poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: jak długo mozna byc na chorobowym????????  (Przeczytany 13125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Paź 2013, 00:05:37 »
Waruiny w zyciu sa pewne dwie rzeczy śmierc i podatki!!! One zawsze cie dopadna!!!

Ukąszenia nie moge wykluczyc,  po głębszym zastanowieniu sie, duzo czasu spedzalam ze znajomymi nad jeziorem, a tam wiadomo rozne robactwo m.in kleszcze... sam juz nie wiem .... zadnych znakow ugryzienia nie mialam, kleszcza to pewnie bym wyczula jakby wpil mi sie w palec...

To był dobry ruch. Pewna jesteś, że nic Ciebie nie ukąsiło. Zrobienie testu na boreliozę nie zaszkodzi.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Paź 2013, 00:07:55 »
Zawsze mozesz zmienic lekarza rodzinnego w borgerservice (180kr) w odleglosci do 5 km od twojego zamieszkania, albo wybrac specjaliste bez ingerencji twojego rodzinnego, wybierz np. chirurga, wtedy bedziesz musiala zaplacic ok 500 kr ale z koleji badania na ktore on cie wysle beda darmowe. Odnosze wrazenie, ze mieszkasz jakiejs w pipidowce skoro jeszcze nie zmienialas lekarza;ten rezerwowy domowy pewnie przeczytal i powtorzyl konkluzje twojego; bezradny lekarz powinien cie wyslac do bardziej zaradnego.

Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Paź 2013, 00:12:27 »
Zpatentem mieszkam w Odense, wiec to nie taka pipidówka, dziekuje za podpowiedz, :)

Zawsze mozesz zmienic lekarza rodzinnego w borgerservice (180kr) w odleglosci do 5 km, albo wybrac specjaliste bez ingerencji twojego rodzinnego, wybierz np. chirurga, wtedy bedziesz musiala zaplacic ok 500 kr ale z koleji badania na ktore on cie wysle beda darmowe. Odnosze wrazenie, ze mieszkasz jakiejs w pipidowce skoro jeszcze nie zmienialas lekarza;ten rezerwowy domowy pewnie przeczytal i powtorzyl konkluzje twojego.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Paź 2013, 00:18:33 »
Tylko takie dopowiedzenie, przy okazji...

Po 6 miesiacach chorobowego, dokladnie podobnie jak po 6 miesiacach  kontanthæjlpu, mozesz stracic ophold. Oczywiscie, zdarza sie to bardzo rzadko, bo jest wynik indywidualnego podejscia do kazdej sprawy, ALE...dobrze o tym wiedziec...
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Paź 2013, 00:30:49 »
Aisak.
Dziekuje za kolejna ceną podpowiedz!!!:) Ile ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec!

Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie!

Na pocztku pazdziernika minelo mi 5 lat pobytu w Dani, chcialam sie ubiegac o stały pobyt, ale ze kontrakt mialam do 1 pazdzirnika i jestem na zwolnieniu lekarskim, wiec nie moge zlozyc wniosku, :(

Tylko takie dopowiedzenie, przy okazji...

Po 6 miesiacach chorobowego, dokladnie podobnie jak po 6 miesiacach  kontanthæjlpu, mozesz stracic ophold. Oczywiscie, zdarza sie to bardzo rzadko, bo jest wynik indywidualnego podejscia do kazdej sprawy, ALE...dobrze o tym wiedziec...

Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Paź 2013, 00:55:00 »
Idris nie sadzilam, ze bedzie taki odzew Rodakow, jestem wdzieczna za kazda podpowiedz..., dziekuje!

Dziewczyna zadała pytanie a my ją tu skierujemy, zdiagnozujemy i jeszcze ustalimy leczenie. Coś w tym jest, że każdy Polak jest lekarzem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Paź 2013, 08:02:55 »
Aisak.
Dziekuje za kolejna ceną podpowiedz!!!:) Ile ciekawych rzeczy mozna sie dowiedziec!

Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie!

Na pocztku pazdziernika minelo mi 5 lat pobytu w Dani, chcialam sie ubiegac o stały pobyt, ale ze kontrakt mialam do 1 pazdzirnika i jestem na zwolnieniu lekarskim, wiec nie moge zlozyc wniosku, :(
dawno nie czytalam przepisow, ale wydaje mi sie, ze mozesz zlozyc. Chorobowe to nie kontanthjælp.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Paź 2013, 08:02:55 »

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Paź 2013, 11:15:02 »
dawno nie czytalam przepisow, ale wydaje mi sie, ze mozesz zlozyc. Chorobowe to nie kontanthjælp.

