poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy  (Przeczytany 9554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Juztynka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 8
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-1
Tak jak w temacie:) Poszukuje namiarów na kilku adwokatów aby móc porównać ich intepretacje na mozliwość odszkodowania z tytułu bezprawnego zwolnienia z pracy. Zaznaczę, że adwokat polecony przez związki już coś tam wywalczył.
Pozdrawiam serdecznie :):) !!!

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sty 2014, 15:50:07 »
A adwokat zwiazkowy juz padl z przepracowania  :) Adwokat bierze conajmniej 1000 kr. na godzine i tez musi sie zapoznac ze sprawa. Zaden z adwokatow nie bedzie tolerowal, ze mu ktos przez ramie zaglada chyba, ze chodzi tutaj o 100 milionowa sprawe.

Krakers

  • Gość
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sty 2014, 16:12:31 »
Ja trochę z innej beczki - Juztynka, wybacz ... ale zawsze mnie to zastanawiało - co to jest bezpodstawne zwolnienie z pracy?
Kiedyś "w mojej firmie" zwolnili "menadżerkę d/s produkcji", ona obrażona na wszystkich, następnego dnia nie przyszła do pracy, wzięła wolne. Ostatnio słyszałem, że osoby, które zostały zwolnione ... szykują jakąś sprawę przeciwko firmie.

I tak mnie to zastanawia - czy ten świat oszalał? - czy firma (szefostwo, kadry) ... nie może realizować swojej polityki zatrudnienia według własnych potrzeb? Jeśli nie potrzebuje pracowników na daną chwilę, są oni nieprzydatni to dlaczego ma takiego pracownika nie zwolnić? Albo ... jak pracownik źle pracuje ... to co? - firma nie może go zwolnić? ... i jeszcze musi podawać powód? :D Toż to lepiej być pracownikiem, niż mieć własną firmę :D

No to teraz z drugiej strony - jak pracownik jest dobry, i firma jest dobra ... to taki pracownik nie ma się o co martwić, dobra firma nie zrezygnuje z usług dobrego pracownika. Po co jakieś sztuczne mechanizmy?

No chyba, że to, iż firma nie może sobie zwolnić pracownika ... nie jest prawdą (chociaż ktoś tu kiedyś pisał, że dostał jakieś nieciekawe zajęcie w zimnym pomieszczeniu, bo wytoczył sprawę przeciwko firmie i wygrał - bo ze względów zdrowotnych nie mógł wykonywać jakiegoś zajęcia ... dlatego firma musiała! znaleźć mu inne). Ten przykład mnie "zatkał", pracownik nie może wykonywać pracy (którą tworzy firma), a oni nie mogą go zwolnić, mimo tego, że jest nieprzydatny, tylko muszą mu szukać jakiegoś zajęcia - gdzie ja żyję? :D ;)

Jestem "normalnym pracownikiem", nie pracodawcą ;)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sty 2014, 18:52:05 »
- Juztynka, wybacz ... ale zawsze mnie to zastanawiało - co to jest bezpodstawne zwolnienie z pracy?

Juztynka nie pisala o bezpodstawnym zwolnieniu z pracy ale o bezprawnym, a to to zasadnicza roznica. Pracodawca zawsze moze znalezc podstawe do zwolnienia pracownika i w Danii ne ma z tym w ogole problemu i tak uwazam powinno byc, jezeli pracodawca ocenia, ze nie powinien, nie moze lub nawet jezeli mu sie nie oplaca kontynuowac zatrudnienia tego pracownika. Natomiast pracodawca ma obowiazek przestrzegania obowiazujacych przepisow prawa w tym zakresie. Pracodawca mialby np. wedlug seojej oceny podstawe do natychmiastowego zwolnienia pracownika, ktory zachorowal, nie placac mu jednej korony, argumentujac ze go nie stac miec pracownika, ktory nie wykonuje zaplanowanych przez firme czynnosci, ale niestety takie zwolnienie byloby bezprawne, poniewaz pracodawca musi placic chorobowe w okreslonym okresie choroby do chwili ewentualnego przejecia swiadczenia przez komune. To tylko tak dla zilustrowania roznicy.   

Krakers

  • Gość
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sty 2014, 19:59:11 »
roga - może masz więcej danych, ale temat brzmi jednoznacznie ;)

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sty 2014, 20:00:50 »
Krakers, masz rację, co za czasy :). Związki zawodowe tak nauczyły pracobiorcę, że jest święty. Nikt tego nie zrozumie do mementu gdy sam nie założy firmy i będzie walczył z tym systemem zwanym "prawem" po drugiej stronie.

Offline kasi

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lis 2017, 21:38:26 »
Najlepiej byłoby postawić na kogoś kto specjalizuje się w prawie pracy. Dzięki temu szybko znajdzie odpowiednie argumenty w sądzie. Ja polecałabym Ci kancelarię JST i pana adwokata Tomasza Tomaszczyka. O właśnie specjalizuje się w prawie pracy i myślę, że będziesz zadowolony.

poloniainfo.dk

Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lis 2017, 21:38:26 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lis 2017, 00:39:52 »
pana adwokata Tomasza Tomaszczyka. O właśnie specjalizuje się w prawie pracy i myślę, że będziesz zadowolony.

W prawie pracy dunskim czy polskim ?

Offline Mark22

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Cze 2019, 23:34:27 »
Witam. Mam podobny problem i też się rozglądam za jakimś prawnikiem. Czy ktoś może kogoś polecić na terenach Krakowa?

poloniainfo.dk

Odp: Poszukuje adwokata do spraw bezpodstawnych zwolnien z pracy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Cze 2019, 23:34:27 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8771
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16676
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12513
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27048
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11983
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir