poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 28066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Sie 2013, 14:05:13 »

Moim skromnym zdaniem byly to znaki zapytania, w poszukiwaniu odpowiedzi na stan rzeczy  :P :)
Spoko :)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Sie 2013, 17:21:39 »
No, to u mnie "bida" :-\. Raz w tygodniu na popoludnie. U nas tylko tak mozna, no, chyba, ze na rano, ale to u mnie z racji pracy, odpada.
A jak jeszcze M. jakis wyjazd akurat wyskoczy, to i ta mizerna dawka sie zmniejsza.
No, ale tez mam 3 moduly "zaliczone", w 7 miesiecy   :).
" Polak gorszego sortu"

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Sie 2013, 14:21:50 »
A ja mysle ze nie jest najwazniejsze aby jak najszybciej pozaliczac moduly ale zeby cos z tej nauki wyniesc. W koncu na nauke sa trzy lata wiec mysle ze trzeba korzystac ile wlezie  :)

Fakt, ze niektorzy sa bardzo zdolni jezykowo i lapia wszystko w mig a jak jeszcze dochodzi do tego obcowanie na codzien z jezykiem... Ale znam tez wiele osob, ktore pokonczyly w rok szkoly a teraz placza, ze slabo mowia.
W mojej szkole moduly sa podzielone na pol i po kazdej polowce nastepuje rozmowa z nauczycielem, ktory doradza czy masz isc dalej czy lepiej sobie powtorzyc.

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sie 2013, 14:27:49 »

Jak ja sie uczylem, chodzilem do IA Intensiv 3xtyg. na wieczor. Pracowalem wtedy na nocki, wiec to wygladalo tak: praca od polnocy do 7 rano, spac do 14, wstac, powtorzyc material do szkoly i fru na zajecia, bodaj od 17.30 do 20.30 byly. W dni, kiedy nie mialem szkoly, przygotowywalem sie na zajecia, bo sporo tego bylo. Mieszkalismy tez na Amager w tym czasie, szkola byla na Nørrebro, wiec dojazd zajmowal ok. 45 minut w jedna strone. To byly dwa lata wyjete z zyciorysu, ale to sie trzeba zdecydowac, co jest dla nas wazne. Zona robila Studieskolen na rano, tez byla zadowolona, tam az tak nie pilowali jak w IA, ale wciaz byl wysoki poziom.

Znam ten bol, ta sama szkola, i tez z Amager...  :) Na dodatek na samym poczatku trafilam najbardziej wymagajacego podobno nauczyciela w szkole. Ale dal mi takie podstawy, ze po pierwszym module umialam wiecej niz kolezanka w Studieskolen na trzecim. Tyle, ze tak jak pisze psychopata, to byl czas wyciety z zyciorysu, jedyne co pamietam z tamtego okresu to dunski, dunski, dunski... No, ale trzeba bylo zacisnac poldupki...

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sie 2013, 14:32:58 »
Niestety, po Clavisie znam takich, co skonczyli 6 modul i... nadal kiepsko z jezykiem  :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sie 2013, 15:01:12 »
Przeciez nie my ustalamy sobie terminy egzaminów po kazdym module, tylko nauczyciel prowadzacy informuje egzaminatora, ze dana osoba jest gotowa, by podejsc do egzaminu.
" Polak gorszego sortu"

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sie 2013, 15:05:50 »
Moze tak jest u Ciebie w szkole, chociaz pierwsze slysze zeby egzamin byl ustalany indywidualnie pod ucznia. U mnie do testow po kazdym module podchodzi cala grupa, no chyba ze ktos zdecyduje sie powtarzac.

poloniainfo.dk

Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sie 2013, 15:05:50 »

Offline kicia

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 13
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Sie 2013, 20:48:39 »
Moze tak jest u Ciebie w szkole, chociaz pierwsze slysze zeby egzamin byl ustalany indywidualnie pod ucznia. U mnie do testow po kazdym module podchodzi cala grupa, no chyba ze ktos zdecyduje sie powtarzac.
U Nas tak samo egzaminy w dwóch terminach zima lato i koniec jak nie znasz to albo powtarzasz albo spadasz z np.2 poziomu na 1 taka polityka

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sie 2013, 20:57:20 »
Tak, u nas jest "indywidualnie" , tzn. tego samego dnia moga mieć egzamin np. dwie osoby z grupy, ale i tak odbywa się on indywidualnie. "Testerka " przychodzi do szkoły specjalnie w tym celu.
Nasze Sprogcenter maleńkie, grupy (popołudniowe, nie wiem, jak z dziennymi) tylko dwie i to niezbyt liczne, więc da się w ten sposób. W mojej np jest jakieś 8 osób.

