poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę  (Przeczytany 50518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Wrz 2013, 22:17:34 »
a czy jest gdzies miejsce dla czaroskorego czlowieka?
Zadalas zgola niewygodne pytanie... :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Wrz 2013, 22:19:41 »
Btw, znowu sie zaczyna panowie? Czy tu juz odmiennego zdania nie mozna miec, bo sie uslyszy, ze ktos jest polglowkiem, albo ze... gowno sie zna? ::).

Co jest nie tak :o??
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Wrz 2013, 22:23:06 »
Jestes dziwacznie "moralny", nikt sie nie wywyzszal w mojej wypowiedzi, a chciales przyklad jakis niepodwazalny do dalem. Jest bialy czy nie???? hehehe
Nie lubie swietoszkowatych moralistow, ktorzy malo o zyciu wiedza i oceniaja wszystko ze swojej bezpiecznej beznamietnej perspektywy.
Jasne , ze pojecie "bialy czlowiek" dotyczy stanu umyslu w zakresie cywilizacyjnym a nie czy faktycznie ktos jest czarny czy rozowy, ale co tam jest powod sie powyzywac, czytaj i mysl oceniaj na podstawie doswiadczenia zyciowego i ogolnie pojetych i obowiazujacych norm moralnych, a nie smucisz tu jakas swoja bezplciowa teoryjke o zabarwieniu pacyfistycznym milojcie sie wzajemnie hehehe
No 41 tos pojechal po bandzie. Ciekawe co na to, zolty czlowiek , ktory pod wzgledem stanu umyslu w zakresie cywilizacyjnym stoi wyzej od bialego.
Jak ja nie cierpie takich rasistowskich okreslen.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Wrz 2013, 22:25:06 »
Makar,

1.A jak wyglada sprawa z licznymi "bambulami"
:o :o :o. Kto to "bambul"? Czyzby afroamerykanin, tudziez jego brat o takimz kolorze skory?
Jak fajnie, zes sie od Polakow tej "tolerancji" nie uczyl ;)

A jak ja napisze o "tubylcach", tudziez piekniejszych krowach to jest wielkie halo :D

Czyli wychodzi: "co wolno wojewodzie.... :o :D

ps. ostatnia odpowiedz przed powtornym ignorem :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Wrz 2013, 01:27:13 »
No 41 tos pojechal po bandzie. Ciekawe co na to, zolty czlowiek , ktory pod wzgledem stanu umyslu w zakresie cywilizacyjnym stoi wyzej od bialego.
Jak ja nie cierpie takich rasistowskich okreslen.


Czytac kazdy moze, rozumiec jeden lepiej, drugi gorzej  ;) :D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Wrz 2013, 06:12:59 »
A co Ty z tymi trzema przykladami???? Gdzie nie piszesz to trzy przyklady hehehe.
Ja podam jeden niezaprzeczalny, Bialy czlowiek jest - bialy  ;) ;D

a jak się to ma do tego, też Twojego stwierdzenia?:

Cytuj (zaznaczone)
Jasne , ze pojecie "bialy czlowiek" dotyczy stanu umyslu w zakresie cywilizacyjnym a nie czy faktycznie ktos jest czarny czy rozowy, ale co tam jest powod sie powyzywac,

No, to "biały" , bo "jest biały", czy "biały "w senie..."". I tylko mi nie pisz, że nie rozumiem, co poeta miał na myśli ;).
" Polak gorszego sortu"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Wrz 2013, 10:07:30 »
A co Ty z tymi trzema przykladami???? Gdzie nie piszesz to trzy przyklady hehehe.
Ja podam jeden niezaprzeczalny, Bialy czlowiek jest - bialy  ;) ;D
Bialy czlowiek jest bialy ::) :o? A ktory konkretnie? A moze jest bielszy ;)? Dzielmy dalej: bialy Skandynaw o jasnych wlosach i niebieskich oczach jest lepszy niz ciemnowlosy i ciemnooki Polak ;)? I co w zwiazku z tym, jaki wniosek? Ten o ciemnych wlosach do specjalnego obozu dla opoznionych w rozwoju ;)? Hehehe, i tak mozna paranoicznie w nieskonczonosc :D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Wrz 2013, 10:07:30 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Wrz 2013, 10:11:36 »
Bialy czlowiek jest bialy ::) :o? A ktory konkretnie? A moze jest bielszy ;)? Dzielmy dalej: bialy Skandynaw o jasnych wlosach i niebieskich oczach jest lepszy niz ciemnowlosy i ciemnooki Polak ;)? I co w zwiazku z tym, jaki wniosek? Ten o ciemnych wlosach do specjalnego obozu dla opoznionych w rozwoju ;)? Hehehe, i tak mozna paranoicznie w nieskonczonosc :D

Ciekawe poglady maja Ci Twoi dunscy znajomi hehehe.
Ja takich nie znam.

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Wrz 2013, 10:15:22 »
a jak się to ma do tego, też Twojego stwierdzenia?:

No, to "biały" , bo "jest biały", czy "biały "w senie..."". I tylko mi nie pisz, że nie rozumiem, co poeta miał na myśli ;).

Rozwoj wspolczesnej cywilizacji i ugruntowanie norm jakie wyznajecie niestety rozpoczal sie w Europie, nie powstal on na czarnym ladzie, gdzie powszechne cywilizacyjne ich normalne zycie uznawane jest jako dzikie, wiec skonczcie pir....... bo jestescie hiipokryci podobnie jak w sprawie kary smierci.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Wrz 2013, 10:40:10 »
Rozwoj wspolczesnej cywilizacji i ugruntowanie norm jakie wyznajecie niestety rozpoczal sie w Europie, nie powstal on na czarnym ladzie, gdzie powszechne cywilizacyjne ich normalne zycie uznawane jest jako dzikie, wiec skonczcie pir....... bo jestescie hiipokryci podobnie jak w sprawie kary smierci.
Litosci 41 jak na czarnym ladzie w niejakim Egipcie rozwijala sie cywilizacja to bialy czlowiek w Europie w jaskinach surowe mieso jadl.
To, ze ow tak wychwalany przez Ciebie bialy czlowiek uwaza narody afrykanskie za dzikie to niestety ale tylko proba podniesienia sobie bialego ego. A co do bycia hipokryta, jak nazwiesz kogos kto uwaza sie za lepszego i stajacego wyzej cywilizacyjnie tylko dlatego ze jego skora ma inna pigmentacje?

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Wrz 2013, 10:53:06 »
A naukowcy nie stwierdzili przypadkiem, ze pierwszy czlowiek byl... czarny ???

A to cios dla zwolennikow rasy aryjskiej :D!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Wrz 2013, 11:02:01 »
Litosci 41 jak na czarnym ladzie w niejakim Egipcie rozwijala sie cywilizacja to bialy czlowiek w Europie w jaskinach surowe mieso jadl.
To, ze ow tak wychwalany przez Ciebie bialy czlowiek uwaza narody afrykanskie za dzikie to niestety ale tylko proba podniesienia sobie bialego ego. A co do bycia hipokryta, jak nazwiesz kogos kto uwaza sie za lepszego i stajacego wyzej cywilizacyjnie tylko dlatego ze jego skora ma inna pigmentacje?

Dorzucę jeszcze, tak "dla podania przykładów ";) Indie , Chiny- z ich  kulturą i sztuką , oraz technologiami , z drugiej strony kuli ziemskiej Majów, Azteków i jeszcze kilka innych .
"Biały człowiek" zyskał "panowanie " nad swiatem nie dzięki przweadze swojej "cywilizacji", a właśnie dzieki swojemu barbarzyństwu  i podbijaniu (wyrzynaniu, niszczeniu kultury , "chrystianizacji" na siłę) mniej dzikich ludów. I taka jest prawda.
A jeśli mówisz mi o "wartościach", to ja sie ze średniowiecznymi katolskimi wartościami nie utożsamiam :). To już bliżej mi do niektórych kultur Azji, z ich filozofiami , doktrynami i postawami wobec świata .
" Polak gorszego sortu"

piotr1

  • Gość
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Wrz 2013, 11:26:05 »
pomyslalem ze cos nabazgram...hmm...pomyslalem tak gdyz cala ta dyskusja mnie rozbawila znacznie...przypomina mi to takie typowe polskie powiedzenie - nie, nie jestem rasista, ALE........
troche to wszystko zalosne wg mnie bo bronicie czarnych i nazywacie innych rasistami ale sami mowicie o sobie -nie,nie jestem rasista, ALE...
bo kto z was, obroncy ucisnionych, chcialby mieszkac z czarnym? kto z was, dajmy na to, podczas kraksy, tamowalby mu krew bez obawy zarazenia sie czyms? itp itd- mozna zadac setki takich pytan ...
a kazdy swiadomy czlowiek wie ze zarazic czyms mozna sie od bialego i od czarnego tak samo, kazdy swiadomy czlowiek wie ze to tylko kolor skory...no ale jest to --ALE--
wiec odpowiadajac z gory- nie,nie zadaje sie z czarnymi,ignoruje ich,ani mi wadza ani w niczym nie pomagaja- wiec czy jestem rasista?- chyba tak- bo w moim powiedzeniu tez jest  -ALE - na koncu...

