poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse  (Przeczytany 4413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« dnia: 05 Sie 2013, 12:37:29 »
Cze witam serdecznie po bardzo długiej przerwie.
Mianowicie chciałbym poradzić się co mam zrobić, bo mam mały problem. Mianowicie dwa lata temu przerejestrowałem swoje auto na duńskie blechy, żeby nie obciążać domowego budżetu napisałem do Skat pismo z prośbą o rozłożenie spłaty podatku rejestracyjnego w czasie. Po spełnieniu wszystkich wymagań i uzupełnieniu dokumentacji, Skat wydał mi czasowe pozwolenie na użytkowanie mojego auta na terenie Dani na duńskich blachach przez kolejny rok. Dodam tu warunkiem spłaty kwartalnej był udokumentowany czasowy pobyt w Danii czyli kontrakt o pracę na okres 12 miesięcy.
Tydzień temu mój kontrakt wygasł i nie dostałem nowego :( szukam pracy ale wiecie jest lekkie dno z ofertami pracy jestem teraz na A-Kasse, w piątek rozmawiałem z urzędnikiem w Skat co mam teraz zrobić z moim autem. Odpowiedział mi że już nie mogę korzystać z opcji kwartalnej i mam dwa wyjścia wpłacić całość podatku (ok 45000DKK) lub oddać blaszki a auto wyprowadzić z Danii, bo A-Kassa nie jest wystarczającym dowodem na tymczasowość mojego pobytu w Danii. Po chwili zastanowienia powiedział że jeżeli udowodnisz tymczasowość swojego pobytu w Danii to damy ci pozwolenie na dalsze użytkowanie twojego auta w Danii i będziesz mógł dalej płacić kwartalnie podatek rejestracyjny.
Zapytałem jak mogę to zrobić i jakie dokumenty mam złożyć po czym z życzliwym uśmiechem odpowiedział że nie zgodne z prawem jest udzielanie odpowiedzi na takie pytania  >:(

Proszę może ktoś z was miał już taką sytuację POMÓŻCIE co mam robić straciłem pracę a 45000Kr to duża kwota :-\

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sie 2013, 12:47:00 »
Adres zamieszkania w Polsce, rodzina w Polsce, udokumentowane, w miare regularne wyjazdy do Polski, bilety,kwity, rachunki z Polski...

To moze swiadczyc o tymczasowosci Twojego pobytu w Danii.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sie 2013, 15:14:22 »
Dokladnie, jak Aisak pisze.
Nazywa się to, że musisz udowodnić , że Twoje "centrum interesów zyciowych " jest w Polsce. Tu TYLKO pracujesz  8)
" Polak gorszego sortu"

parabola2

  • Gość
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sie 2013, 15:21:41 »
hej,
a jak to moze udowodnic skoro pobiera dagpenge i musi byc dyspozycyjny na dunskim rynku dla jobcenter
2 rzeczy chyba nie pogodzi?

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sie 2013, 15:31:17 »
Właśnie jak parabola zauważył, przecież teraz ten pobyt już nie taki tymczasowy. Bo gdyby był taki to po utracie pracy powinien wrócić do Polski. Teraz autor wpadł w system.
Ciekawe zagadnienie

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sie 2013, 16:41:58 »
Właśnie jak parabola zauważył, przecież teraz ten pobyt już nie taki tymczasowy. Bo gdyby był taki to po utracie pracy powinien wrócić do Polski. Teraz autor wpadł w system.
Ciekawe zagadnienie
Też mi to przyszło do głowy, ale nie chciałam, by znowu wyszło, że się czepiam - etatowo, hehe  ;D :P
" Polak gorszego sortu"

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sie 2013, 18:37:30 »
Właśnie jak parabola zauważył, przecież teraz ten pobyt już nie taki tymczasowy. Bo gdyby był taki to po utracie pracy powinien wrócić do Polski. Teraz autor wpadł w system.
Ciekawe zagadnienie

no ale A-kasse nie dostajesz na całe życie tylko na dwa lata, pozwolenie też mam czasowe na czas pracy, to nie sądzę że na A-Kasse dadzą mi stały pobyt  :o tylko maksymalnie na 6 miesięcy po ewentualnym końcu okresu bycia na A-kasse czysz żebym do komuny posocjal nie poszedł.
Poza tym żadne kwity rachunki z polski mi nie pomogą bo jak by tak było to bym nie musiał samochodu na Duńskie blachy rejestrować tylko śmigałbym na Polskich z pozwoleniem w ręku. Już to przechodziłem  kwity, rachunki, faktury za paliwo a urzędnik w skacie powiedział że pozwolenia nie dostanę bo twój interes życiowy jest w DK jak co to możosz starać się o kwartalną spłatę podatku rejestracyjnego  :o
a teraz nawet tego już nie mogę co za cho...ny fart.

poloniainfo.dk

Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sie 2013, 18:37:30 »

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Sie 2013, 18:39:20 »

no ale A-kasse nie dostajesz na całe życie tylko na dwa lata, pozwolenie też mam czasowe na czas pracy, to nie sądzę że na A-Kasse dadzą mi stały pobyt  :o tylko maksymalnie na 6 miesięcy po ewentualnym końcu okresu bycia na A-kasse, żebym do komuny po socjal nie poszedł.
Poza tym żadne kwity rachunki z polski mi nie pomogą bo jak by tak było to bym nie musiał samochodu na Duńskie blachy rejestrować tylko śmigałbym na Polskich z pozwoleniem w ręku. Już to przechodziłem  kwity, rachunki, faktury za paliwo a urzędnik w skacie powiedział że pozwolenia nie dostanę bo twój interes życiowy jest w DK jak co to możosz starać się o kwartalną spłatę podatku rejestracyjnego  :o
a teraz nawet tego już nie mogę co za cho...ny fart.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Sie 2013, 20:19:12 »
Ano, skoro duński urzędnik orzekł, że Twoje centrum interesów życiowych " jest w Danii, to...niestety...radzę odwieźć jednak auto do Polski, a tu zakupic jakieś "toczydełko" .
Nic nie poradzisz.
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sie 2013, 20:29:33 »
Ciekawa sprawa.... moze jednak znajdzie sie ktos, kto podobny przypadek "przezyl" na wlasnej skorze i zechce podzielic sie doswiadczeniami?
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sie 2013, 20:53:29 »
no ale A-kasse nie dostajesz na całe życie tylko na dwa lata, pozwolenie też mam czasowe na czas pracy, to nie sądzę że na A-Kasse dadzą mi stały pobyt  :o tylko maksymalnie na 6 miesięcy po ewentualnym końcu okresu bycia na A-kasse, żebym do komuny po socjal nie poszedł.
Poza tym żadne kwity rachunki z polski mi nie pomogą bo jak by tak było to bym nie musiał samochodu na Duńskie blachy rejestrować tylko śmigałbym na Polskich z pozwoleniem w ręku. Już to przechodziłem  kwity, rachunki, faktury za paliwo a urzędnik w skacie powiedział że pozwolenia nie dostanę bo twój interes życiowy jest w DK jak co to możosz starać się o kwartalną spłatę podatku rejestracyjnego  :o
a teraz nawet tego już nie mogę co za cho...ny fart.
Ale zastanów się. Na logikę gdybyś Ty faktycznie w Danii był tymczasowo, to po wygaśnięciu kontraktu wrócił byś tam gdzie jest Twoje centrum interesów życiowych. Nie zrobiłeś tego, co więcej podjąłeś odpowiednie czynności by do kraju nie wracać, Twoje zachowanie wskazuje raczej na to, że z Dania wiążesz przyszłość.

Offline turbo

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sie 2013, 22:33:37 »
Ano, skoro duński urzędnik orzekł, że Twoje centrum interesów życiowych " jest w Danii, to...niestety...radzę odwieźć jednak auto do Polski, a tu zakupic jakieś "toczydełko" .
Nic nie poradzisz.

miałem tu już jednego rumpla po trzech latach zaliczył szrot

poloniainfo.dk

Odp: Podatek rejestracyjny kwartalnie a A-kasse
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sie 2013, 22:33:37 »

 

podatek za 2009

Zaczęty przez BetagoDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5441
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2009, 19:05:25
wysłana przez bruner1971
Podatek Środowiskowy

Zaczęty przez cwsm111Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4870
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2013, 17:33:42
wysłana przez cwsm111
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11882
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Podatek 19% od sprzedazy mieszkania

Zaczęty przez droningDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7193
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2010, 22:58:23
wysłana przez droning
podatek 8%

Zaczęty przez tekilDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6340
Ostatnia wiadomość 05 Paź 2008, 00:46:05
wysłana przez Klingon