poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Cezary Gmyz w AArhus  (Przeczytany 17540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Cze 2013, 00:02:56 »
Makar,
Rozsadni ludzie "boja" sie chodzic na dunska pilke nozna, ze wzgledu na przerazliwie niski poziom, brak jakiejkolwiek mozliwosci utozsamiania sie z graczami, ktorzy sa miedzynarodowymi przybledami grajacymi w druzynie przez bardzo ograniczony okres czasu; ilu wychowankow FCK gra w pierwszej druzynie, ilu dunczykow? Pomimo tego, ze jeszcze nie zarobiles w czape, masz w dalszym ciagu powazne szanse na wygrana :) Lubisz pilke to zapisz sie do jakiejs druzyny,poznasz pelno nowych ludzi ktorych mozesz nawet zaznajomic z tragiczna sytuacja polityczna w Polsce, poprawiajac swoj dunski :), na fitnessie rozmawiam czesto z 60 latkiem ktory trenuje w klubie oldboysow i gra mecze. W Kopenhadze i pewnie w wielu innych miastach mozesz uprawiac kazdy sport do usranej smierci. Gralem tu w 2 klubach kosza tez w tenisowym w pracy i w drugim w poblizu zamieszkania.

Nie rozmawiam z ludzmi o sytuacji w Polsce, bo ich to nie obchodzi zwyczajnie, nie musisz tutaj podszczypywac. Moj dunski tez jest na tyle dobry, ze nie musze poznawac dunskich dziadkow zeby go poprawic. Poznaje ich dosyc czesto i szanuje, bo maja duzo wieksza wiedze i wiecej oleju w glowie niz mlodsze pokolenia, ktorych nic nie obchodzi poza czubkiem wlasnego nosa i iphonem 76.

Co do meczow - chodzilo mi bardziej o cegly na meczach w Polsce, gdzie kwitnie faszyzm, nacjonalizm i na ktore chodzi samo chamstwo.

Dunska pilka - moze i dziadowska, ale porownaj ja sobie z polska - jest lepsza w wydaniu klubowym z 2 x razy. Jak sie nie zgodzisz to podstaw "skutecznosc" zamiast "lepszosci".

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Cze 2013, 00:16:15 »
Nie znam polskiej pilki, pewnie rownie denna jak dunska. Pare lat temu mieszkalem w hotelu tuz przy stadionie Slaska Wroclaw i widzialem co tam sie dzialo przed jakims meczem, rozpacz, rozpierducha okropna, policja pasywna i bezradna.W Danii warto chodzic na reke bo poziom raczej wysoki, masa talentow.
Nigdy sie nie zastanawiales nad graniem w jakims amatorskim klubie w cokolwiek? Amatorzy to tez moga byc slabograjacy mlodzi ludzie :)

Offline psychopata

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 42
  • -Otrzymane: 211
  • Wiadomości: 418
  • Reputacja: +5/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Cze 2013, 12:35:55 »
Nie znam polskiej pilki, pewnie rownie denna jak dunska.
Nie bluznij  ;D
Ostatnio trener naszego miszcza Legiuni powiedzial, ze marzy mu sie, zeby miec taki poziom zawodnikow jak FCK ;)
Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
Hare seks, hare seks, seks, seks, hare, hare
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare hare
Hare siec, hare siec, piwo, seks, muza, hare ;)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Cze 2013, 12:40:38 »
Nie bluznij  ;D
Ostatnio trener naszego miszcza Legiuni powiedzial, ze marzy mu sie, zeby miec taki poziom zawodnikow jak FCK ;)

No cóż, marzenia nic nie kosztuja  ;) ;D ;D ;D

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Cze 2013, 12:51:42 »
Zawsze mnie bedzie dziwic kupowanie drogich biletow na cienizne jak w tv masz: na lezaco w pierwszym vip rzedzie, ze slow motion i z glaskajaca senna potulna zona m/k, bracelone, bayern, dortmund, man u czy real i tez lodowke pare krokow od sofy :)
Pilka dla mnie to najlepsza tabletka nasenna; pozniej po odpoczynku, 2 minutowe resume i mecz odfajkowany :)

