanie w domu, zrobienie czegos samemu, wlasnorecznie upieczony chleb. Taka moda. Te etniczne restauracje - jedz ile mozesz za 200 kr - ta dla ludzi którzy lubia duzo i tanio a ze wiekszosc zpuszek i mrozonek?

...Powtarzam: przecietni dunczycy preferuja "ceny" niz jakosc i dlatego tez discounty maja tutaj ogromne powodzenie.
Pewnie tez wiesz, ze nic "normalnego wyzszej kategori" nie znajdziesz w netto, fakcie, lidlu, aldi...

Albo najtanszy sklep albo jakosc...tak jest na calym swiecie :-) W Lidlu nie kupuja ludzie szukajacy jakosci i przezyc kulinarnych, tylko zeby bylo szybko i tanio.

...Noma? Dlugo czekania (venteliste) ogromne ceny, aczkolwiek z ciekawosci chetnie bym sie tam dal zaprosic :) . Kolega anglik z Londynu opowiadal, ze w czasie olimpiady restauracja miala tam goscine wystepy i dostala okropne recenzje (nie sprawdzalem jednak tego).
Paru kucharzy po pobycie w Nomie pootwieralo wlasne restauracje z mniejszymi cenami i dobrymi recenzjami
..
Bardzo mozliwe ze kolega Anglik cos tam opowiada ale 2 gwiazdki Michelin mówia za siebie, ile to juz lat z rzedu?

Ogromne ceny? Albo jakosc albo ilosc, zawsze mozna pójsc do greckiej - ta´selv bord for 160 kr :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Kwi 2013, 19:38:07 »
Tylko czy "przeciętny Duńczyk" jada w Nomie?
Tak na codzień?
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Kwi 2013, 19:38:28 »
co ja lalka jestem na wystawie :o? raz jeden raz drugi sie na ...kulinaria wprasza ;) ;D

niby jak to klasycy mowia, powroce do korzeni z moim: naj tak 8)

Kazdy te kulinaria i wiktualy pojmuje po swojemu  ;) ;D ;D ;D

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Kwi 2013, 19:39:19 »
ja doslownie, a Ty?
cos jakby glodnemu chleb na mysli, hehehe?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Kwi 2013, 19:40:55 »
Tylko czy "przeciętny Duńczyk" jada w Nomie?
Tak na codzień?
co wy dziewczyny tak z ta Noma? nie ma sie co podniecac zwykla knajpa z odebranymi gwiazdkami. a snobowac :o?
hheheh, znam lepsze sposoby 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: bez konserwantow
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Kwi 2013, 19:40:55 »

 

Zabawna tgirl szuka mężczyzny bez uprzedzeń!

Zaczęty przez JennyTSDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3463
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2022, 19:58:27
wysłana przez JennyTS
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16288
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
BEZ TEMATU

Zaczęty przez seba08Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6465
Ostatnia wiadomość 21 Sty 2012, 23:41:34
wysłana przez seba08
Jak z Danii można oglądać tvnplayer ipla czy tvp bez blokady?

Zaczęty przez ochlap35Dział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29514
Ostatnia wiadomość 15 Paź 2018, 19:29:59
wysłana przez Kubens
Festiwal Życia w duchu Porozumienia bez Przemocy! w Danii koło Odense!

Zaczęty przez annaprzybylakDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9023
Ostatnia wiadomość 12 Cze 2012, 21:20:02
wysłana przez aarhusN