poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Cezary Gmyz w AArhus  (Przeczytany 17592 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maro28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Cze 2013, 17:29:34 »
Klub Gazety Polskiej Przypomina że już 22 czerwca spotkanie z Cezarym Gmyzem! Cezary Gmyz. Jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych po raz pierwszy opowiada o kulisach swoich dochodzeń. – Jakie są dowody obecności trotylu na wraku tupolewa? – Kto był najgroźniejszym agentem SB w Watykanie? – Gdzie zniknęły wszystkie zdjęcia prezydenta Komorowskiego z polowań? – Co jest w dziennikach Erika Kocha? – Co naprawdę CBA wiedziało o Aleksandrze Kwaśniewskim? – Jak Platforma Obywatelska uratowała przed więzieniem znanego oligarchę? Spotkanie poprowadzi Piotr Gociek radiowiec, dziennikarz od niedawna także pracujący w tv Republika. Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt celem rezerwacji miejsca. Ilość miejsc jest ograniczona! Wstęp to WOLNE DATKI! Więcej info na naszym profilu na facebooku wpisz Klub Gazety Polskiej Aarhus. Oto adres spotkania Skæring Skole, Skæring Skolevej 200, 8250 Egå.

  Można pisać na adres aga.miska@gmail.com lub kom. 50303742

Cenckiewicz rekomenduje książkę Goćka i Gmyza

Cytuj (zaznaczone)
„Cezary Gmyz jest wśród polskich dziennikarzy wyjątkiem. Sztukę zawodu łączy z rzadkim u nas profesjonalizmem. Nie skupia się więc jedynie na bieżącej pogoni za newsem, ale zawsze stara się poznać szerszy kontekst, odsłonić przeszłość i motywy opisywanych aktorów życia publicznego, ich powiązania i aktualne polityczne »trzymania«.



Jest przy tym wyposażony w narzędzia, które z perspektywy historyka i badacza zasługują na największe uznanie. Dzięki swojej pracowitości, erudycji i znajomości archiwów Czarek jak rzadko który dziennikarz wie czego szuka i o czym pisze. Dzięki temu, że jest ciekawy przeszłości, dzięki znajomości historii najnowszej i świata tajnych służb zyskał potencjał wiedzy, którym deklasuje konkurentów. Nieprzypadkowo o krytyce wewnętrznej i zewnętrznej źródeł historycznych, strukturach i metodach pracy operacyjnej tajnych służb, działaniach zakulisowych oraz ludziach »niewidzialnego świata« wie więcej niż niejeden polski historyk i politolog.



Książka "Zawód: dziennikarz śledczy" jest tego najlepszym potwierdzeniem. Nie jest to jeszcze jeden nudny i egocentryczny wywiad rzeka. Gociek z Gmyzem wprowadzają nas w kuchnię III Rzeczpospolitej z tajemnicami Kwaśniewskiego, Komorowskiego, Turowskiego, Parulskiego, Hajdarowicza, duchownych-agentów… W tym sensie jest to książka poznawczo nowatorska, rzekłbym nawet ważna dla Polski”



– dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk
Książka będzie możliwa do kupienia podczas spotkania 22 czerwca wraz z autografem:)
 

Offline maro28

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Cze 2013, 18:07:10 »
 Klub Gazety Polskiej Aarhus przypomina że już 22 czerwca o godzinie 17.00 w Aarhus naszymi gośćmi będą Cezary Gmyz i Piotr Gociek. Oto recenzja Polska The Times o ksiażce Cezarego Gmyza i Piotra Goćka.
 
Cytuj (zaznaczone)
Zawód: dziennikarz śledczy”, czyli Cezary Gmyz nie tylko o trotylu na wraku tupolewa

Wywiad rzeka Piotra Goćka z Cezarym Gmyzem to lektura bez wątpienia zajmująca. Książkę „Zawód: dziennikarz śledczy” czyta się wręcz jak powieść sensacyjną. I to nie tylko dlatego, że w jej pierwszej części Gmyz prezentuje swoje spojrzenie na sprawę głośnego artykułu w „Rzeczpospolitej”.