Wiadomo, że jak szkoła mała i grupy małe, to nauczycielowi łatwiej pracować, więcej czasu poświęcić każdemu z osobna, więcej się zrobi, niż w dużych klasach. Może stąd u nas choć rewelacji nie ma, to każdy do tego swojego modułowego egzaminu jest przygotowany wystarczająco.
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sie 2013, 21:05:35 »
Tak, u nas jest "indywidualnie" , tzn. tego samego dnia moga mieć egzamin np. dwie osoby z grupy, ale i tak odbywa się on indywidualnie. "Testerka " przychodzi do szkoły specjalnie w tym celu.
Nasze Sprogcenter maleńkie, grupy (popołudniowe, nie wiem, jak z dziennymi) tylko dwie i to niezbyt liczne, więc da się w ten sposób. W mojej np jest jakieś 8 osób.

Wiadomo, że jak szkoła mała i grupy małe, to nauczycielowi łatwiej pracować, więcej czasu poświęcić każdemu z osobna, więcej się zrobi, niż w dużych klasach. Może stąd u nas choć rewelacji nie ma, to każdy do tego swojego modułowego egzaminu jest przygotowany wystarczająco.
Podobnie jest u mnie. Ale to Clavis  ::) :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Sie 2013, 22:12:37 »
Na podstwawie wlasnego doswiadczenia, polecam uczeszczanie do sprogskole, tak dlugo jak sie da.
Pozniej nie otrzymacie juz szansy na bezplatna nauke jezyka, za wyjakiem jakichs ochlapow w VUC czy AOF.
Owszem, ze sa osoby genialne, ktore naucza sie szybko i dobrze.
Lecz generalnie szybka nauka, odbywa sie kosztem jakosci, "dziur w materiale" itp.
Osobiscie zdalam PD3 po okolo 12 miesiacach nauki, ale naprawde bylam w ciezkim szoku, ze to juz koniec, a ja bym jeszcze chciala sie uczyc, bo mowic a mowic to roznica.

Tak wiec, jak ktos nie musi, to moim zdaniem, powoli i gruntownie, jest najlepszym rozwiazaniem.
Gdybym miala drugi raz zaczynac, na pewno bym chodzila do szkoly 3 lata, albo i dluzej, jakby dali szanse :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Sie 2013, 02:48:50 »
Na podstwawie wlasnego doswiadczenia, polecam uczeszczanie do sprogskole, tak dlugo jak sie da.
Pozniej nie otrzymacie juz szansy na bezplatna nauke jezyka, za wyjakiem jakichs ochlapow w VUC czy AOF.
Owszem, ze sa osoby genialne, ktore naucza sie szybko i dobrze.
Lecz generalnie szybka nauka, odbywa sie kosztem jakosci, "dziur w materiale" itp.
Osobiscie zdalam PD3 po okolo 12 miesiacach nauki, ale naprawde bylam w ciezkim szoku, ze to juz koniec, a ja bym jeszcze chciala sie uczyc, bo mowic a mowic to roznica.

Tak wiec, jak ktos nie musi, to moim zdaniem, powoli i gruntownie, jest najlepszym rozwiazaniem.
Gdybym miala drugi raz zaczynac, na pewno bym chodzila do szkoly 3 lata, albo i dluzej, jakby dali szanse :)

A otworz sobie sama ta szkole, bedziesz chodzila dluzej i kase zarobisz hahaha

poloniainfo.dk

Odp: På dansk - pisze się przez MAŁE "d" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Sie 2013, 02:48:50 »

 

'vikary" raz jeszcze..

Zaczęty przez liliaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 13253
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2008, 19:49:09
wysłana przez Klingon
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9430
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:54:57
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9453
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 13:58:46
wysłana przez maciej12345
Koncert ,,Romantyczna podróż z Chopinem, Lisztem i Szymanowskim"

Zaczęty przez maciej12345Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9943
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2011, 14:01:19
wysłana przez maciej12345
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13902
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie