poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Własna firma  (Przeczytany 14460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aleksander m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Własna firma
« dnia: 08 Lut 2014, 16:10:47 »
Witam.
Mam pytanie odnośnie własnej firmy w Danii. Chciałbym założyć własną firmę tylko nie do końca wiem od czego zacząć a czas mnie  nagli. ma to być firma sprzątająca gdzie muszę zatrudnić jeszcze dwie osoby. jak to najlepiej zrobić od czego zacząć bo jak to mówią że jeden dzień i gotowe ale nie wiem jak to do końca rozegrać. Cenne wszystkie wskazówki

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lut 2014, 19:17:48 »
jesli masz odlozone jakies 100 tys kr to jest to proste, jesli nie masz to przygotuj sie na schody  az do nieba

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lut 2014, 19:36:16 »
 koszty utrzymania pracownikow i oplaty zwiazane z prowadzeniem firmy sa bardzo wysokie dodaj do tego oplaty za samochod firmowy ,ubezpieczenia,podatki,reklame , telefon ,biuro, material do sprzatania to naprawde trzeba miec niezle zaplecze finansowe no i oczywiscie nie zapominaj ze dunscy urzednicy zrobia wszystko zeby ci obrzydzic zycie tutaj

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lut 2014, 19:38:21 »
Witam.
Mam pytanie odnośnie własnej firmy w Danii. Chciałbym założyć własną firmę tylko nie do końca wiem od czego zacząć a czas mnie  nagli. ma to być firma sprzątająca gdzie muszę zatrudnić jeszcze dwie osoby. jak to najlepiej zrobić od czego zacząć bo jak to mówią że jeden dzień i gotowe ale nie wiem jak to do końca rozegrać. Cenne wszystkie wskazówki
Masz na mysli jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza?
Tu wszystko "zalatwiasz":
http://www.virk.dk/myndigheder/stat/ERST/Start_virksomhed?nm_extag=Link%3D%2Cforside%2Cmest-anvendte-start-virksomhed%2C

Zakladasz firme elektronicznie, ten system rejestruje firme automatycznie we wszystkich mozliwych urzedach.
DOkumenty potwierdzajace przyjda poczta.
Na koniec zostanie CI bank. W zaleznosci od tego w jakim banku jestes i jakie masz w nim "uklady", zalatwisz to on-line albo w najblizszej placowce.

Powodzenia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lut 2014, 19:40:26 »
koszty utrzymania pracownikow i oplaty zwiazane z prowadzeniem firmy sa bardzo wysokie dodaj do tego oplaty za samochod firmowy ,ubezpieczenia,podatki,reklame , telefon ,biuro, material do sprzatania to naprawde trzeba miec niezle zaplecze finansowe no i oczywiscie nie zapominaj ze dunscy urzednicy zrobia wszystko zeby ci obrzydzic zycie tutaj

Konkurencje odstraszasz czy co?
Koszty utrzymania pracownikow sa bardzo niskie w stosunku do polskich.
Ubezpieczenia kosztuja oczywiscie, ale to normalna sprawa i w gre wchodzi max. 5000 rocznie.
Urzednikow za bardzo sie nie spotyka, bo wiekszosc spraw on-line sie zalatwia.
Samochod firmowy?
Nie kazdy musi od takowego zaczynac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lut 2014, 19:49:16 »
zakladalem nie dawno firme i wiem co mowie panstwo Dunsie przyjelo ogorna polityke zeby jak nakjbardziej uniemozliwic obcokrajowca osiedlenie sie tutaj a koszty sa bardzo wysokie jesli chce sie miec pracownikow , ja na razie zaplacilem juz 50 tys i wpisowe 80tys kr i to nie jest dla mnie zadna konkurencja oi nie rozumiem takich jak ty co zle doradzaja bo nigdy sami firmy n ie otworzyli i nie mow mi ze tak latwo elektronicznie zalozyc sobie firme ,probowalem 6 razy i WIELKIE NIC!!!!

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lut 2014, 20:03:28 »
A propo drogi kolego Jomir nie wiem czy wiesz ale juz teraz tak latwo konta w banku nie otworzysz i musisz isc do banku ze stosem dokumentow bo inaczej to sobie mozesz
No coz skonczyla sie sielanka dla Polakow

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lut 2014, 20:03:28 »

Offline KIKI

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lut 2014, 22:13:49 »
Jomir to kobieta....
Wiedz nie dziwie sie ze skoro po "znaczku" nie rozpoznales kobiety to miales problem z zalozeniem firmy....
Spij dalej kolorowych snow zycza uczestniczy poloniinfo.dk

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lut 2014, 22:52:59 »
Pewnie zalozyles spolke zoo. Nie kazdy od takiej musi zaczynac. Na zalozenie jednoosbowej dzialalnosci gospodarczej nie potrzeba pieniedzy.
Konto w banku mozna zalozyc jezeli rejestruje sie firme, najwyzej kredytu zadnego sie nie otrzyma.

Przez 5 lat prowadzilam spolke zoo., a od dwoch mam z mezem spolke cywilna, wiec nie opowiadam opowiesci "ciotki, ktora miala wrzody".