Masz racje Jomir chorobowe to nie pomoc socjalna to swiadczenie, ostatnio chyba AK211 nas uswiadomila wiec smialo na chorobowym mozesz skladac o permanent ophold Magdalenka, zrob to na druku do statsforvaltningen proste latwe i przyjemne.
Powodzenia i gratulacje decyzji pozostania na stale!!!
Duzo zdrowia (i jeszcze raz pieniedzy  ;) to tak po polsku  ;D ;D). Wszystko bedzie dobrze, widzisz polonia tzn. my ludzie, jednak czasem stoimy za soba murem  ;) :) Troche sie drzemy miedzy soba czasem, ale to taka narodowa dyscyplina sportowa polakow co powszechnie wiadomo.
Jak masz potrzebe pomocy w zlozeniu wniosku to smialo pytaj na priv.  :) z innymi problemami rowniez.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Paź 2013, 12:53:39 »
Zacząłem kojarzyć fakty



Moze uznac twoja dolegliwość jako chorobę zawodową ;D

Obstawiam palec wskazujący prawej reki , kilkanaście tysięcy dziennie wykonuje zginanie, praca w rękawiczkach gumowych, narażony na kontakt z potem-sola, zmiany temperatury pracy od pomieszczę w których jest zimno do pomieszczeń gdzie ręka jest narażona na wysoka temperaturę i wilgotność.

Przy takiej pracy reumatyzm gotowy,zapalenie stawów , ścięgien i najczęstsze - zapalenia ( nie znam fachowej nazwy) rurki przez która przechodzi ścięgno.
Leczyć przeciwbólowymi ,nie rozgrzewać.

Czy lekarze zostali poinformowani przez Ciebie w jakich warunkach pracujesz i czym się zajmujesz?

Lekarz dobrze radzi zmień prace, szczególnie biorąc pod uwagę to że Twoja firma możne nie dotrwać do Wielkanocy ,a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.



« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2013, 13:06:34 wysłana przez cwsm111 »

Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Paź 2013, 13:54:14 »
To prawda, praca fizyczna, głownie prawa reka, rekawiczki gumowe, jednakze stala temperatura pomieszczen niezaleznie od pory roku, ok 25-30 godzin tygodniowo. W pracy ok 35 kobiet, nikt nie narzekal ani nie wspominal abym mial podobny problem z palcem czy z palcami, co niektore kobiety pracuja tam juz ponad30 lat.

Lekarz wie w jakich warunkach pracowalam i jakie prace wykonywalam, nie wyklucza rowniez ze zrodlo choroby tkwi w wykonywanej pracy.

Zacząłem kojarzyć fakty



Moze uznac twoja dolegliwość jako chorobę zawodową ;D

Obstawiam palec wskazujący prawej reki , kilkanaście tysięcy dziennie wykonuje zginanie, praca w rękawiczkach guimowych, narażony na kontakt z potem-sola, zmiany temperatury pracy od pomieszczę w których jest zimno do pomieszczeń gdzie ręka jest narażona na wysoka temperaturę i wilgotność.

Przy takiej pracy reumatyzm gotowy,zapalenie stawów , ścięgien i najczęstsze - zapalenia ( nie znam fachowej nazwy) rurki przez która przechodzi ścięgno.
Leczyć przeciwbólowymi ,nie rozgrzewać.

Czy lekarze zostali poinformowani przez Ciebie w jakich warunkach pracujesz i czym się zajmujesz?

Lekarz dobrze radzi zmień prace, szczególnie biorąc pod uwagę to że Twoja firma możne nie dotrwać do Wielkanocy ,a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Paź 2013, 14:12:18 »
witam,
Jak długo mozna byc na chorobowym? czy Komuna moze mnie zmusic do powrotu do pracy, w przypadku gdy nie jestem w pelni  sprawna do pracy?????????
pozdrawiam
magda

Tak zupełnie na marginesie, Magdo, powiem Ci, że niestey owszem - komuna może zmusić delikwenta do powrotu do pracy. Co więcej - właśnie z Odense Kommune wywodzi się ostatni "pracownik roku" z jakiegoś tam rankingu.. Wiesz, za co dziewczyna dostała nagrodę.. ?

Za "mobilizowanie chorych i przywracanie ich rynkowi pracy", a dzięki temu zaoszczędziła kilka x milionów na rzecz Odense kommune. Niestety, nie pamiętam już bliższych danych.
W każdym razie, obecnie właśnie za "oszczędzanie" państwowych pieniędzy, przyznaje się finansowe granty dla pracowników administracji.


Offline magdaleeenka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Paź 2013, 15:27:36 »
AK211 wiem ze Komuna w Odense jest oszczędna. Chwyta sie wszelkich sposobow, aby nie wypłacac swiadczen swoim mieszkancom. pracownicy Komuny szczegołowo spradzaja osoby chore, bezrobotne. Wcale sie nie dziwie. Mieszkam tutaj juz 5 lat i widze co sie tutaj dzieje....

Chetnie wrocilabym do pracy, ale nieszczesny palec mi na to nie pozwala. Uwiez mi  na slowo, mam dosc siedzenie w domu. Zadalam na tym forum kilka pytan, w celu poznania swoich  praw jako osoba chora.

Wszystkim dziekuje za informacje, zarowno te dobre jak i zle.

Tak zupełnie na marginesie, Magdo, powiem Ci, że niestey owszem - komuna może zmusić delikwenta do powrotu do pracy. Co więcej - właśnie z Odense Kommune wywodzi się ostatni "pracownik roku" z jakiegoś tam rankingu.. Wiesz, za co dziewczyna dostała nagrodę.. ?