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Cze 2013, 13:30:25 »
Zawsze mnie bedzie dziwic kupowanie drogich biletow na cienizne jak w tv masz: na lezaco w pierwszym vip rzedzie, ze slow motion i z glaskajaca senna potulna zona m/k, bracelone, bayern, dortmund, man u czy real i tez lodowke pare krokow od sofy :)
Pilka dla mnie to najlepsza tabletka nasenna; pozniej po odpoczynku, 2 minutowe resume i mecz odfajkowany :)

 ;D ;D ;D

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Cze 2013, 15:36:27 »
Zawsze mnie bedzie dziwic kupowanie drogich biletow na cienizne jak w tv masz: na lezaco w pierwszym vip rzedzie, ze slow motion i z glaskajaca senna potulna zona m/k, bracelone, bayern, dortmund, man u czy real i tez lodowke pare krokow od sofy :)
Pilka dla mnie to najlepsza tabletka nasenna; pozniej po odpoczynku, 2 minutowe resume i mecz odfajkowany :)

Cornelius sprzedany za 8,7 EURO do Anglii z "cienkiej dunskiej ligi".

I co powiesz ?

Przypomnij mi sprzedaz jakiegos polskiego grajka z naszej ligi za polowe tej sumy :) Nie licz Mierzejewskiego, bo ten transfer to jakas dziwna sprawa byla.

Dodam, ze cienka dunska liga jest w kryzysie, a jednak Cornelius zostal sprzedany za prawie 3 x wiecej niz Lewy - nasza obecna (i chyba tez w Lechu) gwiazda.

poloniainfo.dk

Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Cze 2013, 15:36:27 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Lip 2013, 06:19:32 »
http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/431779,lewandowski-wart-39-milionow-euro.html

 8)
Jednak trochę się zmieniło, co?
Lewy teraz wart nieco więcej, niż Cornelius?
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Lip 2013, 18:52:12 »
"Cornelius sprzedany za 8,7 EURO do Anglii z "cienkiej dunskiej ligi".

I co powiesz ?

Przypomnij mi sprzedaz jakiegos polskiego grajka z naszej ligi za polowe tej sumy :) Nie licz Mierzejewskiego, bo ten transfer to jakas dziwna sprawa byla.

Dodam, ze cienka dunska liga jest w kryzysie, a jednak Cornelius zostal sprzedany za prawie 3 x wiecej niz Lewy - nasza obecna (i chyba tez w Lechu) gwiazda".

Makar, przyjacielu ja nie mam pojecia o polskich pilkarzach, troche pamietam: Brychcego, Pohla , Szymkowiaka byl pozniej jakis Lupanski, Szantrapa, Koniek i Denna, a obecnie gra paru zdolnych "zdrajcow" u frycow. Dosc zartow :)

Dania miala w latach 80-90 wielu pilkarzy grajacych w najlepszych klubach europejskich i tez w reprezentacji efektywnie kabusewanej przez Piontka; obecnie jest tylko Agger no i Ericksen. Tu dzieciaki maja idealne warunki do treningu i talentow jest wiele, niestety nie zawsze zdarza zakwitnac.

Polski sport byl na nieslychanie wysokim poziomie w czasach komuny (byly fundusze bo ludzie zyli tylko miloscia i socjalizmem :) ) Byla lekkoatletyka, szermierka, siatkowka, boks, no i bez watpienia cynkciarstwo. Bylem szczesliwy jak we Wroclawiu moglem w weekend zaliczyc 3-5 roznych meczy.
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2013, 19:03:41 wysłana przez zpatentem »

poloniainfo.dk

Odp: Cezary Gmyz w AArhus
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Lip 2013, 18:52:12 »

 

2 wolne pokoje w akademiku , Aarhus

Zaczęty przez aniaaniaDział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6572
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2007, 10:22:14
wysłana przez aniaania
Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 21860
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Złotnik w Aarhus

Zaczęty przez N.Dział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4326
Ostatnia wiadomość 12 Maj 2008, 11:56:45
wysłana przez N.
Sklepy zoologiczne w Aarhus.

Zaczęty przez MieciaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 7477
Ostatnia wiadomość 14 Paź 2010, 22:07:45
wysłana przez Miecia
Meta a la hotel continent ale w Aarhus? hotel robotniczy

Zaczęty przez butaprenDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6776
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2013, 20:40:51
wysłana przez farvela