poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: PIT 0  (Przeczytany 2145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
PIT 0
« dnia: 30 Sie 2013, 20:42:52 »
Witam serdecznie,

Mam pytanie :) Z racji tego że na PIT- ach się kompletnie nie znam więc piszę do Was. Dziś dowiedziałam się że mój kuzyn 11 pracował za granicą ale tylko w Niemczech rozliczał się ze swojego podatku a w Polsce nie. I teraz nie może na siebie wziąć mieszkania, kupić go bo urząd skarbowy rzekomo na niego siądzie skąd ma pieniądze itd... Że gdyby w PL rozliczał się z jakiegoś PIT 0 to by nie było problemu. Czy to prawda?
Czy jeśli ja w Danii normalnie opłacam podatek, z wszystkiego się rozliczam to w Polsce również mam coś opłacać? Rozliczać się?

Bardzo proszę o informację.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam,
Ania

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PIT 0
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sie 2013, 20:51:24 »
Jak najszybciej zmień rezydencję podatkową z polskiej na duńską. Trzeba wypełnić chyba dokument Nip 3. Ja jednak nie jestem pewny co do polskiego prawa, ale jest fajne polskie forum prawnicze. Tam spróbuj zapytać.

www.forumprawne.org

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: PIT 0
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sie 2013, 21:06:45 »
Jak najszybciej zmień rezydencję podatkową z polskiej na duńską. Trzeba wypełnić chyba dokument Nip 3. Ja jednak nie jestem pewny co do polskiego prawa, ale jest fajne polskie forum prawnicze. Tam spróbuj zapytać.

www.forumprawne.org
Ja dałbym spokój z tą zmianą rezydencji  polskiej na duńską zwłaszcza że Niemcy znowu mogą  poczuć się  ofiarami (kolejna światówka murowana) A co do PIT ponoć najlepsze u turka  :)

A tak poważnie  http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/polska--dania--jeden-podatek,6285,1
« Ostatnia zmiana: 30 Sie 2013, 21:20:44 wysłana przez vordingborg »

piotr1

  • Gość
Odp: PIT 0
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie 2013, 11:13:10 »
Witam serdecznie,

Mam pytanie :) Z racji tego że na PIT- ach się kompletnie nie znam więc piszę do Was. Dziś dowiedziałam się że mój kuzyn 11 pracował za granicą ale tylko w Niemczech rozliczał się ze swojego podatku a w Polsce nie. I teraz nie może na siebie wziąć mieszkania, kupić go bo urząd skarbowy rzekomo na niego siądzie skąd ma pieniądze itd... Że gdyby w PL rozliczał się z jakiegoś PIT 0 to by nie było problemu. Czy to prawda?
Czy jeśli ja w Danii normalnie opłacam podatek, z wszystkiego się rozliczam to w Polsce również mam coś opłacać? Rozliczać się?


Bardzo proszę o informację.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam,
Ania

Przerabialem to wiec sie wypowiem...jest tak ze rozliczać w pl sie nie musisz ale gdy za 5 lat czy tam za 3 lata będziesz chciała kupic dom,mieszkanie,samochód, cokolwiek wartosciowszego niż zakupy w biedronce to Polska skarbówka moze zażądać od ciebie udokumentowania skad masz na to kasę,np kontraktu,lonów z wypłat itp...dlatego lepiej jest składać PIT 0 w Polsce, wtedy oni maja u siebie to ze pracowałas w dk i cie nie niepokoją ...zaznaczam- nie muszą tego zrobić ale mogą i czasem robią...rozmawiałem o tym u siebie w pl w skarbówce z pewna panią stad wiedza ma bezcenna... 8)

poloniainfo.dk

Odp: PIT 0
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie 2013, 11:13:10 »

 

PIT 36

Zaczęty przez Janekgt540Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2048
Ostatnia wiadomość 06 Mar 2014, 16:51:20
wysłana przez Janekgt540
Duński podatek w PIT

Zaczęty przez Czesiek_100Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3069
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2008, 11:30:19
wysłana przez K3
Pit

Zaczęty przez jaclaw6Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1833
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 15:52:06
wysłana przez jaclaw6
PIT-AZ

Zaczęty przez PolkaDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2114
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2009, 08:23:55
wysłana przez Polka
Proszę o pomoc-rozliczenie dochodów ze SKAT w PIT-36

Zaczęty przez re_staDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7206
Ostatnia wiadomość 01 Lis 2012, 22:06:41
wysłana przez roga