poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zrywanie jablek  (Przeczytany 11154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnieszka

  • Gość
Zrywanie jablek
« dnia: 24 Cze 2006, 21:38:31 »
Witam wszystkich. Chcialam spytac czy mozliwe jest dostac w Danii prace przy zrywaniu jablek? Wiem ze dobrze sie na tym wychodzi. Jak szukac. Pomozcie prosze. Czy nie za pozno juz na szukanie takiej pracy. Pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Cze 2006, 22:29:18 »
.
Na forum Praca jest kilka watków dotyczacych pracy sezonowej . M.in. \"Szukanie pracy sezonowej\" . Problem w tym ze oficjalne zapisy na www.seasonalwork.dk zostaly zakonczone 30.04. ze wzgledu na dosc dluga procedure zalatwiania zezwolen na prace . Tak ze ewentualnie moglabys tylko dostac cos od kogos kto by zrezygnowal - ale przy jablkach to malo prawdopodobne poniewaz na nich sie rzeczywiscie dobrze wychodzi .

W Szwecji nie potrzeba zezwolen na prace i moze tam moglabys sie jeszcze na cos zalapac . Szukac najlepiej przy pomocy ksiazki telefonicznej na ínternecie i wysylanie standartowych maili - tak jak to jest opisane w poscie \"Bron masowego razenia\" .

Offline sixthus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lip 2006, 15:19:15 »
Cześć.
My również mamy podobnie, wiemy że jest późno i chcielibyśmy znaleźć pracę zaczynająć od połowy sierpnia. Zmagamy się ze stonami po duńsku, wiemy o formalonościach, choć zdajemy sobie sprawę, że jak farmemr potrzebuje, to dzieje się zwykle wszystko szybko. Ale gdzie takich farmerów w potrzebie szukać? Ktoś z Was wie? Pozdrawiamy z Wrocławia! Kaśka i Grzegorz

Offline sixthus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lip 2006, 15:19:43 »
Cześć.
My również mamy podobnie, wiemy że jest późno i chcielibyśmy znaleźć pracę zaczynająć od połowy sierpnia. Zmagamy się ze stonami po duńsku, wiemy o formalonościach, choć zdajemy sobie sprawę, że jak farmemr potrzebuje, to dzieje się zwykle wszystko szybko. Ale gdzie takich farmerów w potrzebie szukać? Ktoś z Was wie? Pozdrawiamy z Wrocławia! Kaśka i Grzegorz

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lip 2006, 16:04:04 »
.
W watku \"Szukanie pracy sezonowej\" na forum Praca jest opisane jak wejsc na strony internetowe ksiazki telefonicznej gdzie potem mozna szukac w/g hasel - np. æbler ( jablka ) . Ale praca jest bardzo trudna do zalatwienia w tym momencie bo sezon juz sie zaczyna a oczekiwanie na zezwolenie moze potrwac i do 2 miesiecy . Mysle ze zaden farmer nie bedzie sobie zawracal glowy zalatwianiem zezwolenia na nie wiadomo kiedy i dla osób których nie zna - skoro moze po prostu skontaktowac sie z ludzmi którzy zwracali sie do niego wczesniej ale nie dostali pracy . Poza tym moze zawsze zaproponowac tym którzy juz u niego pracuja aby pracowali troche wiecej .

W/g mnie w obecnej chwili to jedyna szansa jest Szwecja - ale sposób postepowania moze byc identyczny jak opisany we wspomnianym wyzej watku - wejsc na internet znalezc szwedzka internetowa ksiazke telefoniczna - wyszukac adresy zwiazane z interesujacym haslem i wysylac standartowy e-mail z zapytaniem .

Trzeba wejsc na www.google.com i wpisac haslo svenska telefonbok ( szwedzka ksiazka telefoniczna ) a a nastepnie w nowej wyszukiwarce wpisac frukt plantage ( plantacja owoców ) i kliknac na Sok ( 2 kropi nad o ) - Szukaj .

Offline marta_malgorzata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 373
  • Reputacja: +9/-4
  • Płeć: Kobieta
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lip 2006, 20:01:11 »
Panie Grzegorzu, witam.

Zauwazylam, ze dosyc czesto podsuwa Pan ludziom pomysl wyjazdu do Szwecji.
Z ciekawosci zajrzalam kiedys nawet na szwedzkie forum dla POLONII.
Tam, ku mojemu zaskoczeniu forumowicze, niezbyt entuzjastycznie wypowiadali sie na temat pracy w Szwecji, twierdzac, ze o prace legalna jest bardzo ciezko, a stawki godzinowe na czarno sa bardzo niskie, poza tym po zniesieniu pozwolen na prace kraj ten zostal zalany przybyszami poszukujacymi pracy.

Pozadrawiam.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lip 2006, 20:32:13 »
.
Ja proponuje Szwecje jako ostatnia szanse dla ludzi którzy dopabuse teraz próbuja zalatwiac sobie prace w Danii. Byc moze ze tam jest ciezko ale w Danii to wogóle niemozliwe - bo nawet jezeli znalezliby prace to musieliby czekac do 2 miesiecy na zezwolenie . A z czego by w miedzyczasie tu zyli i gdzie mieszkali ?

poloniainfo.dk

Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lip 2006, 20:32:13 »

Offline sixthus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lip 2006, 12:52:58 »
Panie Grzegorzu,

własnie wróciłem z Danii ze zbioru truskawek w Faaborgu (Birkholm Frugt) i wydaje mi sie, ze sprawa pozwolenia moze wygladac troszke inaczej niz Pan opisuje. Otoz pod koniec czerwca dwaj Czesi, ktorzy mieli juz dosyc sposobu w jaki traktowal nas szef, znalezli prace przy zbiorze zielonego groszku w okolicach Nyborg. Wedle ich relacji, formalnosci trwaly niespelna trzy dni - tj. trzy dni po spotkaniu z pracodaca, podjeli prac w jego farmie...

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Zrywanie jablek
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Lip 2006, 13:49:28 »
.
Nie wiem czy podjeli prace legalnie czy tez zdesperowany farmer któremu brakowalo ludzi zatrudnil ich na czarno - liczac na to ze zezwolenie przyjdzie potem ( bo i tak wyplata jest dopabuse na koniec sezonu ) .

Moze tez oczywiscie tak byc ze rzeczywiscie mieli szczescie i zalatwili wszystko w 3 dni . Ale ja nie moge nikogo ludzic zeby przyjezdzal do Danii i ze dostanie tu zaraz pozwolenie . Wiem ile to trwalo w wielu przypadkach i takie sa tez wypowiedzi na portalu .

Chcialbym zeby nawiazal Pan ze mna kontakt przez poczte na portalu zeby porozmawiac o warunkach pracy w Birkholm .

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zrywanie jablek
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2019, 12:54:04 »
Sprobuj to:
kræmmmergård.dk

albo na google: sommerferiejob

poloniainfo.dk

Odp: Zrywanie jablek
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2019, 12:54:04 »