Wywiad rzeka Piotra Goćka z Cezarym Gmyzem ukazał się pół roku po głośnej publikacji w „Rzeczpospolitej” artykułu pt. Trotyl na wraku tupolewa – tekstu, który wywołał medialne trzęsienie Ziemi z epicentrum przy ul. Prostej w Warszawie. W pierwszej części rozmowy Gmyz przedstawia swoje spojrzenie na sprawę, rekonstruuje bieg wypadków, dokonuje ocen działań Grzegorza Hajdarowicza i kabusewnictwa dziennika, ale też – jak twierdzi – wskazuje na dowody rzekomej obecności materiałów wybuchowych na szczątkach prezydenckiego Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

Książkę, mimo irytujących usterek (literówki!), czyta się naprawdę świetnie, jak niezłą powieść.
On [Gmyz] po prostu taki jest – dociekliwy, nieufny, ostrożny – napisał we wstępie Piotr Gociek. – Dlatego podczas rozmów, które złożyły się na tę książkę, niejeden raz powiedział: „A to będziemy musieli wykreślić, bo tego jeszcze nie mogę ujawnić, dopóki nie sprawdzę reszty dokumentów”. Albo: „To jest informacja jednoźródłowa, więc tego chyba nie możemy napisać”. Podobne rekomendacje dla rzetelności dziennikarskiej Gmyza powracają w książce wielokrotnie.

Bo też Zawód: dziennikarz śledczy ma w sobie wiele nie tylko z powieści sensacyjnej, ale też z laurki wypisanej Gmyzowi przez Goćka (obaj od wielu lat się kolegują, próżno więc szukać w książce pytań autentycznie sprawdzających) i z pomnika, wystawianego przez Gmyza samemu sobie. Autor Trotylu na wraku tupolewa wydaje się zresztą nieco kokieteryjny, kiedy takie czy inne zarzuty wobec postaci ze świecznika opatruje retorycznymi zastrzeżeniami, choć nieraz rzuci i mocniejszym słowem. Jak to w żywej rozmowie.

Walorem książki przede wszystkim jest jednak jej wielowątkowość. Co w niej znajdziemy? Raczej: czego nie znajdziemy. Gmyz opowiada tu o kulisach szeregu swoich dziennikarskich śledztw, a w ciągu ponad 20 lat pracy w zawodzie było ich niemało. Analizuje tematy i dawniejsze, i nowe. Mowa jest tu o Kwaśniewskich i o prowokacjach agenta Tomka, ale też o uwikłaniu ludzi Kościoła i Cerkwi prawosławnej w kontakty z PRL-owską bezpieką. O zamachu na Jana Pawła II i o tym, jak ludzie związani z PO mieli ratować przed więzieniem znanego oligarchę. Jeden wątek rozmowy bardziej zajmujący od drugiego.

I tylko pozostaje pytanie, co o tym wszystkim sądzić. Gmyz deklaruje krytycyzm w podejściu do informacji jednoźródłowych, ale Gociek nie konfrontuje jego wypowiedzi z dokumentami. Cóż; wierzyć, nie wierzyć – przeczytać warto.
Źródło: Polska The Times


Chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt celem rezerwacji miejsca. Ilość miejsc jest ograniczona! Wstęp to WOLNE DATKI! Więcej info na naszym profilu na facebooku wpisz Klub Gazety Polskiej Aarhus. Oto adres spotkania Skæring Skole, Skæring Skolevej 200, 8250 Egå.

  Można pisać na adres aga.miska@gmail.com lub kom. 50303742

 Dla chętnych istnieje możliwość kupienia książki wraz z autografem oczywiście:)))
 

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Cze 2013, 16:43:49 »
Czekamy na relacje ze spotkania!
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Cze 2013, 16:54:44 »
Z "dziennikarzem śledczym z zawodu " ? ;D
Myślisz, że te 10 osób, które usilnymi i namolnymi wpisami tu udało im się spędzić, poczuje się reporterami i uraczy nas relacjami?
Ale, ale...przeciez Makar jako aspirujący dziennikarz się wybierał.
No, to jestem bardzo ciekawa jego OBIEKTYWNEJ relacji  8)
" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Cze 2013, 16:56:58 »
Nie ironizuj, kolezanko. Jestem pewien, ze narod nieomamiony klamstwami Tuska i TVN przybyl licznie na spotkanie i ze bedzie co relacjonowac.
Szkoda, ze nie mamy klubu Gazety Polskiej w stolicy :(
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Cze 2013, 17:08:31 »
A co, lubisz takie rozrywki???
Uważaj, jednego kiedyś pobić chcieli, jak zaczął zadawać "nieprawomyślne" pytania  ;D ;D ;D
" Polak gorszego sortu"

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Cze 2013, 17:13:47 »
Wiem wiem. Ja bym siedzial z boku i obserwowal, cos jak wizyta w zoo 8).
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

poloniainfo.dk

Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Cze 2013, 17:13:47 »

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Cze 2013, 15:21:12 »
No sie nie chca podzielic... Na szczescie istnieje FB, a tam pisza:

Dziękujemy naszym gościom za wczorajsze spotkanie, było fantastycznie!!! Całe spotkanie trwało ponad 3 godz. Było mnóstwo pytań do zaproszonych dziennikarzy od naszej publiczności, każdy mógł spróbować smacznych domowych wypieków a także kawy czy herbaty. Natomiast po części oficjalnej nastąpiła część nie oficjalna tj bankiet z naszymi zaproszonymi gośćmi:))) Oj działo się, pozdrawiamy Wszystkich którzy wczoraj byli na spotkaniu!!!

