poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...  (Przeczytany 38352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Maj 2013, 21:52:01 »
Nie tak dawno temu ktoś przeprowadził sondaż- kabusewcy którego kraju sa najlepsi w Europie? Przepytano ilestam tysięcy populacji i co im wyszło? Otóż wyszło im ze Niemce...a ja na to powiem- a gowno prawda! Niemce to pełni kompleksów po swoich wszystkich przegranych wojnach pajace którzy sa bardzo zadufani w sobie    i  tylko dlatego wygrali ten sondaż...wg mojej oceny najlepsi kabusewcy to Szwedzi..czemu?- a temu bo jeżdżą tak samo w lato, jak i w zimę, a warunki na szwedzkich drogach jakie sa, kazdy wie..pełen szacun i respekt odemnie...wkurzaja mnie jedynie tym, jak na ograniczeniu 90 km\h jadą 85....do szału mnie to doprowadza, do białej gorączki i palpitacji razem...Facet, jak ja, z dużym, musi dojechać o określonej porze do fabryki bo jak zamkną to nie rozladuja jak nie rozladują to kolejna noc w budzie i kara za niedostatecznie towaru na czas.Albo jak jadę do domu..czas pracy wyzylowany co do minutki..zdąże- myśle cały szczesliwy..a tu pojawia sie przed nosem Polak i jedzie dumnie swoim resorakiem 87 na ograniczeniu 90....i co?- i to, ze przez debila czeka mnie znowu nocka w budzie i to z 50 czy 70 km od domu i normalnego łóżka...Czemu?- bo skończy mi sie moje 9 godzin jazdy i muszę stanąć...a jak nie stanę to za przegięcie tacho o minutę zapłacę mandat ze 6000 koronek...

Ludzie! Rozumu nie macie? Zrozum resoraku jeden z drugim- facet z dużym musi jechać 90 wtedy gdy moze bo:
1- szybciej nie poleci bo ma kaganiec(na 89 km/h);
2- musi cisnac 9 dych tam gdzie moze coby dowiezc ci resoraku pieluchy do twojego sklepu na czas dla twojego dziecka;
3- po tygodniu w budzie nie chce spędzać kolejnej nocki w aucie;

I apel:
- RESORAKI, SZANUJCIE GOŚCI Z DUZYM ;
- POMÓŻ MU WYJECHAĆ Z CIASNEJ ULICY USTĘPUJĄC PIERSZENSTWA-    CIEBIE TO NIE ZBAWI A JEMU URATUJESZ DUPE;
- PAMIĘTAJ ZE NA TEŚCIOWEJ CZĘSTO JEST ZE 25 TON, A CAŁY ZESTAW WAŻY PRAWIE 40 TON, WIEC  NIE ZAJEZDZAJ I NIE HAMUJ PRZED NOSEM, TY STANIESZ PO 20 METRACH, ON PO 80 MIELAC CIE PO DRODZE;
-  JAK WYPRZEDZASZ DUŻEGO, PRZYSPIESZ- WYSTRZAL OPONY NA TEŚCIOWEJ MOZE CI WYBIĆ SZYBĘ I NIESZCZĘŚCIE GOTOWE;
- JEDZ 90 MINIMUM TAM GDZIE MOŻNA,NIE 89 ;
- W DUŻYCH ZAWSZE PIERWSZA HAMUJE TEŚCIOWA,POTEM KOŃ - WIEC NP NA ŚNIEGU,LODZIE TO TEŚCIOWA MOZE ZARZUCIĆ NA BOK, CZYLI NP NA TEGO, KTO WYPRZEDZA;