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Wrz 2013, 11:31:43 »
Litosci 41 jak na czarnym ladzie w niejakim Egipcie rozwijala sie cywilizacja to bialy czlowiek w Europie w jaskinach surowe mieso jadl.
To, ze ow tak wychwalany przez Ciebie bialy czlowiek uwaza narody afrykanskie za dzikie to niestety ale tylko proba podniesienia sobie bialego ego. A co do bycia hipokryta, jak nazwiesz kogos kto uwaza sie za lepszego i stajacego wyzej cywilizacyjnie tylko dlatego ze jego skora ma inna pigmentacje?

Ja nie wiem czytasz a jakbys nic nie widziala hehehe.
Doskonale rozumiem Twoja chec droczenia sie, ale zwrocilbym Twoja uwaga na slowo wspolczesna.
Chcialbym widziec jak w tej cywilizacji na ktora sie powolujesz ciagasz bloki skalne na piramidy lub na czarnym ladzie wciskaja Ci ciemnote we wszystkie otworki gdzie sie da, a na koniec ugotuja w przyslowiowym kotle.
Polecam Ci wyjazd do kraju gdzie Norweszka szukala przygod, mysle, ze lepszej wryfikacji swoich pogladow nie znajdziesz  ;)
no chyba ze lubisz to, to ja juz sam nie wiem hehehe

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Wrz 2013, 15:29:49 »
pomyslalem ze cos nabazgram...hmm...pomyslalem tak gdyz cala ta dyskusja mnie rozbawila znacznie...przypomina mi to takie typowe polskie powiedzenie - nie, nie jestem rasista, ALE........
troche to wszystko zalosne wg mnie bo bronicie czarnych i nazywacie innych rasistami ale sami mowicie o sobie -nie,nie jestem rasista, ALE...
bo kto z was, obroncy ucisnionych, chcialby mieszkac z czarnym? kto z was, dajmy na to, podczas kraksy, tamowalby mu krew bez obawy zarazenia sie czyms? itp itd- mozna zadac setki takich pytan ...
a kazdy swiadomy czlowiek wie ze zarazic czyms mozna sie od bialego i od czarnego tak samo, kazdy swiadomy czlowiek wie ze to tylko kolor skory...no ale jest to --ALE--
wiec odpowiadajac z gory- nie,nie zadaje sie z czarnymi,ignoruje ich,ani mi wadza ani w niczym nie pomagaja- wiec czy jestem rasista?- chyba tak- bo w moim powiedzeniu tez jest  -ALE - na koncu...

Piotrze, a , wiesz, ze w życiu do głowy by mi nie przyszło podczas kraksy zastanawiać się, czy tamowac krew danego człowieka ze względu na jego kolor skóry ??? No, pod wrażeniem jestem :))!
Pewnie przedsięwzięłabym srodki ostrożności, jakie byłyby dostępne, tamując Twoją krew podczas kraksy , oczywiście, ale nie dlatego, że jestes różowy w fioletowe kropki, tylko dlatego, ze tak mnie uczono, że należy się chronić i zabezpieczać.
Medal, Piotrze, medal za rasizm pierwszej wody, przypnij go sobie i noś dumnie  :-\

Mieszkac z "czarnym człowiekiem" ?
A to co innego, niż mieszkac z zielonym czy szarym?
Qrczę, jaki na tej prowincji człowiek nieobeznany....
Zdradzę Ci w sekrecie, że z dziką radościa pomieszkałabym jakiś czas, gdyby okoliczności na to pozwalałay, z jakąś Murzynką, Azjatka, Indianką- ale bym się nauczyła gotować, wow! Egzotyczne dania "z pierwszej ręki" ....pomarzyć można...
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Klub FC Kopenhaga rozpętał burzę
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Wrz 2013, 15:29:49 »

 

Kopenhaga - Odense

Zaczęty przez ParalitykDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9800
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2007, 22:17:12
wysłana przez GoTTie
Kopenhaga

Zaczęty przez marta_malgorzataDział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9724
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2006, 20:13:18
wysłana przez marta_malgorzata
Kopenhaga - pytanie

Zaczęty przez andrzej1Dział Kopenhaga

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8104
Ostatnia wiadomość 11 Mar 2008, 22:10:41
wysłana przez andrzej1
Aarhus - Kopenhaga prom ??

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15766
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2013, 14:42:14
wysłana przez kingamagda
Zakup Ejerbolig Kopenhaga

Zaczęty przez Feliks SambaDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10814
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2015, 10:08:26
wysłana przez Feliks Samba