Znam natomiast jezyk i prawo dunskie jest dla mnie zrozumiale drogi kolego, a to znacznie ulatwia zycie w tym kraju.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lut 2014, 23:06:55 »
 jesze jedno Jomir osoba ktora  to forum dotyczy mowi ze chce zatrudnic osoby  i dziwi mnie ze bladzicie jak dzieci we mgle,coz  ja doskonale mowie po dunsku ale stac mnie na oplacanie najlepszych ksiegowych w tym kraju    nie musze sie znac robia to inni i nic w tym kraju mnie nie zdziwi wiec nie rozuiem takich gluypich komentarzy, ale nie wpierajcie ludzia ze tak slicznie i pieknie jet jak otworza firme w Dani bo to gowno prawda jest ciezko i tylko ten kto ma nie zle plecy utrzyma sie na rynku dunskim a nie ktos co akurat ma pomysl i mysli ze mu sie uda w  tym kraju - to nie dziala!!!!
« Ostatnia zmiana: 08 Lut 2014, 23:17:40 wysłana przez Firma »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lut 2014, 23:56:45 »
NIedawno pisales, ze nie znasz dunskiego, ale stac Cie na tlumaczy. Zdolny jestes! Tak szybko sie jezyka nauczyc?

NAtomiast co do reszty, ja nie mowie, ze jest pieknie. Ja mowie, ze firme zalozyc jest latwo, a to roznica.

CO do ksiegowych, to najlepsi siedza na przyklad tu: http://www.pwc.dk/da/lokal-kontorer/koebenhavn.jhtml

Dziwnie jestem spokojna, ze z nich nie korzystasz :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2014, 08:31:44 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Firma

  • Gość
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lut 2014, 08:02:12 »
dzieki za  tak wielkie zainteresowanie moja osobą ,fakt szybko sie ucze  bo zdolny jestem

Offline alex3p

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lut 2014, 10:04:18 »
jesze jedno Jomir osoba ktora  to forum dotyczy mowi ze chce zatrudnic osoby  i dziwi mnie ze bladzicie jak dzieci we mgle,coz  ja doskonale mowie po dunsku ale stac mnie na oplacanie najlepszych ksiegowych w tym kraju    nie musze sie znac robia to inni i nic w tym kraju mnie nie zdziwi wiec nie rozuiem takich gluypich komentarzy, ale nie wpierajcie ludzia ze tak slicznie i pieknie jet jak otworza firme w Dani bo to gowno prawda jest ciezko i tylko ten kto ma nie zle plecy utrzyma sie na rynku dunskim a nie ktos co akurat ma pomysl i mysli ze mu sie uda w  tym kraju - to nie dziala!!!!
Jomir widzę że że trochę już wiesz o firmach w danii, czy mogłabyś mi doradzić jaką formę działalności wybrać gdy chce założyć
sklep internetowy? Na początku nie zatrudniał bym pracowników.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lut 2014, 14:28:02 »
jesze jedno Jomir osoba ktora  to forum dotyczy mowi ze chce zatrudnic osoby  i dziwi mnie ze bladzicie jak dzieci we mgle,coz  ja doskonale mowie po dunsku ale stac mnie na oplacanie najlepszych ksiegowych w tym kraju    nie musze sie znac robia to inni i nic w tym kraju mnie nie zdziwi wiec nie rozuiem takich gluypich komentarzy, ale nie wpierajcie ludzia ze tak slicznie i pieknie jet jak otworza firme w Dani bo to gowno prawda jest ciezko i tylko ten kto ma nie zle plecy utrzyma sie na rynku dunskim a nie ktos co akurat ma pomysl i mysli ze mu sie uda w  tym kraju - to nie dziala!!!!
koles normalnie rozwalasz mnie swoja gadka...najpierw nie znasz dunskiego teraz znasz...firme masz ponoc od 5 lat lub wiecej a teraz mowisz ze zakladales niedawno...Lecz sie chlopie..
na jednoosobowa firme kasy nie trzeba..co do rozliczen ze skatem to jesli twoj dochod nie przekracza rocznie 500tys dkk lub 1mil(nie pamietam dokladnie) rozliczasz sie co 3 miesiace.poza tym konto w banku zalozysz majac CVR ewentualnie jak juz masz to CPR.po drugie nie podpisuj umow o wykonanie pracy tylko z jednym zleceniodawca bo moze to byc potraktowane jako wymiganie sie od podatkow ktore za normalnego pracownika sa wyzsze niz na dzialalnosc.(tu placisz 25%)
wiem co mowie bo mialam kiedys ten sam problem az skat sam osobiscie zamknal firme i musialam wszystko robic od nowa..masa nerwow i nic wiecej.takze teraz mam dzialalnosc w pl.rozliczam sie w pl a na virk.dk musze zawsze zglosic swoje zlecenie..kontrole przechodze zazwyczaj bez problemowo..jednak czasem zdarza mi sie jakas wpadka...
ale kazdemu moze co jakis czas..
i Firma nie udzielaj sie do mojej wypowiedzi bo ty akurat sadzac z twoich postow jestes jakis zdesperowany...czyzby brak pracy??
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline aleksander m

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Własna firma
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lut 2014, 14:50:51 »
No w moim przypadku ja potrzebuje zatrudnić jedna lub dwie osoby plus ja sam. A jeżeli mam tylko jedno zlecenie to znaczy z jednej firmy i nie bedę brał innych zleceniodawców jest w tedy jakaś różnica odnośnie składek odprowadzanych do skatu? i jak wygląda utrzymanie 2 pracowników na pół etetu czy jest duża roznica.

poloniainfo.dk

Odp: Własna firma
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lut 2014, 14:50:51 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9823
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
Firma w Dk

Zaczęty przez Firma w DKDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4771
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2014, 12:37:11
wysłana przez frisms
firma Tommy - szukam opinii, czy ktoś jeżdził ?

Zaczęty przez niziolek1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5261
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2013, 19:11:45
wysłana przez niziolek1
problem - mieszkanie, depozyt a firma remontowa po wyprowadzeniu sie

Zaczęty przez help_meDział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9735
Ostatnia wiadomość 19 Sie 2007, 17:32:41
wysłana przez Klingon
Polska firma a podatek w Danii.

Zaczęty przez dzinxDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6291
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2016, 14:32:38
wysłana przez Jomir