Legenda:
Buda- kabina w ciezarowce
Kaganiec- ogranicznik prędkości w ciezarowkach, w Europie na 89 km/h
Tacho- urządzenie mierzące czas pracy i odpoczynku kabusewcy
Resorak- samochód osobowy nazywany tak przez gości z duzym
Teściowa- naczepa,przyczepa
Koń- ciągnik siodlowy
No ale, zeby nie bylo tak cacy... Czy Tobie sie wydaje, ze jak juz jestes na drodze, to "rzadzisz i dzielisz" a tlum maluczkich ma spieprzac z drogi, bo...? A wlasnie, ze nie  :P! Ja tez mam swoje wazne sprawy i ja tez jestem przynajmniej rownorzednym partnerem na drodze I TEZ DOMAGAM SIE SZACUNKU!.  Bo... wlasnie spiesze sie do kosmetyczki lub fryzjera i na pewno nie bede sie przejmowala w tym momencie rozterkami faceta z wielkim... ego, jak rozumiem ;) ;D

Kazdy z nas ma swoje "musy" i kazdy ma do tego prawo... Nie tylko "Pan i Wladca" na wysokosciach ;D
Wiec: szanuj maluczkich tak, jak o to gardlujesz dla siebie ;) 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Maj 2013, 21:52:40 »
vordi- no niestety i tu sie mylisz...lesne ssaki ale tylko na parkingach itp,nigdy na lokalnej drodze....z prostego powodu- jak ciezarowka zjedzie na pobocze to i tak zablokuje cala droge bo pobocze male i zjezdzac strach zeby sie obsunac bo nie wiadomo czy twarde...

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2013, 21:57:08 »
No ale, zeby nie bylo tak cacy... Czy Tobie sie wydaje, ze jak juz jestes na drodze, to "rzadzisz i dzielisz" a tlum maluczkich ma spieprzac z drogi, bo...? A wlasnie, ze nie  :P! Ja tez mam swoje wazne sprawy i ja tez jestem przynajmniej rownorzednym partnerem na drodze I TEZ DOMAGAM SIE SZACUNKU!.  Bo... wlasnie spiesze sie do kosmetyczki lub fryzjera i na pewno nie bede sie przejmowala w tym momencie rozterkami faceta z wielkim... ego, jak rozumiem ;) ;D

Kazdy z nas ma swoje "musy" i kazdy ma do tego prawo... Nie tylko "Pan i Wladca" na wysokosciach ;D
Wiec: szanuj maluczkich tak, jak o to gardlujesz dla siebie ;) 8)

aisak, albo mi sie wydaje , albo widze na twoim awatarze blond kosmyki....powiedz, jestes blondynka za kabusewnica, co?
nie mowie o spieprzaniu z drogi, mowie o trzymaniu sie znakow...ale coz ..blondynka za kabusewnica jadaca do kosmetyczki to jeden z najgorszych rodzajow kabusewniczki...patrzy, robi i mysli o wszystkim ale nie o tym ze jest na drodze wsrod innych...nagle wrzuca kierunek naciskajac rownoczesnie hampel i stajac prawie w miejscu bo zapomniala zelazka wylaczyc albo zobaczyla wystawe i nowa przecene..masakra..nie mam dzis juz weny i troszke jestem zmeczony ale wroce do tego..

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Maj 2013, 22:03:33 »
Jechalam dzisiaj autostrada  Flensburg - Århus i z powrotem, z przyczepa wiec mialam czas sie przyjzec co sie dzieje na drodze.

Tylko kilka ciezarówek jechalo 90, reszta o wiele szybciej.

Tylko kilka ciezarówek przestrzegalo zakazu wyprzedzania 6-9 i 15-18, reszcie bylo wsio ryba ze za takim wyprzedzajacym w slow motion sloniem rosnie korek.

Kilka ciezarówek jechalo slalomem, zmeczony? Nacpany? Byl na FB na telefonie?

Przodowala ciezarówka na polskich tablicach, wyskakiwal na lewy pas bez spojrzenia w lusterko, bo on duzy? Kilka razy hamowano z piskiem przed idiota.

Spieszylo mu sie do domciu? A ze zabije innych to mu wisi, bo jemu sie nie chce w samochodzie spac?!

Najpierw moze zrobic porzadek na wlasnym podwórku zanim zacznie sie ustawiac innych.

chce ci jeszcze odpowiedziec..kilka moze nie przestrzegalo zakazu godzinowego- temu bo nikt nie jest samobojca i nie chce prawka stracic albo dostac kosmicznego mandatu...kazdy patrzy w lustro zanim wyprzedzi ale nieraz jak chcesz wyprzedzic a jedziesz 140 to ciezarowy jadzie 90 i ...- widzisz roznice predkosci?dlatego ci sie tak zdaje ze ci zajezdza droge, to proste...

i powtarzam- nigdy ciezarowy nie jedzie szybciej w europie niz 89- moze z gorki jakiejs jak zaladowana tesciowa popcha...ale wtedy wlancza sie na komputerze i tacho alarm ze przekroczylem predkosc i zostaje to zapisane na mojej karcie a karte policja moze sprawdzic do 28 dni wstecz, rozumiesz to??moge dostac mandat za przewinienie ktore zrobilem miesiac temu...czy dalej mi powiesz ze kazdy przekraczal predkosc?- prosze cie..

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Maj 2013, 22:07:31 »
Co do wlaczania kierunkow, pelna racja.
Mnie trzesie jak nagle przy 90 jest ham do 0 na niewielkiej odleglosci bo doslownie na 10m przed krzyzowka wrzuca kierunek bo ktos skreca w lewo, prawo obojetne. Pol biedy jak jest pas rozjazdu, ale jak nie................... . Widac szkoda pradu przejechac 100, 150 m z wlaczonym kierunkiem dajac znac temu z tylu o koniecznosci hamowania i swego zamiaru na drodze.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maj 2013, 22:15:44 »
aisak, albo mi sie wydaje , albo widze na twoim awatarze blond kosmyki....powiedz, jestes blondynka za kabusewnica, co?
nie mowie o spieprzaniu z drogi, mowie o trzymaniu sie znakow...ale coz ..blondynka za kabusewnica jadaca do kosmetyczki to jeden z najgorszych rodzajow kabusewniczki...patrzy, robi i mysli o wszystkim ale nie o tym ze jest na drodze wsrod innych...nagle wrzuca kierunek naciskajac rownoczesnie hampel i stajac prawie w miejscu bo zapomniala zelazka wylaczyc albo zobaczyla wystawe i nowa przecene..masakra..nie mam dzis juz weny i troszke jestem zmeczony ale wroce do tego..
Nooooooooooooooooooooooooo, tjaaaaa... Nie , no skad jestem ruda, zonk 8). Ale... podoba mi sie Twoj tok myslenia ;) ;D


Oki, to fakt. Ale Piotr, zauwaz taki jest Twoj sposob myslenia, mezczyzny w wielkim autku. Natomiast, blondynek ;) ... jest zupelnie inny, bo...kobiecy. Chodzi o to, zeby nauczyc sie wspolzyc (jakkolwiek to brzmi... ::) ) na drodze wszystkich: kobiet, mezczyzn, duzych , malych. Bo chodzi o nasze bezpieczenstwo, czesto o zycie. Wiec przepraszam za poprzedni post, chcialam Cie sprowokowac do kolejnych, ktore moze nam maluczkim otworza oczy na to, co naprawde dzieje sie w kabinie ciezarowek i co powoduje takie a nie inne zachowania ich kabusewcow. Moze nam to ocali zycie, bo...sytuacje na drodze sa przerozne i nieprzewidywalne...
Wiec pisz, ja chetnie poczytam..., ale i skomentuje ;)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj 2013, 22:17:08 »
piotrze jechałem na święta Bożego narodzenia do Polski . Na ekspresówce pod Toruniem wlokłem się ok 85 km/h ( mogłem jechać 100) za 5 tirami . Za mną był jeszcze duży ogon samochodów a przed tirami pusto . Gdyby Ci durni kabusewcy dali choć trochę miejsca między ciężarówkami  ułatwiło to by jazdę niejednemu resorakowi . Nie każdy ma sportowy samochód żeby wyprzedził tyle samochodów naraz . A nie tylko kabusewcy ciężarówek spieszą się do domu . Wiem jak duże znaczenie ma transport dla gospodarki , ale przydało by się trochę zrozumienia tych dużych dla tych małych.