Za "mobilizowanie chorych i przywracanie ich rynkowi pracy", a dzięki temu zaoszczędziła kilka x milionów na rzecz Odense kommune. Niestety, nie pamiętam już bliższych danych.
W każdym razie, obecnie właśnie za "oszczędzanie" państwowych pieniędzy, przyznaje się finansowe granty dla pracowników administracji.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Paź 2013, 16:15:18 »
Nie wiem dokladnie co CI jest, zwlaszcza, ze nawet Cie porzadnie nie zdiagnozowano.

Ale na pocieszenie CI powiem, ze w ubieglym roku mialam byc moze cos podobnego. DOkladnie jak piszesz, nie bardzo moglam cokolwiek chwytac itp.
Mialam wlasnie "zwykly" stan zapalny "od niczego", z tym, ze moj lekarz wykonal wszelkie badania, by wykluczyc borelioze, reumatyzm itp.
Przeszlo w koncu. Ostry bol chyba trwal ze 4 miesiace, pozniej zelzal.
Obecnie po ponad roku boli juz jedynie jak porzadnie uciskam staw.
Wiec jezeli "masz to samo", to jeszcze troche cierpliowsci, za jakis czas bedzie lepiej.

Aczkolwiek, jednak naciskaj  lekarza na badania. By czekac spokojnie az "samo przejdzie", trzeba byc w koncu pewnym, ze to nic powaznego.

« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2013, 17:12:51 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Paź 2013, 12:05:14 »
Masz racje Jomir chorobowe to nie pomoc socjalna to swiadczenie, ostatnio chyba AK211 nas uswiadomila wiec smialo na chorobowym mozesz skladac o permanent ophold Magdalenka, zrob to na druku do statsforvaltningen proste latwe i przyjemne.
Powodzenia i gratulacje decyzji pozostania na stale!!!
Duzo zdrowia (i jeszcze raz pieniedzy  ;) to tak po polsku  ;D ;D). Wszystko bedzie dobrze, widzisz polonia tzn. my ludzie, jednak czasem stoimy za soba murem  ;) :) Troche sie drzemy miedzy soba czasem, ale to taka narodowa dyscyplina sportowa polakow co powszechnie wiadomo.
Jak masz potrzebe pomocy w zlozeniu wniosku to smialo pytaj na priv.  :) z innymi problemami rowniez.
Do wniosku nalezy dolaczyc wypelniony druk od pracodawcy.
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Paź 2013, 12:43:01 »
Do wniosku nalezy dolaczyc wypelniony druk od pracodawcy.

Albo kopie kontraktu lub inny dokument np. zaswiadczenie o chorobowym wraz z kontraktem itd. zalezy od przypadku, wiec nie do konca to jest tak.
Nie doczytales, ze zalacznikiem moga byc rowniez inne dokumenty........ . Ja zadnego dokumentu u pracodawcy nie wypelnialem do permanent ophold (chodzi tu o Appendiks A)

Arbejde / Work
Følgende dokumentation bedes vedlagt ansøgningen: / Please include the following documentation with the application:
- Ansættelseskontrakt / Employment contract
Eller / or
- Arbejdsgivererklæring / Declaration from the employer (Appendiks A)
>Se også Appendiks A samt tilhørende vejledning / See also Appendiks A and the attached instructions


A tutaj kopia dotycza zalacznikow z dokumentu OD1


Forbeholdt myndighederne / For official use only Navne og pasoplysninger er i overensstemmelse med forevist legitimation Der vedlægges: Pas eller anden rejselegitimation, Foto, Arbejdstilbud (ikke over 30 dage gammel), Dokumentation for studie Erklæring vedr. selvforsørgelse (studerende), Dokumentation for egne midler (max. 14 dage gammel), Fødselsattest, Samlivserklæring, Vielsesattest, Samtykke fra forældremyndighedsindehaver, Dokumentation for selvstændig virksomhed, Dokumentation/redegørelse for 5 års lovligt ophold, Andet:




http://www.nyidanmark.dk/resources.ashx/Resources/Blanketter/Ansoegningsskemaer/2008/OD1_ansoegning_eu_opholdsdokument_statsforvaltningen.pdf
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2013, 13:28:29 wysłana przez 1941 »

poloniainfo.dk

Odp: jak długo mozna byc na chorobowym????????
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Paź 2013, 12:43:01 »

 

Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17800
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
feriepenge - jak otrzymać wypłatę?

Zaczęty przez evadeloonaDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 13007
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 10:37:25
wysłana przez mala_z_Aarhus
jak odnosza sie pracodawcy w danii do sluzby wojskowej

Zaczęty przez tygrys3000Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 14920
Ostatnia wiadomość 09 Cze 2007, 15:21:41
wysłana przez GoTTie
jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 16529
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
jak odliczyc dojazdy do polski

Zaczęty przez mucz81Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 17515
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2009, 20:40:39
wysłana przez andyandy