poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem  (Przeczytany 10253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asiorekk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« dnia: 07 Maj 2013, 22:04:35 »
Witam wszystkie życzliwe dusze i te mniej też hehe:) mam pytanko. Czy podróżowaliście z rocznym dzieckiem do PL samochodem??? w baby samie widziałam takie gondole do samochodu(można wypożyczyć) i tak sobie pomyślałam że był by to super pomysł na wyprawę w nocy ale one są bodajże do 6 miesiąca, a jakoś średnio sobie wyobrażam moją perełkę jak grzecznie siedzi w foteliku przez 12 godzin.Może macie jakieś sprawdzone patenty na podróżowanie? Pozdrawiam serdecznie:)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2013, 22:20:44 »
My jeździliśmy . Dwa razy ::).
Podróż zajmowała w dzień dwa razy tyle, co powinna ;D.
Jazda "na noc" to dobry pomysł, ale te gondolki to faktycznie dla maleństw są.
My ustawiliśmy fotelik do pozycji prawie leżącej i sobie Niunia spała , ale na 12 godzin raczej nie licz ;).
Cóż- zabawki, jak masz przenośne dvd lub tablet, to też pomaga, jakieś bajki właczyć, by przez chwilę dziecko zająć. Drobne przekąski "do rączki" też pomagają, gdy dziecko się nudzi- na chwilę ::).
Przerwy, gdy nie śpi, robić dość często, by dziecko nóżki rozprostowało.
wyjechać tak, by przypadała pora snu dziecka i gdy śpi, starać się przejechać jak największy dystans, bez szaleństw, oczywiście.
Generalnie złotej recepty nie ma, każde dziecko jest inne.
Co moge poradzić, to planując podróż, trzeba się nastawić , że "take it easy" .Że nawet, gdy nie 12, a 18 godzin będzicie jechać, to trudno. Przerwy trzeba robić, pozwolić dziecku się przewietrzyć, gdy chodzi- pobiegać. Nie ma co się nastawiać na określony czas przejazdu, bo tylko będziecie się denerwować  ;).Ważne, by spokojnie i bezpiecznie dojechać, a te kilka godzin- trudno, bywa  ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2013, 23:29:17 »
Rozumiem Twoje rozterki ponieważ ja tez nie wyobrażam sobie mojego ASA grzecznie siedzącego w foteliku-to jest bardzo długa mecząca podróż dla dzidziusia.W dużej mierze zależy w jaka cześć polski się wybierasz jeśli północ polecam podróż promem Karlskrona-Gdynia.2,5h z Kbh do promu tyle dziecko bez problemu daje rade..prom płynie 10h.Na promie masz pokój zabaw,gry,restauracje,saloniki telewizyjne,spa itp Podróżowaliśmy już w dzień i nocą i w naszym wypadku dzień jest dogodniejsza pora bo synek nie chciał za bardzo spać na promie w nocy,wybudza się był niespokojny.Wiem ze to czasochłonna podróż ale dojeżdżamy do rodziny zadowoleni uśmiechnięci nie skatowani płaczem dziecka.Nie muszę już miesiąc naprzód myśleć o tym co wydarzy się w drodze i jak mały będzie się sprawował podróż traktujemy jak pierwszy dzień wakacji:-)Dodam jeszcze ze mam znajomych którzy podróżują lądem plus prom 2h i bez problemu się to odbywa..Znasz swoje dziecko i wasze potrzeby wiec na pewno wybierzecie coś odpowiedniego,-)My wybraliśmy ten sposób dlatego ze mały jest żywym dzieckiem nie mogącym usiedzieć w miejscu wielogodzinne siedzenie w fotelu jest meczące dla dorosłego a co mówić o brzdącu!Na promie pelna swoboda ruchu..powodzenia.
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2013, 05:34:25 »
No, właśnie, to zalezy, gdzie się mieszka i w Danii i w Polsce ;).Ty masz akurat fajnie, że tak Wam pasuje :)
Ja tez sprawę promu przemyśliwałam , ale doszłam do wniosku, że na jedno wyjdzie , a podróż dłuższa, jakbym chciała z opcji Kbh - Rostock skorzystać, bo mieszkamy na Fionii, a jeździmy do Szczecina. Jednak trasa "lądowa" w naszym wypadku to najkrótsze rozwiązanie.
" Polak gorszego sortu"

Baumi

  • Gość
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2013, 06:28:55 »
My pierwszy raz jechaliśmy z dzieckiem do Polski na święta Bożego Narodzenia gdy miało 2 miesiące. Wypożyczyliśmy właśnie wtedy z BabySamu ową gondolę o której wspominasz (nazwy nie pamietam, ale znajdziesz na stronie / w katalogu BabySamu). Bardzo nam to pomogło ponieważ dziecko przejechało całą podróż na leżąco. Oczywiscie co kilka godzin mieliśmy postój na karmienie jednak podróż znacząco się nie przeciągnęła - może godzinkę wiecej nam to zajęło (jechaliśmy z Odense na Śląsk).

