poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w Forenede servis  (Przeczytany 6050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pancia150

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Praca w Forenede servis
« dnia: 21 Lis 2011, 19:48:45 »


   Pracuje/pracowal ktos w Forenede Århus?Co sadzicie o tej firmie?

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrz 2013, 11:53:32 »
No właśnie , stary wątek ale go odświeżę , kilku moich znajomych z Jutlandii przechodzi od nowego roku do tej firmy (wygrała przetarg). I szczerze mówiąc nikt nic nie wie o tej (nie takiej małej jak sądzę) firmie. Napiszcie proszę co wiecie , jak wam się pracuje i wszelkie uwagi mile widziane. Pozdro

Offline filipinka2

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrz 2013, 16:24:07 »
ja pracowałam dla tej firmy przez 4 miesiące. nic dobrego nie mogę powiedzieć ale jest tyle oddziałów tej firmy że w każdym z nich jest inaczej. wiem to bo znam ludzi z oddziału w Odense a ja mimo iż pracowałam z Odense to podlegałam pod oddział z Kolding. wyglądało to tak że ogólnie szefostwo nie interesowało się zbyt bardzo naszą pracą. szefowa przyjeżdżała tylko na kontrole, a nami pracownikami zajmowała się oldfrue. nie wiem jak to jest w innych hotelach ale w tym którym ja pracowałam czas wyznaczony na posprzątanie był wzięty z kosmosu i nijak się miał do rzeczywistości. w dużym skrócie można powiedzieć że w pracy byłam czasem nawet 9 godzin a np za 5 było zapłacone. taka rozbieżność wynika z tego że tylko określone czynności podlegają zapłacie a cała reszta jest za free. np, przygotowywanie wózków do pracy wywożenie pościeli przywożenie pościeli, latanie po piętrach itp.

Offline filipinka2

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrz 2013, 16:26:57 »
czysio teraz doczytałam że ta firma wygrała przetarg u twoich znajomych. to samo było u mnie. wcześniej usługi świadczyła firm ISS przez 20 lat w tym hotelu o którym pisałam aż nagle przetarg wygrała taka firma z nikąd bo zaproponowali tak niskie ceny że hotel na to poszedł ale wszystko kosztem pracowników

Offline waruiny

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 189
  • -Otrzymane: 124
  • Wiadomości: 350
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrz 2013, 18:14:31 »
Moim zdaniem nie są mali. Obejrzałem ich filmik reklamowy. Biurowiec firmowy duży i nowoczesny, no i naliczyłem ze 30 białych służbowych fordów.
Tutaj wykopałem coś po duńsku:

http://www.fagbladet3f.dk/temaer/beskidt/510d95a9c0534f5ea5bcc129de7efd08-20120327-3f-forenede-service-presser-ansatte-ud

Moim zdaniem to jest normalna walka konkurencyjna na rynku. ISS jest za duży i za wolno działa i dalej będzie tracił kontrakty. IMHO

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrz 2013, 19:59:42 »
No to ładnie , ja znam tylko jedną dziewczynę , która tam pracuje i ona sobie chwali pracę. Ale jak to bywa co osoba to opinia , wiem od moich znajomych , że w obecnej firmie pracują od lat i czas mają wyśrubowany. I właśnie tego się obawiają , że obowiązki zostaną a czas poleci w dół. Ale co tam , trzeba myśleć pozytywnie i tyle. Pozdro

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrz 2013, 22:11:00 »


Moim zdaniem to jest normalna walka konkurencyjna na rynku. ISS jest za duży i za wolno działa i dalej będzie tracił kontrakty. IMHO
To nie jest uczciwa konkurencja tylko ceny zaproponowane zarzadowi hotelu ponizej kosztow wlasnych. Zeby zarobic firma bedzie odgrywala sie na pracownikach, srubujac czas pracy, oszukujacach na dodatkowych obowiazkach, nie wyplacajac nadgodzin, feriepenge i pension.... Bedzie balansowala na granicy a skat, kommun i inne  urzedy odpowiedzialne za srodowisko pracy tylko bezradnie rozloza rece...

Jestem zdecydowanie przeciwko takim praktykom i nazywaniu ich uczciwa konkurencja. Pracowalam w 2 takich firmach, wiec wiem dokladnie o czym pisze... Trzymajcie sie od tej firmy z daleka, dla wlasnego dobra...

Rada Det Faglige Hus: zanim przyjmiesz sie do takiej "firmy" daj kontrakt do przeczytanaia zwiazkom
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrz 2013, 22:11:00 »

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrz 2013, 22:12:37 »
ja pracowałam dla tej firmy przez 4 miesiące. nic dobrego nie mogę powiedzieć ale jest tyle oddziałów tej firmy że w każdym z nich jest inaczej. wiem to bo znam ludzi z oddziału w Odense a ja mimo iż pracowałam z Odense to podlegałam pod oddział z Kolding. wyglądało to tak że ogólnie szefostwo nie interesowało się zbyt bardzo naszą pracą. szefowa przyjeżdżała tylko na kontrole, a nami pracownikami zajmowała się oldfrue. nie wiem jak to jest w innych hotelach ale w tym którym ja pracowałam czas wyznaczony na posprzątanie był wzięty z kosmosu i nijak się miał do rzeczywistości. w dużym skrócie można powiedzieć że w pracy byłam czasem nawet 9 godzin a np za 5 było zapłacone. taka rozbieżność wynika z tego że tylko określone czynności podlegają zapłacie a cała reszta jest za free. np, przygotowywanie wózków do pracy wywożenie pościeli przywożenie pościeli, latanie po piętrach itp.
Dokladnie tak jest w innych podobnych "firmach"
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Forenede servis
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrz 2013, 22:12:37 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10304
Ostatnia wiadomość 22 Maj 2024, 14:56:49
wysłana przez jonemartin
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 18506
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 28395
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22008
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 15414
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja