poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Skat inddrivelsescenter - a skarga  (Przeczytany 4786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Skat inddrivelsescenter - a skarga
« dnia: 25 Maj 2013, 12:21:29 »
Dostałam dni parę temu list, że zalegam z opłatą ( za jeden miesiąc! ) za SFO i dlatego komuna skabusewała sprawę do ściągnięcia przez Skat i mam zapłacić karę w wysokości 250 kr ( poza normalną opłatą za SFO ).

Ponieważ nigdy z opłatami żadnymi nie zalegałam, sprawdziłam sprawę - i owszem: dwa ostatnie rachunki opiewały na pierwsze 4 miesiące roku 2013, później dostałam pojedynczy rachunek za maj. Za grudzień - nic.

Prawdą jest, że dziecko zaczęło ponownie chodzić do SFO w grudniu, ale nigdy nie otrzymałam tego rachunku.
Wszystkie faktury otrzymuję na eboks, tak sprawdziłam równie gruntownie, pierwszy ponowny rachunek ( czyli okres rozliczeniowy ) zaczynał się od stycznia. Grudzień przepadł bez śladu.

Tym samym, komuna przeoczyła wysłanie mi wezwania do zapłacenia za placówkę za jeden miesiąc, a teraz mam płacić karę przez niedopatrzenie komuny ( jestem absolutnie pewna, że rachunku za ten miesiąc wcześniej nie otrzymałam).

Gdzie mogę się odwołać od płacenia kary od rachunku ? Nie mam ochoty "prezentować" komunie 250 kr tylko dlatego, że ta nie wysłała mi rachunku ( a później się dziwi, że jeden miesiąc nie zapłacony ).

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2013, 12:42:31 »
Dostałam dni parę temu list, że zalegam z opłatą ( za jeden miesiąc! ) za SFO i dlatego komuna skabusewała sprawę do ściągnięcia przez Skat i mam zapłacić karę w wysokości 250 kr ( poza normalną opłatą za SFO ).

Ponieważ nigdy z opłatami żadnymi nie zalegałam, sprawdziłam sprawę - i owszem: dwa ostatnie rachunki opiewały na pierwsze 4 miesiące roku 2013, później dostałam pojedynczy rachunek za maj. Za grudzień - nic.

Prawdą jest, że dziecko zaczęło ponownie chodzić do SFO w grudniu, ale nigdy nie otrzymałam tego rachunku.
Wszystkie faktury otrzymuję na eboks, tak sprawdziłam równie gruntownie, pierwszy ponowny rachunek ( czyli okres rozliczeniowy ) zaczynał się od stycznia. Grudzień przepadł bez śladu.

Tym samym, komuna przeoczyła wysłanie mi wezwania do zapłacenia za placówkę za jeden miesiąc, a teraz mam płacić karę przez niedopatrzenie komuny ( jestem absolutnie pewna, że rachunku za ten miesiąc wcześniej nie otrzymałam).

Gdzie mogę się odwołać od płacenia kary od rachunku ? Nie mam ochoty "prezentować" komunie 250 kr tylko dlatego, że ta nie wysłała mi rachunku ( a później się dziwi, że jeden miesiąc nie zapłacony ).

Pismo z wyjasnieniem i odwolaniem sie od kary skladasz tam gdzie wystawiono Ci rachunek za SFO. Opisz w jaki sposob doszlo do niezaplacenia i kto ponosi za to wine (Kommune) za tym obciazenie kara za nieterminowosc jest bezzasadne, kopie przeslij do Skat z wnioskiem o wstrzymanie postepowania do czasu rozpatrzenia Twego pisma przez Kommune.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2013, 13:15:41 wysłana przez 1941 »

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2013, 13:30:07 »
Ok, tak zrobię. Dziękuję :)
Nie wiedziałam już, do kogo się z tym zwrócić.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2013, 13:38:15 »
Ok, tak zrobię. Dziękuję :)
Nie wiedziałam już, do kogo się z tym zwrócić.

Konkretnie to jest czesc dzialu ktory zajmuje sie Dziecmi i rodzina, odpowiedzialna za rachunkowosc. Ale jak zlozysz swoje pismo konkretnie do rachunku, trafi ono gdzie trzeba. Pamietaj aby odwolywac sie co do kary nie rachunku wogole, bo z tego co piszesz faktycznie nie byl zaplacony i o to Ci tak wlasciwie (jak piszesz) chodzi.
Powodzenia.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2013, 14:40:33 »
Gdy mi komuna w którymś miesiącu długo nie przysyłała rachunku za dagpleje, to nie czekałam  , tylko sama wpłaciłam odpowiednią sumę na to konto.
Mysle, że trudno będzie udowodnic komunie, że rachunku nie dostałaś....
" Polak gorszego sortu"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2013, 16:02:26 »
Gdy mi komuna w którymś miesiącu długo nie przysyłała rachunku za dagpleje, to nie czekałam  , tylko sama wpłaciłam odpowiednią sumę na to konto.
Mysle, że trudno będzie udowodnic komunie, że rachunku nie dostałaś....

No wiesz jezeli ona placi przez konto tzw PBS to chyba Kommune powinna sie martwic.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2013, 11:52:20 »
Zamiast pisać, wybrałam się do komuny, sprawa została załatwiona od ręki :) Pani przy tym przepraszała, bowiem byłam już drugą osobą, która przyszła dokładnie z identyczną sprawą. :)

poloniainfo.dk

Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2013, 11:52:20 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2013, 11:54:23 »
Zamiast pisać, wybrałam się do komuny, sprawa została załatwiona od ręki :) Pani przy tym przepraszała, bowiem byłam już drugą osobą, która przyszła dokładnie z identyczną sprawą. :)

 ;D ;D ;D
Tak trzymaj!

poloniainfo.dk

Odp: Skat inddrivelsescenter - a skarga
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2013, 11:54:23 »

 

ulga skat na kupno domu

Zaczęty przez mokkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 13239
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2013, 19:23:11
wysłana przez Jomir
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11498
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15056
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7145
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
Skat odnosnie auta na pl dechach prosze o tlumaczenie/wyjasnienie

Zaczęty przez witiawDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17607
Ostatnia wiadomość 13 Gru 2014, 21:09:25
wysłana przez roga