Zdjecia wypelnionej po brzegi sali mozna zobaczyc tu:
https://www.facebook.com/events/629755373719527/?ref=22#!/klubgazetypolskiej.aarhus/photos
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Cze 2013, 16:14:04 »
Z "dziennikarzem śledczym z zawodu " ? ;D
Myślisz, że te 10 osób, które usilnymi i namolnymi wpisami tu udało im się spędzić, poczuje się reporterami i uraczy nas relacjami?
Ale, ale...przeciez Makar jako aspirujący dziennikarz się wybierał.
No, to jestem bardzo ciekawa jego OBIEKTYWNEJ relacji  8)

Bylem, widzialem i moge cos powiedziec na temat spotkania. A ty ? Wyobrazic sobie, powymyslac,a potem najwzyej skomentowac tutaj na forum z reszta leniwcow :)

Spotkanie bylo zorganizowanie bardzo fajnie i profesjonalnie - rzadko albo w ogole cos takiego nie dzieje sie w o wiele wiekszej Kopenhadze. Byl sprzecik, mile miejsce, ale do samego spotkania i gosci - wedlug mnie (i jak sie spodziewalem bardzo srednio). Gmyz i Gociek nie sprawiaja i nie robia dobrego wrazenia, formula spotkania byla raczej nudna, a po pytaniach przeze mnie zadanych bylo zbyt duzo ogolnikow i odbiegania od tematu poruszonego przez pytajacych. Jak dla mnie caly ten Gmyz i reszta z paroma wyjatkami to temat do osobnych przemyslen.

Ale warto bylo zobaczyc, posluchac i doswiadczyc na wlasnej skorze, a nie siedziec i strugac eksperta na forum :)

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Cze 2013, 19:18:35 »
Dzieki za relacje, Makar, wlasnie o to mi chodzilo :) Co do leniwca, masz racje, do Aarhus mi sie jechac specjalnie nie chcialo, ale jak cos podobnego bedzie w stolicy i bede mial czas, to przyjde, z ciekawosci.

P.S. Ja nie strugam eksperta, ja po prostu dziele sie chetnie swoimi przemysleniami, jak wiekszosc z nas ;)
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Cze 2013, 21:54:42 »
Makar, ja też dziękuję, w końcu się dopominałam obiektywnej relacji  :).
I bez podtekstów pisze, naprawdę dzięki.
Co do "lenistwa" - wiesz, człowiek wybiera swoje aktywności. Ja, nawet jakbym miała blisko, raczej nie wybrałabym się, bo...zwyczajnie wolałabym poświęcić ten czas na coś innego. Zdaję się na relację innych- w końcu i tak nie jesteśmy być w stanie wszędzie i zobaczyć wszystkiego na własne oczy. Po cos w końcu sa dziennikarze, nie?
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Cze 2013, 22:32:45 »
Jesli ktos krytykuje srodowiska GP i ich dziennikarzy, i mial mozliwosc ich wysluchania i zobaczenia, to powinene to jednak zrobic.

Ja zobaczylem i posluchalem, moge teraz to skonfrontowac z moimi przeczuciami i pogladami. Wyszlo raczej slabo - jak dla mnie Gmyz i Gociek byli slabi i nie do konca profesjonalni.

Organizatorzy mowili cos o Pluzanskim i L. Zebrowskim - to moga byc hity i licze, ze grono osob, ktore tworzy klub GP bedzie sie zwiekszac. Tylko od tego zalezy kto i jak czesto bedzie przyjezdzal i czy organizatorom bedzie starczalo zapalu.

Nie rozumiem krytyki frekwencji - moze bedzie lepsza, taka mam nadzieje; nie od razu Rzym zbudowano. Najlatwiek krytykowac i kpic nie robiac samemu nic.