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj 2013, 22:17:08 »

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Maj 2013, 22:27:39 »
piotrze jechałem na święta Bożego narodzenia do Polski . Na ekspresówce pod Toruniem wlokłem się ok 85 km/h ( mogłem jechać 100) za 5 tirami . Za mną był jeszcze duży ogon samochodów a przed tirami pusto . Gdyby Ci durni kabusewcy dali choć trochę miejsca między ciężarówkami  ułatwiło to by jazdę niejednemu resorakowi . Nie każdy ma sportowy samochód żeby wyprzedził tyle samochodów naraz . A nie tylko kabusewcy ciężarówek spieszą się do domu . Wiem jak duże znaczenie ma transport dla gospodarki , ale przydało by się trochę zrozumienia tych dużych dla tych małych.

zapewniam cie ze ten ogon ciezarowek bluzgal na tego pierwszego- czemu zamula?niektorzy w pl tak jezdza zeby zaoszczedzic paliwo a potem rezerwy sprzedac, w dk tego problemu nie ma raczej
MODYFIKACJA DLA BLONDYNEK
pierwszy jechal 85, za nim wszystkie inne musialy tyle samo i te inne klnely na pierwszego bo kazdy chcial jechac szybciej....w ciezarowce najlepsze predkosc to ok 80 km na godzine, wtedy bierze najmniej paliwa...jak kabusewca ma czas to jedzie te 80 km zeby paliwo zaoszczedzic i potem sprzedac na lewo bo szef nie wie ze kabusewca zaoszczedzil....
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2013, 22:38:52 wysłana przez piotr1 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Maj 2013, 22:33:44 »
zapewniam cie ze ten ogon ciezarowek bluzgal na tego pierwszego- czemu zamula?niektorzy w pl tak jezdza zeby zaoszczedzic paliwo a potem rezerwy sprzedac, w dk tego problemu nie ma raczej
Dzizes :o! A po polsku i dla.. .eeee..., rudej 8)?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Maj 2013, 22:43:46 »
kontrole
policja uwaza mnie za potencjalnego morderce ktory przegina tacho i lamie wszystkie przepisy
itd uwaza mnie za zlodzieja ktory jezdzi na ropie opłowej bo taniej
celnicy uwazaja mnie za przemytnika alkoholu i fajek
resoraki uwazaja mnie za zawalidroge ktory im tylko przeszkadza

a co my na to?pozostaje nam sie smiac sie ze niedlugo lesniczy wyjdzie z lasu i kominiarz z komina i beda dawac nam mandaty...
jest masa sluzb ktore moga mnie skontrolowac, wrzucic moja karte do czytnika i sprawdzic moje predkosci i czas pracy..i to do 28 dni wstecz..z tego prostego powodu nie oplaca sie lamac przepisow gdziekolwiek sie jezdzi..

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Maj 2013, 22:57:41 »
To ja poprosze Panow z wielkim ego o sprawdzenie co oznacza "sammenfletning" na autostradzie, bym za kazdym razem drzec nie musiala czy Pan z wielim ego wie i mnie wpusci na autostrade, czy bede musiala sie z nim scigac, czy hamowac na barierce.
Wielu Panow z wielkim ego zapomnina, ba! pewnie i nie wie, ze zgodnie z regula sammenfletnig, ten jest pierwszy kto jest pierwszy, a nie wiekszy.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2013, 23:13:36 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj 2013, 23:07:26 »
To ja poprosze Panow z wielkim ego o sprawdzenie co oznacza "sammenfletning" na autostradzie, bym za kazdym razem drzec nie musiala czy Pan z wielim ego wie i mnie wpusci na autostrada, czy bede musiala sie z nim scigac, czy hamowac na barierce.
Wielu Panow z wielkim ego zapomnina, ba! pewnie i nie wie, ze zgodnie z regula sammenfletnig, ten jest pierwszy kto jest pierwszy, a nie wiekszy.
;D ;D ;D
Sie bic bedziesz :o ;) ;D?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Maj 2013, 23:07:45 »
To ja poprosze Panow z wielkim ego o sprawdzenie co oznacza "sammenfletning" na autostradzie, bym za kazdym razem drzec nie musiala czy Pan z wielim ego wie i mnie wpusci na autostrada, czy bede musiala sie z nim scigac, czy hamowac na barierce.
Wielu Panow z wielkim ego zapomnina, ba! pewnie i nie wie, ze zgodnie z regula sammenfletnig, ten jest pierwszy kto jest pierwszy, a nie wiekszy.