Na kolejną podróż (3 dni temu w sobotę) niestety juz owej gondoli uzyć nie mogliśmy ponieważ jest ona przeznaczona tylko i wylacznie dla noworodków i nawet nie sądzę by się nasz maluch (7 miesięcy) do niej zmieścił. Podróż przesiedział w foteliku, jednak zdecydowaliśmy się jechać w nocy przez co obudził się tylko 2 razy na karmienie - resztę drogi przespał. Podróż, głównie ze względu na bardzo dobre warunki na drodze przebiegła nam znacznie szybciej aniżeli zwykle to bywało, wiec jestem zadowolony (pewnie jak to teraz napisalem to w drodze powrotnej bedzie cały czas marudził :D)

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2013, 08:50:29 »
hahah będzie dobrze;-)ja mam stresa bo za tydzień lecę samolotem do polski pierwszy raz z małym..no i w tym MAŁYM problem bo on jak 3 letnie dziecko taki chłop z niego!obawiam się tych szelek i jak on wytrzyma na kolanach..no i wiadomo ze nie jak w samochodzie:-)zatrzymać się nie da;-)
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Baumi

  • Gość
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2013, 09:39:33 »
(...) obawiam się tych szelek i jak on wytrzyma na kolanach.. (...)

O jakich szelkach mówisz? Pytam, bo za miesiąc też pierwszy raz polecimy z naszym synkiem. Jak w ogóle wygląda sprawa zapięcia dziecka w samolocie? W sumie do tej pory się nad tym nie zastanawiałem, wiedziałem tylko, że siedzi na kolanach.

poloniainfo.dk

Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2013, 09:39:33 »

Offline swette_1986

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2013, 10:11:04 »
Jeśli chodzi o jazdę samochodem, tak jak tu wcześniej napisano, każde dziecko jest inne. Z moją córką pierwszy raz jechałam samochodem do Polski jak miała 2 miesiące.  Podróż była spokojna. Dziecko większość czasu przespała. Teraz mała ma 2 latka i już nie jest z nią tak fajnie ;) Mała jest bardzo żywym dzieckiem i usiedzieć dla niej godzinkę jest czymś nieosiągalnym a co dopabuse jazda samochodem około 12 godzin. Zawsze ją czymś zajmuję-książki, klocki, bajka, opowiadam co się za szybą dzieje itd...Ale dajemy radę :)
W samolocie dziecko do 2 lat siedzi na kolanach któregoś z rodziców. Dostaje się dodatkowy pas dla dziecka, który przypina się do swojego pasa. Szerokość pasa dla dzieci reguluje się i zapina dokładnie tak samo ja swój. Dziecko musi siedzieć na kolanach twarzą "do kierunku jazdy"  ;) Jeśli dziecko ma powyżej 2 lat siedzi już samo, ma swoje miejsce w samolocie.
W zależności jak długo się leci i w samolocie można zająć dziecko praktycznie tym samym co i w samochodzie:)

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.
— Albert Einstein

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2013, 11:10:07 »
Ja często podróżowałem z córką od małego , teraz Ala ma prawie 3 latka i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że łatwiej było jak miała np  roczek.  Na małe dzieci  jest jedna rada, zaplanować trasę tak żeby było  dużo fajnych postojów po drodze :) Dużym problemem w Polsce jest to żę jest mało miejsc gdzie można w spokoju przewinąć i przebrać małe dziecko. My często zmienialiśmy pieluszkę małej na stole albo kibelku na stacji bo nie było innego miejsca :) to było bardzo przykre :(

Offline asiorekk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2013, 15:05:01 »
No ja już dwa razy leciałam z małą samolotem i nie było problemu, teraz przespała cały lot..a pytam o podróż samochodem bo pomyslałam że fajnie by było zabrać auto do PL ale chyba nie dla mnie takie podróże,chyba jednak pozostane przy samolocie gdyż lece z Kopenhagi do Krakowa a później już tylko godzinke samochodem więc opcja całkiem fajna;)))))

poloniainfo.dk

Odp: Podróż samochodem do PL z rocznym dzieckiem
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Maj 2013, 15:05:01 »

 

Mamy z dzieckiem---Amager!!!

Zaczęty przez gorzkaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2913
Ostatnia wiadomość 09 Kwi 2011, 11:22:59
wysłana przez gorzka
Widzenia z dzieckiem

Zaczęty przez ThaBossDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4219
Ostatnia wiadomość 08 Maj 2013, 00:52:21
wysłana przez myszka0807
Płatna opieka nad własnym dzieckiem.

Zaczęty przez HolgerDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10470
Ostatnia wiadomość 16 Lis 2014, 10:36:20
wysłana przez Jomir
Matka z dzieckiem (2 lata) szuka koleżanki, Viborg i okolice

Zaczęty przez emilieDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5688
Ostatnia wiadomość 08 Paź 2022, 17:24:48
wysłana przez emilie
Opieka nad chorym dzieckiem

Zaczęty przez nodanDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6416
Ostatnia wiadomość 13 Lis 2009, 11:11:24
wysłana przez mamma