Polecam jeszcze zerknac na szalenie interesujacy i kontrowersyjny, ciemnogrodzki i faszystowski material rodem z GP i jej zwolennikow:




Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Cze 2013, 23:02:12 »
Makar, a co oni- małpy w zoo, by ich oglądać ?
Co piszą i jakie mają poglądy wiem. Czytuję od czasu do czasu, z ciekawości. Ale dość rzadko, bo raczej stylu nie trawię.Już pal licho treści, ale dlaczego, ach, dlaczego, gazeta mieniąca się "Polską" propaguje tak fatalną polszczyznę ??? :-\
Sugerujesz, że na spotkaniach mówią co innego?
Hm, to ciekawe ;).
Naprawdę, swój czas i pieniądze wole poświęcic na coś, co mi sprawi przyjemność. Męczęnnica nie jestem, by jeszcze tłuc się kilka godzin do Aarhus , a potem kilka godzin słuchac rzeczy, które uważam za brednie.
Nie, dziękuję .
Jedno takie spotkanie z Macierewiczem widziałam na filmie gdzieś.
Jeszcze bym się odezwała i "srodowisko GP : by mnie zlinczowało....
Po co mi to...? ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Cze 2013, 23:09:34 »
Makar, a co oni- małpy w zoo, by ich oglądać ?
Co piszą i jakie mają poglądy wiem. Czytuję od czasu do czasu, z ciekawości. Ale dość rzadko, bo raczej stylu nie trawię.Już pal licho treści, ale dlaczego, ach, dlaczego, gazeta mieniąca się "Polską" propaguje tak fatalną polszczyznę ??? :-\
Sugerujesz, że na spotkaniach mówią co innego?
Hm, to ciekawe ;).
Naprawdę, swój czas i pieniądze wole poświęcic na coś, co mi sprawi przyjemność. Męczęnnica nie jestem, by jeszcze tłuc się kilka godzin do Aarhus , a potem kilka godzin słuchac rzeczy, które uważam za brednie.
Nie, dziękuję .
Jedno takie spotkanie z Macierewiczem widziałam na filmie gdzieś.
Jeszcze bym się odezwała i "srodowisko GP : by mnie zlinczowało....
Po co mi to...? ;)

Mnie jakos nikt nie zlinczowal na spotkaniu, a zadawalem duzo pytan, ktore mogloby nie spodobac sie tym "wyznawcom" GP, o ktorych ciagle piszesz i negatywnie przedstawiasz.

To tak samo jak z tymi "kibolami". "Nie idz na mecz, bo cie pobija albo w cegla w leb dostaniesz". Chodzilem i chodze na mecze i jakos nigdy cegla nei dostalem.

Ludzie sie boja czegos, czego nie znaja albo wydaje im sie, ze to znaja, bo cos tam kiedys widzieli albo slyszeli od Jozka spod sklepu. Najlepiej przezyc cos samemu, a potem komentowac.

Co do Gmyza - latwiej mi go ocenic po paru minutach rozmowy z nim, zadawaniu mu bezposrednich pytan, niz czytajac jego artykuly i sluchajac jakichs pojedynczych wypowiedzi. Z kazdego mozna zrobic idiote albo oswieconego- najlepiej samemu wyrobic sobie zdanie i tak tez zrobilem.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Cze 2013, 23:49:04 »
Makar,
Rozsadni ludzie "boja" sie chodzic na dunska pilke nozna, ze wzgledu na przerazliwie niski poziom, brak jakiejkolwiek mozliwosci utozsamiania sie z graczami, ktorzy sa miedzynarodowymi przybledami grajacymi w druzynie przez bardzo ograniczony okres czasu; ilu wychowankow FCK gra w pierwszej druzynie, ilu dunczykow? Pomimo tego, ze jeszcze nie zarobiles w czape, masz w dalszym ciagu powazne szanse na wygrana :) Lubisz pilke to zapisz sie do jakiejs druzyny,poznasz pelno nowych ludzi ktorych mozesz nawet zaznajomic z tragiczna sytuacja polityczna w Polsce, poprawiajac swoj dunski :), na fitnessie rozmawiam czesto z 60 latkiem ktory trenuje w klubie oldboysow i gra mecze. W Kopenhadze i pewnie w wielu innych miastach mozesz uprawiac kazdy sport do usranej smierci. Gralem tu w 2 klubach kosza tez w tenisowym w pracy i w drugim w poblizu zamieszkania.

poloniainfo.dk

Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Cze 2013, 23:49:04 »

 

2 wolne pokoje w akademiku , Aarhus

Zaczęty przez aniaaniaDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6630
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 10:22:14
wysłana przez aniaania
Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22145
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Złotnik w Aarhus

Zaczęty przez N.Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4367
Ostatnia wiadomość 12 Maj 2008, 11:56:45
wysłana przez N.
Sklepy zoologiczne w Aarhus.

Zaczęty przez MieciaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7575
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2010, 22:07:45
wysłana przez Miecia
Meta a la hotel continent ale w Aarhus? hotel robotniczy

Zaczęty przez butaprenDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6856
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2013, 20:40:51
wysłana przez farvela