wielu panow z wielkim ego ustepuje resorakowi, ale gdy pas zajety to sie nie da i o wiele latwiej jest dostosowac predkosc resorakowi niz przewajchowac ze 3 biegi w dol bo ty sie wlanczasz do ruchu..zwlaszcza po 8 godzinach wajchowania biegami jest to ciezkie i to bardzo...
pozatym przypominam- to ty sie wlanczasz, nie on, wiec to ty ustepujesz pierszenstwa ale skoro wolisz sie scigac to ląduj na barierce..lub po prostu przepusc go i jak sie wlaczysz do ruchu to go wyprzedz lewym pasem- nie latwiej?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Maj 2013, 23:15:56 »
wielu panow z wielkim ego ustepuje resorakowi, ale gdy pas zajety to sie nie da i o wiele latwiej jest dostosowac predkosc resorakowi niz przewajchowac ze 3 biegi w dol bo ty sie wlanczasz do ruchu..zwlaszcza po 8 godzinach wajchowania biegami jest to ciezkie i to bardzo...
pozatym przypominam- to ty sie wlanczasz, nie on, wiec to ty ustepujesz pierszenstwa ale skoro wolisz sie scigac to ląduj na barierce..lub po prostu przepusc go i jak sie wlaczysz do ruchu to go wyprzedz lewym pasem- nie latwiej?

Nie Piotr! Nie w Danii!
W Danii, przy wjezdzie na autostrade panuje regula "kto pierwszy ten lepszy". Jezeli jestem na wjazdowce, a Ty na autostradzie, i jestem chocby pol metra przed Toba, to Twoim obowiazkiem jest ustapic mi pierwszenstwa i pomoc wjechac na autostrade. Ty nie robisz wyrzadzasz komus przyslugi to Twoj ZAKICHANY OBOWIAZEK ulatwic wjezdzajacym wjazd na autostrade!
Proponuje doszkolic sie z dunskich przepisow o ruchu drogowym, zanim zlapiesz klipa i spory mandat.

TWoj post jest dla mnie jedynie potwierdzeniem tego co widze na drogach. Zagraniczni kabusewcy na dunskich austradach sa smiertelnym zagrozeniem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Maj 2013, 23:20:19 »



TWoj post jest dla mnie jedynie potwierdzeniem tego co widze na drogach. Zagraniczni kabusewcy na dunskich austradach sa smiertelnym zagrozeniem.
No to dobrze, ze sie pojawil taki temat.... Mozna sobie cos wzajemnie wyjasnic na linii opozycji: ciezarowki - osobowki.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Maj 2013, 23:20:19 »

 

Szukam faceta chętnego się zabawić z samotną 27 latką

Zaczęty przez weroniczkaaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1779
Ostatnia wiadomość 01 Sie 2019, 01:53:52
wysłana przez weroniczkaa
Mecz ME 2016 Polska vs Gruzja na duzym ekranie w Kopenhadze S.

Zaczęty przez makarpolandDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3065
Ostatnia wiadomość 30 Cze 2015, 09:18:35
wysłana przez czarekkrzakowski22
Spotkanie polonijne + final LM na duzym ekranie.

Zaczęty przez makarpolandDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5144
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2015, 13:03:01
wysłana przez franekk166